Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Par dni nazaj sem pil kafe s Thumpekom, pa se mi je pohvalil, kaj vse njegova APN4 zmore in kje vse da ona gre...pa sem se včeraj zamislil in si rekel, ni vrag, če zmore Thumpek, pa bom tut jaz in moja črnica. Tako sva se odpravila po poteh Thumpeka samo v obratni smeri. In izlet je bil čudovit. Najprej sem jo zategnil do Tolmina-Kobarida, v Soči zavil na Učjo -čudovit prelaz, enkratni razgledi, pa nazaj dol v dolino v Gemono proti Carnii. Nikoli se ne morem načuditi tej alpski dolini....po sredini rečica, pesek, alpski hlad veje s hribov, ampak ceste? Vsaka čast trance_27_notworthy.gif Italijanom, ceste imajo veeliko boljše in urejene kot pri nas..(pa nisem prvič v Italiji), no, v Chiusaforte zavijem za prelaz Sella Nevea in spet občudujem mojstrstvo gradnje cest, prijetno naravo, smučišča in alpske vršace...čudovito. Ko se spuščam proti Trbižu, me preseneti Predilsko jezero in folk, ki se kopa, srfa...sredi Alp.

Počasi mi je dovolj in jo zategnem do Kranjske Gore (malca tajm), mal po stari ma po AC do rid, (pavza tajm), na OMV napolnim rezervar in malce relija po rebernicah in domov. Ko stopim skozi vrata pravi moja : " Pa kaj si že doma? A nisi šel na neki izlet, pa si naprintal en ogormen zemljevid?" headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil bolj na izi dan. Štartala sem čez Ride, čez Logatec (eni so bli pridni, ma niso slišali mojega bipkanja :P ) – LJ – Škofljica – Turjak – Ribnica – Kočevje – v smeri proti Fari, do odcepa za Vas…

vas.jpg

Tam nazaj, po nekaj km-jih na počivališču malca, potem nazaj proti – Kočevju in tam desno čez ovinke proti Dvoru, levo čez Žužemberk - Krško vas do – Ivančne Gorice, na pumpo iskat nekaj za pit. Tam je bla ena gruča motoristov (so meli zbor očitno nekje) do LJ, kjer sva šla s kolegom na Maksi-ja (hotla malo zvadit, ma osmice mi niso šle – še vedno mi ne grejo zaprti ovinki, je bil tam en fajn potrpežljiv inštruktor :whistle: škoda da nisem mela več časa za vozit), potem smo šli na pijačo (na poligonu je blo tako vroče da smo rabli malo ohladitve :kva1: ). Ker je blo še prezgodaj za it domov sva šla čez Škofljico do – Turjaka v Žlebiču desno čez Sodražico – Rakek, čez Planinsko polje (jaz levo, on desno) – Ride (seveda polne) in nazaj. Vsega skupaj 320 km.

Že prejšnji vikend sem mižala na eno oko da ne bi vidla vseh odtenkov rumene, rdeče in oranžne in tistega listja po tleh B) no ta vikend bi mogla mižat na obe če ne bi hotla videt. Dejansko se bliža jesen in krajši dnevi in s tem krajše fure (no ja, al pa bolj zgodnje vstajanje O:-) )

Danes so bile želje po Italiji zaradi vremena preusmerjene na jug. Me je mikala una cesta od Karlovca že od zadnjič…

Začela sem z Ridami, čez Planinsko polje proti Rakeku – Bloke - Ribnica – Kočevje (tankala in nabavla malco), danes v Livoldu levo čez - Knežjo Lipo, proti – Dobličam…

dolenjska-002.jpg

in naprej proti Črnomlju – Metliki, tam naprej in čez na – Hrvaško – čez Ribnik…

dolenjska-015.jpg

Piščetke – nekje vmes malca na postajališču, potem naprej proti – Karlovcu (tokrat se v mestu nisem zgubila :) ) in naprej po uni fajn (danes spet skoraj prazna cesta, je blo pa dosti motoristov ) cesti mimo Duge Rese – čez Jarče Polje – Bosanci – tudi na Hrvaškem imajo… .)

