Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

Zakon bo padel zaradi tožbe Mobitela !

Utrpeli bodo preveliko izgubo pri prodaji Penzion paketov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Vau, predlog da bi začeli dvigovat procente penzije glede na plačo. Ko bom šel v penzijo, bo le ta višja kot je moja plača.

Samo še eliksir nesmrtnosti najdem, da bom doživel upokojitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, nazo13 pravi:

Vau, predlog da bi začeli dvigovat procente penzije glede na plačo. Ko bom šel v penzijo, bo le ta višja kot je moja plača.

Samo še eliksir nesmrtnosti najdem, da bom doživel upokojitev.

Tole je bistveni haklc.
Upokojitev pri 67 letih.:mad:
Se vidi, da so belo knjigo spisali falirani kravatarji. Ta starost za ljudi s poklicnimi šolami pomeni skoraj 50 let delovne dobe.
V primerjavi s faliranci s faksov je razlika katastrofalna. Neumnost bo iti na šiht pred 27. letom.
Namesto urejanja razmer za čim več dostopnih delovnih mest še dodatno spodbujajo visenje na sociali. Ajaa, saj to so tudi že oklestili. Brez delovne dobe ni nadomestila. 
Trapaste usmeritve v času, ko druge države iščejo možnosti v UTD-ju. 
Teli neoliberalci so popolnoma brez kompasa.

Če ta mladi ne boste popizdili, boste ostali brez izobraževanja, socialnega in zdravstvenega varstva, brez služb in posledično brez penzij. In to je tudi namen takih reform. Da crknete in ne kratite dobička kapitalu. Ta je pa itak pri nas tako butast, da bo crknil brez pogona - potrošnikov.

Skratka s takimi debilizmi gremo u qrac vsi skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravično bi bilo, da lahko greš v polno penzijo brez odbitka za prenizko starost s 40 leti delovne dobe. Tele umotvore vseh pokojninskih reform bi pred pisanjem nagnal za mesec dni na mešalec betona ali a tekoči trak, pa da vidimo heroje kako bodo to počeli pri rosnih 66 letih starosti.

Ponavadi smo bili ta mladi vedno kanon futer, vodje puntov pa malo starejši. Ivanka je ena od izjem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem sodelovala pri predstavitvi defibrilatorja v našem podjetju.

Takoj bom predlagala, da nabavimo še enega, eden bo premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, GREY WOLF pravi:

bela knjiga- črna prihodnost:twak:

Res je!

In večina osmrtnic se bo začela takole : v XX letu je na delovnem mestu umrl naš/a dragi/a .....

Lahko je onim, ki imajo riti na stolčkah in se prekladajo iz enega položaja na drugega. Lahko sit, jebe lačnega.
Ne vem no .... moral bo narod na ceste z kimanjem ne bomo prišli nikamor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, I30 pravi:

Neumnost bo iti na šiht pred 27. letom.

Zopet nekdo, ki bere moje nepozabljene misli iz preteklosti. Do 27 leta bi morali dobivati zelooo visoooko akontacijo na pokojnino, ki bi jo seveda porabili za vse "naj", po 27. letu  bi pa zečeli delari in delali dokler ... :blush:

:OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves pokojninski denar so pokradli zdaj pa tuhtajo kako bi vse na rajo prevalili, zgleda da se zmiraj bolj vračamo tam proti letu 1886

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sayo pravi:

Ves pokojninski denar so pokradli zdaj pa tuhtajo kako bi vse na rajo prevalili, zgleda da se zmiraj bolj vračamo tam proti letu 1886

Raje še cca 100 let nazaj.

delacroix5.jpg?1319185929

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, I30 pravi:

Raje še cca 100 let nazaj.

delacroix5.jpg?1319185929

Smo imeli tu nekaj podobnega pred kakšnimi 25 leti. Tudi kolovodje so se potem zravsali med sabo. Pa tudi končalo se je klavrno kot v Parizu.

Ovce ostanejo ovce, samo se volkovi menjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto pred 25 leti je bilo mogoče malo podobno koncu tistega iz Francije.
Potrebne pa so scene začetka. In se tudi bodo dogajale in to širom sveta.
Ampak to je za drugo temo.

