Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Še mal, pa bo zaraščena ;)

En krogec do Željave :D

post-17572-0-66835700-1312795605_thumb.jpg

post-17572-0-85454300-1312795641_thumb.jpg

post-17572-0-36807400-1312795687_thumb.jpg

post-17572-0-64102400-1312795728_thumb.jpg

post-17572-0-70360600-1312795786_thumb.jpg

post-17572-0-61752700-1312795834_thumb.jpg

post-17572-0-74612000-1312795895_thumb.jpg

post-17572-0-92349400-1312795954_thumb.jpg

A si bil tam "na črno" al si se javil obmejnim organom na mejnem prehodu kjer ti dajo dovolilnico, mene so namreč zasačili " na črno " pa se mu ni dalo pisati in me voziti na policijo,je blo prevroče, tko da me je spustil in me samo opozoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si bil tam "na črno" al si se javil obmejnim organom na mejnem prehodu kjer ti dajo dovolilnico, mene so namreč zasačili " na črno " pa se mu ni dalo pisati in me voziti na policijo,je blo prevroče, tko da me je spustil in me samo opozoril.

Z organom sva povedala par besed, pa sva bila vse zmenjena ;)

Še mal potepanja po Velebitu

post-17572-0-12651500-1313165797_thumb.jpg

post-17572-0-28283600-1313165850_thumb.jpg

post-17572-0-75120900-1313165918_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nekdo dela skomine z morjem, ga je blo treba it malo pogledat - vsaj od daleč no :whistle:

Postojna - Divača - Vremski Britof - Ribnica - Ilirska Bistrica (nabavla malico) - Jelšane - Matulji - mimo Opatije proti Lovranu...

opatija-006.jpg

spet nobene klopce, je pa ena velika skala na počivališču prišla prav za malco z razgledom, kot je na zgornji fotki :)

Nadaljevanje poti v smeri proti Brestovi - Pazin - Tinjan - Baderna (ta del mi je bil nekam znan .) ) - Korlevići - Antenal - mimo Novigrada - Brtonigla - Buje - proti Sečovljam - spodaj soline...

opatija-007.jpg

V Izoli kafe in nepričakovano še ena malca :D okrepčana sem šibala naprej mimo Črnega Kala - Divača - Sežana - Dutovlje - malo za Koprivo malo pavze na počivališču - Avber - Štorje - Senožeče in nazaj. Še en ovinek tu pri nas, pa v garažo. Danes le dobrih 340 km-jev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans dopoldan sem se odpravu preko Bogensperka - Litija - LJ - Medvode - KR - Jezersko - Pavlicevo sedlo - Logarska dolina - v Solcavi levo (kmalu makedam) - Crna - Ravne na Koroskem - Velenje - Vojnik - Slovenska bistrica. Vreme je bilo super, na Jezerskem pa tm okol kar neki motoristov, mal izogibanja temnih oblakov iz Alp, naklepal pa mal cez 300 km. Od Solcave do crne sm mogu pa lepo vozt, bi pa znal bit s kaksnim bolj terenskim dvokolesnikom zelo zanimivo. Slikc ni, ker ni blo casa... Zopet z nasmeskom na obrazu spat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons ena uživaška furca preko Litije - Hrastnik - Zidani most - Krško - Brežice - Novo mesto - Žuženberk - Dvor - Kočevje - Ribnica - Cerknica - Postojna - LJ ... prau fajn je blu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad opravkov sem se na furo odpravil šele ob 15:30.

Postojna-Razdrto(ac)-Vogrsko-Kobarid-Bovec-Trenta-Vršič-Kranjska gora-Jesenice(ac)-Vrhnika-Postojna ob 19:55

Ker so Rebrnice zelo uničene, in mi je cesta od Vipave do Nove Gorice mučna, zaradi gosto pometanih vasi, in velike nevarnosti radarja, sem se temu kosu izognil z roza nalepko. Ta strah pred radarjem, v krajih ki jih ne poznam, me je na AC nagnal tudi na Jesenicah. Ride so ble skor prazne, na počivališču je bila samo rdeče morda Honda.

