Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Jaz sem pa danes startal ob pol 7 zjutraj proti stajerkem, ampak ker so se tam kazali neki oblaki sem jo raje mahnil do Metlike in Vinice na kafe. Za nazaj pa do Zuzemberka do Kocevja in nato cez Sodrazico, Cerknico do Planine in Postojne na kafe, kjer zacuda ni blo nobenega motorista na omw. Spijem kafe in jo mahnem nazaj do Rakeka, kjer sem zavil na Logatec, in na avtocesto do Ljubljane, kjer sem v druge dolil bencin, vmes se srecal motorista na sihtu z 18. metersko kaco :), se do Trojan po krofe in potem domov.. kolko je blo kilometrov ne vem, skuril pa sem cela 2 tanka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štartala v Bihaču in malo pred mejo nabavila nekaj za pod rit, da ne bo trpela. Zaradi gužve sva sklenila, da se drživa stranskih cest. Malo pred Hrvaško mejo srečala skupino motoristov, ki so se vejetno vračali iz Livnega. Pot sva nadaljevala Plaški, Ogulin in mejo prestopila v Vinici. Nadaljevala proti Črnomlju in Žužemberku in domov v SG.

Vreme je bilo super. Še par fotk.

post-12625-0-77714200-1312747506_thumb.jpg

Grizli - Carica (oprema za pod rit)

post-12625-0-89272100-1312747622_thumb.jpg

Proti Pleškemu.

post-12625-0-63145900-1312747748_thumb.jpg

Kava in baklave iz restorana Degenija. Pod Klekom.

post-12625-0-78361700-1312747420_thumb.jpg

Makadam Krka - Grosuplje.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štartala v Bihaču in malo pred mejo nabavila nekaj za pod rit, da ne bo trpela.

in kako se obnese ovčka pod rito?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako se obnese ovčka pod rito?

Zadeva je zelo vredu. Nič več vročine v rit, tako da lahko svobodno zadiha. :yes: :yes: :yes:

Kakor sem jo položil na sedež, tako je tudi ostala - nič se ne vozi pod ritjo. Malo jo bom moral še obrezati in s kakšno elastiko malo pritrditi, da je ne bo na postankih kakšen močnejši veter odpihnil.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, kje si nabavil ovčko in koliko košta?

Bi jo imel pod rit - kako pa kaj ko "prdneš" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, kje si nabavil ovčko in koliko košta?

Bi jo imel pod rit - kako pa kaj ko "prdneš" ?

Malo ven iz Bihača - pred mejo (Bihač - Plitvice).

Stane 15€, če me boš omenil, boš imel morda še malo popusta.

Ko prdneš, :lol1: se mehurček še samo razblini.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je zelo vredu. Nič več vročine v rit, tako da lahko svobodno zadiha. :yes: :yes: :yes:

Kakor sem jo položil na sedež, tako je tudi ostala - nič se ne vozi pod ritjo. Malo jo bom moral še obrezati in s kakšno elastiko malo pritrditi, da je ne bo na postankih kakšen močnejši veter odpihnil.

Scarabeo

kako pa je z udobjem, mislim bolečino v "tazadnji" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa je z udobjem, mislim bolečino v "tazadnji" :D

Če daš še malo gela med kožo in sedež, boš mislil, da si na Gold Wingu. :naughty:

Samo kupi, rit ti bo hvaležna. Pa lažje se prdne. :D

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ena kratka Stari trg - Kočevje. V Kočevju na kofe in počasi nazaj. V Mrtvicah radar (hvala nasproti vozečim za opozorilo), do Žlebiča za seboj imel družbo dveh motoristov in nato čez Bloke domov. Slabih 100 ampak prijetnih kmjev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem naredil 100 zabavnih kilometrov s skuterčkom od moje cikadine, ker ga je bilo treba po preživetem dopustu zopet odpreljat v prestolnico. Zdevica je s svojimi 50ccm prav zabavna, še bolj sm bi pa zanimiv jaz v popolni motoristični opremi na njem. Na postanku v postojni sem bil deležen kar nekaj začudenih pogledov in po poti sta me pozdravila celo dva motorja (pohvalno ni kaj). Cikadina je pa uživala s cbf-ko in bila navdušena da se prav fajn pelje.

