Skoči na vsebino

Blagoslovi motorjev


Priporočene objave

Ja Dami, potem si je najbolje zatiskati oči tudi pred pedofilijo, fizičnim in psihičnim nasiljem... Se pravi, največji car si, če si do vsega toleranten. :hmm:

Običajno pa taki carji naenkrat postanejo čisto drugače misleči, ko se njim začnejo dogajati svinjarije. Le kam potem izpuhti toleranca??

Pa da bi dal za koga roko v ogenj: Al si nisi nabral dovolj življenskih izkušenj, ali pa jih ocenjuješ premalo kritično. Jaz še zase ne morem dati roke v ogenj, kaj šele za koga drugega. Najbolj krepostni se pod pritiskom (ali skušnjavami) pričnejo vesti čisto v nasprotju s pričakovanji, Dokazov najdeš ničkoliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Dami, potem si je najbolje zatiskati oči tudi pred pedofilijo, fizičnim in psihičnim nasiljem... Se pravi, največji car si, če si do vsega toleranten. :hmm:

Običajno pa taki carji naenkrat postanejo čisto drugače misleči, ko se njim začnejo dogajati svinjarije. Le kam potem izpuhti toleranca??

Pa da bi dal za koga roko v ogenj: Al si nisi nabral dovolj življenskih izkušenj, ali pa jih ocenjuješ premalo kritično. Jaz še zase ne morem dati roke v ogenj, kaj šele za koga drugega. Najbolj krepostni se pod pritiskom (ali skušnjavami) pričnejo vesti čisto v nasprotju s pričakovanji, Dokazov najdeš ničkoliko.

1. če zase nisi u stanju dati roke v ogenj, potem se pač slabo poznaš ali pa imaš šibko voljo

2. od kje ti ideja, da sem toleranten do vseh zgoraj naštetih diviacij?

3. po kakšni logiki, ali raziskavi si tako strokovno ugotovil, da samo RKC izvaja pedofilijo, psihično in fizično nasilje......ta tvoja izjava je tako za lase prevlečena kot izjava nekaterih drugih da so homoseksualci bolj pokvarjeni in bolj nevarni otrokom kot hetero

4. 10 let sem hodil k verouku, osnovna šola in del srednje, pa me ni nihče šlatal, psihično in fizično nadlegoval, prav tako ne mojih sošolcev

5. posploševanje je samo izraz nerazumevanja in neznanja

6. in kako lahko od blagoslova motorjev preideš do pedofilije in ostalega nasilja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se TEBI ni dogajalo še ne pomeni, da se ni in se ne dogaja. Sploh pa nisem hotel izpostaviti ravno RKC ampak vse organizacije, ki se jim za svoje dobro zdi vredno iti tudi preko moralnih in drugih načel. Ti imaš seveda pravico iti na vsak blagoslov, tudi kaj prispevati v pušco. Motoklubi bi se pa lahko ukvarjali s čim drugim, npr. vzgajanjem odgovornih motoristov, prirejanjem spretnostnih voženj, druženjem ob potopisih svojih članov. Cerkev naj pa ostane tam, kjer je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vam rečem:

Pejte žegnat' O:-) svoj motor, pa se vam zagvišno ne bo nič zgodilo!! :grrr

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vam rečem:

Pejte žegnat' O:-) svoj motor, pa se vam zagvišno ne bo nič zgodilo!! :grrr

.

ti si pej kej močnegha skdu ...

moja mati pravijo : tudi če ne pomaga ..škodit ne more .... itak se ob prvem dežju najprej zelo previdno vozim ..toliko da spere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma lepo te prosim, če grem v Ameriko na izlet, potem se kr naenkrat strinjam s tem kar so v Vietnamu počeli? Ne posplošuj kr tja v tri dni...ja bil sem na enem moto žegnaju in ni bilo slabo, srečal kup poznanih ljudi, lepo je videti toliko motorjev na kupu, lepo se udeležiti panoramske vožnje in na koncu zanimivo, nihče me ni vprašal, če bom kaj prispeval za fajmoštra...pravzaprav gre zahvala motoklubu, da sem kavico gratis dobil.....in to je vse, ni kaj filozofirati......če pa človek ostane s svojimi mislimi 50, 100, ali 1000 let nazaj v zgodovini, potem pa ima sam pri sebi probleme...

p.s. Nihče me ni silil na žegnanje, je bila čisto osebna odločitev in ne, v cerkev več ne hodim (kar pa ne pomeni da nimam osebne vere), pa vseeno svoje zamere doma pustim!