300Km. 180 Km uživanja, 120Km transferja po avtocesti. super popoldan. Edino MojaMoja je bla mal besna, ker sm se šu sam mal pelat, in me ni blo pet ur. :blush:

post-1354-0-01428900-1313313038_thumb.jpg

@Keiko: pri tabli Učja/Uccea levo me je zelo ZELO mikalo, da bi se odpeljal do Rezije. Tista cesta je meni ena lepših tod okrog. Super furo si nardila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srečal dva, ki sta ga žgala iz rid proti LJ - kdo prepozna?

saaaami norci na cestah joj prejoj! :D

predvčerajšnjem izpuščene Učja in Rezija so ble na sporedu danes. Plan je bil pogledt zapuščeno vas Pozzis, kjer se je pred leti godil zbor Coco Meeting. Tik pred Tolmezzom sem plan prekinil, ker je blo vreme res grozeče, dežko pa je bil doma na toplem.

Dan se je spremenil v beg pred dežjem v smeri Tarvisio-Kranjska Gora-Jesenice (ker tuki pa že res dolgo nism bil :doze: ) In ko je zgledalo da sm hudemu nalivu zbežal in je blo na jesenicah že super toplo in sončno, sem jo fasal. mamo vseh ploh. 3Km totalnega neurja. Suhe so ble samo še nogavice.

Sonce in topl vetr so me mal potolažli in u ridah sm bil prov dobre volje. 400Km popolnoma neuspešnega bežanja pred dežjem in samim sabo.

post-1354-0-93356800-1313432793_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se ob pol dvanajstih odpravil na en krog pred kosilom. S Thumperjem sva se zmenila, da se dobiva v Retečah pred Škofjo Loko. Nato pa sva po Poljanski dolini ubrala pot na Kladje. Od tam sva se spustila do Ceknega in naprej do Idrije, kjer sva se dobila s Fifijemthedraculo in Nejcem. Skupaj smo uničili nekaj kepic sladoleda in steklenico ali dve pijače. Midva sva potem nadaljevala preko Hotedrščice in Kalc na Ride, Fifi in Nejc pa sta šla proti Črnemu Vrhu in od tam do Rid. Seveda sva ju s Thumperjem pol ure čakala :wallbash: . Odkupila pa sta se s hladnimi pločevinkami tekočine :worship: . Ob 16:45 pa sva se potem odpravila nazaj proti kotlini. Vmes naju je Nejc dohitel in video dokumentiral najino divjanje :naughty: . Domov sem prišel ob 18h. Seveda sem kosilo gladko zamudil. Vsega skupaj pa se je danes nabralo 168 uživaških kilometrov.

Aja, skoraj bi pozabil, R1 je bila v garaži, krog sem naredil s Tomosovo šestico, hehe.

LP Robert

na Kladju

post-20894-0-54800500-1313437781_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko je zgledalo da sm hudemu nalivu zbežal in je blo na jesenicah že super toplo in sončno, sem jo fasal. mamo vseh ploh. 3Km totalnega neurja. Suhe so ble samo še nogavice.

:surrender: kaj si pozabu pogledat napoved? Samo vprašam :whistle: Jaz sem danes jo, pa so bli gor na severu narisani sami oblaki in strele, zato sem šla rajši na jug .)

Danes sem v večini ostala kar v Sloveniji, na jugu ker je bilo edino tam napovedano lepše vreme. Za vsak slučaj sem s sabo vzela še zgornji del dežne podloge. Štartala sem čez Ride - do Vrhnike - od tam po AC do LJ - Škofljica - Grosuplje - Ivančna Gorica (šla tankat in po malco) - Radohova vas - Dobrnič - Žužemberk - malo naprej od Dvora malca na počivališču (vroooče :surrender: ) - naprej čez ovinke do Kočevja - Banja Loka - na Petrini čez mejo malo pogledat če je cesta tam še tako uničena - do Delnic - Crni Lug - Gerovo - proti Prezidu (kako jim je to ratalo napisat? :kva1: )...

delnice-001.jpg

- naprej čez mejo - do Babnega Polja - Loška dolina...

delnice-003.jpg

- Bločice - v Cerknici pavza za kafe in sladoled - Laze - Planinsko polje - Ride (pooolne :) ) - v Postojni še tankat in domov.

Vse skupaj 310 km, ni dosti kilometrov, je blo pa dosti ovinkov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes 470 multinacionale km-jev .)

