Skoči na vsebino

Blagoslovi motorjev


Priporočene objave

In mogoče mi žegnana voda ne bi naredila lukenj v kestl, bilo bi pa proti mojim načelom, ker če se žegnanja udeležim, kažem s tem pripadnost rkc. Tako da bodo žegnanja tudi v bodoče minevala brez moje malenkosti, pa četudi se jih kolegi udeležujejo,.

Aja, pa hvala za minuse, pluse pa lahko date v ofer na naslednjem žegnanju, jih cerkev potrebuje bolj kot jaz.....:rolleyes:

evo ti en plus ker si povzel moje razmišljanje. no pa te masovke mi itak grejo na živce. slaba muzika pa še napit se ga ne moreš ker voziš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa so se zadnja leta ti blagoslovi precej razpasli.

Pol pa večina bajkerjev hodi tako na žegnanja, kot na 'bad ass motozbore'. Res so razpeti med nebesi in peklom, hehe ...

Se pridružujem. Žal je ta scena postala tako goveja, da npr. motoklub propagira žegnanje z župnikom, pivom in glasbo.

Jap. Pivo in glasba je vedno. Izmenjujeta se le župnik in striptizeta - obeh še ni bilo! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in na koncu je čisto osebna izbira, kam boš šel. Ali na motozbor, na žegnanje, na solo furo,... ali pa se enostavno zleknil v naslonjač in odprl pir. Sem že napisal, da nihče nikogar ne sili niti nikomur ne brani iti kamorkoli.

Lahko pa nekdo naredi prireditev, ko bodo vrači skakali okoli motorjev, če mu je všeč. Če bo zadovoljen, zakaj ne... Ampak, osnova je spucano podstrešje. Ne bom se spuščal v podrobnosti, vsak zase najbolj ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa stvar vseeno ni tak enostavna... Ta pater Niko ali pač kdo vodi ta žegnanja je mogoče res čudovit in dober človek in faca in sploh ah in oh. Ampak samo dokler ne obleče črne kikle in začne z očmi zavijat proti nebu in mahat z monštrancami. Takrat pa vsaj v mojih očeh izgubi ves ugled, ker to počne v imenu rimokatoliške cerkve. To pa je žal institucija ki je storila že preveč svinjarij, da bi jo lahko cenil in upošteval. In mogoče mi žegnana voda ne bi naredila lukenj v kestl, bilo bi pa proti mojim načelom, ker če se žegnanja udeležim, kažem s tem pripadnost rkc. Tako da bodo žegnanja tudi v bodoče minevala brez moje malenkosti, pa četudi se jih kolegi udeležujejo,.

Aja, pa hvala za minuse, pluse pa lahko date v ofer na naslednjem žegnanju, jih cerkev potrebuje bolj kot jaz.....:rolleyes:

Toliko sem že star, da o neki stvari ne sodim, ne da bi jo videl v živo. Torej, pojdi v Štifto, saj ni treba zavijati z očmi pred oltarjem, pomešaj se med bajkerje... mogoče boš razmišljal drugače. O Niku ti pa garantiram, da boš spremenil mišljenje, ko boš slišal njegove besede pri maši. Tudi zunaj je pridiga lepo slišna iz zvočnikov, če imaš predsodek iti noter. In, poglej -a ni malo čudno, kako za vraga jih v Štifto rine vedno več in več bajkerjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in na koncu je čisto osebna izbira, kam boš šel. Ali na motozbor, na žegnanje, na solo furo,... ali pa se enostavno zleknil v naslonjač in odprl pir. Sem že napisal, da nihče nikogar ne sili niti nikomur ne brani iti kamorkoli.

Lahko pa nekdo naredi prireditev, ko bodo vrači skakali okoli motorjev, če mu je všeč. Če bo zadovoljen, zakaj ne... Ampak, osnova je spucano podstrešje. Ne bom se spuščal v podrobnosti, vsak zase najbolj ve.

Motofrik: Če vedno gladiš, pustiš stvarem da gredo po poti, ki ti jih drugi diktirajo. Zato ta tvoja drža ni kul ampak je bolj odraz neizoblikovanega mnenja. Včasih je potrebno jasno povedati svoje stališče. Saj zato ne boš šel v pekel (vsaj mislim :cry: )itak so pa dol vse najboljše bejbe

:kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Niku ti pa garantiram, da boš spremenil mišljenje, ko boš slišal njegove besede pri maši. Tudi zunaj je pridiga lepo slišna iz zvočnikov, če imaš predsodek iti noter. In, poglej -a ni malo čudno, kako za vraga jih v Štifto rine vedno več in več bajkerjev?

