Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Aja še nekaj... kaj se sedaj po novem motoristi več ne pozdravljamo med seboj. Včeraj srečala tri ali štiri "modele" ki niso odzdravili. To ni lepo :angry:

Naredil včeraj cca 10 km, da sem ogrel mašino, kljub vnetemu grlu...

Kar se tiče pozdravljanja - se pozdravljamo, vendar je na cesti vse več novopočenih, zelo mladih motoristov, ki so polni sebe in svoje makine in jim je podčastjo pozdravljat ostale!

Dobro sezono vsem skupaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še nagradno vprašanje za Suzukija: Kje je poslikana tretja (?) sličica ???

Hola mojster,

kaj ni tole pri križišču/odcepu za Idrijsko Belo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil včeraj cca 10 km, da sem ogrel mašino, kljub vnetemu grlu...

Kar se tiče pozdravljanja - se pozdravljamo, vendar je na cesti vse več novopočenih, zelo mladih motoristov, ki so polni sebe in svoje makine in jim je podčastjo pozdravljat ostale!

Dobro sezono vsem skupaj!

:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

kaj ni tole pri križišču/odcepu za Idrijsko Belo??

Aloha "vajenec", :D

Pravilen odgovor ti je prinesel tudi prvo nagrado od edine možne ... :D. Zaenkrat ti prilagam samo njen vzorec, res pa upam, da bom lahko končno le izpolnim svojo obljubo, ki sem jo ubljubil že ??? (pojma nimam kdaj :hmm: ).

Prav sedaj sem se spomnil, da sem tvoj obisk Gabrona v Idriji vračal milo za drago z mojim obiskom ??? slaščičarne na Vrhniki. Očtno bom moral zopet zalavfati Gugletovo zemljico ...

post-12027-0-62229900-1301230105_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj prvih prijetnih 190km .(na žalost s frendovim motorjem)

Štart iz Trebuše na Most na Soči natankat XT-jko nato pa hiter vzpon po stari cesti do Čepovana in naprej na Lokve.Sledila je makadamska še vsa razmočena cesta do Predmeje (gor je še sneg brrrrr ) in spust do Ajdovščine nazaj na sončk B) po stari cesti do Vipave in po stranski zelo ozki cesti do Razdrtega.Sledil je pregled ceste na kacjih ridah,kava nato pa nekaj rund gor pa dol po "pisti":evilgrin: ter počasi nazaj skozi Idrijo v Trebušo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek me je pičilo da zajaham puncino XTX (motor je garanžiran pri meni) in se odpeljem v Belo Krajino (ura 19.30) Bilo je glih prav mlačno ozračje, da mi na koncu ni bilo treba odmrzvat prstov :P. 60km...

V soboto, pa se je pot ob lepem vremenu nadaljevala preko Novega Mesta- proti krškemu, kjer sva šla pogledat bivši dobri stari Mobikrog in sprovat pospeške XTX po tisti lepi ravnici :).

V Krškem sledil standardni ogled Racelanda. KOsilio pa je sledilo v jedru Krškega v pizzeriji FONTANA, tam imajo za moje pojme najboljše školje iz krušne peči v kombinaciji s sirom :D...pa še hlebček direktno iz krušne peči.

Sonce se ni dalo in je še kar naprej stegovale svoje žarke. Pot je sledila po glavni cesti za celje, pot je zavila preko MOKRONOGa- do TREBNJEGA in mimo dvora v kočevje :).

lepih sončnih 230km, bi bilo mogoče lepše, če bi šel z svojim Bikom, pa je bilo vseeno treba stestirat novo kupljeno XTX :)

Na cesti Vas je bilo ogromno, kolikor sem videl vsi z nasmehom do ušes, saj je bilo res tapravo za na cesto!

PA srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil včeraj cca 10 km, da sem ogrel mašino, kljub vnetemu grlu...

Kar se tiče pozdravljanja - se pozdravljamo, vendar je na cesti vse več novopočenih, zelo mladih motoristov, ki so polni sebe in svoje makine in jim je podčastjo pozdravljat ostale!

