Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

Corleone...sam tih bodi k boš nabavu :P

pa kviki je tut gor dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Corleone...sam tih bodi k boš nabavu :P

 

Ja sej, an. Brez naju s pikom bosta mela žur :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žur so povabljeni samo taki, ki kaj o zadnjem modelu Ninja 1000sx povedo kaj...pa še to velja sam če pohvalijo 😛

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vem. Nima kardana. Toj najbl vazn u motorizmu!!:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma oiler :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,žalostna vest.Nič ne bo z kupovanjem....sosed se je premislil...ne bo ga prodal.Ma nej gre v klinac.Ga bo raje obdržal za sina.Tako,da ne bo kupčije.Ma kar sem rekel glede kosila pa drži.L.p 

,

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še sedaj se mi kolca po njem😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem si mislil,da me bo nadrsal.Potem sem si pa vzel Moto Guzzi.Saj je v redu,samo ni to to.Navajen sem na bolj poskočne motorine.Matra pa me še zmeraj.Še nekaj bi vprašal.Namreč primerjava med SX-om in Suzukijem GSX-1000 GT....Nisem pameten,ma vseeno bi rad veša mnenja...l.p

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ob 19. 5. 2024 ob 11:54, corleone48 pravi:

.Še nekaj bi vprašal.Namreč primerjava med SX-om in Suzukijem GSX-1000 GT....Nisem pameten,ma vseeno bi rad veša mnenja...l.p

Kar se Suzukija tiče, ga nisem vozil, zato ne morem podati primerjave. Lahko pa mirno zatrdim, da je SX v vseh pogledih awesome motorno kolo. Sicer je to moja subjektivna ocena, pa vendar tudi na testih tako trdijo. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem se v SXa zagledal ze takoj, ko so predstavili 1st gen. Ampak ce mi kaj pri kawi (Z-jih) ni bilo vsec, je to teza. Al samo moj storast subjektivni obcutek teze :hmm: Vozil sem pa se naprej hondo...

... dokler ni prisel cas za menjavo in sem vzel GT-ja. Ne vem, ce je boljsi, je pa zagotovo cenejsi. Kar naj bi pomenilo, da je slabsi. Menda. Vsaj elektronika (IMU) in vzemetenje sta pri kawi boljsa.

Obstaja pa en kup primerjalnih testov na spletu, ker GT je v bistvu kopija SX. Kopija kot isti tip motorja, isti razred. Ker prej je bil SX edini (preziveli) predstavnik razreda, sedaj sta dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je predvsem v krivulji navora in podajanju moči. Govorim za zadnjo generacijo obeh. Suza je bolj športna mašina, ki rabi bolj obrate, SX je pa skoraj kot dizel, precej lineraren. Tistih 8 konjev razlike v špici pa itak nihče ne občuti.

Verjetno ne z enim ne z drugim ne zgrešiš. Mogoče je SX bolj primeren za 2 (udobje pa to)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 22 urami, DAMI34 pravi:

Razlika je predvsem v krivulji navora in podajanju moči. Govorim za zadnjo generacijo obeh. Suza je bolj športna mašina, ki rabi bolj obrate, SX je pa skoraj kot dizel, precej lineraren. Tistih 8 konjev razlike v špici pa itak nihče ne občuti.

Verjetno ne z enim ne z drugim ne zgrešiš. Mogoče je SX bolj primeren za 2 (udobje pa to)

Jaz mislim, da se cca. 1,5 sekunde hitrejše pospeševanje Suze od 100-200km/h kar občuti.

Popravljeno . Popravil brutal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, brutal pravi:

Jaz mislim, da se cca. 1,5 sekunde hitrejše pospeševanje Suze od 100-200km/h kar občuti.

a v 6i brzini, al loh dve dol prbijem? :P

sklop TC, boš čutil sam prpo :D

Ne vem vseh grafov na pamet ampak kar vem ma SX med 60-140 enega boljših pospeškov. Torej v najbolj uporabnem območju. Vsaj po spodnjem grafu je "zeljen" do 9900 obratov boljši. Tako s konji kot navorom. Na koncu je pa itak vse ista pašta.

 

showdown-kawasaki-ninja-1000-sx-vs-suzuki-gsx-s1000gt.webp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Gospod Dami, lahko bi še objavili "overall" zmagovalca primerjalnega testa iz katerega ste si sposodili grafka 😎 

Popravljeno . Popravil brutal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Brutal, men dol visi, ker sem samo grafiko iskal, pa nič prebral. Jaz se vozim počas pa po pravilih in nč ne diujam. :P

Mal v šali, velik pa res: dejansko je tak kot sem napisal. Kdor čuti razliko in ve zakaj hoče meti suzukijev agregat, bo pač po njem posegel in zanemaril neke druge zadeve, ki jih ima sx pač boljše. 

Dejstvo je da sta oba modela dovolj močna in vrh glave letita, sploh če se prilagodiš agregatu in izkoriščaš njegove prednosti ter karakter.

Kar se pa grafkov tiče je tak: grafi so lepi za gledat, na koncu pa igra vlogo voznik, teža motorja, teza voznika in ostale šare, celo pnevmatike, saj se ne pospešuje samo naravnost.

Ker sem mel tudi superduka 1290 z malce več konji ter drugačnim navorom, lahko mirno rečem, 20 konjev gor in dol. Tolko jih spravim na cesto, ostalo požre TC in prpa :D

za vse ostalo:

https://www.youtube.com/results?search_query=ninja+1000sx+vs+suzuki+gsx+s1000gt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/22/2024 at 8:56 AM, brutal said:

Jaz mislim, da se cca. 1,5 sekunde hitrejše pospeševanje Suze od 100-200km/h kar občuti.

Ja. Za vecino voznikov bo zelenc boljsi, ker ima malo manj naspicen agregat in daljsa prestavna razmerja. 1st gen je bil kritiziran zaradi prekratkega menjalnika, pa so kasneje zadevo bolj v touring vode zapeljali.

In kot je dami zgoraj napisal, za dvoje in potovanja je zelenc tudi boljsi. GT ima bolj zasilni sedez za sopotnico, za v bikiniju od plaze do beach bara je ok, za kaj vec pa ne bo najbolj zadovoljna. Poleg tega se na mojem sedez nesramno maje, toliko da se ob priliki ustavim v salonu in preverim stanje pri drugih motorjih.

Ampak iskreno, tudi ce bi mi nekdo ponudil SXa za enak denar, bi se sedaj odlocil enako :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!