Skoči na vsebino

Kakšen motor s kategorijo A2?


a23

Priporočene objave

Nekaj me na hitrco zanima. Vem da je bilo že milijonkrat rečeno ampak se mi ni za iskat :D . A lahko vozim blokirano r6 na 25 kw. A prav domnevam da ne :D . Mam pa izpit za a2 do 35 kw.

Valda da lahko, sej ti nihče ne brani :naughty: legalno pa žal ne :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me na hitrco zanima. Vem da je bilo že milijonkrat rečeno ampak se mi ni za iskat :D . A lahko vozim blokirano r6 na 25 kw. A prav domnevam da ne :D . Mam pa izpit za a2 do 35 kw.

Če kupiš nov motor in ga tovarniško blokiraš, lahko!

Ali pa, če ima motor v homologacijskem kartončku zabeležebo pod "IZVORNO MOČ" 25/35kW.

Da bi slučajno sedaj na novo blokiral R6, žal vožnja z njo odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš nov motor in ga tovarniško blokiraš, lahko!

Ali pa, če ima motor v homologacijskem kartončku zabeležebo pod "IZVORNO MOČ" 25/35kW.

Da bi slučajno sedaj na novo blokiral R6, žal vožnja z njo odpade.

Aha pol to tudi odpade če je bil že pred zakonom blokiran oz. tako kot je tale ---> http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=5056748

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me na hitrco zanima. Vem da je bilo že milijonkrat rečeno ampak se mi ni za iskat :D . A lahko vozim blokirano r6 na 25 kw. A prav domnevam da ne :D . Mam pa izpit za a2 do 35 kw.

Ne

Edino če ima napisano pod izvorno močjo v homologaciji 35kw. Do tega pride če se motor uvaža iz tujine al pa če je bil kupljen nov že tovarniško blokiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kategorija A2: dovoljuje vožnjo motornega kolesa, katerega moč motorja ne presega 35 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,2 kW/kg. Vozniško dovoljenje kategorije A2 lahko pridobi oseba, ki je stara najmanj 18 let, je opravila vozniški izpit z motornim kolesom, ki spada v to kategorijo, ter izpolnjuje še ostale predpisane pogoje. Če pa ima oseba že najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije A1, lahko pridobi vozniško dovoljenje kategorije A2, ko za to kategorijo opravi praktični del vozniškega izpita, izpolni starostni pogoj 18 let in ostale predpisane pogoje.

Bolj me to skrbi "motorja/masa vozila ne presega 0,2 kW/kg". Virago mislim, da ima malce več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem sem jaz mlo zaril. Sem gledal v homologaciji in spregledal da se govori o KW in ne KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če sem prav zastopil ta nov zakon, lahko recimo z A2 vozim tudi tanovo Xt-ejko 660, ki ima 34kW ali kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ko gledam po avtonetu letnik 04/05 majo 34 kW.

012 Xt-ejka ma res 35.5, medtem ko ima 05/06 33.8 kW.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vpraŠanje fantje: z izpitom A2 ne smeŠ izven slovenije. Je kateri že Šel in imel probleme z policijo sosednjih držav?

Hvala.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pravi zakon:

Če ste pridobili vozniško dovoljenje za novi kategoriji AM ali A2, vas obveščamo, da je vozniško dovoljenje teh dveh kategorij veljavno le na ozemlju Republike Slovenije in v drugih državah članicah Evropske unije ne bo priznano do 19. januarja 2013.

Mislim, da zelo nazorno pove, da si pri jodlarjih in ogrih v prekršku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hrvate vem, bolj me zanimajo Jodlarji in Ogri?

Mene so že ustavli v Avstriji ko so me dobili na radar pa sm kr dosti prekoračil dovoljeno hitrost ampak ni kaj gnjavil zaradi izpita samo kazen sem plačal potem pa me je spustil naprej tak da js kar se tiče problemov z izpitom še nisem imel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še eno vpraŠanje fantje: z izpitom A2 ne smeŠ izven slovenije. Je kateri že Šel in imel probleme z policijo sosednjih držav?

Hvala.

lahko greŠ na hrvaŠko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šla s kategorijo A2 po Avstriji, Hrvaški, Bosni, Albaniji, Črni Gori in bila sem tudi v Makedoniji. Policija me ni kdaj ustavila, niti mi niso rekli kaj na carini, pa so nas na Albanski meji pregledovali najmanj pol ure, skoraj toliko da nismo morali že vseh stvari s kovčkov dajat :D Tako da mislim, da ne bi smelo biti ne vem kakšnih problemov...no, vsaj jaz jih še nisem imela.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično z izpitom za kategorijo AM in A2 ne smeš v tujino, ker te kategorije v tujini NE obstajata :D Pač samo slovenci smo tko hudi da jih imamo hahaha drugače pa ja, že marsikdo je šel z A2 v tujino pa še nisem slišala da bi imel kdo težave s policijo ali ob meji ali kjerkoli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!