Tu sedaj malo humorna slika, ki pa sploh ni daleč od resnice in kot taka sploh ne več humorna:

 

PleniceSluzba.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pri 60. oz 65. boste pa nehali vozit motorje, ker ste prestari, ka-li? Ali pa boste razen ledvenega pasu in želve nosili tudi plenice (btw: Miha Mazzini piše v eni kolumni, da mnogo zaposlenih v Ameriki nosi plenice med delom - ker nimajo časa iti na WC)

Problem pokojninskega sistema je, da je bil zasnovan v časih, ko je delalo 5 ali sedem ljudi na enega upokojenca, ki je v penziji živel še cca 5-10 let.

Edino, kar bi po moje morali narediti z reformo, morali bi izenačiti kriterije za sedanje in bodoče upokojence in pri tem upoštevati kompletno delovno dobo (ne samo najugodnejših 10, 15, 24 ali 30 let). Potem bi počasi npr. v 10 letih izenačevali sedanje in bodoče penzije na isti imenovalec. Za mejne primere pa socialni dodatki.

Pri sedanjem sistemu pa se zgodi, da tisti, ki gre dve leti prej na borzo in v penzijo, dobi več penzije, kot oni, ki vztraja v službi do polne dobe ali pa, da imajo ljudje, ki so v penziji že več kot deset let višjo penzijo, kot bi imeli plače na istem delovnem mestu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Darko3g pravi:

A pri 60. oz 65. boste pa nehali vozit motorje, ker ste prestari, ka-li? Ali pa boste razen ledvenega pasu in želve nosili tudi plenice (btw: Miha Mazzini piše v eni kolumni, da mnogo zaposlenih v Ameriki nosi plenice med delom - ker nimajo časa iti na WC)

Problem pokojninskega sistema je, da je bil zasnovan v časih, ko je delalo 5 ali sedem ljudi na enega upokojenca, ki je v penziji živel še cca 5-10 let.

Edino, kar bi po moje morali narediti z reformo, morali bi izenačiti kriterije za sedanje in bodoče upokojence in pri tem upoštevati kompletno delovno dobo (ne samo najugodnejših 10, 15, 24 ali 30 let). Potem bi počasi npr. v 10 letih izenačevali sedanje in bodoče penzije na isti imenovalec. Za mejne primere pa socialni dodatki.

Pri sedanjem sistemu pa se zgodi, da tisti, ki gre dve leti prej na borzo in v penzijo, dobi več penzije, kot oni, ki vztraja v službi do polne dobe ali pa, da imajo ljudje, ki so v penziji že več kot deset let višjo penzijo, kot bi imeli plače na istem delovnem mestu.

Pa baje so delodajalci včasih redno plačevali v pokojninski sklad. Mogoče je tudi zato bil kakšen dinar več v blagajni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, nazo13 pravi:

Pa baje so delodajalci včasih redno plačevali v pokojninski sklad. Mogoče je tudi zato bil kakšen dinar več v blagajni.

Yp, čudne "navade" so imel včasih :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 4. 2016 at 11:23, Darko3g pravi:

A pri 60. oz 65. boste pa nehali vozit motorje, ker ste prestari, ka-li? Ali pa boste razen ledvenega pasu in želve nosili tudi plenice (btw: Miha Mazzini piše v eni kolumni, da mnogo zaposlenih v Ameriki nosi plenice med delom - ker nimajo časa iti na WC)

Lej ga še en bumbar. A u penzijo grem lohk šele takrat ko sem že čisto fuč ali kaj?!:slap:
Hodim toliko let v službo samo zato, da se smrkolini lahko afnate, ne pa zato, da bi imel vsaj desetletje aktivnega življenja s pokojnino? 
Verjemi, da če bi mi na začetku delovne dobe povedali kaj bo in kdaj bom šel v penzijo, da ne bi nikoli šel v penzijo ampak bi do konca cuzal socialo in se šel robin hooda. Če bi mi pa takrat še kdo povedal te številke iz te belo usrane bukve, ki jo predstavljajo, bi pa fotra od avtorja iskal in mu jajca odščipnil, da se taka budala ne bi nikoli rodil.:twak: Ker kaj takega si lahko izmisli le debilen polnoriti nedofukani smrkavec!

