Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

Moj prijatl policaj ima ženo vzgojiteljico, pa mu ne gre v račun, kako ima on nočne in take fore, glavo nosi naprodaj, ona pa samo "male froce čuva", pa ima on nižjo plačo ...

mogoče pa zato, ker ni enako čuvati druge froce, kot pa samega sebe. :naughty: Sicer pa ne vem.... plačni sistem je čuden

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatl policaj ima ženo vzgojiteljico, pa mu ne gre v račun, kako ima on nočne in take fore, glavo nosi naprodaj, ona pa samo "male froce čuva", pa ima on nižjo plačo ...

Odvisno od plačilnega razreda. Za vzgojiteljico je izobrazba 6. ali 7. stopnje, za policista pa je dosti že 5. stopnja in temu primerno je nižji plačilni razred.

(pa ne opravlja svojega inkasantskega poslanstva preveč vestno) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo je brati obrambo iz javnega sektorja, ko jim očitamo, kako trošijo naš denar. Če smo še pri vzgojiteljicah, je glavni vzrok ustanovitve devetletke njihova nesposobnosti poučevati. V prvi razred so prišli otroci z popolnoma različnimi znanji.

Kljub temu so dobile vse vzgojiteljice v mali šoli še dodatek za poučevanje :wallbash:

Dostikrat se peljam mimo vrtcev, vsi imajo zaprto, ograjeno igrišče in še nisem videl vzgojiteljice, ki bo se igrala z njimi na igrišču. So pa ženske skupaj in izmenjavajo izkušnje........

Tudi moja otroka sta imela organizirane piknike v vrtcu večina dela smo opravili starši, vzgojiteljice so bile koordinatorice. Na bolniško so odšle za vsak prehlad, je treba čuvati zdravje za penzijo.

no, zdaj pa vem vzrok devetletke. :lol1: ja lepo, da vse to veš o vrtcih in našem poklicu..te povabim za en teden, da vidiš kako smo nesposobne in kako nč ne delamo...ne se samo vozit mimo in za sekundo videt kaj se počne, pa pol vedet vse.

lej, če ti pa je bilo na pikniku hudo, ker si mogel skrbet za svojega otroka, bi pa lahko povedal vzgojiteljici in verjamem, da bi poskrbela zanj, da bi ti užival na pikniku.

bolnišk pa tud ni v vrtcih več kot drugje...je pa res, da veliko virusov in bakterij pokasiramo od vaših sončkov, ki hodijo bolni v vrtec..ker za večino staršev je bolezen le vročina, pa še ta je ponavadi, ker zobki rastejo.

lahko pa primerjeva bolniško..moja je bila nazadnje pred 6 leti...pa tvoja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, zdaj pa vem vzrok devetletke. :lol1: ja lepo, da vse to veš o vrtcih in našem poklicu..te povabim za en teden, da vidiš kako smo nesposobne in kako nč ne delamo...ne se samo vozit mimo in za sekundo videt kaj se počne, pa pol vedet vse.

lej, če ti pa je bilo na pikniku hudo, ker si mogel skrbet za svojega otroka, bi pa lahko povedal vzgojiteljici in verjamem, da bi poskrbela zanj, da bi ti užival na pikniku.

bolnišk pa tud ni v vrtcih več kot drugje...je pa res, da veliko virusov in bakterij pokasiramo od vaših sončkov, ki hodijo bolni v vrtec..ker za večino staršev je bolezen le vročina, pa še ta je ponavadi, ker zobki raste otroku.

lahko pa primerjeva bolniško..moja je bila nazadnje pred 6 leti...pa tvoja?

Še en dokaz, da mačka zacvili, ko ji stopiš na rep. Tipično za državno upravo, vsi delajo kot črnci za slabo plačilo. Če jim pa kaj oporekaš pa......

Nikjer nisem napisal, da ste nesposobne in nč ne delate...... posredoval sem svoja opažanja in mnenja s strani stroke.

