Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Jaz sem se tudi danes vozil... do Ptuja in nazaj (iz LJ)... lepo po AC do Blagovice, potem po stari cesti čez Trojane do Celja, spet na AC do Slovenske Bistrice in naprej po stari do Ptuja... in nazaj obratno. :) Jutri pa dolenjski konec, Ribnica in malo okoli, morda CErknica, ...kak predlog? :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.november, dan mrtvih. Jaz pa še živ, zato sem se raje vsedel na na mtor pa gasa skozi megleno jutro z mislijo na kofe na sončni obali. Do Logatca je bilo kar v redu, razen vizirja na katerem se je nabirala rosa iz megle, ni bilo niti ne vem kako mraz. Od Logatca naprej me je pa že začelo hladiti ampak ker sem vedel, da me čaka sonce na obali, je bilo kar vzdržno. Od Postojne naprej sem že "padel" v sonce, je pa bilo še vedno hladno. Od senožeč naprej se pa odpre drugi svet, kar se tiče vremena, prijetno, toplo, jesensko vreme, skratka užitek do obale, kjer je sledilo razočaranje, kot je že omenila Keiko, vreme oblačno, čeprav še vedno toplo. Ugotovil sem, da z pregrevanjem ne bo nič zato hitro spil kofi, pa gasa nazaj. Pri Kozini na semaforju sva se srečala z istomišljenikom in ga skupaj "žgala" do Senožeč, kjer je kolega pokazal če greva na pijačo in sva določila mesto postanka Postojna OMV. Predstavila sva se eden drugemu (kako je fino spoznavat nove kolege, Marino hvala za kofe), posedela na soncu, ki je v Postojni dal bistveno več od sebe kot na morju, tako da sem akumuliral nekaj toplote za pot proti domu, saj sem po pričakovanju pod Planino že zapeljal v megleno morje, v Logatcu sem pa že hotel prižgat meglenke, saj je bila megla tako gosta, da so še ptiči peš hodil. Na Vrhniki na avtocesto in gasa proti Grosuplju, da čim, prej pridem domov pod vroč tuš (najboljša zadeva za se pregret, če nimaš savne v bližini in se izognit prehlada). V glavnem pozabimo na mraz, ni bilo žal fure sploh ker so bile ceste prazne, razen oklice pokopališč je bilo malce treba pazit nedeljske ate, ki so mame pelal sveče prižigat.

Hvala še nasproti vozečim, ki so naju opozorili na radar na ravnini pred Postojno (full nevaren odsek, a ne, MNZ)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem si mogel izpolniti obljubo in se zapeljati do obale, tako sem okoli devete startal po stari cesti ( pretecena vinjeta ), kjer sem malo opazoval nedeljske voznike :).. no skratka po hladnem vremenu z dodatkom megle sem se pripeljal do rid, kjer me je ze cakal soncek :).. zurka na polno in pocasi do obale, kjer sem se dobil z kolegom, ki me je skoraj prisilil da bi sel z njem nekam na hrvasko, ker pa mi je pamet rekla ne, bejz raj dam sem se tega drzal :).. potem sem spet malo zalutal, nemorem verjeti kako je zares nasa mala Slovenija tako velika :).. in se znasel tako rekoc v kozini :).. potem pa se en krogec mimo lipice in tam okoli in hop proti domu, ponovno po stari cesti :( nisem navajen take voznje :(... V Logatcu sem imel meglo da bi jo lahko namazal na kruh, cela 2 metra sem videl pred seboj :)...

Zajucek zadne poletne turce : Juhuuuu, mal me je v prsta na roki zeblo, ampak se je dalo zdrzat :)...

Tako sem zakljucil poletno sezono.... Zacne pa se zimska :), samo rokavicke moram malo podloziti :) !!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

za zadnji dan praznikov sem pravzaprav moral narest nekaj posebnega; jutranja megla sicer ni preveč obetala, a zbudil sem se (spet) ...

...doma sem obrisal Lubico in jo dal spat, sebe pa pogrel z domačo govejo juhco; tako se je končal megleno-morsko-poletno-jesenski-izletek; priznam da že dolgo nisem tako glasno in zadovoljno pel pod čelado (če se spuščanju grozljivih glasov lahko tako reče) želim si le, da bo letos še kak vikend kot je bil tale :OK:

Suzuki, dobr si to spesnil, sem mislil, da samo jaz nakladam. Sva pa očitno midva govorila danes na OMV glede "grštelov" od Fejzerc. Zanimivo glede petja pod čelado, a se ni fino malo dret, noben te ne sliši in ni komentarjev kako nimaš posluha, poješ samo za svojo dušo.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popoldan en kratek krogec, je prav pasal. Štart proti Gorici, v Plavah sem naredil obvoz čez Brda, v Solkanu pa čez Čepovan nazaj domov. Prijetnih 90km, na trenutke celo prevroče (sem se preveč oblekel :) )

Aja, srečal celo ene 5 motorjev :)

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lago di Doberdo (Doberdobsko jezero), ki je zelo skrbno skrito :surrender: tudi ko sem - po cesti, ki je bila čudovito obrobljena z norojesenskobarvastimi drevesi in grmovjem - prišel do gostilne Ob jezeru, ga še vedno ni bilo nikjer :wacko: , vse (IMHO dovozne) ceste so bile zaprte z rampami... in ker me je ura že precej preganjala, sem opustil iskanje,

Hehe a ti si ga tudi iskal :D Ne vem, če sem takrat poleti napisala ko sem tam vozila - vidim tablo, vem, da naj bi jezero bilo tam, ga gledam na karti, pridem do odcepa, se vozim, ...obvoz. OK pridem na eno drugo cesto, se vozim nekaj minut in pridem spet do table za jezero, zavijem nazaj v dobri veri da bo to pravo :grrr pridem do iste gostilne kot ti, o jezeru pa še vedno ne duha, ne sluha. Nisem vedla a sem jaz tako zmedena, al so spet ti Italijani tako "natančni" z označevanjem :rolleyes: zato sem obupala in iskanje jezera pustila za drugič :whistle: Pa zdaj vidim, da so res table krive, ne jaz! :P

Naredu cca. 513km.

Lepa fura! :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

priznam da me je grizlo, ampak evo, sem rešil misterijo čudežnega jezera - jezero je nevidno :P

no, vsaj ta hip je nevidno, ko bo malce več dežja, pa se bo čudežno pojavilo - kot naše Cerkniško :D

post-163-0-77362400-1320270612_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8:45 Brezovica -Karlobag. Planinsko polje do Ravbarkomande po jajcih......cestišče mokro. Jadranka prazna, srečal 5 motoristov do Karlobaga.....Ja iz Velebita je kar dobro pihalo. Nazaj pa mal bolj živo. Karlobag-Brezovica 2h50min.Vreme je bilo do Bakra dopoldne bolj klavrno a brez padavin.Nazaj grede na celi trasi videl 3 bajke....itak je šla večina do Rid.. :SS Lp.fecko

Popravljeno . Popravil fecko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!