Presneto Dami, tokrat pa me kar malo presenečaš. Ponavadi so tvoji posti zelo objektivni in pošteni, tokrat pa se mi zdi da ti vse skupaj posplošuješ in malo zavajaš. Namreč da razčistiva: nihče ne bo trdil da podpiraš početje v Vietnamu če obiščeš Ameriko. Bodo te pa imeli za rasista če obiščeš Ameriko in se udeležiš zborovanja Klu klux klana. In v tem je keč, tudi jaz lahko grem v cerkev in si jo ogledam, pa zato še nisem kristjan. Če pa grem v cerkev in v njej molim pa je stvar precej drugačna, potem pa s tem kažem pripadnost RKC. In ravno to me moti na teh žegnanjih, namreč da se stvari dogajajo pod okriljem RKC. In s tem ko sem to povedal sem pač izrazil samo svoje prepričanje, in s tem nisem hotel prizadeti čustev vernikov, ampak mogoče vzpodbuditi k razmišljanju tiste ki ta žegnanja jemljejo malo preveč zlahka, češ saj to ni nič slabega, gremo da se malo poveselimo. Pa mogoče vseeno ni narobe če jim kdo predstavi še drugi aspekt njihovega početja. Kaj praviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si pej kej močnegha skdu ...

moja mati pravijo : tudi če ne pomaga ..škodit ne more .... itak se ob prvem dežju najprej zelo previdno vozim ..toliko da spere...

in potem je vedno nekdo drug kriv, če človek ni sposoben imet svojega lastnega mnenja. :wallbash: ja, ravno za take je vera, za ljudi brez sposobnosti razmišljanja..taki imajo glavo za kimat in so sposobni navadne laži spremenit v svete besede.

vedno je bilo tako, kar ti v lajfu ne pomaga, ti lahko samo škoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem bil pa včeaj veren... Danes nisem... Mogoče bom pa jutri spet?? - Zavisi, kako se mi bo splačal'? :hmm:

Se po politikih zgledujem!

Ejga, kolk je lušten, k' se lahko tle na forumu k' flinta spucaš! :grim

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno ne potrebujem posrednika ,da bi verjel v boga itd, zato cerkev ne obiskujem,zdi se mi pa čisto ok to žegnanje motorjev,saj je med motoristi ogromno vernikov....sam se nisem še nikoli udeležil tega,se bom pa gvišno letos, že zaradi družbe oz. druženja. Komur ne paše ,pač naj ne gre. Meni joga ne paše,zato je ne izvajam :worship: Ne vidim tu problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Madonca ! Tu je nekaj fejst narobe !

Sem malo prej poslušal radijska poročila na VAL202 in so poročali, da je bilo v Mirni peči na žegnaju cca. 10.000 motoristov.

Pa to ni EDINO žegnaje v roku par dni !

Na nobeni akciji v smislu 'poligon-varna vožnja-izobraževanje' jih še ni bilo toliko ...

Kvečjemu se jih nabere kakih 300, ki so pripravljeni sami sebe preizkusit in se dat ocenit komu, ki te stvari oblada.

Groza !

Pa vso srečo na cesti Vam želi Ajdemi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajdemi, nimaš kaj - to je čredni nagon ... meni se zdi kar bolano to ... ampak - vsak po svoje ...

Se pa vidi, da so organizatorji (šef ZMKS-ja Leopold Pungerčar) letos uradno manj govorili o "blagoslovu motorjev" in več o "prireditvi" ... so pogruntal, da je to boljša promocija ...

aja, kolikor sem videl fotk, nikjer noben ni pil nič druga kot pivo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nobeni akciji v smislu 'poligon-varna vožnja-izobraževanje' jih še ni bilo toliko ...

to slikico sem si sposodil z 24ur.com (avtor: Miro Majcen) in pove marsikaj o razliki med žegnom (ali navadnim srečanjem) in delavnico varne vožnje. človek z takimi avspuhi sigurno ne hodi nekam kjer se je treba vozit in pokazat ali osvojit znanje. Lažje je parkirat, popit pivo, malo paradirat okoli in še malo pokat, da se med 10.000 motoristi vidi kdo je največji bajker.

V poplavi nekih takšinih in drugačnih MK klubov in novopečenih "bajkerjev" je pač očitno, da so takšni dogodki priložnost, da se družijo istomisleči.