dolenjska-020.jpg

Čez Presiko – Tomiće – do Skrada (tam še ena pavza na počivališču, je blo treba pit in malo pretegnit noge) …

dolenjska-023.jpg

Delnice, potem čez mejo nazaj v Slovenijo (malo za mejo ste trije čvekali na klopci) – Fara – Kočevje – Sodražica – Cerknica (tankat) – Laze in čez – Planinsko polje in Ride nazaj. Danes 390 km-jev. Fajn vikend, spet ga je blo prehitro konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u petek nič. V soboto po dolgotrajnem pregovarjanju s samim sabo, kaj naj sploh naredim, sem se prepričal da se držim originalnega plana. Naloudam šotor in ostale pritikline,naložim MojoMojo in šibneva proti Puli. Postojna-Črni kal kjer smo srečali Mausa in Marja, Kubed Sočerga Buzet Lupoglav in po ypsilonu do Pule. Destinacija=Twin Horn beach party. Woha! Našla odličen in odmaknjen kos zemlje pod borovci, tik ob morju. 170Km Včeraj je sledil povrat. Ampak čez Koper. Med potjo smo se zarad različnih postankov trikat prehiteli z motoristko na VN800? in KK tablco. Respect za motanje mimo kolone!

ker smo startala iz Stoje, in šla po drugi poti, je to vrglo 190Km

VTR je števec obrnila na 90342, kar je sezonski seštevek vrglo čez 8000Km.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam občutek, da se moja sezona počasi zaključuje, sem tudi sam izkoristil včerajšnji dan za motoriranje. Cilj je bil Krk. Štart zjutraj ob 09.00 proti Postojni. Klasika do Vrhnike po avtocesti, nato pa dol in po "tastari" naprej. Ride so bile prazne, saj je asfalt zgleda tako zgodaj prehladen za športne urice ;). V Postojni sem se odločil, da grem še naprej proti Kozini in pol tam zavijem proti meji. Odločitev je bila prava, ker sem že pozabil kako super cesta brez gužve je do Ilirske in od zdaj naprej prakticiram samo še to pot, če bom spet rinu dol. Hop čez mejo, brez kakršnih koli čudnih po(re)gledov in že sem v koloni mimo Bakarja proti Krku. Namesto, da bi zavil dol, sem nadaljeval do Senja in se tam ustavil na tojtici (dobri za krožniček polizat, ampak premajhni za sladkosnede) :) . Po pavzi sem se odločil nadaljevati v celino in ker nimam majhne škatlice v kateri je zaprta ena teta, ki daje navodila, sem šel po poti, ki v štartu nisem nameraval in cesta na nekaterih delih je res, res obupna. Vmes dva kratka postanka, da sem vase komaj zlil vodo, ki je bila ogreta primerno zunanjim temperaturam in nekaj malega pojedel, zato sem komaj čakal, da padem čez mejo na bencinsko in zalijem suho grlo s hladno pijačo. Ko se peljem skozi Delnice proti Petrini, se mi že kar blede od žeje, tam pa presenečenje - bencinska zaprta. Vseeno se ustavim, da se pretegnem, spočijem oči, ampak ne predolgo, ker je grlo še vedno suho. Stisnem zobe in se zategnem do gostilne, kjer imajo mini živalski vrt, natankam prasico, zlijem vase nekaj ohlajenega in se še enkrat podprem. Tam me ob odhodu ogovori še en motorist, prijetno klepetava se z dobrimi željami razideva in odpujsam že malo utrujen proti domu. Med potjo pa me zadane. Ta tip, ki me je ogovoril je bil pravi pravcati Miran iz Črnomlja. Spoznal sem pravega Mirana iz Črnomlja! Smejalo se mi je še celo pot (sicer najbrž naklučje, ampak res smešno). Ko sem parkiral v garažo in odbicikliral proti domu sem ugotovil, da je bil to en izmed lepših solo izletov. Vreme je bilo lepo, brez ekstremno stresnih situacij, motor lepo prede, skratka fajn je blo.