- čez..." :P vsakič ko sem pogledala na desno se mi je... ) - naprej čez park v dolini Muzcev (Valle di Musi)…

- naprej ob reki Ter (Torre)…

ucja-025.jpg

post-13666-0-93957800-1313439655_thumb.jpg

(posneto včeraj - 14.8.2011 okrog 16h) - pa nisem

nč plonkal, veš Keiko!!! :grrr (pa na mostu oviral prometa tud ne! :naughty: )

Drugače pa včeraj: start od doma, Šk. Loka, Žir, Medvedje brdo, Vajdušna, Kanau (tam naj bi z mosta v tazeleno Sočo skakal, samo takrat na skakalnic ni blo nbenga - najbrž so se za šankom "koncentriral":hmm: ) Pol naprej pa do Kobarida, pa tko, ko Keiko prejšn dan, čez Robiča, pa San Pietra do Nimisa, pol pa desno v hrib ( gor je le kakšno stopinjo hladnej, kot tam dol na ravnem, kjer je blo v senc 33°, sence pa....:grrr ) ...post-13666-0-37181100-1313441120_thumb.jpg tam dol na konc je Nimis (če ne veš, kje to je, poglej na karto, al pa strica Gugla pobarej!)

...do Villanove, kjer so mel Taljani zbor tastarih fičekov post-13666-0-36040400-1313441263_thumb.jpg post-13666-0-24256900-1313441306_thumb.jpg

Od tu je bil krasen razgled na drugo stran - na hribe nad Musijem, pa na Lusevero, pa dolino proti pasotu Tanamea,...post-13666-0-63359300-1313441623_thumb.jpg

Z Villanove spust v dolino in skozi Vedronzo, mimo Musija post-13666-0-62966500-1313441970_thumb.jpg, čez prelaz Tanamea, preko Učeje v Žago. Levo, smer Bovc. Tam spet bol levo ...Log (pod Mangartom), Predel, Trbiž, pa že četrtič tist popoldne čez SLO / IT mejo, Zelenci (senca, :kava: ), pol pa še ene 65 kmjčkov do doma.

Vse skup prbližn 370 km, takih - fajnih!!! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

utrujena postdopustniška lenoba je botrovala, da dogodke tegale religiozno podaljšanega motovikenda opisujem šele zdajle, na koncu :blush:

SOBOTA

plan za sobotno furco je bil narejen v zadnjih zdihljajih dopusta, ko sem v Barceloni čakal na naslednji avion; ampak, hvalabogu se plan ni izšel - saj veste, nepričakovani dogodki so sol življenja ;) torej, v soboto zjutraj, ko sem nestrpno, po treh tednih zmerno do pretežno morskih počitnic spet sedel na Lubico, nisem niti slutil da se bo dnevna furca končala šele naslednji dan, v nedeljo :naughty:

začetek je bil, kot so ponavadi začetki, težak: stopim v garažo do Lubice, jo gledam z malce orošenimi očmi :wub: in kar naenkrat me prešine - kje je balanca?? madre de dios, ukradli so mi balanco?!?! :wacko: (OK, clip-on, ampak sej razumete kaj hočem povedat) gledam auspuh, je, sedež, je in si mislim, ker kreten gre ukrast balanco?!?! podn, podn... in potem se spomnim, alo stari, balanca je spredaj, ne zadaj!! :slap: ja fak, kaj naredi tri tedne brez motorja iz čist normalnega mene ;) OK, balanco mamo, adrenalin pade, srček se umiri, jst prečekiram še pritisk v gumah (je OK) postavim Lubico iz garaže na sončka in se grem oblečt...

ker že nekaj dni nisem bil na morčku, me je nezadržno vleklo spočit utrujene učke na prostrano modrino, zato sem Lubico obrnil proti Piranu, kot vedno po (eni od) bližnjic: po toliko časa brez Lubice je bilo najprej potrenirat ovinke, zato sva se iz Vrhnike v rahlem LS drncu zapodila preko Logatca do Kalc, tam desno proti Idriji in takoj levo, čez Staro pošto in Col do Ajdovščine, potem pa za Vipavo na desno in po malih vinskih cesticah Krasa (mislim, kako spljoh lahko naredijo tako ozke cestice :? ) in potem Kobdilj, Dutovlje, Sežana, Divača, Kozina, Črni kal, Viki (nisem videl Mausa??), KP in končno, Piran!!