Niko ( po mojem mnenju( dela za res napačno "firmo", četudi je u redu desc. Ta firma je, kot je nekdo prej omenil, stoletja in stoletja zganjala hude grozote (četudi je tu in tam govorila spravno in miroljubniško, je tudi sama sejala razdor med ljdui, hujskala, ubijala, zganjala vojaške pohode, pobijala ... ).

Tisto o "zmeraj več" pa več pove o teh "bajkerjih" kot pa o prireditvi oziroma Nikotu samem ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dare1: a veš kako je... Enkrat sem gledal eno staro knjigo, še od babice. Noter so bile slike Nebes in Pekla. Na sliki Nebes so bile stare babe, ko so molile, moški so trdo delali na polju... Na oni sliki, ki je prikazovala Pekel... -tam so pa popivali in kartali za obloženo mizo, okoli so tekale napol nage babe... Jaz sem se že odločil, kam bom šel.

-

-

Ampak res. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 5 centov:

Se imam za zmerno vernega človeka, čeprav se moja mati ne bi strinjala s tem, ker že leta nisem bil pri spovedi pa tudi pri maši sem bolj poredko. Pač bolj verjamem v Boga kot v cerkveno institucijo. Nisem noben ekstremist torej.

Če preidem k stvari: na žegnanje verjetno ne bom šel, ker mislim, da bi se tudi Bog strinjal s to filozofijo, po kateri se tudi sicer ravnam v življenju: Pomagaj si sam pa ti bo še Bog pomagal.

To mislim na tak način, da bom probal na cesti pazit sam nase, ne pa da bi se zanašal na žegen. Pa evre bom tudi raje investiral v šolo dobre vožnje.

V vsakdanjem življenju bom pa skušal biti čimboljši človek in mislim da se bom s tem Bogu bolj prikupil kot pa da nosim denar v puščico. Verjamem v takega Boga namreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da se bom s tem Bogu bolj prikupil kot pa da nosim denar v puščico. Verjamem v takega Boga namreč.

Žal, ti si že odpadla ovčica ki ni več profitabilna. Zaradi dvomov se boš cvrl v večnem ognju, ker resnica je ena in absolutni monopol nad njo ima cerkev.

:bum: ........ :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he he , upam da ne, no...

Saj pravim, mislim da je Bog boljši od cekvenih dostojanstvenikov in mu ni mar za zlati kič in Gucci čevlje (baje jih novi papež nosi), s katerim se radi slednji kitijo.

Prejšnji papež je nosil bulerje, ta je bil bolj po mojem okusu, pa še Slovan z velikim srcem je bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko sem že star, da o neki stvari ne sodim, ne da bi jo videl v živo. Torej, pojdi v Štifto, saj ni treba zavijati z očmi pred oltarjem, pomešaj se med bajkerje... mogoče boš razmišljal drugače. O Niku ti pa garantiram, da boš spremenil mišljenje, ko boš slišal njegove besede pri maši. Tudi zunaj je pridiga lepo slišna iz zvočnikov, če imaš predsodek iti noter. In, poglej -a ni malo čudno, kako za vraga jih v Štifto rine vedno več in več bajkerjev?

mogoče tale pater Niko lepo govori..mnogo ljudi lepo govori a kaj, ko ne živijo tko kot govorijo. :whistle: Tudi pater Niko je župnik, torej služi instituciji, ki bolj o poštenju govori kot deluje.

Ko bom želela pa poslušat nekoga, ki lepo govori, bom pa raje obiskala gledališče, duhovno mnogo bolj obogati ljudi kot neke pravljice o nebesih, peklu.

vera je pravljica za odrasle, raje poslušam pravljice za otroke. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče tale pater Niko lepo govori..mnogo ljudi lepo govori a kaj, ko ne živijo tko kot govorijo. :whistle: Tudi pater Niko je župnik, torej služi instituciji, ki bolj o poštenju govori kot deluje.

Ko bom želela pa poslušat nekoga, ki lepo govori, bom pa raje obiskala gledališče, duhovno mnogo bolj obogati ljudi kot neke pravljice o nebesih, peklu.

vera je pravljica za odrasle, raje poslušam pravljice za otroke. :yes:

A pa je res, da je pater enako, kot župnik? Vprašam, ker res ne vem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Se mi zdi, da so župniki tisti, ki imajo oz. vodijo svojo župnijo oz. faro.Vsak župnik je pater, vsak pater pa ni župnik.

