Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

No kje začnem :D, ob 12.30 sem pobegnil iz službe direktno domov :), se opremil in odšel na pot: Sonce je žgalo, žgalo in še enkrat žgalo:), KOčevje-V ribnci sem bil dogovorjen z prijateljem, se dobiva na pumpi, da bi preveril tlak v gumah, in glej ga zlomka, lepotni pokrovček, ni hotel it iz ventilčka :wallbash: (ne bi bilo nič narobe, če ne bi pred 5dnevi, ko sem peljal menjat gume na avtu moral zaradi pokrovčkov potrgat vse ventilčke, da smo lahko spustitli zrak iz gum, :whistle: ), spredni pa je le šel dol tko da sem dopihal nekaj malega.

Pot se je nadeljevala v smeri Sodražice, čez novo Vas in Proti CErknici, kjer je padla kavica in bikerski pogovor... popijemo zajahamo motorje in dalje... pridemo do Rid (fočk :D), drva še kar na parkir placu, zdej nv a čakajo novo zimo al kako :P?, peska v "boksi" še polno, ceste so super! Nismo se nič ustavljali in le brž nadaljevali do Postojne, kjer sem dofilal Z.jkota. - Pivka -Ajdovščina - Col - In ponovno nazaj v smeri Cerknice, pa se mi vseeno ni dalo hodit domov po isti poti, pa še dan je bil dokaj mlad, smo zavili proti Rakitni, jo odvozili in odšli proti Lj, še kar nič me ni vleklo domov, zato sem šel pogledat boljšo polovico. od Lj proti Kočevju lepo po regionalki. Od Pijave gorice sem dobil še družbo starejšega GSX.a tko da smo lepo lagano sportski kruzali do Ribnice, pa še mal in sem bil doma :)

Nabralo se je 280km, sončnih, toplih, na trenutke malo mrzlih ampak tapravih za ta čas!

lp

Vaju sem pa videl v Postojni na pumpi, sem moral pogledat kaj za ena stvar je to ko sem slisal da si prizgal motor. Tale izpuh definitivno eden boljsih za z-ja kar sem jih imel priloznost slisat, dober nakup :OK: Nevem pa kam se vama je tako mudilo? Sicer pa je bil danes res lep dan za voznjo, sam sem naredil 320km. Lj-idrija-ride-postojna-crni kal-divaca-sezana-postojna-ride-lj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaju sem pa videl v Postojni na pumpi, sem moral pogledat kaj za ena stvar je to ko sem slisal da si prizgal motor. Tale izpuh definitivno eden boljsih za z-ja kar sem jih imel priloznost slisat, dober nakup :OK: Nevem pa kam se vama je tako mudilo? Sicer pa je bil danes res lep dan za voznjo, sam sem naredil 320km. Lj-idrija-ride-postojna-crni kal-divaca-sezana-postojna-ride-lj.

A to si bil ti, z desnim kotičkom očesa sem pa res videl parkiranega ER6-n, ma sej mudilo se nama ni nikamor, sam sva že bila prej na kavi, tko da smo kar lepo nadaljevali pot, naslednic ob priliki kar pomahaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo motoristi :)

Ker ravno teče debata o tej temi, pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede pozdravljanja maxiskuteristov. Namreč nekateri me pozdravljajo, nekateri ne. Jaz večinoma probam pozdraviti.

Lp

Jaz vedno pozdravim oz.odzdravim,saj smo isti ali pač? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Furca s gsx750f do Idrije in nazaj, s postankom pri Gabronu :D

Ali si se tega nalezel od Suzukija, ali mogoče sam namiguješ, da bi tudi ti en slađo in sadno kuipo na moj račun ... .). You're welcome ...

post-12027-0-36879600-1301564958_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, ko nisi prej povedal, bi lahko se v Laškem ustavil na kavi :P sorry za :topic:

Ja, saj se sem ustavil v Špici.Sva bla s kolegom na pici in na pijači z Dragothicom, ki je tud z Laškega....

Sorry za :topic:

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji vikend padla turca Ce-Portorož...prazna cesta,je pa pihal...