parkiram skoraj čisto na koncu mandrača pri sladoledarnici (itak, kje pa drugje :? ) in komaj se usedem, da bi v miru polizal dobroto, zaokroženo v nekaj kepic, ko dobim SMS: a si to ti?? ja seveda sem jst jst, kdo pa drug, pišuka!! evo, casper7 me je spazil ko sem se prebijal skozi kolono dopustnikov pred Strunjanom, čeprav sem bil zapakiran v usnju in s čelado na glavi - ni čudno da policaji najdejo roparje, čeprav majo tiste črne smučarske kape na glavi, pomislim...

potem pokličem piranskega prijatelja, ki sem ga želel mimogrede obiskat; njegova barka je le dobrih 100m stran, parkiram Lubico pred policijo in se - po ne prav kratkotrajnem stripteasu - vkrcam, preden mi zavre kri (na tem mestu moram pojasnit, da najbrž kaj veliko krvi sploh nimam, verjetno prej kake opojne substance, ki so se nabrale v mojih žilah v zadnjih treh tednih dopustovanja) in že sedim v hladni senčki tende na krasni jadrnici s kozarcem radenske (3 srca) v roki...

in potem čvek, sej veste, kje si bil, kaj si počel, kaj si videl... v ozadju pa morček ki tako lepo diši, pa sproščujoče guncanje barčice... in kar na1x je bil že skor večer (sej najbrž veste, da je g. dr. Ajnštajn (al je bil Cvajštajn - nikoli se ne morem zapomnit :hmm: ) pojasnil relativnost časa: ko govoriš, čas blazno hitro beži, ko je tišina, ne gre nikamor (to tudi pojasni zakaj se punčke hitro postarajo, fantki smo pa samo bolj šarmantni ;) )) in povem da je prišel čas slovesa, moram it, da bom še podnevi doma... prjatli pa ja to pa ne gre tko, moraš ostat, sej lahk ospiš na barki, danes je portorška noč, gremo mal ven ga biksat, pa koncert je, pa rakete bojo spuščal, na večerjo gremo, pa pivo bomo pili... jst pa da ne, da moram it - in potegnem asa iz rokava: sej nimam nič za oblečt, niti za obut, takle pa ne morem it!! :( namesto molka v zadregi me polijejo z mrzlim tušem: hej, ni blema, dobiš vse za oblečt, obut, jest, pit, samo ostani!!

ja kaj naj zdaj naredim?!?! fak, pa taki prjatli!! ja nč, nimam kaj: OK, ostanem (jp, samski stan ima včasih tudi prednosti :P ) in smo šli najprej prečekirat če so pršut, sir in olive v bližnji gostilnici še tako dobre kot so bile - in so bile: pršut se je kar sam topil v ustih, sir je bil mlad in skupaj z olivami dodal stopnjo božanskosti okusa, ki smo ga občasno poplaknili (se ne spomnim točno s kolikimi) kozarčki rdečega vina (ah, vino tinto, spomin na Fiesto de la Virgen Blanca nekaj dni nazaj... huddooo)

potem pa na :music4: koncert Magnifica... ko smo opazili, da je tudi tretji komad enak prvima dvema, smo se brez besed spogledali, prikimali, in se prestavili v kafić kakih 300m stran, kjer je imel koncert "Joe Cocker"; sploh ni bil slab, ni bilo težko zdržat do polnoči, ko se je začel prav fletn ognjemet, ki smo ga gledali z glavnega pomola

počasi se je bilo treba odpravit nazaj v Piran: pol ure hoje... ali 10 minut s turistično barko Resnik, ki je prišla po našo družbo :OK: nočna vožnja ob pisano osvetljenih hiškah na obali - carsko, ni kej :worship: pa še čist do spalnice nas je pripeljala, direktno na barko ;) ker je bila ura komaj malo čez eno, smo pred spanjem seveda še nekaj pojedli, popili, počvekali, dokler ni zvon na piranskem cirkusu pozvonil 2,75x, in smo se zavalili v rahlo guncajoče se postelje (guncajoče seveda zaradi valov, da ne bi kdo kaj mislil... ;) )

tako se je končal prvi dan moje enodnevne furce...