Kam pa naj grejo drugače, na kako dobro in glasno srečanje? Tam so nevarni tipi, pijanščina in alkohol pa droge pa še vse se dogaja zvečer ko je treba že bit doma pred TV-jem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presneto Dami, tokrat pa me kar malo presenečaš. Ponavadi so tvoji posti zelo objektivni in pošteni, tokrat pa se mi zdi da ti vse skupaj posplošuješ in malo zavajaš. Namreč da razčistiva: nihče ne bo trdil da podpiraš početje v Vietnamu če obiščeš Ameriko. Bodo te pa imeli za rasista če obiščeš Ameriko in se udeležiš zborovanja Klu klux klana. In v tem je keč, tudi jaz lahko grem v cerkev in si jo ogledam, pa zato še nisem kristjan. Če pa grem v cerkev in v njej molim pa je stvar precej drugačna, potem pa s tem kažem pripadnost RKC. In ravno to me moti na teh žegnanjih, namreč da se stvari dogajajo pod okriljem RKC. In s tem ko sem to povedal sem pač izrazil samo svoje prepričanje, in s tem nisem hotel prizadeti čustev vernikov, ampak mogoče vzpodbuditi k razmišljanju tiste ki ta žegnanja jemljejo malo preveč zlahka, češ saj to ni nič slabega, gremo da se malo poveselimo. Pa mogoče vseeno ni narobe če jim kdo predstavi še drugi aspekt njihovega početja. Kaj praviš?

Se strinjam, samo ti si mene in vse tiste, ki so šli na žegnanje v Bukovico, direkno obsodil da smo bili zavedeni s strani RKC in da smo nevem kaj v puščico dajali, bla, bla,bla...Ne more biti vsako srečanje ki ima vmes tudi blagoslov župnika ali patra, kar naenkrat zborovanje RKC. V mojem primeru- Bukovica 2011, organizacija tamkajšnji motoklub, po panoramski vožnji kosilo, tekmovanje za pršut...žal nisem vidu zraven nobenga župnika?!! zelo prijetno je bilo tudi srečati nekatere lastnike MASS izpuhov, pa Igorja, pa DEsima,...ne vem no, mogoče je pa ta primer svetla izjema? kjer RKC ni uspelo?

BDw a sem ti napisal, da je bila na žegnanju tudi moja žena, ki je 100% ateist, nikoli krščena, birmana...in kot vidim, od žegnanja dalje ni nič bolj verna...

Pa zaključiva s tem, tvoj aspekt je pač tvoj in imaš vso pravico, moj je pa moj, ni tako globok in sem se pri moto zboru(žegnanju) pač imel lepo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, tudi jaz sem bil TITOV pionirček in se živo spomnim, kako so nas učili, kaj in kako nevarna je RKC....mal preveč paranoje ( in preveč vplivov prejšnjega režima je ostalo) pa le zganjate, vsaj iz motozborov mislim.

Kolikor jaz vem ima RKC blazen upad svojih članov, kar pomeni, da jih ne znajo pridobiti ali obdržati...dvomim, da jih bojo motoristi rešili?!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, tudi jaz sem bil TITOV pionirček in se živo spomnim, kako so nas učili, kaj in kako nevarna je RKC....mal preveč paranoje ( in preveč vplivov prejšnjega režima je ostalo) pa le zganjate, vsaj iz motozborov mislim.

Kolikor jaz vem ima RKC blazen upad svojih članov, kar pomeni, da jih ne znajo pridobiti ali obdržati...dvomim, da jih bojo motoristi rešili?!!

Saj nihče ne izraža paranoje, le debatiramo. Takorekoč teoretski diskurz :-) . Samo še Slavoj Žižek nam manjka, pa smo kompletni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje: Motoristov je vse več, "pravih" bajkerjev pa vse manj (karkoli že pomeni biti pravi bajker). Večina si kupi motor za zabavo in ker je to moderno. Pravih vernikov je tudi precej manj kot ljudi, ki za veliko noč nesejo jajca in šunko k žegnu in za božič gredo k polnočnicam.Pač trend. I ker je veliko motoristov tudi priložnostnih vernikov, združijo prijetno z modernim in gredo na izlet, kjer srečajo veliko prijateljev, vidijo veliko motorjev, žegen pa škodit ne more, za vsak primer pa le ni slabo. Nekaj jih gre zaradi same maše in žegna motorjev, drugi pa kar tako. In ker je bilo vreme lepo, se jih je zbralo ogromno. Že občutek, da si del take množice je dober. Včasih pa še ženo lažje prepričaš v furo, če jo povabiš k maši - verjetno hodi k maši več žensk kot moških.

Če bo v sredo lepo vreme, jih v Novi Štifti lahko pričakujemo podobno veliko. In ker je mnogo novoustanovljenih moto klubov sestavljenih iz novih motoristov, ki jim ni domača prava bikerska scena (čeprav se oblačijo podobno), se vse več srečanj dogaja v kombinaciji z blagoslovi in tudi z domačo glazbo - pač preobrazba moto scene.

Nisem pristaš teh prireditev, če pa bo kdaj naneslo, se bom verjetno tudi udeležil kakega. Predvsem zaradi srečanja z motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se v grobem kar strinjam z napisanimi objavami, tukaj pa se v nasprotju z mnogimi temami razvija zanimiva debata.