Ta viked jo tud nekam mahnem,da nabijem kakih 500.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji dan je bil kar zanimiv ... z boljšo polovico sva se zapeljala cca. 290km in niti en kilometer po AC. Najina pot je bila:

Skozi Maribor sva se čez Kungoto, Jurij zapeljala v Avstrijo, kjer sva se na BP-ju v kraju Leutschach ustavila, ter pogasila žejo.

Pot naju je vodila na znamenito ROUTE69, katera pelje čez Golico (ob straneh je še malo snega - za vzorec, ceste so 1A).

Pri StauSee Soboth narediva postanek, da se malo pretegneva.

Pot nadaljujeva po dinamični cesti do kraja Lavamünd, kjer zavijeva proti Dravogradu. Postanek za kavico narediva pri kolegu, se malo pomenimo in že ga šibava naprej čez S.Gradec, Mislinjo do Velenja proti Žalcu, kjer zavijeva na Trojane .... po kaj sva šla na Trojane itak ni potrebno razlagat ... njami ... to napišem pa grem enega pojest. Potem pa sva po stari cesti se zapeljala do Celja, čez Vojnik, S.Konjice, S,Bistrice (pri Gamsu je bil samo en motor), kjer sva zavila proti Ptuju in najina vožnja se je tako končala.

Vožnja je bila prijetna, opažam pa da vozniki avtomobilov se še ne zavedajo, da smo ponovno na cestah.

Ceste pri nas porazne, glede na jodlare ... danes so na Golici ravno pometali robove ceste.

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619196.jpg

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619199.jpg

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619200.jpg

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619204.jpg

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619201.jpg

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619202.jpg

GRAD V VELENJU

zanimivi-izleti-foto_14253432_17429096_18619203.jpg

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeraj po službi je bilo časa samo za skokec do rid, danes pa sem vzel dopust in z Lubico sva se odpravila do mojega slapa na drugi strani Sella Nevee. Lani je bila cesta sicer zlo zmahana, a morda so jo pa zrihtali?? Da cesto Godovič - Idrija še pridno prenavljajo smo že videli, kaj pa je s cesto iz Kobarida proti Bovcu?? Je že prenovljena?? Odgovore na ta vprašanaj sem iskal že pretekli vikend, a me je v Kobaridu dež napodil domov. Danes pa je bil dan tako lep, da bi ga bilo res škoda spustit in verjel sem, da bom uspel priti vse do cilja.

Prvi (in edini) postanek na poti gor sva imela v Kobaridu, ker je bilo treba napojit Lubico. Nato sva švignila naprej mimo Bovca do prelaza Predel, kjer so iz temnih oblakov nad okoliškimi vrhovi začele padati debele kaplje. Ja pišuka, no!! Kaj ni napovedan sonček?!?! Ustavil sem se pri trdnjavi, nahitro poslikal in prečekiral nebo: hja, saj je res nekaj temno lisasto, ampak ni pa kritično. Odločim se da se spustim še dol do Rabeljskega jezera, da vidim ali tam še dežuje.

Sreča še (včasih) pomaga pogumnim, pri jezeru je voda prenehala padat z neba. Veselo sem pognal Lubico po vedno bolj ubogi in zmahani cesti, ki pa je sem in tja dobila nove zaplate. Ampak še vedno je cesta ZELO uboga. Ko sem se začel spuščat na drugi strani Sella Nevee, je bilo že akr nekaj kmjčkov novega asfalta, a še vedno daleč od npr dolomitskih prelazov. In povsod veliko peska, zlasti ob robu cestišča, pa sem in tja kak večji kamen sredi ceste za ovinkom. Kdor bo šel v kratkem tja naj bo zelo pazljiv!

Na vrhu, kjer je še sneg, je bilo tudi precej hladno, ampak je blo vseeno zanimivo se spet malo igrat s snegom. Spomnil sem se da sem vzel s seboj merilec temperature in hitro pomeril asfalt : celih 14 C je pokazal instrument, za primerjavo: v Bohinju je bilo 22 C.

