Skoči na vsebino

Blagoslovi motorjev


Priporočene objave

Sem šel pod iskanje pa te teme nisem zasledil. Je pa precej podobna, priznam. Pervy imaš prav glede vsega, samo da sem s tem, ko sem motorist nevede prevzel še neko kvazi versko, motoklubsko v dobrodelnost usmerjeno, cestnosamomorilsko doktrino mi pa ni všeč.

Ampak,ker smo res le presek družbe je določeno število krščansko vernih, dobro, ti imajo prepričanje in naj hodijo na žegnanja. Vendar dvomim, da so v Novi Štifti samo goreči verniki, ker vsi ostali, ki so tam le zato, ker je to lepo in si nekako operejo vest pa nehote doktrinizirajo slovensko motoristično sceno. In to me moti.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pod iskanje pa te teme nisem zasledil. Je pa precej podobna, priznam. Pervy imaš prav glede vsega, samo da sem s tem, ko sem motorist nevede prevzel še neko kvazi versko, motoklubsko v dobrodelnost usmerjeno, cestnosamomorilsko doktrino mi pa ni všeč.

Ampak,ker smo res le presek družbe je določeno število krščansko vernih, dobro, ti imajo prepričanje in naj hodijo na žegnanja. Vendar dvomim, da so v Novi Štifti samo goreči verniki, ker vsi ostali, ki so tam le zato, ker je to lepo in si nekako operejo vest pa nehote doktrinizirajo slovensko motoristično sceno. In to me moti.

Nova stifta je pac prvi in najvecji slovenski moto zegen. Tja se gre vecinoma zaradi tradicije in prijetnega druzenja. Tam vidis tudi une face, ki jih celo leto nisi zasledil na motorju itd. Poleg tega pa moram poudarit, da je PATER NIKO TOTALNI CAR. Poleg tega, da je pater, je mozak popolnoma predan motorizmu in je kot tak zelo lep zgled za vse nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Nova stifta je pac prvi in najvecji slovenski moto zegen. Tja se gre vecinoma zaradi tradicije in prijetnega druzenja. Tam vidis tudi une face, ki jih celo leto nisi zasledil na motorju itd. Poleg tega pa moram poudarit, da je PATER NIKO TOTALNI CAR. Poleg tega, da je pater, je mozak popolnoma predan motorizmu in je kot tak zelo lep zgled za vse nas.

Občutek imam, da se moramo zaradi tega, ker smo motoristi avtomatsko nekaj zagovarjati, da smo še vedno del množice, enaki (ovce) kot ostali in zato žegni, pa razne akcije...Hočem samo vozit motor in to je popolnoma moja stvar.

Popravljeno . Popravil Dare1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek imam, da se moramo zaradi tega, ker smo motoristi avtomatsko nekaj zagovarjati, da smo še vedno del množice, enaki (ovce) kot ostali in zato žegni, pa razne akcije...Hočem samo vozit motor in to je popolnoma moja stvar.

res ne vem kaj ti ni prav.... ali te kdo sili na žegen ?? ali gre klapa tja , ti pa zaradi svojega prepričanja izpustiš furco in druženje s svojimi motoristi , ki jim je pač iti na žegen všečno?

to , da se boš moral zagovarjati za vse , kar se negativnega tiče pri motoristih pa si verjetno vedel že prej , preden si kupil motor... teoretično je biti motorist enako kot če si državljan...kazen zaradi hitrosti ali kazen za utajo davka ... v obeh primerih imaš možnost kršitve zakona - potem pa ali te dobijo ali pa ne...

meni je pa prav lepo , ko mi nekdo zabrusi kako motoristi norimo pa ga vprašam "koliko pa norim " pa odgovori " 170 skozi naselje " ... meni gre pa največ 130 :yea2:

če ti je tako nemogoče biti del množice si boš moral pa nekaj čisto novega izmisliti , da boš edini v svojem "športu" ..

to da hočeš voziti motor je edino pravilno ... in imaš prav , da je to popolnoma tvoja stvar ... aj , šele zdaj vidim , da si ti odprl to temo ... no to mi pa ne gre skupaj ... ali ni en lep moto : živi in pusti živeti?

pa ne se preveč sekirati zaradi drugih .. jaz sem še sam od sebe občasno drugačen...sploh če sem lačen ...upam ,da nisi vegeterijanec , ker ---- odojk z ocvirki pa tomos = zakon!!! :D

drugače pa srečno vožnjo in neomejeno užitkov na motorju !!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dare1... lej: nobeden nobenega ne sili na blagoslov. Je tako? Po tvojem pisanju razberem, da v Štifti ziher še nisi bil. Imam prav? Pojdi, ne bo ti žal. Niti pod razno ni treba, da si veren. Pojdi v cerkev, k pridigi. In poslušaj, kar pove pater Niko. Z glavo, ne samo z ušesi. Ti garantiram, da ti bo ostalo še dolgo v spominu, pa še všeč ti bo njegov način pridiganja. Ej, če bi vsi pridigali, kot on...