Nekaj stvari sem že napisal.

Ni me bilo na blagoslovu motorjev in ne bom šel 27.aprila ne tja ne na Grobnik, čeprav bi lahko šel.

Vsaj na naših koncih je tako, da jih veliko vozi motorje, ker je tok nek trend, mnogo drugih pa jih ne mara in ima te ljudi za norce.

Prvim odpustim, drugim pač ne, vsaj po izjavah nekaterih sploh ne. Da nekdo pospeši avto, da bi preprečil 'podaljšek' prehitevanja nasprotivozečemu motoristu (nič narobe, ampak ker je bilo storjeno nalašč) je meni isto, kot nekomu privoščiti nesrečo. Malo kompliciran stavek, ampak pove več kot preveč. Če preusmerim stavek nekam drugam- me ne moti- ampak na silo kupljen motor, ki nekomu pomeni toliko kot meni tv ali pa računalnik- in da ta isti človek kaže, koliko hitro lahko pelje oz.si upa in kolikim ljudem se lahko razkaže ni motorizem ampak kretenizem v čisti obliki.

Imam motor in po pravici povem, da bi mi ga bilo določenim ljudem kazati morda celo sram. Mojega prepričanja pa ne. Zato mogoče ta objava.

Med množicami je precej ljudi, ki bojo dosti bolj kot recimo oznake rc30, cb750, pa Doohan, Agostini....- poznali samo okus od pira, R1 od motorjev,

Rossija pa od vseh motoristov.........Ne mi zamerit, ampak toliko mladeničev ne ve več od tega. Meni je tak motorizem brezveze in se ga skoraj raje ne grem. Dokaz nizke kulture naroda in mogoče na hitro zasluženega denarja.

Ravno taki ljudje najraje hodijo na take dogodke, ker jih je kot motoristov največ. Ne govorim za vse, ampak žal sem še vedno dobil tak občutek.

Veliko ni takih, ampak v celi množici pa to prevlada in da vtis, kam si prišel. Na zborih motoristov niti ni dosti drugače.

Mogoče gledam preveč radikalno, osebno bi mi bil motor samo kot vikendaški šport mrtva stvar. Ker skriva še mnogo stvari, lahko še bolj vznemirljivih kot sama vožnja. Tega mnogi ne poznajo in te stvari iščejo na teh že 100x opisanih dogodkih.

In da zaključim v kontekstu teme- ne bom šel na te dogodke, včeraj nisem bil v cerkvi, prav tako pa na dan 27. ne bo visela zastava na mojem balkonu, čeprav jo za vsak drugi praznik obesim. Si grem pa jutri, 26., ogledat med drugim gp500 motor v muzeju, ker mi recimo to pomeni več, kot nekomu drugemu samo en kos plastike. Naslednjega dne pa mi žal ni usojeno biti na cesti, čeprav si to želim vsak dan. Mogoče pri vsi strasti bolje da ne- ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nihče ne izraža paranoje, le debatiramo. Takorekoč teoretski diskurz :-) . Samo še Slavoj Žižek nam manjka, pa smo kompletni.

Kdo te je toti Slavoj Žižek ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev je naslednja:

Kdor gre na žegen zaradi druženja, naj med obredom svoj moped pokrije s cerado sam pa si naj "dežnega " obleče!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo te je toti Slavoj Žižek ?

Med drugim najbolj citiram avtor na svetu- vsaj kolikor vem, zagotovo pa eden največjih (s tem mislim najbolj priznanih) slovenskih intelektualcev. Več na Wikiprdiji :)http://www.google.si/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FSlavoj_%25C5%25BDi%25C5%25BEek&ei=7Pa1Ta_MC5Hssgb8gMHHDQ&usg=AFQjCNFriZ9yL0OzvNNXli5rw5WcIIoH5w&sig2=WGN6JqAFdiQHRoKyBlERmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi poročanje televizije o srečanju v Mirni Peči je bilo zelo enostransko, nestrpno do motoristov. Ampak če pogledaš posnetke je taka reakcija pričakovana. Kar sem jaz videl (od doma) je izgledalo kot zbor prijateljev iz Modre Ostrige, vsi v črnem usnju in s pirom v roki. :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi poročanje televizije o srečanju v Mirni Peči je bilo zelo enostransko, nestrpno do motoristov. Ampak če pogledaš posnetke je taka reakcija pričakovana. Kar sem jaz videl (od doma) je izgledalo kot zbor prijateljev iz Modre Ostrige, vsi v črnem usnju in s pirom v roki. :beer1:

..kaj pa drugega pričakovati od 24ur...? Čudno, da so dali komentar o slabih slovenskih/koroških cestah na začetek prispevka.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!