Dobro sezono vsem skupaj!

Rookie007 spoznavam, da pri vas v Beli Krajni niso takšni samo novopečeni, so tudi večinoma ostali naduti osebki- Divja jaga pa to ;). ki se jim zdi odveč vrnit pozdrav..

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto po kosilu okrog 12.30 sva z ljubico zajahala delovni stroj VFR in jo mahnila za nosom, destinacija - Koroška.

Zadeva je izgledala nekako takole: Celje, Arja vas, Velenje, Mislinja, Slovenj Gradec, Dravograd, kjer sva se na hitro odlocila da greva pogledat še na 69-ko, zato levo proti Lavamündu ter pred njim desno v hrib proti Magdalensbergu...na vrhu še v senčnih predelih nekaj snega, ki se kar noče stopit, zaradi tega tudi cesta na določenih senčnih odsekih malce vlažna, nič pretresljivega, Roadsmart je zdržala...

Torej mimo Sobotha cez hrib in v dolino proti Eibiswaldu...na krožnem pred Eibiswaldu se odločiva da greva prek Radlpassa nazaj v Slovenijo, kjer za mejnim prehodom začnem pogrešati avstrijske ceste in njih urejenost...v Radljah levo proti Mariboru, cez Maribor in po Ptujski cesti via Ptuj.

V ptujski pomaranči sva spila zasluženo kavico in sok, ter jo ubrala preko Sl. Bistrice, Sl. Konjic in Vojnika nazaj domov.

Ob 17.00 sem delovni stroj že parkiral v garažo.

Super prijetnih 260km, zadnjih 60 sicer v strahu da ne bi z oblakov nad pohorjem priletela kakšna kaplja :D

Popravljeno . Popravil virt666
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še nekaj... kaj se sedaj po novem motoristi več ne pozdravljamo med seboj. Včeraj srečala tri ali štiri "modele" ki niso odzdravili. To ni lepo :angry:

Preveč je ratal tega plehovja in plastike po cesti.

Se bi potem lahko skoz z eno roko v luftu vozil.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo ze odravili okrok 12.00 ure proti Ptuju. Pot nas je vodila preko Celja - Vojnika (tu so imeli policaji postavljeno kišto) - do Slovenskih Konjic - Bistrice in nato naprej proti Ptuju. Postanek je sledil v kraju Žabjak, kjer imamo tudi družinske prijatelje. Nazaj grede pa smo se ustavili še v Zg. Hajdinji na kavici, nato pa nazaj proti Laškemu. Nad Pohorjem so bili črni oblaki, vendar dežja hvala bogu ni bilo, je pa zato kar močno pihalo ;)

Na poti smo srečali ogrooomno motoristov ; :)

Glede pozdravljanja pa tudi jaz opažam, da očitno nekaj motoristov misli, da so več vredni kot mi ostali... tak pač je, js pozdravim vsakega, če pa ne odzdravi pa je to njegov problem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil včeraj cca 10 km, da sem ogrel mašino, kljub vnetemu grlu...

Kar se tiče pozdravljanja - se pozdravljamo, vendar je na cesti vse več novopočenih, zelo mladih motoristov, ki so polni sebe in svoje makine in jim je podčastjo pozdravljat ostale!

Dobro sezono vsem skupaj!

Jaz sem se tudi čudil predvsem Italijanom, ki na našem krasu nikoli niso odzdravljali. Dokler enkrat nisem šel z motorjem v Trst in mi je bilo takoj jasno zakaj. Tam bi lahko roko kar za vrat privezal. :whistle:

Tudi na naših cestah je že veliko dvokolesnega pleha. Jaz večinoma pozdravljam, ker sem tako navajen, ampak včasih se mi pa enostavno ne da (vsakih deset sekund roko dvigat namreč).

Zanimivo, podobne debate imajo tudi na kolesarskem forumu...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč je ratal tega plehovja in plastike po cesti.

