Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

pred 21 minutami, stuhec pravi:

Na koncu zaposlitve kupil A4 dizla s 170 km

Sirotinja ... vsaj A6 in 230 KM bi moral vzet, če je 40 let garal :cry:

Na železnici dajejo vsako leto nekaterim okoli 35.000 odpravnine ( zopet odvisno od delavnega mesta ), potem res ni problem nabaviti avto, da gredo na čakanje 2 leti. In potem pravijo, da nimajo kadra.

Ne razumem, res ne.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk bo pa oni penzije dobil ki ima 4200 eur plače ? 

Sam ne v slo

Pa ne zdaj, da so tam večji stroški in ne vem kaj še. Čisto mu ostane 1400 naprej, pa še kredit za motor odplača, sam povedal 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, stuhec pravi:

Kolk bo pa oni penzije dobil ki ima 4200 eur plače ? 

Sam ne v slo

Pa ne zdaj, da so tam večji stroški in ne vem kaj še. Čisto mu ostane 1400 naprej, pa še kredit za motor odplača, sam povedal 

 

V tem primeru bo pokojninska vrzel višja kot samo 43%.... ker je zakonsko določeno, da je max pokojnina 4kratnik najnižje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, HD-Dyna pravi:

Sirotinja ... vsaj A6 in 230 KM bi moral vzet, če je 40 let garal :cry:

Na železnici dajejo vsako leto nekaterim okoli 35.000 odpravnine ( zopet odvisno od delavnega mesta ), potem res ni problem nabaviti avto, da gredo na čakanje 2 leti. In potem pravijo, da nimajo kadra.

Ne razumem, res ne.... 

Če daš to ta pravemu in se ga znebiš, je ceneje kot da ti še naprej dela škodo.
Bolj je problematična neka druga zgodba. Ko takega čez nekaj dni vzamejo nazaj v službo!
Dobi torej odpravnino, po naši brihtni zakonodaji 20% penzije, pa še presneto dobro plačo. 
Nezamenljiv? Takih so britofi polni!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, stuhec pravi:

Takrat bo prašiček za penzijo že prazen  :ras:

nehistakimi :cry: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

šemaušemau :010

cca 10 let :cry: 

8 in pol :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, HD-Dyna pravi:

8 in pol :P

sj js tut ... :jezik: 

:ras:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, I30 pravi:

mulci!

:ras:

dj mi kj dnarja za čez vikend .... fotr :ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, motozajebant pravi:

, mi pa še vedno izplačujemo visoke pokojnine tistim ki so šli v pokoj 10-20 let nazaj...

 

V pokojnine se ne sme posegati za nazaj. To je že poizkušal JJ v zadnjem, kratkem mandatu, ko je  znižal pokojnine tistim, katerim delodajalec ni vplačevač v SLO pokojninski sistem celotno obdobje. Da skrajšam...bivšim pripadnikov JLA, Zvezne carine....

In kaj je bilo...ustavno sodišče mu je dalo po pleši....dobil bi  "šamar" tudi od Evropskega sodišča za človekove pravice.

Je pa svinjarija. Iz prve roke: pripadniki JLA (podoficirji), ki so leta 91 prestopili v TO, in potem delali  še ene 10 let pod drugo komando, so vsi nad tisočakom. Današnji podčastniki z VI. stopnjo jih 600 ne vidijo in jih tudi ne bodo. Pfuj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"zakaj se upokojenci sploh pritožujejo, ker so najbolj varni od vseh in se jim ni bati, da bi izgubili službe, da je edino, kar ogroža upokojence, matilda".

Marko Štrous

 

Bježte stran od teh penzjonov. Sm slišu, da ti potem za rojstni dan kupijo cipreso, da se malo privajaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, HD-Dyna pravi:

8 in pol :P

18 :sleep2: pa bom že tretjič polnoleten ko bom šel v penzijo .....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, skalar36 pravi:

"zakaj se upokojenci sploh pritožujejo, ker so najbolj varni od vseh in se jim ni bati, da bi izgubili službe, da je edino, kar ogroža upokojence, matilda".

Marko Štrous

 

Bježte stran od teh penzjonov. Sm slišu, da ti potem za rojstni dan kupijo cipreso, da se malo privajaš.

Zato pa nekateri tko dišijo po njih   :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, stuhec pravi:

Zato pa nekateri tko dišijo po njih   :smoke:

Za okvir... razumljiv komentar v prvo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tedybear pravi:

...

Je pa svinjarija. Iz prve roke: pripadniki JLA (podoficirji), ki so leta 91 prestopili v TO, in potem delali  še ene 10 let pod drugo komando, so vsi nad tisočakom. Današnji podčastniki z VI. stopnjo jih 600 ne vidijo in jih tudi ne bodo. Pfuj.

Podoficirji? Ne verjamem. Ravno takrat enkrat sem poznal enega, ki je odšel v penzijo, pa je dobil eno revščino. 
Svinjarija je bila bolj pri policiji, ki se ji je upoštevalo povprečje zadnjega leta. In so potem policajem v zadnjem letu zvišali plače, jim dajali nadure ipd, in jim tako umetno dvignili povprečje krepko nad dejanskim, da so dobili višje penzije, kot so jim pripadale.
Zgodba novega sistema je bila pa administrativna upokojitev krepkega števila policistov z 42 letom starosti, ker niso odgovarjali novim oblastnikom. 
In to je eden od vzrokov propada pokojninskega sistema, ki pa bi ga morala država sanirati, ne pa delavce in penzioniste jebati. 
Za banke je denar, za narod, ki so mu nekaj ukradli ga pa ni, da bi mu vrnili, mu raje še naprej kradejo. 

pred 16 urami, maus pravi:

:ras:

dj mi kj dnarja za čez vikend .... fotr :ras: 

Dauš spet vse za babe pa čike zagonu?!
Proklet mulc, še tiskat ga ne utegne sprot. Pučak, de se posuši!

dNAR.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoficirji? Ne verjamem

 

Seveda ne velja za vse. Moja trditev temelji na vzorcu šestih oseb, s katerimi sem še v stiku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Tedybear pravi:

Podoficirji? Ne verjamem

 

Seveda ne velja za vse. Moja trditev temelji na vzorcu šestih oseb, s katerimi sem še v stiku.

Kako je bilo z vojaškimi pokojninami, od kje so se vplačevali prispevki ipd. ne vem. Za policijske je bilo kot sem napisal. Mogoče pa so v določenem obdobju imeli tudi za JNA kakšno tako finto. Se bom ob priliki pozanimal, ko kakšnega bivšega sodelavca srečam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, nazo13 pravi:

Jaz pa imam že šest in pol let delovne.

Počasi se daleč pride :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, nazo13 pravi:

Jaz pa imam že šest in pol let delovne.

Si že preveč dal državi

Vem po sebi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, HD-Dyna pravi:

Počasi se daleč pride :blush:

Eni štejete koliko delovne dobe še, drugi pa koliko že. Konca pa verjetno eni ne bomo videli, ker nas bodo kar s pisalno mizo vred pokopali.

 

pred 21 minutami, stuhec pravi:

Si že preveč dal državi

Vem po sebi

Drži. in to dvema državama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, HD-Dyna said:

8 in pol :P

In kdaj pričakujete penzijo? Do 40 let pokojninske dobe? 40 let delovne dobe? 65 let starosti? 67 let starosti kot nam grozijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!