Končno sva zagledala moj slap, ki je le nekaj kmjev pred Chiusafortejem. Kot vidite na slikcah, vode nima prav veliko, a saj prihaja april in spomladanki dežki, bo še zrasel ;) tu sva z Lubico ostala le nekaj minutk, da sem poslikal, potem pa sva planila proti domu. Pesek in dela na cesti zahtevajo pazljivo in umirjeno vožnjo, ura pa teče.

Še edini postanek na poti domov, v Idriji, kjer pokličem Luckyja da bi se opravičil za sestanek. Srečam Rumenega Cestaka na Yamahci, že drugič danes - prvič je bilo dopoldne v Logatcu. Zelo na hitro se poslovim, če bom morda še ujel sestanek in z Lubico v LS tempu odpeketava domov, kjer števec pokaže 342 kmjčkov. Kljub občasnemu pesku in prenavljanju cest prav prijetnih in zabavnih :D

Moč je bilo opaziti tudi nekaj modrih mož, ki so lep dan izkoristili za prikrito slikanje mimoidočih, zato bodite pazljivi, v naseljih (zlasti tik pred koncem naselja) pa tudi izven. Ker je bil delovni dan, sva na paoti gor srečala bolj malo motouživalcev, na poti domov pa precej več - seveda, tako lep dan je bilo nujno izkoristit: kdor se danes ni šel peljat, bo šel zagotovo v pekel :P

post-163-0-99117400-1301600438_thumb.jpg

post-163-0-81515300-1301600472_thumb.jpg

post-163-0-85570400-1301600511_thumb.jpg

post-163-0-28339000-1301600545_thumb.jpg

post-163-0-26293500-1301600638_thumb.jpg

post-163-0-47179000-1301600677_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidu precej ljudi, ki so okol hiš pometal. Da pa bodo tako vestni tudi cestarji

širom Slovenije si pa nebi mislil. BRAVO, kr tko naprej.

Rakitna pomedena

Idrija se je pometalo,

Lučine tik pod vrhom SVEŽE POMEDENO!:worship::OK:

Sam kmetje pa niso na naši strani.:slap:

Nobene napovedi za dž, le sonce za nas motoriste, a evo kmetje

na VELIKO zalivajo vse povprek.

Gnoja in gnojšnce kuk češ.

Še za po cest jim ostaja:wallbash:

Popravljeno . Popravil gsx750f
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si se tega nalezel od Suzukija, ali mogoče sam namiguješ, da bi tudi ti en slađo in sadno kuipo na moj račun ... .). You're welcome ...

Rečmo temu reklama in zaščita slovenskega gospodarstva ;)

S Suzukijem pa itak zmeri kopirava en drugega :grim

Bomo kr na moj računčk kakšno zlizal ;)

Pa da ne bom čist Off,

včeraj ena furca do Idrije, vtisi nepozabni :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker spadam med bolj lene :evilgrin: , sem se šele sedaj spravil pisat ta prispevek. V sredo sem po naključju dobil v službi prosto, zato sem se odločil, da ne bom pred računalnikom :yea1: . Ker se je moja :wub: odločila, da bomo prvomajske praznike preživeli v Umagu, sem sklenil, da grem tja v izvidnico. Ob 10:30 sem se odpravil od doma, ker se mi prej ni dalo, hehe. Še doma sem pogledal v rezervoar, ker je svetila tista rumena lučka :BUA: , da sem preveril, če bo dovolj tekočine do Brezovice, kjer bi na OMV natankal. Bilo je je dovolj. Nato sem nadaljeval proti Postojni, kjer mi je nasproti pripeljala Nina. Ker je nisem pričakoval, nisem niti vedel kdo mi tako veselo maha z motorja. V Kopru sem se ustavil pri Tomosovi trgovini, da bi kupil žarnico za tomosakija, a je bila zaprta - kosilo. Za nadaljevanje sta se mi ponudili dve poti, ena mimo Portoroža do meje, druga pa čez Šmarje. Izbral sem slednjo, ker se po njej proti meji še nisem vozil. Pred mejo sem šel desno, da sem prišel na mejni prehod Sečovlje in nato naprej do Umaga. V naselju, kamor smo namenjeni delajo s polno paro, da bi bilo do dopustov vse urejeno. No, ne delajo vsi, nekateri so se tudi sončili :P . Malo sem posedel na obali, nato pa sem se odpravil nazaj v Koper po žarnico. Po nakupu žarnice sem se odpravil še v Lucijo na :kava: s Seoi-nageom. Ob 16h sem se pa odpravil proti domu, ker me ni mikalo, da bi se vozil v mraku in malo hladnejših temperaturah. V Senožečah sem še enkrat natankal in se nato ustavil šele na ridah. Kratek telefonski klic, da sem se dogovoril s Thumperjem za pijačo pri Vaških in gasa proti domu. Nabralo se je lepih 338 km z Yamaho, zvečer pa še s Tomosom kakšnih 30.