Se bi potem lahko skoz z eno roko v luftu vozil.....

Se popolnoma strinjam. Vsakih deset sekund pa se mi ne ljubi dvigat roke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem včeraj malce raziskoval hribe okoli Krškega (med Pečicami in Koprivnico). Ko sem se peljal po eni gozdni cesti smo se še z gozdarji veselo pozdravljali (itak sem bil edini na tisti, sicer asfaltirani cesti). Eden mi je še pijačo ponujal, pa sem hvaležno zavrnil...

Hočem reči - na takih odročnih cesta bo ziher vsak pozdravil, v Trstu pa tudi jaz ne bi z roko mahal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek me je pičilo da zajaham puncino XTX (motor je garanžiran pri meni) in se odpeljem v Belo Krajino (ura 19.30) Bilo je glih prav mlačno ozračje, da mi na koncu ni bilo treba odmrzvat prstov :P. 60km...

V soboto, pa se je pot ob lepem vremenu nadaljevala preko Novega Mesta- proti krškemu, kjer sva šla pogledat bivši dobri stari Mobikrog in sprovat pospeške XTX po tisti lepi ravnici :).

V Krškem sledil standardni ogled Racelanda. KOsilio pa je sledilo v jedru Krškega v pizzeriji FONTANA, tam imajo za moje pojme najboljše školje iz krušne peči v kombinaciji s sirom :D...pa še hlebček direktno iz krušne peči.

Sonce se ni dalo in je še kar naprej stegovale svoje žarke. Pot je sledila po glavni cesti za celje, pot je zavila preko MOKRONOGa- do TREBNJEGA in mimo dvora v kočevje :).

lepih sončnih 230km, bi bilo mogoče lepše, če bi šel z svojim Bikom, pa je bilo vseeno treba stestirat novo kupljeno XTX :)

Na cesti Vas je bilo ogromno, kolikor sem videl vsi z nasmehom do ušes, saj je bilo res tapravo za na cesto!

PA srečno!

Divja jaga je včasih malo preveč visoka, so pa eni fantje vredu....

Drugač pa, si se mogoče v soboto dopoldne peljal iz Metlike proti NM z rdečo XT, zadaj pa je bil sopotnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rookie007 spoznavam, da pri vas v Beli Krajni niso takšni samo novopečeni, so tudi večinoma ostali naduti osebki- Divja jaga pa to ;). ki se jim zdi odveč vrnit pozdrav..

Sam nisem v nobenem klubu in tudi mislim, da nebom.Ravno zaradi določenih nadutežev...

Opažam, da te bo na cesti prej pozdravil tist, ki je sam prišel do motorja in si ga je kupil zaradi uživanja.

Problem so tisti, ki si kupijo motor zaradi statusnega simbola.

Kolikor srečam fante iz Divje jage in tudi ostalih klubov, odzdravljajo.

Problem so omenjeni in kamikaze, ki niti ne vidijo ostalih udeležencev v prometu, saj jih adrenalin oslepi - očitno.

Sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še nekaj... kaj se sedaj po novem motoristi več ne pozdravljamo med seboj.....

drža se je treba za balanco :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem tudi sam prebil nekaj časa na motorju (5.5h) in sem iz Bele kraine. Tudi meni se je zgodilo, da mi pa folk okoli Postojne ni odzdravljal. Kmalu sem ugotovil (pogledal v vzvratno ogledalo), da so to po večini tujci. Drugače p,a ko se vozim po naših koncih mi folk odzdravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo motoristi :)

Ker ravno teče debata o tej temi, pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede pozdravljanja maxiskuteristov. Namreč nekateri me pozdravljajo, nekateri ne. Jaz večinoma probam pozdraviti.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je omenil, da nekateri ne pozdravijo, ker se počutijo "zvišane" in jim je motor zgolj statusni simbol.