No v lj sva potem odložila mopedinko in jo skupaj mahnila proti Kranjski Gori, vendar je začelo prat že v Jesenicah tako da naju je pralo skoraj do doma. Tudi moto točka v Bovcu je bila ob najinem prihodu že pospravljena. Očitno bo res nekaj na tem, da če operem motor je potem dež!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ena kratka Stari trg - Kočevje. V Kočevju na kofe in počasi nazaj. V Mrtvicah radar (hvala nasproti vozečim za opozorilo), do Žlebiča za seboj imel družbo dveh motoristov in nato čez Bloke domov. Slabih 100 ampak prijetnih kmjev.

Tudi jst sem še od Starga trga pa do Kočevja okol 12h, pa ga nism nč vidu. Kdaj pa je stal radar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj lepih 300km. Dvor, Kočevje, Delnice,...do Crikvenice, ohladit se v morju pa nazaj. Radarja nobenega, vsaj videl ne.

@crnski; Kakšen kilometer stran od Mrtvic, v kraju Stara Cerkev je še en stacionarc, vedno stoji tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek samo do LJ in nazaj, od Vrhnike do Logatca naju je čisto opralo (tokrat se mi ni dalo ustavljat :) ). Včeraj pavza (verjela vremenarjem da bo dež :xx: ) ko smo se vozili nazaj so itak vozili mimo sami motorji, jaz pa v avtu.... :rolleyes:

No - danes mi je končno spet ratalo se it vozit. Nardila (malo nehote, večino pa namenoma) dobrih 520 km. Začela sem malo pred 10h v jutranji "zmrzali" :surrender: sem celo pot do LJ škripala z zobmi. Od LJ čez Trzin - proti Kranju - ob Kokri...

avstrija-001.jpg

- Jezersko (pavza za nabavo malce in goriva za motor) - čez mejo v Avstrijo. Že celo pot do Jezerskega je nekaj čudno škrtalo pri menjavi iz nižjih v višje prestave, ko sem se začela spuščat dol proti Železni Kapli je ratalo vedno hujše - dol je še šlo, iz prve v drugo pa sem komaj prešaltala :kva2: Cel čas sem študirala kaj narest - obrnit in it nazaj, ali it naprej in kar bo, bo... Še dobro da v vaseh nimajo nekih hudih omejitev, pa ni blo treba dosti prestavljat. Potem sem začela študirat kako za vraga bom razložila kaj je narobe - v nemščini - če kje ostanem (od nemščine v gimnaziji je minilo že nekaj časa, ker je ne uporabljam, sem zdaj omejena na neke osnovne stavke :blush: ). Cel čas sem mislila, da je šel v maloro menjanik (ja pač ženska sem, prvi motor imam, nimam pojma kaj vse gre lahko narobe :whistle: ) Potem pa opazim, da ročko od sklopke stiskam vedno bolj v prazno :eek: Na poti od Železne Kaple proti Žitari vasi sem se ustavla da fotkam in da probam prestavljat...

avstrija-003.jpg

No - v prvo je že še šlo, ma ko sem speljala, ni hotlo it v drugo... sem vozila par deset metrov s prvo, nakar mi je ratalo prestavt, v višje je šlo lažje. Vožnja takrat res ni bla užitek... ob poskušanju sestavljanja dokaj smiselnih stavkov v nemščini (da bi lahko povedala kaj je narobe če bi kje ostala) sem seveda sfalila odcep in namesto desno, zapeljala levo in se peljala kar nekaj km-jev v napačno smer, preden sem skapirala da ne vozim prav. Vozila sem proti zahodu, namesto na vzhod (mimo Pliberka) in potem v Slovenijo proti Prevaljam kot je bil plan. Ena fotka pokrajine v občini Šmarjeta v Rožu...