NEDELJA

ker sem zvečer pozabil navit enega od mnogih galebov (hja, petelinov pač nimajo), me je zbudil telefon, ki sem ga k sreči že nekaj dni nazaj poklikal prav v ta namen ;) najprej en fotosession z barke, nato smo pozajtrkovali, pospravili barko, naložili prevozna sredstva in naciljali pot proti domu; midva z Lubico najprej na Punto na juice s casperjem7 in prijateljico, potem pa - seveda po bližnjici, kot vedno - mimo Kopra, gor po Črnem kalu do Divače, tam pa levo in do Kobdilja pa včerajšnji poti, le da sem tokrat v Kobdilju podaljšal na sever, skozi Novo Gorico in Kanal (kjer sem zaman metal naokoli obe očesi, nikjer ni bilo modrobelega Suzukija :? )

pa mimo Tolmina do Kobarida in Bovca, in naprej čez Log pod Mangartom do prelaza Predel, pa na drugi strani dol do Rabeljsekga jezera, kjer sem odnehal (najprej sem mislil it do mojega slapa, na drugi strani Sella Nevee) in si v obalni gostilnici naročil kosilce, spagetti bolognese; da mi ob hranjenju ne bi bilo dolgčas, so poskrbeli prijazni gostinski domorodci z udarno turbogovejo glasbo - po nekaj italijanskih in avstrijskih (kao) zabavnih vižah (Simonetta itd) so (najbrž po tablicah) opazili da nas je kar nekaj Slovencev, in iz zvočnikov je zadonelo Mi se imamo radi, radi radi radi... bobnar je dajal krepak ritem, pri sosednji mizi so se obilne domorodske mame začele sicer ne glih ritmično, a vseeno prav zadovoljno guncat v vse smeri in spoznal sem, da je čas za premik (enako kot en fletn štajerski parček s CBF 1000; lep pozdravček, če bereta tole) še hitr fotosession in nazaj po klancu v Kuro

tudi na poti domov kot ves čas in tudi včeraj veliko upehanih, počasi se premikajočih plehnatih škatel na cesti, veliko tudisomotoristov, leva roka že skoraj boli od pozdravljanja... spet Bovec, Kobarid, na krožnem križišču pa z Lubico tokrat zavijeva za Tolmin in MnaS, in uživava vse do Idrije, kjer je obvezen postanek za sladoled pri Gabronu (približno tako kot štempljanje na Pariz-Dakar; če nimaš štempla nič ne velja :P ) in ker je bila ura šele pol sedmih, v Kalcah zavijem desno proti ridam, kjer na parkirišču srečam treboRja, lajbna in potem še Cartmana; malo počvekamo, ko se je začela tema spuščat proti nižinam pa smo se vsi odpravili domov - in ker je meni že hudo padel nivo sladoleda v krvi, sem mimogrede prisilil še treboRja da je šel do mene na sladoled :P

tako se je po dveh dneh in čisto drugace kot sem si zamislil, končala moja enodnevna furca :OK: števec je pokazal sicer le uboga 602 kmjčka, ampak veselja v teh kmjčkih pa žal ne zna pokazat - so use your imagination (in kar dobite, pomnožite z 42 ;) )

DANES

me je poklical medvedek in povabil na ride; ker sem bil tam pred njo, sem se zapeljal še do Postojne in nekajkrat gor in dol, potem pa sva klepetala do časa za kosilo, ko je bilo treba it domov; na poti sem se ustavil še pri Tarumenem, kjer sem našel tudi jvalanta, prav ko so se odpravljali proti Idriji, a tokrat žal nisem imel časa it z njimi, tko da je bilo vseskup le dobrih 70 kmjčkov - in točno tako kot pravijo: kratko ali slatko :)

ah, da ne pozabim: ko sem v Kalcah zavil levo, so me nasproti vozeči motouživači prijazno opozarjali na radar v Grčarevcu, in tudi sam sem vrnil uslugo vsem ki sem jih srečal

evo... upam da je bil tudi vaš podaljšani motovikend vsaj tako fletn kot moj :D

PS jutri pa služba - pišuka sej res, moram pogledat na zemljevidu kako pridem do tja ;) eh, še dobro da grem samo za 1 dan, pol pa... :OK:

post-163-0-75620900-1313446925_thumb.jpg

post-163-0-79601300-1313447052_thumb.jpg

post-163-0-74738200-1313447183_thumb.jpg

post-163-0-85487800-1313447217_thumb.jpg

post-163-0-93841800-1313447315_thumb.jpg

post-163-0-36313500-1313447351_thumb.jpg

post-163-0-94658200-1313447386_thumb.jpg

post-163-0-96103000-1313447421_thumb.jpg

post-163-0-64738100-1313447453_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nisem nč plonkal, veš Keiko!!! :grrr (pa na mostu oviral prometa tud ne! :naughty: )

