Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

mogoče so mu pa oni zlomil tilnik k jim je padu iz nosil.. No zdej pa resno, ob progi bi morali imeti ljudi ki so uspodobljeni za primer pomoči pri nesreči. Takrat odloča hitra in pravilna oskrba dirkača, kar v tem primeru očitno ni bilo storjeno. Je pa verjetno res da je bil žal mrtev že takoj po padcu.

R.I.P. Marco

Ja, prej ni imel zlomljenega tilnika, ko ga je zadel motor in mu je snelo čelado, pol pa so mu ga reševalci... Mislim... Pustimo človeka na miru no, in nehajmo iskati krivca!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej na to s strani reševalcev, ki so hoteli čim hitreje Sica prinest do reševalnega vozila! To se dogaja, v vsej ihti nekomu spodrsne, se spotakne in pade! Jst na to ne gledam kot na nesposobnost!

Motiti oz. delati napake je človeško! Sicer pa verjemi, da je Sic biu po mojem mnenju na mestu mrtev, kr mu je zlomilo vrat!

Brezveze je sedaj razglablat in iskat krivca! Pustimo človeka, naj počiva v miru!

Bojda pa bo pogreb v četrtek v njegovem mestecu, se pa starši še odločajo, če bi na začetku biu pogreb odprt za javnost, potem pa bi ga pokopali v ožjem družinskem krogu!

Ne pravim, da ni bil mrtev, ali da so mu oni bilo kako še škodovali. Govorim o sposobnosti, opremi in pripravljenosti. Moto GP je nevaren šport, to no balet. Zato morajo biti reševalci usposobljeni maksimalno in ne da se postavi nekoga tam samo za število in da kar neki maha z zastavico.

Enostavno to se ne sme zgoditi. A so imeli primerna nosila , kjer poškodovanca privežeš in imobiliziraš vrat ? Neeee niso imeli. Torej, ni opravičil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pravim, da ni bil mrtev, ali da so mu oni bilo kako še škodovali. Govorim o sposobnosti, opremi in pripravljenosti. Moto GP je nevaren šport, to no balet. Zato morajo biti reševalci usposobljeni maksimalno in ne da se postavi nekoga tam samo za število in da kar neki maha z zastavico.

Enostavno to se ne sme zgoditi. A so imeli primerna nosila , kjer poškodovanca privežeš in imobiliziraš vrat ? Neeee niso imeli. Torej, ni opravičil.

Ja, na vsakem ovinku in vsaki ravnini imajo defija, ovratnice, infuzije, tube.... pa saj ni važno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da sem nekje prebral da je testiral rsv4 že pred Imolo. Nisem pa siguren, mogoče sem narobe prebral. Vsekakor pa spoštovanja vredno. Tole slikco imam že kar nekaj časa na računalniku #58

2400.jpg

Pa še ena ko sta dva prijatelja osvojila naslov vsak v svojem razredu

313129237458486309732133.jpg

ja testiral je prej, in spremljala ga je ekipa iz 250ccm, Edina neznanka je bil RSV4 ostalo je blo precej domače. in res, kljub temu je IMHO njegov dosežek precej dober. Če pomislimo na letpšnje Hopkinsovo pompozno gostovanje, je zlezel na 5 mesto, višje ni šlo. #58 pa je mahal s podiuma. . . . .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjeten je problem ker so navajeni nosit žive dirkače ki se mal balansirajo in držijo, tole je pa kot živ pesek. Ko je kolega parkiral z glavo pod prag avta v križišču sem gledal oživljanje.....pa sej ne dojameš...kot vreča polna tekočine..kot da telo nima kosti!? Med masažo srca vse valovi in klonka!!

Apak neki men še zmer ne da mira!? Ne znese mi kako je motor stal že skorajr pokonci ko je MS še vedno negibno drajsal po asfaltu in držal balanco!?? Bogve kaj se mu je pletlo po glavi?? Videl sem že da se je bajker iz popolnoma padle situacije pobral iz tal ampak on se je peljal z levim bokom po tleh in ni kazal znakov da bi poizkušal kakorkoli zlesti nazaj na motor. Očitno se je znašel v brezizhodni situaciji sredi idealne linije. Res... do zadnjega je mislil da mu bo kar uspelo.

Drgač pa ko se prerekate kdo je kolk in kaj vplival na razvoj dogodkov.... vse se je zgodilo po najslabšem možnem scenarijuj. Od tega da je Edwardsa ob trku vrglo u luft z motorjem vred (ogromna sila ki je Sica ločila od motorja). Prav tako je hkrati tudi Markov motor poletel, vmes je uletel še Rosi nakar ga je poteptal še lasten motor. :ninja: Živa koma!!

