Skoči na vsebino

Kakšen motor s kategorijo A2?


a23

Priporočene objave

Imam podobno vprašanje. Z opravljeno kategorijo A2 lahko vozim motorno kolo z največ 35 Kw in 175 kg. Ogledanega imam kawasaki-ja er6f, vendar presega kilažo, ki mi je dovoljena. Zanima me torej ali je možno odpraviti to težavo in če ne katere motorje priporočate (sport, mogoče tudi naked)?

Se zahvaljujem za vsak odgovor. Lp.: motornik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem napisal in poslal Inšpektoratu RS za notranje zadeve :

Moj sin je s 16 leti opravil vozniško dovoljenje za motorno kolo do 125 ccm.Pri 18 letih se mu je to isto spremenilo v A2 kategorijo do 25KW.Po takratni zakonodaji bi se mu po 3 letih oz. starosti 21 let (kar je dopolnil ) spremenilo v Akategorijo neomejeno.

Sedaj pa nova zakonodaja nalaga za to kategorijo ponovno opravljanje izpita !?Ali ne velja zakonodaja ob pridobitvi vozniškega dovoljenja! Ali lahko sedanji zakon spreminja pogoje za nazaj?

Meni to sicer diši na ustavni spor. Ampak dvomim, da bo kdo imel energijo, da bi se s tem ukvarjal.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri imam izpit CPP in bom vprašal za vašo težavo pristojnega na Roški! Vam odgovorim ju3 =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj o tem smo že pisali. Prehod v višjo kategorijo ni bil avtomatski, ampak na vlogo stranke...

Ni vloge, ni napredovanja, vse čisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo fiksen odgovor katerega sem ravnokar izvedel: " Če je kandidat po starem zakonu imel izpit za 25 KW ali po novem za 35 KW izpita za neomejeno NE DOBI po dveh letih, vendar lahko opravlja izpit za neomejeno že z 20-im letom starosti, če ima 2 leti voznih izkušnej. Drugače lahko izpit opravlja šele z 24 leti."

Upam da sem ti odgovoril na tvoje vprašanje. :)

Lp.: motornik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobno vprašanje. Z opravljeno kategorijo A2 lahko vozim motorno kolo z največ 35 Kw in 175 kg. Ogledanega imam kawasaki-ja er6f, vendar presega kilažo, ki mi je dovoljena. Zanima me torej ali je možno odpraviti to težavo in če ne katere motorje priporočate (sport, mogoče tudi naked)?

Se zahvaljujem za vsak odgovor. Lp.: motornik

Od kje je ta omejitev 175kg? Ker v zakonu piše samo to:

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Lp, bio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je to tema za A2 bom napisal kar tule.

Opravil sem izpit in danes dobil vozniško. Priložen je bil papir kjer je pisalo blabla čestitamo blabal itd.... dokler nisem prišel do konca lista kjer je lepo krepko pisalo naslednje:

OPOZORILO: Če ste pridobili vozniško dovoljenje za novi kategoriji AM ali A2, vas obveščamo, da je vozniško dovoljenje teh dveh kategorij veljavno le na ozemlju Republike Slovenije in v drugih državah članicah Evropske unije ne bo priznano do 19. januarja 2013.

In šok, WTF???? Kaj zdaj to pomeni, izven države imam SAMO A1 čeprav sem mastno plačal za A2? Ali je res država v takem sranju? Nevem če se da kaj kako porihtat... Ali ve kdo kaj več od tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobno vprašanje. Z opravljeno kategorijo A2 lahko vozim motorno kolo z največ 35 Kw in 175 kg. Ogledanega imam kawasaki-ja er6f, vendar presega kilažo, ki mi je dovoljena. Zanima me torej ali je možno odpraviti to težavo in če ne katere motorje priporočate (sport, mogoče tudi naked)?