Malo za pokušino -nekaj takega pove: ''..pripeljali ste motorje na blagoslov. Pohvalno. Ampak noben blagoslov ne bo nucal, če v glavi ne urejeno..'' To si je potrebno zapomniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te moti, ostani doma ali pa se pejt peljat. Pika.

Kaj hočeš s tem povedat,da ne smemo več hodit na moto zbore,če nočemo na žegen?Saj je že skoraj na vsakem župnik,ki žegna.Sem pa predlani tudi doživel,da se je župnik prepiral z motoristom in hotel EU,čeprav mu je tip na motorju lepo razložil,da je ateist in,da noče,da mu škropi motor...

Vse v božjem imenu :surrender:

Mene osebno prav nič ne moti,dokler se za škropljenje da ali ne da neka simbolična vsota!Ko pa nekdo kar diktira kolk in kako pa kaj pa mi je vsega dost!

Sam na zboru še vedno raje vidim kake :boobies: in kako :beer1:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dare1... lej: nobeden nobenega ne sili na blagoslov. Je tako? Po tvojem pisanju razberem, da v Štifti ziher še nisi bil. Imam prav? Pojdi, ne bo ti žal. Niti pod razno ni treba, da si veren. Pojdi v cerkev, k pridigi. In poslušaj, kar pove pater Niko. Z glavo, ne samo z ušesi. Ti garantiram, da ti bo ostalo še dolgo v spominu, pa še všeč ti bo njegov način pridiganja. Ej, če bi vsi pridigali, kot on...

Malo za pokušino -nekaj takega pove: ''..pripeljali ste motorje na blagoslov. Pohvalno. Ampak noben blagoslov ne bo nucal, če v glavi ne urejeno..'' To si je potrebno zapomniti.

Meni je jasno, da se on čuti poklicanega za vzgojo motoristov. Tega ni nikoli preveč, kot tudi ne dobrodelnosti. Sicer je za vsakim vogalom, a nas sili, da damo vsaj nekaj od sebe. Kul. Ampak ......(vstavi poljubno sočno kletvico) gredo mi na živce. Ne kot posamezniki, temveč kot organizacija. Zakaj nekaj tako lepega, kot je motociklizem kvariti z takimi fosili, kot so cerkve (vse skupaj).

In nato kupim nov izvod revije .... , naj naštejem članke: Srečanje v Novi Štifri, Postni čas, dobrodelnost moto klubov, predlog župnika za prvo pomladansko turo...svečano izjavljam da bom tistih 7 evrov od sedaj naprej raje porabil za pir in da te farške revije ne kupim več.

To je bil povod mojemu pisanju, potem pa še v motosvetu oglas za žegnanje..... :wacko:

V tujih revijah tega kvazi svetohlinstva ni. Pišejo o motorjih, predelavah, dirkah, babah, piru... WTF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nato kupim nov izvod revije .... , naj naštejem članke: Srečanje v Novi Štifri, Postni čas, dobrodelnost moto klubov, predlog župnika za prvo pomladansko turo...svečano izjavljam da bom tistih 7 evrov od sedaj naprej raje porabil za pir in da te farške revije ne kupim več.

a ni stražni stolp zastonj? :eek::hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se te farške fore tudi zdijo mimo. Sem šel pogledat ta žegnanja, bolj kot ne iz antropoloških vzgibov, veseu sem bil prijatlov, ki sem jih tam srečal, ampak še bolj veseu bi bil, če bi jih srečal kje v manjši gužvi in manj goveji organizaciji.

Za cerkev/župnika pa je to itak navaden biznis ... Me prav zanima, kako poročajo potem o takih rečeh škofom ali v Vatikan ... "Udeležilo se je 2000 ovčic / duš ... dobro nam gre, tudi ta populacija se nam odpira" in tako naprej ... nočem biti del tega BIZNISA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj te blagoslovi tako motijo. Jaz nisem veren, ampak smo se lani vseeno zapeljali do Nove Štifte. Tam smo malo pogledali druge motorje, spili dve pijači, malo počvekali in se odpeljali naprej. Za blagoslov mi nekaj dol binglja, tja sem šel zaradi fure in družbe.

Drugače pa je pater Niko faca, če bi bili vsi predstavniki pri nas največje verske skupnosti taki, bi imel o Cerkvi kot instituciji precej lepše mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....čeprav mu je tip na motorju lepo razložil, da je ateist in da noče, da mu škropi motor.

Jst sem pa enkrat vidu, pa moj p'rjatu tudi, ko je fajmušter nekemu ateistu poškropil motor, pa mu je potem žegnana voda razžrla kestel... Čist - do luknje! :(

Ko ga je s kadilom pokadil, se mu je pa še f'rgazer zamašu... :O :yes:

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa enkrat vidu, pa moj p'rjatu tudi, ko je fajmušter nekemu ateistu poškropil motor, pa mu je potem žegnana voda razžrla kestel... Čist - do luknje! :(

Ko ga je s kadilom pokadil, se mu je pa še f'rgazer zamašu... :O :yes:

.

