Skoči na vsebino

Kakšen motor s kategorijo A2?


a23

Priporočene objave

Teoretično z izpitom za kategorijo AM in A2 ne smeš v tujino, ker te kategorije v tujini NE obstajata :D Pač samo slovenci smo tko hudi da jih imamo hahaha drugače pa ja, že marsikdo je šel z A2 v tujino pa še nisem slišala da bi imel kdo težave s policijo ali ob meji ali kjerkoli :)

NI res. Edino, če je zate tujina samo države, ki so v EU, ker v države, ki niso v EU greš lahko z a2 izpitom. Nima samo Slovenija a2 izpita...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šla s kategorijo A2 po Avstriji, Hrvaški, Bosni, Albaniji, Črni Gori in bila sem tudi v Makedoniji. Policija me ni kdaj ustavila, niti mi niso rekli kaj na carini, pa so nas na Albanski meji pregledovali najmanj pol ure, skoraj toliko da nismo morali že vseh stvari s kovčkov dajat :D Tako da mislim, da ne bi smelo biti ne vem kakšnih problemov...no, vsaj jaz jih še nisem imela.

Poskusi še v Avstriji, pa poročaj ;) Namreč prepoved velja le v državah EU

NI res. Edino, če je zate tujina samo države, ki so v EU, ker v države, ki niso v EU greš lahko z a2 izpitom. Nima samo Slovenija a2 izpita...

Točno tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sama sem že bila v avstriji z a2, ker nisem vedla, da se ne sme, problema ni bilo, ker me niso ustavili, če bi me pa ne vem. Raje ne grem testirati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi še v Avstriji, pa poročaj ;) Namreč prepoved velja le v državah EU

No, letos ne bom mogla več, saj bom z začetkom sezone (približno v aprilu) prešla v A kategorijo, tako da ne bom več imela takih problemov. Komaj čakam. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Popravljeno . Popravil ironbeeper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NI res. Edino, če je zate tujina samo države, ki so v EU, ker v države, ki niso v EU greš lahko z a2 izpitom. Nima samo Slovenija a2 izpita...

Ubistvu ja, my bad :D spomnila sem se samo na besede inštruktorja ko mi je rekel da se bom lahko samo po Sloveniji furala nekaj časa :) No, pa bom le lahko šla legalno na balkan trip poleti haha :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, če imajo vse države, ki niso članice EU, priznano A2. Vsekakor se je treba pozanimat, preden se gre na daljšo furo. Da potem ne bo kakšnih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu ja, my bad :D spomnila sem se samo na besede inštruktorja ko mi je rekel da se bom lahko samo po Sloveniji furala nekaj časa :) No, pa bom le lahko šla legalno na balkan trip poleti haha :P

k smo mi delal a2 (cist taprvi mesc) sploh nismo bli o te da v eu ne velja obvesceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k smo mi delal a2 (cist taprvi mesc) sploh nismo bli o te da v eu ne velja obvesceni...

Res je, samo nekako ne verjamem da bi te ta izgovor rešil kazni. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k smo mi delal a2 (cist taprvi mesc) sploh nismo bli o te da v eu ne velja obvesceni...

Jaz tudi nisem bil nikjer obveščen. Videl sem šele, ko sem dobil nov izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ignorantia iuris nocet ... dobro se je prej pozanimat, nepoznavanje tega te ne reši ... edino malo ublaži posledice, če imaš srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, samo nekako ne verjamem da bi te ta izgovor rešil kazni. :hmm:

v to sploh ne dvomim, ampak se mi zdi pa nekako zgrešeno da dejansko prvo leto o tem človek niti ni bil obveščen.

vem da se moras z novimi zakoni seznanjat sam, ampak žalostno da niti avtošole niso vedle kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojm v tujini ne gnjavi noben glede a2 kategorije. Važn je da vidijo da je izpit pa noben ne komplicira. Vsaj jst v Avstriji nisem mel nikoli kakšnih problemov pa so me že dobili na radar itd.. Prej se ti bo v motor vpikno (nehomologiran izpuh, menjani smerniki, nosilci tablice...) kot pa v izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če pride slučajno do kakšne nesreče?