post-20894-0-43704200-1301656301_thumb.jpg Postanek na Črnem Kalu post-20894-0-26033400-1301660574_thumb.jpg Umag post-20894-0-24711000-1301660759_thumb.jpg Eden od tistih, ki se sončijo :naughty:

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva z "beker11" naredila turo do Predjame in na drink OMV Postojna, med potjo v Logatcu srečala skupino policajev na motorjih, ki so vsi lepo vzorno pozdravili. :notworthy:

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ-NM-KK-ZG-Novi Marof-(dirkališče mal ganjanja po pisti)-ZG-LJ

Odvoženih 500km od tega cirka 80-90 na pisti ostali kilometri so bli pa dolgočasni na AC

Uživancija do konca! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kranj - Ljubljana - OMV Postojna - Koper - Portorož - Bertoki - in nazaj

Na cesti, lahko bi rekli PROCESIJA. Motor pri motorju, radar pri radarju. Opaženo veliko motoristov iz MS.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki se z Fripsom in mojo silili proti Kočevju. Prišli samo do NM, kjer je Frips pojedel pico. Nato se odpravili proti domu.

Nauk zgodbe: Če ješ pico, ne boš prišel do Kočevja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagoslov motorjev v Bukovici na primorskem.....super, veliko motorjev....panoramska vožnja po okolici...videti par znanih obrazov Scorpions, Massman...in slišati tuljenje izpuhov..Neprecenljico!

Najmlajša bajkerice je pripeljala svojo mašino na blagoslov!

post-18923-0-03931000-1301852341_thumb.jpg

Lepo, lepo jih je videti...pohvale tudi organizaciji

post-18923-0-46923800-1301852421_thumb.jpg

Po končani panoramski vožnji, sva z boljšo polovico pičila po krasu, kjer sva v Štorjah hotela nekaj pojesti v znani gostilni ob cesti, ampak izgleda, da so še vedno Italijanski gostje pomembnejši od domačih in ko sva čakala 15 minut, brez da nas bi kdo od kelnarjev pozdravil (kjub namigom, da bi rada naročila), sva lepo ustala od mize in jo mahnila na kavico na OMV v POstojno. Postrežba takoj, kava odlična, pa še sončila sva se lepo pri mizi in gledala mimohode motorjev...čisti užitek. Aja pa še njoki v Vipavi so padli.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem skočil iz Ljubljane do Domžal k vaškim na sejem in nato domov. Nabralo se je 245 km B) .

Aja, na poti domov sem se izgubil, kar ni nič novega pri meni :010 . Že v Dolu sem zavil levo namesto desno. Nato pa sem iskal priložnost, da obrnem. Ni je bilo, zato sem po savski dolini nadaljeval skozi Litijo, mimo Zagorja, skozi Radeče do Boštanja, kjer sem se obrnil proti Mokronogu. Na križišču v Mokronogu sem razmišljal, ali naj obrnem proti Trebnjem, a sem se odločil, da grem proti Škocjanu, to pa zato, ker se po tej cesti še nisem vozil. Cesta mi je prav pasala, bolj kot psu palica :grim , dober asfalt in ravno prav hitri ovinki. Skozi Škocjan sem nadaljeval do Šentjerneja in nato na Imenje k atiju, da sem mu na televiziji nastavil programe. Popil sem še radler, pojedel nekaj koleščkov pasje radosti in se po vseh mogočih ovinkih odpravil domov.