Slikice so samo dve, ker niti nisem pomislil na to, da bi pisal v to rubriko, ampak mi je blo tok fajn, da sem moral... Prva slikca super dobra tortica, druga pa meni nenavaden ovinek - ena linija za tahitre 60km/h in ena za počasne 30km/h (sploh ne vem kje je to - nekje na poti)...

http://maps.google.com/maps/ms?authuser=0&vps=8&ie=UTF8&hl=en&oe=UTF8&msa=0&msid=201980501299931635537.00048509f797c4d03932f

post-20162-0-05490200-1315222422_thumb.jpg

post-20162-0-27310300-1315222473_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikice so samo dve, ker niti nisem pomislil na to, da bi pisal v to rubriko, ampak mi je blo tok fajn, da sem moral... Prva slikca super dobra tortica, druga pa meni nenavaden ovinek - ena linija za tahitre 60km/h in ena za počasne 30km/h (sploh ne vem kje je to - nekje na poti)...

Ta ovinek je na začetku vzpona na Kapelo (iz smeri Brinja proti Josipdolu). Sem se tudi sam pred kratkim peljal tu, pa mi tudi najprej ni bilo nič jasno. Šele ko zavoj zvoziš, vidiš, da sta oba pasova namenjena v isto smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto in včeraj sem ta ovinek prevozil v obe smeri. V soboto vožnja do kampa Mindel pri Veli Luki na Korčuli, v nedeljo pa skoraj po isti poti nazaj domov. Vročina za znoret, prometa pa ravno za vzorec. Skratka prelepa poznopoletna vožnja.

post-7865-0-34204700-1315241225_thumb.jpg

post-7865-0-25788500-1315241247_thumb.jpg

post-7865-0-29979300-1315241272_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ovinek je na začetku vzpona na Kapelo (iz smeri Brinja proti Josipdolu). Sem se tudi sam pred kratkim peljal tu, pa mi tudi najprej ni bilo nič jasno. Šele ko zavoj zvoziš, vidiš, da sta oba pasova namenjena v isto smer.

Ja, tudi meni ni bilo jasno in sem avtomatsko izbral "tahitro" :). Hvala za podatek kje je, ker sam res ne bi ugotovil, ko sem prvič vozil po tej poti. Ponekod so fuuuul lepi odseki, nekje sem pa samo čakal, da se asfalt konča in se začne pesek tok je bila slaba cesta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po koncu popoldanskega šihta NejcGS bubne na čvekalnici, da bi šel enkrat v kratkem na Roglo. Seveda sm ga prcnu; "Zakaj pa ne kr zdej?" Kaj je sledilo? Čez 45 minutk slišim neko rajnglasto ropotanje, Nejc prišel pome, da greva gor (ura je bla tam nekje 19:45). Ni hudič, motocote gor, mašinka zalaufana, gremooo! Cesta na Roglo je ena mojih najljubših, AMPAK NE PONOČI, jebenti!! :headbang::wallbash: Leve ovinke se je še dalo nekak speljat, desni so bli pa nemogoči, ker se mi sanjalo ni, kje se končajo in kako so zaviti. Lepo počasi, z užitkom pa ugibaj :D Haha, gor sva srečno prišla, Koča na Pesku je bila zaprta, zato sva šla kar v hotel na Tee Delle Montagne. Pot dol rahlo hitrejša, ker sem ugotovil, da se da smer desnega ovinka dobro ugibat po tem, kako je ograja zavita (aaaaa, brihtan sam ja, bogami). Ko sva prišla nekje do Frankolovega, naju šišne en gixxer 1000 in seveda sva miičken povišala tempo vožnje, da smo peljali približno skupaj. (IZEK: Saj ti ni blo dolgcajt, ne?). Ko sva priletela do Celja sem se pa tako ogrel, da mi ni blo za domov it, pa sem Nejca pospremil še do Trojan. Ker je to moja tramvaj proga, sm kr pridno ožemal gas, NejcGS pa mi je skorajda suvereno sledil. Na Trojane sva prišla točno pred zapiranjem lokala, a sva vseeno dobila sTrojana in kufe, carsko! NejcGS se je nato obrnil proti Domžalama, jst pa nazaj v Knežje mesto. Ker je začelo rahlo deževat in ker nisem imel več družbe, sem se obrnil kar na AC in gasa! V uni temi o kufrih smo se menili kolk lohk letiš, če maš kufre gor, no do ornk preko 220 ni blo frke, spljoh. Domov prišel pa točno na začetek rojstnega dne, ob 00:01 :D