Hehe verjamem da ne :) Kje? Kdo? ... je oviral promet? :whistle: Saj ga ni blo - prometa mislim. Ob ta prvem mostu sem ga postavla na rob mosta, se je dalo peljat mimo (pa se itak noben ni), ob ta drugem mostu pa sem ga tudi lepo stisnila ob rob, tja, kjer je bil plac, jaz pa tudi nisem ravno po cesti skakala O:-)

Danes sem dobila idejo! :D Kupit karto - da ne bo treba več teh kart printat, pa še malo lažje bo kej najt... In sem šla na lov :rolleyes: Hotla sem kupit karto Slovenije z Istro in karto severne Italije in južne Avstrije (je vse na eni karti). Izkazalo se je, da bo to cel podvig (ne bi o tem, da sem sprintane karte pustila doma)

No - naj začnem na začetku... štartala preko Rid do Vrhnike, tam na AC do - LJ - Medvode - Kranj (prva proba - prva pumpa - NIČ :blink: , druga proba, druga pumpa - jeeeej kupla karto Slovenije z Istro - sem si še rekla, da bom pogledala kaj vse obsega, pa sem nekako pozabla - napaka - kot se je izkazalo kasneje :grrr . Aja - iskala sem seveda še karto S Italije in J Avstrije. S pumpe me je prodajalec napotil v bližnji center - da naj grem povprašat v knjigarno - niso imeli :wacko: ) - ker je že ratalo vroče, sem se raje vsedla na motor in via - Radovljica - Jesenice (se vstavim na pumpi, tankam, nabavim malco, povprašam za karto - seveda je ni blo. Prodajalec povpraša kam grem, mu razložim svoj "plan". Me gleda pa pravi da saj kaj dosti se ne morem zgubit - ha B) Mi svetuje naj se ustavim še v jeseniškem turističnem centru - da tam bi jih pa ziher mogli met. Grem tja - seveda je ni bilo...). Se vsedem na motor in že skoraj obupam, si mislim - hmnja - bom šla pa "na slepo" in se odpeljem proti meji z Italijo, ma pred mejo se vseeno ustavim (še zadnjič) na pumpi... odgovor enak kot vsakič prej. Si mislim bo že nekako in se odpeljem na malco do zgornjega Belopeškega jezera.

Tam srečam dva italijanska motorista (luštna) začne ta prvi čvekat po italijansko, ga milo pogledam :D in mu povem, da "Io non parlo italiano" :P da mi ne bi še naprej ves navdušen za brez veze razlagal. Potem se pomeniva nekako na pol z rokami, na pol po italjansko (ga je zanimalo da če se pri nas vinjeta rabi samo za AC, ali je treba tudi za druge ceste kaj plačat). Potem ugotovim, da ta drugi parla Inglese :OK: Ga vprašam če slučajno on ve, kje bi se dalo dobit tisto misteriozno karto. Mi pove da jo pozna, ma da verjetno bi jo dobila samo na postajališčih na AC. Se dokončno vdam. Me vprašata kam grem, jaz pozabim vprašat kam gresta ona dva... Rečemo še par besed in se poslovimo. Grem do obale da pozobam svoj sendvič. Se vsedem na skalo ob obali, vzamem ven sendvič in čim zašumi tista celofanasta vrečka, v kateri je zavit, prišumijo z vsem strani račke - luštna invazija!...

rezija-007.jpg

So mi delale družbo. S skupnimi močmi smo pojedli. Potem sem se spomnila, da mogoče bi blo vseeno fajn pogledat tisto karto, ki sem jo kupla - za vsak slučaj. In... :blush: ja kaj naj rečem - če ne bi bila taka zmeda in bi že takoj pogledala tako kot sem že na začetku hotla, bi si prihranla veliko letanja naokrog. Na karti je namreč vrisan tudi severovzhodni del Italije :010 kar je pomenilo da ne bom rabla vozit na slepo.