avstrija-006.jpg

Par kilometrov naprej od tukaj mi je dokončno dopi*dilo, zato sem se ustavla ob cesti, ugasnila motor in nardila "ogled". Sklopka je šla v prazno. Namesto da bi zagnala paniko (itak ne bi mpomagalo nič :grrr ) sem šla pragmatično malo probavat kaj vse se da naštelat pri sklopki in kaj mogoče ni tako, kot bi moglo biti :whistle: Sem vidla da je ročka od sklopke nastavljena na 5, no ko sem nastavla na 1 je začela spet delat normalno. V bistvu nimam pojma, kako bi moglo bit, vem samo, da mi zdaj lepo prime in še lepše prestavlja (brez unega groznega škrtanja). Bo šel pa jutri v pregled in svetovanje :P k nekomu z več izkušnjami.

Vsa navdušena ker mi je uspelo :OK: in ker sem lahko nadaljevala svoje popotovanje, sem zvlekla ven karto in pogledala kje sem falila. No je blo treb it nazaj kar par km-jev B) Tokrat sem odcep vidla in registrirala. V Žitari vasi sem se držala desne, v smeri proti Pliberku. Zeblo me je vso pot kljub dvem majicam, ma rezervne se mi ni dalo oblačit. Spomnila sem se tudi na malico (vse do takrat pač ni blo časa, ne volje za jest) in se odločila da se ustavim na prvem počivališču s klopco - da si malo spočijem še noge. Izkazalo se je, da bo to še en velik podvig. Od Prevalj - Dravograda - Maribora - Slovenjskih Konjic - Celja - pa vse do Vranskega ni bilo nobenega počivališča kjer bi se dalo vsest :huh: no možno je pa tudi, da sem bila že jaz preveč utrujena pa sem kakšnega spregledala O:-)

Na koncu sem se po 400 prevoženih kilometrih, že čisto lačna ustavla na pumpi v Vranskem. Ugotovila da me verjetno tako zebe ker nisem od jutra nič jedla, natankala še motor. Srečala enga z lepo Yamahco (R6 če se prav spomnim). Je bla že tolko ura da je blo treba it počasi domov. In sem šla. Čez Špitalič do - Kamnika - Mengeš - LJ - Vrhnika - Ride (polne :kva1: ) - in nazaj na izhodišče.

Zanimiv izlet, samo te preveč ravne ceste so prav dolgočasne (tam ob Dravi in potem vse do Vranskega), mam rajši ovinke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je padla tura: Horjul-Gorenja vas-Škofja loka-Jezersko-Železna kapla-Leppena-Koprein-Luschasattel-Pliberk-Golica-Radlje-Slovenj gradec-Podgorje-Velenje-Polzela-Marija reka-Trbovlje-Zagorje ob Savi-Moravče-planinske ride in domov. Vsega skupi se je nabralo 544 km. Lokalna cesta od Železne kaple do vrha sedla "Luschasattel" je asfaltirana...vzhodna stran proti naselju Globasica je pa makadam....je utrjen tako da ne rabiš glih endure. Na nekaterih ovinkih so ostale še posledice od nalivov (hinavski pesek na cesti). Aha...še slike:

1.-2.slika: med Horjulom in Gorenjo vasjo

3.slika: vzpon na Jezersko

4.-5.slika: Luschasattel(iz Leppene proti Globasici)

6.slika: Golica(69)

7.-9.slika: lokalna cesta ki pelje vzdolž Golice in se zavije takoj po Krumbachu desno(če se gre iz Lavamunda)proti sv. Lorenzen in se kasneje spet priklopiš na route 69 na koncu pri krožišču za Radlje

10.slika: velenjsko jezero

11.-12.slika: vrh Maričke in ptičji pogled na Trbovlje

post-3455-0-05457700-1313072221_thumb.jpg

post-3455-0-19441100-1313072227_thumb.jpg

post-3455-0-14080300-1313072233_thumb.jpg

post-3455-0-76246300-1313072238_thumb.jpg

post-3455-0-07753100-1313072246_thumb.jpg

post-3455-0-38242000-1313072251_thumb.jpg

post-3455-0-27590600-1313072260_thumb.jpg

post-3455-0-41798000-1313072270_thumb.jpg

post-3455-0-68103700-1313072279_thumb.jpg

post-3455-0-45174900-1313072286_thumb.jpg

post-3455-0-91340200-1313072293_thumb.jpg

post-3455-0-28130000-1313072301_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro si tole opisala, sam se kar videl v tvoji koži... :rolleyes:

:) hmnja sej potem ko je blo rešeno je blo bolj luštno .)