To pa nevem kako je v takem primeru. Možno da ne bi bilo nič lahko pa tudi da bi bile kakšne posledice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam A2 izpit že od pomladi 2010 pa prvič slišim da ne velja v EU :kva2: V avtošoli ni nikol noben nč omenu glede tega... Se mi je zdelo normalno, glede na to da izpit za avto velja povsod po Evropi, bi lahko tud za motor, še posebi ker smo v EU...

-

A kdo ve če jst zdej pri 20ih naredim izpit za A brez omejitev (imam A2 že 2 leti), se lahko potem s tem izpitom vozim legalno tudi po tujini/EU? Ker če se ne motim ima večina držav še vedno mejo 21 let za izpit za motor brez omejitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam A2 izpit že od pomladi 2010 pa prvič slišim da ne velja v EU :kva2: V avtošoli ni nikol noben nč omenu glede tega... Se mi je zdelo normalno, glede na to da izpit za avto velja povsod po Evropi, bi lahko tud za motor, še posebi ker smo v EU...

-

A kdo ve če jst zdej pri 20ih naredim izpit za A brez omejitev (imam A2 že 2 leti), se lahko potem s tem izpitom vozim legalno tudi po tujini/EU? Ker če se ne motim ima večina držav še vedno mejo 21 let za izpit za motor brez omejitev...

Nevem kako ti misliš narediti izpit če je pri nas meja za A 24 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako ti misliš narediti izpit če je pri nas meja za A 24 let.

Isto kot jaz, če imaš že prej izpit A2 2leti, greš lahko delat za A neomejeno že pri 20ih letih! :)

Če pa prej nimaš nobenega izpita, pa je meja za A neomejeno 24let, kot si napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Isto kot jaz, če imaš že prej izpit A2 2leti, greš lahko delat za A neomejeno že pri 20ih letih! :)

Če pa prej nimaš nobenega izpita, pa je meja za A neomejeno 24let, kot si napisal.

Kaj pa če imaš A1 ze vec kot 4leta in si star 20 let. oz. 21. Greš lahko delat A neomejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Zdravo ;)

 

Zacel sem delat izpit za A2 tako da sem ze pocas pri izbiri motorja. Nagledano imam yamaho fazer 600ccm. Zanima me ali bo to šlo čez s tem motorjem ker moč ne sme presegati 70kW oziroma razmerje kW/masa vozila ne sme presegati 0,3kW na kg kar se pravi do 350kg :D pa jo v bistvu presega za par kW. Kaksne imate kaj izkusnje s tem motorjem z dejanskimi blokadami oziroma samo s homologacijami? Bo kot motor za zacetnika v redu? Sicer mam izkusnje z motocross pa se ne bi takoj na cestnga vrgu.

 

Hvala za vse informacije in pomoc, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka. Če hočeš biti povsem po predpisih brez bojazni da te bi policaji ali zavarovalnica v primeru kakšne nesreče ali česa podobnega je**** v glavo, potem na ta motor pozabi. Imaš dovolj drugih, če že gledamo yamahe je tukaj XJ6 Diversion.

Po drugi strani boš pa slišal kar nekaj ljudi tukaj gor trditi kako se da vse urediti, da so slišali od kolega, kateremu je sosed povedal, da .... Vglavnem mislim da razumeš. Če misliš da se splača tvegati pa premisli sam pri sebi.

 

Aja, motor je več kot primeren za začetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, razumem pol je tko k sm si mislu za 2 kilowatka prevec ne mors verjet :P

XJ6 tut še kr zgleda bohve kaj pa da kej od sebe, sem ze gledal bi bilo za sprobat. Tut tale tvoj suzuki lahko pride v postev. Mas se kaksen predlog v tem rangu sport tourer? Za firmo nism nic kaj opredeljen, tut za prvi motor kupujem se rablenga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!