Lej bumbar, če je tvoj cilj, da boš s plenicami stal za tekočim trakom ali na lastnem dreku sedel v pisarni, kar izvoli. Jaz pa hodim v službo zato, da lahko živim, ne pa obratno da živim zato, da bom lahko delal profit kapitalu sam pa crkoval!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 4. 2016 at 11:23, Darko3g pravi:

Problem pokojninskega sistema je, da je bil zasnovan v časih, ko je delalo 5 ali sedem ljudi na enega upokojenca, ki je v penziji živel še cca 5-10 let.

Edino, kar bi po moje morali narediti z reformo, morali bi izenačiti kriterije za sedanje in bodoče upokojence in pri tem upoštevati kompletno delovno dobo (ne samo najugodnejših 10, 15, 24 ali 30 let). Potem bi počasi npr. v 10 letih izenačevali sedanje in bodoče penzije na isti imenovalec. Za mejne primere pa socialni dodatki.

Pri sedanjem sistemu pa se zgodi, da tisti, ki gre dve leti prej na borzo in v penzijo, dobi več penzije, kot oni, ki vztraja v službi do polne dobe ali pa, da imajo ljudje, ki so v penziji že več kot deset let višjo penzijo, kot bi imeli plače na istem delovnem mestu.

V prvem odstavku imaš povsem prav, vendar pa imajo podobne probleme tudi druge države....razmerje zaposleni/upokojenci nikjer ( v razvitem svetu) ni več npr 4:1, ampak bolj <2 :1. 

Z drugim delom se strinjam v celoti.

Fora je v odmernem odstotku. Ta sedaj znaša malo čez 57%. Preprosto to pomeni, da od povprečja  plač (ki se postopno dviguje proti 24 zaporednih najugodnejših let) dobiš pač  57% visoko pokojnino. Anomalija je, da je bil ta odstotek še 10 let nazaj blizu 70%, zato se dogaja, da imata dve osebi, ki sta delala v isti firmi na istem delovnem mestu, v pokoj sta pa šla recimo 7 let narazen, tudi za 20% različno visoki pokojnini. Človek težko verjame, ampak zadnja pokojninska reforma (par let nazaj) je celo dosegla, da ta odmerni procent ni še bolj strmoglavil. Bo pa  baje zdržala samo še tam do leta 2020.

Pa pol?????

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tedybear pravi:

 

Pa pol?????

 

 

bomo šli pa u hosto :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, I30 pravi:

Lej ga še en bumbar. A u penzijo grem lohk šele takrat ko sem že čisto fuč ali kaj?!:slap:
Hodim toliko let v službo samo zato, da se smrkolini lahko afnate, ne pa zato, da bi imel vsaj desetletje aktivnega življenja s pokojnino? 
Verjemi, da če bi mi na začetku delovne dobe povedali kaj bo in kdaj bom šel v penzijo, da ne bi nikoli šel v penzijo ampak bi do konca cuzal socialo in se šel robin hooda. Če bi mi pa takrat še kdo povedal te številke iz te belo usrane bukve, ki jo predstavljajo, bi pa fotra od avtorja iskal in mu jajca odščipnil, da se taka budala ne bi nikoli rodil.:twak: Ker kaj takega si lahko izmisli le debilen polnoriti nedofukani smrkavec!

Lej bumbar, če je tvoj cilj, da boš s plenicami stal za tekočim trakom ali na lastnem dreku sedel v pisarni, kar izvoli. Jaz pa hodim v službo zato, da lahko živim, ne pa obratno da živim zato, da bom lahko delal profit kapitalu sam pa crkoval!

Tega bumbarja sem napisal, ker je bila zgoraj slikca s plenicami. Tako, da prosim, za malce več spoštovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

bomo šli pa u hosto :P

 

A pa  boš zmogel?

Saj veš...bergle, izrabljen kolk, slaba  baterija v slušnem...pa še "tisti v nadaljevanju"

 

Bako; slušaj unuče drago...kako se beše zove onaj Nijemac, što nam stalno sakriva stvari po kuči?

Alzheimer, bako, Alzheimer....

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tedybear pravi:

A pa  boš zmogel?

u maline že zdaj sem pa ke zaidem :P ... pol bomo pa lubadarja jedl ... ta mi pa ne uide ...

js mam še cca 10 let pa bo 40 let delovne dobe ... do takrat, bom pa tok nagrabu, da bom pokojninski reformi posodu :P

štekate ... štekate :kva2: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

... Tako, da prosim, za malce več spoštovanja.

Softič! Zihr nauš penzije dočaku čeuš tolk občutliv.:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!