Predvidevam, da so to lahko predvsem "trenerkarji", ki jim je res motor vrhunec kar so lahko dosegli v življenju. :headbang:

Meni osebno motor služi kot hobby in da potešim svojo dušo, predvsem pa da uživam v vožnji po lepi pokrajini.

Če je tradicija takšna, da se pozdravljamo, naj tako tudi ostane ... sam imam kaj se tega tiče dobre izkušnje.

Najmanj sem si mislil, ampak sem bil presenečen, ko me je na Hrvaškem pozdravil policist na motorju in ne eden, ampak več policistov, ki sem jih srečal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj te tudi pri nas pozdravijo ;)

Ja to itak, da te, ampak na Hrvaškem, da nekdo pač pozdravi slovenca (glede na politične zadeve) se mi je zdelo cool.

Da je vedel, da sem slovenc je zato, ker sem v trajektni luki Prizna stal zraven motorja, policist pa se je pripeljal dol po

bregu k trajektu.

Mimogrede: pri nas sem doživel od policista celo to, da ko sem vozil med kolonama pred semaforjem (prebijal sem se v ospredje bi rekel), se mi je policist z kareto - marico celo odmaknil in zapeljal k pločniku, da sem lahko šel mimo.

Saj verjamem, da se je komu že zgodilo kaj takšnega, jaz sem bil pozitivno presenečen, tako da ...

Tako da vtisi iz voženj so zaenkrat še vedno fenomenalni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je res, glede na dejstvo, da nas lih ne marajo Hrvati je presenetljivo :)

To je pa res pohvale vredno, da se je policist umaknil! Kateri bi mogoče raje zapeljal za tabo in ti napisal kazen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kje začnem :D, ob 12.30 sem pobegnil iz službe direktno domov :), se opremil in odšel na pot: Sonce je žgalo, žgalo in še enkrat žgalo:), KOčevje-V ribnci sem bil dogovorjen z prijateljem, se dobiva na pumpi, da bi preveril tlak v gumah, in glej ga zlomka, lepotni pokrovček, ni hotel it iz ventilčka :wallbash: (ne bi bilo nič narobe, če ne bi pred 5dnevi, ko sem peljal menjat gume na avtu moral zaradi pokrovčkov potrgat vse ventilčke, da smo lahko spustitli zrak iz gum, :whistle: ), spredni pa je le šel dol tko da sem dopihal nekaj malega.

Pot se je nadeljevala v smeri Sodražice, čez novo Vas in Proti CErknici, kjer je padla kavica in bikerski pogovor... popijemo zajahamo motorje in dalje... pridemo do Rid (fočk :D), drva še kar na parkir placu, zdej nv a čakajo novo zimo al kako :P?, peska v "boksi" še polno, ceste so super! Nismo se nič ustavljali in le brž nadaljevali do Postojne, kjer sem dofilal Z.jkota. - Pivka -Ajdovščina - Col - In ponovno nazaj v smeri Cerknice, pa se mi vseeno ni dalo hodit domov po isti poti, pa še dan je bil dokaj mlad, smo zavili proti Rakitni, jo odvozili in odšli proti Lj, še kar nič me ni vleklo domov, zato sem šel pogledat boljšo polovico. od Lj proti Kočevju lepo po regionalki. Od Pijave gorice sem dobil še družbo starejšega GSX.a tko da smo lepo lagano sportski kruzali do Ribnice, pa še mal in sem bil doma :)

Nabralo se je 280km, sončnih, toplih, na trenutke malo mrzlih ampak tapravih za ta čas!

imag0581.jpg

SOPOTNICA :),

imag0588.jpg

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je zahotel vonj po dvotaktolu, in želja se mi je uresničila :)

Furca s gsx750f do Idrije in nazaj, s postankom pri Gabronu :D

post-17572-0-76141300-1301510192_thumb.jpg

post-17572-0-90105300-1301510228_thumb.jpg

post-17572-0-81961100-1301510247_thumb.jpg

post-17572-0-06949700-1301510169_thumb.jpg

post-17572-0-21748700-1301510082_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!