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dare1: a veš kako je... Enkrat sem gledal eno staro knjigo, še od babice. Noter so bile slike Nebes in Pekla. Na sliki Nebes so bile stare babe, ko so molile, moški so trdo delali na polju... Na oni sliki, ki je prikazovala Pekel... -tam so pa popivali in kartali za obloženo mizo, okoli so tekale napol nage babe... Jaz sem se že odločil, kam bom šel.

-

-

Ampak res. :naughty:

Tudi jaz sem se tako odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je -

izraz pater se uporablja za duhovnike ali župnike (župnik je duhovnik, ki ima svojo župnijo), ki pripadajo določenemu redu (so redovniki): minoriti, dominikanci, benediktinci itd ... Torej ni vsak župnik pater in ni vsak pater župnik. :)

No, za Nikota še zmer ne vem, ali ima svojo župnijo ali ne :-) ampak vsaj misterij maševanja je razrešen - če je duhovnik, lahko očitno mašuje ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dare1: a veš kako je... Enkrat sem gledal eno staro knjigo, še od babice. Noter so bile slike Nebes in Pekla. Na sliki Nebes so bile stare babe, ko so molile, moški so trdo delali na polju... Na oni sliki, ki je prikazovala Pekel... -tam so pa popivali in kartali za obloženo mizo, okoli so tekale napol nage babe... Jaz sem se že odločil, kam bom šel.

-

-

Ampak res. :naughty:

Ampak k maši in na žegnanja pa za vsak slučaj še zmerom hodiš a ne? :naughty: No sicer pa nič hudega, take načelne tipe vidiš tud v parlamentu, pa še vse polno jih je.... :rolleyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak k maši in na žegnanja pa za vsak slučaj še zmerom hodiš a ne? :naughty: No sicer pa nič hudega, take načelne tipe vidiš tud v parlamentu, pa še vse polno jih je.... :rolleyes:

Za vsak slučaj ima še fajmošter kuharco :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žegnanje škodit ravno ne more no ....

Druženje z ostalimi istomislečimi pa vedno paše ;-)

Kakor komu pač.....

Meni ta žegnanja pač ne pašejo ker z udeležbo na njih kažeš da se strinjaš z raznimi "lepimi dejanji" ki jih je in jih počenja RKC....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor komu pač.....

Meni ta žegnanja pač ne pašejo ker z udeležbo na njih kažeš da se strinjaš z raznimi "lepimi dejanji" ki jih je in jih počenja RKC....

Ma lepo te prosim, če grem v Ameriko na izlet, potem se kr naenkrat strinjam s tem kar so v Vietnamu počeli? Ne posplošuj kr tja v tri dni...ja bil sem na enem moto žegnaju in ni bilo slabo, srečal kup poznanih ljudi, lepo je videti toliko motorjev na kupu, lepo se udeležiti panoramske vožnje in na koncu zanimivo, nihče me ni vprašal, če bom kaj prispeval za fajmoštra...pravzaprav gre zahvala motoklubu, da sem kavico gratis dobil.....in to je vse, ni kaj filozofirati......če pa človek ostane s svojimi mislimi 50, 100, ali 1000 let nazaj v zgodovini, potem pa ima sam pri sebi probleme...

p.s. Nihče me ni silil na žegnanje, je bila čisto osebna odločitev in ne, v cerkev več ne hodim (kar pa ne pomeni da nimam osebne vere), pa vseeno svoje zamere doma pustim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Kakor komu pač.....

Meni ta žegnanja pač ne pašejo ker z udeležbo na njih kažeš da se strinjaš z raznimi "lepimi dejanji" ki jih je in jih počenja RKC....

@DAMI34: Problem ni v tem, "kar so počeli" - to se da pozabit in odpustit. Problem je v tem "kar še vedno počnejo !".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34: Problem ni v tem, "kar so počeli" - to se da pozabit in odpustit. Problem je v tem "kar še vedno počnejo !".

Nič več in nič manj kot ostale organizacije.......enostavno ignoriram vse po vrsti in iz dogodka poiskusim izvleči najboljše. Seveda pa tudi dokler bodo moto klubi organizirali žegnanja, ali kake drugačne oblike druženja, bom zadovoljen. Če bo pa RKC organizirala......no ja, potem bomo debato nadaljevali.

Kar se mene osebno tiče in kar RKC-kot organizacija počne, prazaprav ne vpliva veliko name, poznam pa med župniki in nunami ljudi za katere bi dal roko v ogenj, pa tudi take med njimi, ki jih bi najraje ustrelil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!