Tkole pa zgledajo desni ovinki na Roglo sredi noči.

post-1357-0-75015000-1315292408_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je bilo:

Včeraj po šihtu sem videl da je DR.J. na MS-ju in sem ga pobaral, da bi se bilo dobro 1x zapeljat na Roglo.

Jaka ne bi bil Jaka, če ne bi predlagal, da ja kar takoj ucriva tja gor.

Ok, ne bodi len, sem se skobacal v kombinezon, nafilal motor s hajoktancem (100) in se odpeljal proti Celju.

In tako je Jaka čez 45 min že zaslišal žametno grgranje bavarskega boxerja.

Počakal sem, da je Jaka prebudil in spravil k življenju italjansko ropotulco in sva se odpeljala na Roglo.

Do ceste, ki pelje na Roglo sva prišla, ko je sonce že zašlo. Jaka me je spustil naprej, tako da

sem lahko prižgal dolge luči in gasaaaa. NORO DOBRO takale fura ponoči :OK::010 . Dolge luči razsvetlijo cesto,

še pred ovinkom vidiš ali gre nasproti kak avto in ... no ja, počasi sva letela proti vrhu, tako da sva pusy štrajfne sproti

puščala na asflatu.

Temperatura se je spustila na znosnih 12°, pihal je svež gorski zrak, ki je že malce dišal po snegu :D

Gor na rogli sva cuknla en čaj in belo kavo.

Nazaj grede - ponovitev zgodbe; dolge luči, svež zrak za voznika in motor ter umirjena vožna navzdol :xx:.

Kot je že Jaka omenil, je nekje okoli Frankolovega mimo naju čist na izi padel Izek z grmečim gixxerjem.

Nekje sredi Celja pa se je Dr.J-ju oglasil želodec in tako sva v nizkem letu šibala proti trojanam (zanimivo kako

je razdalja od CE do trojan kratka ko se pelješ za Dr.J-jem).

Na Trojanah pa super ponudba - kava, krof in pranje motorja :)

Pot do doma pa v nizkem preletu tako, da sem spotoma še posušil motor.

Slika iz Rogle - glej Dr.J-ev post :-))

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola jst sem tud eno pozno popoldansko ucvrl :)

Namen je bil kofe in sladoled v Črnem kalu. Pa nazaj ne po isti poti.

Hvala za kofe in sladoled GKeko :yea1:

Pa še mapa

Popoldansko večernih 170km

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(IZEK: Saj ti ni blo dolgcajt, ne?).

Je blo ravno prav .) .

Kot je že Jaka omenil, je nekje okoli Frankolovega mimo naju čist na izi padel Izek z grmečim gixxerjem.

Nekje sredi Celja pa se je Dr.J-ju oglasil želodec in tako sva v nizkem letu šibala proti trojanam (zanimivo kako

je razdalja od CE do trojan kratka ko se pelješ za Dr.J-jem).

Na Trojanah pa super ponudba - kava, krof in pranje motorja :)

Se strinjam, bi samo kavo zamenjal za čaj :D!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je blo ravno prav .) .

ja ja, bilo ravno prav.