Tega je pa res bog "štrafal" :P

Verjetno,ker je pomembno,da se vsak motor posebej poškropi,ker ni dost ko se vsi naenkrat blagoslovijo-sploh,če hočejo denar od vsakega lastnika posebej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vem kaj bi rekel, ker mi ob teh mnenjih pride več stvari na misel..

Dejansko sem bil z motorjem enkrat na taki stvari (Nova Štifta), mogoče me stvar spominja na druge podobne prireditve. Maša, zunaj šanki s pirom

in cela množica motoristov takih in drugačnih, pa tud kolesarjev in unih ko pridejo z avti. K ena gasilska parada oz. veselica, narod se pač zbere

in druži. Po eni strani mi je to všeč, ni pa mi recimo to da poznam veliko ljudi, ki so že po 'defaultu' tam oz. kot da je pogoj če imaš motor, da si tam. Veliko ljudi gre zaradi črednega nagona ovc. Sej podobno je za 27.april za Grobnik, eni enostavno mislijo da morajo bit tam, pa če vozijo ali ne, kot da je edini dan v letu za to. Samo da se sledi toku. Kaj pa se dogaja po cestah tiste dneve je pa itak brezveze govort.

Mi je bolj všeč med tednom dopoldne prazna regionalka, pa lepa kelnarca v bifeju (na kofetu;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj stvar je enostavna... -nihče nikogar ne sili in nihče nikomur ne brani, da gre na moto blagoslov. Res pa so se zadnja leta ti blagoslovi precej razpasli. Nisi klub, če ga ne organiziraš...nekaj takega. Pa to ni nič slabega. Pač neke vrste srečanje, malo vožnje, pa če ti fajmošter malo pošprica motor -mu bo škodilo? Saj se v dežju ne skrijemo v prvo luknjo.. ali pač?

Saj ti ni treba biti veren, da greš na moto blagoslov. Po drugi strani pa ti lahko motor namakajo v žegnani vodi, pa ne bo pomagalo, če v glavi ni razčiščeno. :naughty:

Pa srečno vožnjo vsem, žegnanim in nežegnanim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa stvar vseeno ni tak enostavna... Ta pater Niko ali pač kdo vodi ta žegnanja je mogoče res čudovit in dober človek in faca in sploh ah in oh. Ampak samo dokler ne obleče črne kikle in začne z očmi zavijat proti nebu in mahat z monštrancami. Takrat pa vsaj v mojih očeh izgubi ves ugled, ker to počne v imenu rimokatoliške cerkve. To pa je žal institucija ki je storila že preveč svinjarij, da bi jo lahko cenil in upošteval. In mogoče mi žegnana voda ne bi naredila lukenj v kestl, bilo bi pa proti mojim načelom, ker če se žegnanja udeležim, kažem s tem pripadnost rkc. Tako da bodo žegnanja tudi v bodoče minevala brez moje malenkosti, pa četudi se jih kolegi udeležujejo,.

Aja, pa hvala za minuse, pluse pa lahko date v ofer na naslednjem žegnanju, jih cerkev potrebuje bolj kot jaz.....:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa stvar vseeno ni tak enostavna... Ta pater Niko ali pač kdo vodi ta žegnanja je mogoče res čudovit in dober človek in faca in sploh ah in oh. Ampak samo dokler ne obleče črne kikle in začne z očmi zavijat proti nebu in mahat z monštrancami. Takrat pa vsaj v mojih očeh izgubi ves ugled, ker to počne v imenu rimokatoliške cerkve. To pa je žal institucija ki je storila že preveč svinjarij, da bi jo lahko cenil in upošteval. In mogoče mi žegnana voda ne bi naredila lukenj v kestl, bilo bi pa proti mojim načelom, ker če se žegnanja udeležim, kažem s tem pripadnost rkc. Tako da bodo žegnanja tudi v bodoče minevala brez moje malenkosti, pa četudi se jih kolegi udeležujejo,.

.....:rolleyes:

Lepo napisano, imam podoben pogled na te zadeve rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo napisano, imam podoben pogled na te zadeve rolleyes.gif

Se pridružujem. Žal je ta scena postala tako goveja, da npr. motoklub propagira žegnanje z župnikom, pivom in glasbo. Če je še narodnozabavna je scena popolna. Na poti domov bodo pa vsi jarki polni pijancev,če ne bomo spet brali o kakšni novi žrtvi. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da se je razburjati odveč. Če nekomu paše dat nekaj evrov, da mu poškropijo motor in nato celo pričakuje ''permanent protection'' na cesti je taprav kandidat za RKC ovčico. Tisti denar, ki ga je dal je pa pač davek na neumnost.

Hvala vsem globoko zavedenim za minuse :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!