In sem šla ob Ziljici (Slizza) v smeri proti Mrzli vodi (Riofreddo)…

rezija-015.jpg

in naprej proti ...

Rabeljskem jezeru (Lago del Predil)…

rezija-022.jpg

čez Na žlebeh (Sella Nevea) do Kluž (Chiusaforte), tam levo proti Bilam (Resiutta), spet levo za Rezijo - tam sem se najprej zapeljala do Solbice (Stolvizza) na kafe, kjer sva se z domačinko, ki je stregla "pogovarjali". Sva se pač znašli - tudi s pisanjem številk in mahanjem z rokami :D Ma saj se da. Sem zvedla marsikaj, povedala pa malo manj .) govort pač ne znam kaj dosti po italijansko. Me je vprašala kam grem, ji povem in naredi tako :eek: in mi razlaga da je cesta tam zelooo ozka in da je njo strah se vozit z avto, da gre do Slovenije (tankat in po cigarete - mamo ful ceneje kot pri njih) raje vse naokrog kot po tisti cesti. Se malo zamislim, ma si rečem da še vedno lahko obrnem če ne bo šlo... Spijem kafe, pojem še sladoled in grem naprej. Se odpeljem v drugo dolino, čez Njivo (Gniva), gledam cesto in si mislim - če bo tako, bo super... Ha, ha :ninja: Že do Liščace (Lischiazze) je ratala cesta "široka" meter in pol, potem pa se je veselje šele začelo :kva2: Priznam - sem pomislila, da bi blo verjetno najbolj pametno obrnit in it drugje, ma druga varianta je bila zelooo velik krog naokrog, časa bi sigurno zmanjkalo (do večera). O tem kolko ovinkov sem "speljala z nogami" raje ne bi :surrender: Cesta je bila tako strma, da sem v večini vozila v prvi in drugi (pa že v drugi je cukal bogi revež). Tule sicer ne zgleda, ma res je strmo za popi*dit…

rezija-063.jpg

Na celi poti sem srečala (celo!) enega italijanskega enduraša in enega kolesarja, ki je bogi revež porival kolo ob sebi v tisti klanec - kolko je šele ta rabil da je prišel na vrh :kva1: Skratka obup od ceste - vsaj zame in za motor, ki ga imam. Na prevalu Krnica (Sella Carnizza - 1086 metrov n.m., kot je pisalo na tabli) se cesta začne počasi spuščat - mimo staj (Stavoli di Sella Carnizza) – skoraj odrezani od sveta (če odštejem "cesti" proti Reziji in v drugo smer proti Učji)…

rezija-069.jpg

Cesta na drugo stran proti Učji se sicer ni tako zelo strmo spuščala, je pa še ožja in še bolj uničena kot una iz Rezije. Sicer je na vsake par deset metrov izogibališče, prostora pa je sicer dovolj le za en avto. In tole je le eden izmed udorov na cesto in jam (verjetno pozimi odnese afalt) na njej, cesta pa je tudi sicer polna šodra, je treba ful pazit… 15 mučnih km-jev...

rezija-072.jpg

Tako da v tem križišču (gledano iz smeri Učje proti Reziji) NE priporočam ta desne ceste (jaz sem šla tam definitvno prvič in zadnjič :surrender: ), rajši narest en krog in it v Rezijo iz spodnje strani - torej iz Bil (Resiutta) in po isti nazaj.

rezija-075.jpg

( @ Cartman - ti si verjetno mislil ta levo cesto da ti je lepa - tisto, ki gre v bistvu po dolini Muzcev? Al si dejansko bolj za take divje variante kot je ta ta desna? :kva1: )

Po temu se bila tako zmatrana da sem se kmalu za mejo mogla malo spočit na klopci - prav koma :closedeyes: Od tu sem šla naprej do Kobarida (na pumpi na kafe da sem malo prišla k sebi) - Kanal - Ajdovščina - Rebrnice (ni bla dobra ideja, res je slaba cesta) in nazaj. Dobrih 380 km-jev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!