Se zahvaljujem za vsak odgovor. Lp.: motornik

Od kje je ta omejitev 175kg? Ker v zakonu piše samo to:

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Lp, bio

Po moje narobe razumljeno. Pri 35kW je najmanjša dovoljena teža motorja 175 kg, saj bi sicer razmerje med močjo in težo preseglo 0,2 kW/kg. Ker ima ER6F 204 kg je z blokado na 35kW popolnoma legalen (tudi zato, ker izvorna moč ne presega 70kW).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay

Kolega ima blokirano r6 na 25kw, pa čeprav ima do 35kw izpit, sam blokade na 35kw ni za skoraj noben motor pa nima nobenih problemov z policaji, ker r6 06 letnik ma 92kw če se ne motim to je skor 4X več od predpisov za blokado tko da nevem kaj je problem, pa še na lpp so mu izdali homologacijo, pa bi lahko rekli da ni v skladu z predpisi in nebi dobil papirjev.

Nevem v čem je fora če zahtevajoi 25kw ga zablokiraš pa je, sam nesme bit več kot 600 ccm da se da to zrihtat.

Najbolj da to unga vprašaš keri vgrajuje blokade on ve v ker motor lahko to namontiraš da je legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay

Kolega ima blokirano r6 na 25kw, pa čeprav ima do 35kw izpit, sam blokade na 35kw ni za skoraj noben motor pa nima nobenih problemov z policaji, ker r6 06 letnik ma 92kw če se ne motim to je skor 4X več od predpisov za blokado tko da nevem kaj je problem, pa še na lpp so mu izdali homologacijo, pa bi lahko rekli da ni v skladu z predpisi in nebi dobil papirjev.

Nevem v čem je fora če zahtevajoi 25kw ga zablokiraš pa je, sam nesme bit več kot 600 ccm da se da to zrihtat.

Najbolj da to unga vprašaš keri vgrajuje blokade on ve v ker motor lahko to namontiraš da je legalno.

Ljudje božji kdaj boste skapirali, da bo vsak za denar vgradil blokado tut če ni legalno in da policaji niso problem ampak zavarovalnice ob nesrečah....kar igrajte se, če imate denar za plačilo vseh stroškov ob nesreči, plačilo kazni za vožnjo brez izpita ob nesreči....prej se ne bo noben z vami in vašim izpitom ukvarjal, šele, ko bo počilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OPOZORILO: Če ste pridobili vozniško dovoljenje za novi kategoriji AM ali A2, vas obveščamo, da je vozniško dovoljenje teh dveh kategorij veljavno le na ozemlju Republike Slovenije in v drugih državah članicah Evropske unije ne bo priznano do 19. januarja 2013.

Prosim razlago! Če ne bo treba res znort nad to državo! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še isti dam sem napisal email na ministrstvo pa še vedno nobenega odgovora :sleep2:

Upam da se bo vsaj dalo nekako vozit po EU z tem izpitom če bom na 250ccm. Zanimam se za ninjo 250 ampak ker je malo število oglasov na avtonet (3) pišem tukaj če kdo pozna koga ki prodaja ninjo 250 :)

LP, bio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

upam, da mi bo lahko kdo kej pomagal tukej :D Zadeva je sledeča. Pri 16-stih letih sem naredil izpit za 125stko. Torej A1. Potem pri 18-tih nisem šel opravljat za A2. Drugo leto bom dopolnil 21 let in me zanima kako do izpita brez omejitve? Opravi se samo 10ur praktičnega dela in izpitna vožnja? Hvala za odgovore. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

upam, da mi bo lahko kdo kej pomagal tukej :D Zadeva je sledeča. Pri 16-stih letih sem naredil izpit za 125stko. Torej A1. Potem pri 18-tih nisem šel opravljat za A2. Drugo leto bom dopolnil 21 let in me zanima kako do izpita brez omejitve? Opravi se samo 10ur praktičnega dela in izpitna vožnja? Hvala za odgovore. Lp