Čista groza pa je opazovat živčne reakcije teles najprej Colina in nato še Rosija v trenutkih ko sta dojemala kaj se dogaja pred njima. (brrrr) :wacko: Edwards je peljal že čist pošrek a ni pomagalo. Trenutek prej je bilo videti kot da hoče poravnat ampak se je odločil da bo šel mimo po notranji strani. Rešitev je bila obvoz po levi vendar pri takih hitrostih ni kaj dosti časa za razmislek. Rossi pa ni do zadnjih metrov nič videl ker je bil vmes Colin :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal sem si posnetek in moram priznat ,da zelo ne rad. Drznil si bom malo pokomentirat. V prvi vrsti se je potrebno zavedat, da je vsem prirediteljem nekih prireditev zagotavljanje NMP nujno zlo. To je zadnja stvar, ki jo radi plačajo, saj od nje nimajo nič in je zelo draga. Tudi pri nas je isto. In če nebi bilo to določeno z zakonom, bi se jo zagotovo najprej odpovedali. Druga stvar, ki pa se navezuje na prvo, pa je ta, da se vedno poskuša dobiti najugodnejšo varianto, ne najboljše. Za eno ekipo so potrebni zdravnik, vsaj dva reševalca in pravo vozilo. Pogosto se zgodi, da se ti ljudje prvič srečajo 10min pred prireditvijo. Reševalca sta iz lokalne postaje ali zasebne družbe, zdravnik pa je ponavadi žlahta ali poznanstvo nekih ključnih ljudi med prireditelji. Zelo redko ima ta zdravnik primerno spec. in izkušnje z NMP. Vprašljiva je tudi izurjenost reševalcev in opremljenost vozila.

In če se vrnem na ta nesrečen dogodek, po videnem lahko rečem, da je tokrat bila situacija ravno obratna. Zdravnik mi deluje dokaj kompetenten (sodim tudi po tistem, kako je razlagal situacijo na tiskovni konferenci), vsi ostali pa so vsaj malo vprašljivi.

In če se dotaknem še same akcije. Hitra evakuacija je lahko tudi strokovno indicirana. Uporablja se zelo redko in kot res zadnja možnost. Predvsem pa takrat, ko je lokacija ponesrečenca takšna, da bi pomoč na mestu dogodka ogrožala poškodovanca ali reševalce. Samo zdravstveno stanje pa je še redkeje razlog za ta manever. Tukaj ni bilo razloga za takšen način reševanja. Če sem prav videl na posnetku, zdravnik v oranžnem prileti nasproti, ko nosijo Marcota že na nosilih.....

Zelo zelo verjetno drugačen pristop nebi spremenil izida, in zagotovo so vsi udeleženi v reševanju v tistem trenutku dajali dejansko vse od sebe, da bi pomagali in jih nima smisla krivit, da so neke stvri naredili tako kot so. Se pa mi pojavlja vprašanje že od smrti Shoye Tomizawe, zakaj Dorna nima svoje ekipe,ali dveh, ki so na vseh prireditvah, ne pa da se posložuje lokalnih reševalcev, katerih usposobljenost in standart se spreminja glede na državo v kateri so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem gledal dirke, kaksen pa je bil vrstni red ob prekinitvi?

Ni ga blo, ker je blo konec dirke pred koncem drugega kroga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa mi pojavlja vprašanje že od smrti Shoye Tomizawe, zakaj Dorna nima svoje ekipe,ali dveh, ki so na vseh prireditvah, ne pa da se posložuje lokalnih reševalcev, katerih usposobljenost in standart se spreminja glede na državo v kateri so.

Saj Dorna ima svojo ekipo, ki je v kliniki mobile in zdravnika v medical caru (mislim da je zdaj to ravno tisti, ki je razlagal o marcovi smrti) + ogromno lokalnih reševalcev. Konkretno za Brno je bilo videti ob progi na vsakih cca 300 m ali manj po eno reševalno vozilo z dvema reševalcema. Skupaj mislim, da je bilo več kot 30 reševalnih vozil razvrščenih ob progi na zunanji in notranji strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Dorna ima svojo ekipo, ki je v kliniki mobile in zdravnika v medical caru (mislim da je zdaj to ravno tisti, ki je razlagal o marcovi smrti) + ogromno lokalnih reševalcev. Konkretno za Brno je bilo videti ob progi na vsakih cca 300 m ali manj po eno reševalno vozilo z dvema reševalcema. Skupaj mislim, da je bilo več kot 30 reševalnih vozil razvrščenih ob progi na zunanji in notranji strani.

Na Češkem je za pričakovat višji nivo kot v Maleziji, Čehi so pred nami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ni ga blo, ker je blo konec dirke pred koncem drugega kroga."

Vrstni red je bil (cetudi neuraden), saj sem na TV slisal, da se je Sic ponesrecil v borbi za cetrto mesto.

Popravljeno . Popravil Buzdovan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ni ga blo, ker je blo konec dirke pred koncem drugega kroga."

Vrstni red je bil (cetudi neuraden), saj sem na TV slisal, da se je Sic ponesrecil v borbi za cetrto mesto.

Itak je bil, samo verjetno neveljaven....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak je bil, samo verjetno neveljaven....

Mislim, da je bilo takole, ampak nisem čisto prepričan.

1.Stoner

2.Pedrosa

3.Dovi(? nisem ziher)

4.Bautista

5.Sic

4.Edwards

6.Rossi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bilo takole, ampak nisem čisto prepričan.

1.Stoner

2.Pedrosa

3.Dovi(? nisem ziher)

4.Bautista

5.Sic

6. Havden

7.Edwards

8.Rossi

Mislim da je bil posnetek Simoncellijevga zdrsa Haydnov on board

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!