Danes štart malo pred deveto zjutraj - tri plasti majic niso bilo dovolj, me je vseeno zeblo - zimaaa :huh: Prvi postanek je bil v LJ, kjer je motorčk dobil nove gume. Nadaljevala sem čez Lavrico - Rašico - Kočevje (pavza za tankat in malco) - Dvor - Soteska - Črmošnjice - Semič - Črnomelj - Dragatuš - Vinica - Kolpa ob mejnem prehodu, pri Učakovcih (pavza za sladoled B) )...

kolpa-002.jpg

- potem sem nadaljevala v smeri proti Sinjemu vrhu - razgled...

kolpa-009.jpg

- in kljub temu, da sem dopoldne občudovala motor z novimi gumami in ugotavljala da zdaj bom pa res bolj pazla po kakšnih cestah vozim - v Špeharjih spet makadam :xx: tak zelo zje*an, sama rebra, da je fajn treslo. Srečala pa sem celo enega motorista, ki je vozil v nasprotno smer. Sem bla vesela ko se je spet pojavla cesta :010

kolpa-011.jpg

- Stari trg ob Kolpi - Prelesje - potem je sledila dooolga vožnja ob Kolpi. Saj je luštno, ma čez čas sem se začela že dolgočasit... - mimo grada Kostel - potem desno v smeri proti Banja Loki in naprej proti Kočevju - to pa je bil užitek :kva2: nove gume so fajn :D Od Kočevja naprej čez Ribnico - Sodražico na - Bloke - malo pavze na klopci...

kolpa-020.jpg

- potem čez Rakek - Laze - Planinsko polje - Ride (nekaj vas je blo tam) in nazaj.

Vsega skupaj dobrih 380 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zalutal na Vršič "ne namenoma". Štartalokrog 10.30. Mašina je bila že ogreta, sam pa še nisem vedel kam bi jo mahnil.Višja sila me je usmerila proti Bovcu. Na poti nič kaj pretresljivega. Velikoje bilo motoristov in mopedistov. Ustavim se v Bovcu, da se na hitro pretegnemin že razmišljam kam naprej. Skočim na ogled trdnjave Kluže. Po kratkem ogleduse odpeljem nazaj proti Bovcu in seveda me zamika Vršič. Cesta prot Vršiču jekar v redu (glede na zadnje dogodke) je pa kar precej prašno. Dvakrat se je bilo potrebno vstaviti, ker so pred mano vozeči dvigovali velikoprahu. Imel sem ga že pol nos in usta. Na vrhu jebilo super, zrak, razgled, polno ljudi… Naredim postanek ne ravno na vrhu, kerje stric redar (pobiralec denarja za ???) na kolesu (dvomim, da je gorprikolesaril) iskal nedolžne žrtve. Se spustim malo naprej, parkiram, sioddahnem, nadiham svežega zraka, naredim en sprehod in se odpravim nazaj. VBovcu naredim postanek. Ker sem se že najedel svežega gorskega znaka je bilo letega potrebno zaliti z eno kavo. Po kratkem predahu jo mahnem proti domu. Supertura, super dan. Če bi bilo še kaj volje, bi skočil še na Mangart, a sem tegapustil za naslednjič.

Nabralo se je lepih 300km.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bila nujna :whistle: službena pot v MB.

Ker sem imel še od vikenda polhen kufer ovinkov sem ubral malce bolj ravno cesto do MB.

1.jpg

2.jpg

........ odšla - proti zahodu .....

3.jpg

nekje v MB.

4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!