Če sedaj nimaš vpisanega izpita A2 boš moral odvoziti 22 ur. Če pa sedaj že imaš izpit A2 pa tako, kot si napisal (10+1).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi sam se javljam kot novinec v svet motorizma. Osebno mi ne dišijo sport/naked, xxxx km/h rakete. Zato prilagam svojo idejo o "idealnem" motorčku - kawasaki kle 500 (samo starejši od 2005). Pa da ne ostane samo pri moji ideji "idealnega" motorčka, naj še povem zakaj se mi zdi kot laiku najboljši. Kot prvo se vidim bolj kot nekoga ki gre z motorjem rad na izlet/dopust ne pa na dirkališče, motor je relativno poceni (od 2 do 2,5k€), na internetu se prodajajo tudi modeli z 100k kilometri in motor nasplošno naj bi bil vzdržljiv in splošno neuničljiv, moč pa je ravno 34.7kW tako da je vozen z izpitom kategorije A2. Kot slabo sem zasledil mehke sprednje vilice ki ob "športni" vožnji v nekaterih primerih dovolijo da spodnji del motorja poboža asvalt (ta problem imajo samo nekateri lastniki, rešitev je gostejše olje v vilicah). Poraba pa je nekje od 4-5,5l/100km po besedah lastnikov.

Ponavljam: Kot laik se na motorje ne spoznam in zbiram informacije le na podlagi forumov/drugih motoristov, tako da je čisto možno da sem marsikaj spregledal oziroma nekatere stvari narobe razumel.

No pa da ostanem u stilu teme grem še malo offtopic... :krneki:

Zakaj se konstantno v temah pojavljajo ljudje ki temo obrnejo v neko tretjo smer? Administratorji help? Torej predlagam čiščenje teme ker bi tu začetniki dejansko lahko imeli seznam motorjev ki jih lahko kupijo s svojim izpitom. Namesto tega pa je tu neka podružnica teme o dovoljeni moči motorja/kategorije izpita --> klik

Pa še ena slikca ki bi jo najraje imel v 3d in v garaži B)

20654_0_1_2_kle%20500_Image%20credits%20-%20Kawasaki.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme kle500 ni ne sport in ne naked....:surrender:

Saj ne pravim da kle spada v ta razreda. Kle 500 spada v razred dual-sport oziroma enduro, vendar sem ga dodal sem ker je naslov teme "kakšen motor s kategorijo A2". Če bi vsak novinec odpiral svojo temo ki bi iskala njemu najbližji motocikel bi bilo na dan 100 novih tem, potem bi se pa pritoževali da se na forumu nič ne vidi. Kot že rečeno naslov teme pušča odprte možnosti da vsak najde sebi primeren motocikel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako ne?

V katalogu piše da ima motor 70kw.

http://www.motosvet....zpis.php?cid=95

Pa še na youtube, sem zasledil da en model ima 35kw.

Da nisi ti zamešal z FZ6, kateri ima 72kw....tisti so pa 04+.

Lp Z

Res je. Se pardoniram :)

Pozanima se pri šternu. Mene je blokada prišla 180 eur ter še 60 eur delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima prodajam hondo hornet 600 s zaprto na 25 kw

vidite jo lahko na avtonetu

Popravljeno . Popravil killa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ne?

V katalogu piše da ima motor 70kw.

http://www.motosvet....zpis.php?cid=95

Pa še na youtube, sem zasledil da en model ima 35kw.

Da nisi ti zamešal z FZ6, kateri ima 72kw....tisti so pa 04+.

Lp Z

Kontaktiraj uporabnika @payback, to je nejgova yamaha pa ti bo vse povedal kaj in koliko :)

p.s. prodam gsr 600 25kw wink.gif

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada za FZ6 me je stala 180€ + 10€ delo. Načeloma se tudi po Sloveniji ne bi smel voziti, ker ima original 72 kW (2 preveč za 35kW blokado). Do vključno letnika 03 imajo 70kW, tako da za mišji K. prideš skozi. Mislim da se cena ne razlikuje preveč, najbolje pa da kontaktiraš Šterna v Kranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me na hitrco zanima. Vem da je bilo že milijonkrat rečeno ampak se mi ni za iskat :D . A lahko vozim blokirano r6 na 25 kw. A prav domnevam da ne :D . Mam pa izpit za a2 do 35 kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!