Seveda je rumena lučka :evilgrin: zasvetila že v Škocjanu, zato sem se odpravil v Trebnje na OMV po 100 oktanskega. Ker se mi dalo vračati nazaj proti savski dolini, sem se odpravil proti Ivančni Gorici, seveda po stranskih cestah. V Radohovi vasi sem imal na križišču kratek posvet sam s seboj, v katero smer naj obrnem. Seveda je pot, ki pelje čez Bogenšperk daljša, zato je bila idealna za moj namen. V Šmartnem sem zavil levo po cesti s še eno serijo ovinkov, ki vodijo čez Trebeljevo v dolino Besnice. V Podgradu je bilo na vrsti še zadnje križišče za spremembo smeri in nato samo še nekaj kilometrov naravnost do doma.

Prav uživam, če se lahko vozim po "bližnjicah" naokoli :yea1: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota: Rakek - Cerknica -Ribnica - Straža - NM - Šentjernej - Krško . and back. Cca 300km u super družbi :worship:, z lepim dodatkom na cilju :whistle:

Upam, da čimprej ponovimo v isti zasebni oz še kšnmi dirkačem več :yea1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj z ženo naredila prvo malo daljšo turo Vrhnika-Domžale-Trojane-Prebold-Vrhe-Trbovlje-Litija-Vrhnika. Za začetek super. :) Upam da jih bo še precej skupnih tur.

img1756.jpg

Srečala tudi precej motoristov.

img1755.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem danes malo prej končal službo, sem se odločil, da bom ko pridem domov zavil kar v garažo do lubice.

In tako sva se z ženo, (kljub mojim bolečinam v križu) zapeljala na Mariborsko Pohorje (1042m).

Preko Rogoze in Hoč sva se zapeljala na Pohorje, najprej do zgornje postaje vzpenjače, kjer sva pogasila žejo, nakar sva se odločila "skočit" še do hotela Areh.

Cesta do Areha je v obupnem stanju, tako da sem si zaželel, da bi se v kratkem po njej zapeljal g.Pahor z kakšnim Putinom, takrat bi jo verjetno porihtali!

Srečala sva kar nekaj motoristov, ki so se v tem času peljali z Pohorja. Za pokušino pa še nekaj slik ...

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637562.jpg

::: pogled na Maribor :::

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637560.jpg

::: visokogorski konji (smeh) :::

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637559.jpg

::: tu in tam še malo snega :::

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637561.jpg

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637563.jpg

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637565.jpg

::: kar tako ena rožica :::

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18637564.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postojna-šmarje-koštabona-dragonija-parecag-lucija-sv. peter-šmarje-divača-sežana-senožeče-postojna

dobrih 200km, Perfektno dopoldne :D Kljub obljubam, jaz kake pasje vročine nisem srečal. Slikco Koštabone sem ukradel z neta, ker sem spominsko kartico iz fotiča pustil doma. Again. :headbang:

post-1354-0-17027900-1302207117_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

tudi danes po službi skočil samo do rid, na čvek, pa ni bilo nobenega več tam, zato sem podaljšal na belega Maxa :blush: na OMV v Postojni; med lizanjem srečal Nino Bino in izvedel da čvek dogaja pri Tarumenmu, pa sem se na poti domov ustavil še tam... je blo prav fletno ;)

ceste še vedno kar peščene zato je treba pazit, tudi moje Dunlop SS počasi umirajo, grip je zadnjih 500 kmjčkov vedno slabši, zato bo Lubica dobila v sredo nove čeveljce, Corsa III :OK:

opozorilo še vsem ki se peljete skozi Vrhniko: naši vrli cestarji krpajo cesto, pa so zato naredili nekaj precej velikih "lukenj"... sicer so jih malce zaflikali z grobim asfaltom, ampak so robovi kar zoprni, zato tam mičkenmal bolj pazite kot ponavadi

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opozorilo še vsem ki se peljete skozi Vrhniko: naši vrli cestarji krpajo cesto, pa so zato naredili nekaj precej velikih "lukenj"... sicer so jih malce zaflikali z grobim asfaltom, ampak so robovi kar zoprni, zato tam mičkenmal bolj pazite kot ponavadi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!