Ko si vozil za mano si moral pa s slalom po cesti gume segrevat, da se nebi prehladile zaradi podohladitve .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej ti meni kako da si plačal na Tre cime? Js sm šu dvakrat pa niti enkrat nism taxiral??? Al sem pomešal prelaze js malo :fredy:

Dej žvrcni me drugič, ko imaš take shode, gremo skupej... js se pa dougočasim na šihtu :)

Da ne bom off. Danes do pumpe pa nazaj napumpat gume, ker se mi je doma manometer pokvaru. Vsega lep*** ah, smotanih, blesavih, nič posebnih 2450m v obe smeri skupaj :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej ti meni kako da si plačal na Tre cime? Js sm šu dvakrat pa niti enkrat nism taxiral??? Al sem pomešal prelaze js malo :fredy:

Dej žvrcni me drugič, ko imaš take shode, gremo skupej... js se pa dougočasim na šihtu :)

Da ne bom off. Danes do pumpe pa nazaj napumpat gume, ker se mi je doma manometer pokvaru. Vsega lep*** ah, smotanih, blesavih, nič posebnih 2450m v obe smeri skupaj :P

Na vrhu Misurine zaviješ desno za Tre Cime in čez 2329m imaš šalter z noničem, ki kasira...in ti še reče: "nel prezzo non e' inclusa la mancia per impiegati." :lol1: .

Prelaz Tre Croci je gratis...samo zaviješ levo 2 km pred Misurino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vrhu Misurine zaviješ desno za Tre Cime in čez 2329m imaš šalter z noničem, ki kasira...in ti še reče: "nel prezzo non e' inclusa la mancia per impiegati." :lol1: .

Prelaz Tre Croci je gratis...samo zaviješ levo 2 km pred Misurino.

aaa tu bo tu ja... Tre Croci :D Zdej smo dobili zajca :D Ben gremo en dan še tu pogledat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.: sella Carnizza

Heh na tej fotki zgleda prav lepa cesta :kva1: Je še vedno polna šodra ko se vzpenjaš od Učje v smeri proti Sella Carnizza?

Slišal, slišal ;)

Uuu sem mislila da je šlo mimo .) sokolje uho, nič ne uide :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh na tej fotki zgleda prav lepa cesta :kva1: Je še vedno polna šodra ko se vzpenjaš od Učje v smeri proti Sella Carnizza?

Od Učje gor je polna jesenskega listja, ponekod razrita in kot si rekla šodrasta...mah zame ni ovir..sem se že vozu po slabši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je padlo cca 470 multinacionale km-jev v duetu in v obratni smeri kot nazadnje :) Danes nobenih slikc, veljajo une od zadnjič .)

Za štart in dobro jutro kafe v Postojni in bojni plan kako in kje se bo šlo, nakup "turistične" vinjete :P in začetek čez Ride - Logatec (mahala rumeni ekipi, ki je bila pridna že navsezgodaj :OK: ) - na Vrhniki na AC do Naklega - mimo Radovljice do - Jesenic (tankanje in nabava malce) - Korensko sedlo - v Avstriji potem na zahod, proti - Podkloštru (Arnoldstein) - naprej proti Šmohorju (Hermagor) nekje na poti pavza za malco - naprej čez Dole (Dellach) - do mesteca Kötschach-Mauthen, tam naprej - čez prelaz Passo di Monte Croce Carnico v Italijo - čez Timau - do Tolmeča (Tolmezzo) - čez Amaro (na poti do Venzona je malo zatajila navigacija - karta in moja orientacija :whistle: ma po bojnem posvetu nama je uspelo najti pravo pot) - v Huminu (Gemona del Friuli) sva na račun - ne dovolj natančnega fotografskega spomina od zadnjič - spoznavala še staro mestno jedro in ozke ulice, na koncu nama je pomagala prijazna domačinka, ki sva ji pripeljala praktično na dvorišče O:-) - naprej proti Rtinu (Artegna) čez - Tarčento (Tarcento) in tam levo za Bardo (Lusevera) ob reki Ter (Torre) proti - dolini Muzcev (Valle di Musi) do - Učje - čez Žago - Kobarid (pavza za sladoled) - Tolmin - Idrija - Hotedršica - Ride - do Postojne (še pijača za konec) in nazaj. Luštno je blo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!