Lepo, da si bila z nami na pikniku in veš kako je to poteklo, KAJTI nikjer nisem zapisal, da sem na piknikih moral varovati in skbeti za svoj zarod.

Organizacija piknika namreč ne obsega samo varovanje otrok (to smo res z igrami opravljali starši) temveč tudi nakupe, pripravo hrane in pijače ter pripravo prostora. Tu se niso vzgojiteljice kaj dosti pretegnile.

Bolan otrok ne sodi v vrtec in naloga vzgojiteljic je, da obvestijo starše o spremenjenem (bolezenskem) stanju otroka. Starši so dolžni otroka vzeti iz vrtca. Tudi brisanje noskov otrokom z enim robčkom mi ni nepoznamo. (saj tudi 3 letni otrok zna marsikaj povedati, če ga znaš prav vprašati)

Zobje so rasli mojim otrokom pri babicah, tako nimam izkušenj iz jasli. Bi pa verjel, da se tam dela drugače kot pri starejših skupinah.

Glede bolniških; primerjaš verjetno s drugimi ustanovami v državni upravi. Take statistike, kot jo ima državna uprava z bolniškami si gospodarstvo NE MORE privoščiti.

Nazadnje sem koristil bolniško pred tremi leti zaradi operacije ramena, drugače pa vse bolniške samo zaradi poškodb, hudo bolan :nono:.

Redki so primeri, ko se je kdo iz prosvete spravil delati v gospodarstvo (osebno poznam zeeeeeeeeeeeeeeeeelo malo primerov), veliko več je obratnih poti.

Me prav zanima zakaj?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take statistike, kot jo ima državna uprava z bolniškami si gospodarstvo NE MORE privoščiti.

Ampak bi si jo moralo. Če je nekdo bolan, mora ozdraveti v skladu z doktrino medicine, ne pa le "čimprej, da bo čimnižji strošek za delodajalca".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo je brati obrambo iz javnega sektorja, ko jim očitamo, kako trošijo naš denar. Če smo še pri vzgojiteljicah, je glavni vzrok ustanovitve devetletke njihova nesposobnosti poučevati. V prvi razred so prišli otroci z popolnoma različnimi znanji.

Kljub temu so dobile vse vzgojiteljice v mali šoli še dodatek za poučevanje :wallbash:

Dostikrat se peljam mimo vrtcev, vsi imajo zaprto, ograjeno igrišče in še nisem videl vzgojiteljice, ki bo se igrala z njimi na igrišču. So pa ženske skupaj in izmenjavajo izkušnje........

Tudi moja otroka sta imela organizirane piknike v vrtcu večina dela smo opravili starši, vzgojiteljice so bile koordinatorice. Na bolniško so odšle za vsak prehlad, je treba čuvati zdravje za penzijo.

Moja najdražja je učiteljica I.trijade in krutost je pričakovati, da se otroci lahko vzgajajo v šoli. Otrok sprejema vzgojne smernice do 6 leta in si tako oblikuje osebnost. Sprememna njegove vzgoje ali navad je mogoča samo z veliko truda in nepopuščanja s starni staršev. Učitelj je pri tem nemočen.

Učitelj ima enako dopusta kot vsi ostali zaposleni. Med letom zbira ure (tabori, konference, seminarji, izleti,.....) da si lahko poleti privošči počitnice. Tistim, ki to ne uspe visijo v šoli in pripravljajo razrede za nove generacije.

Vsak mesec mora učitelj oddati ure ravnatelju v pregled, ki mu potem potrdi višek ur v preteklem mesecu.

Glede samega procesa v šoli; demokracija je v šolskih klopeh zelo močna, če otroku ne gre, pripelješ odvetnika do ravnateljice in otrok izdela razred. Otroci se lahko obnašajo kakor jim paše, fizični stik ni dovoljen, že povzdignjen glas lahko povzroči "stres" pri otroku in kazen za učitelja. 8-letnik lahko pošlje nekaznovano odraslo osebo v p.... m..... Vzgojnih ukrepov ni več, obnašanje se ne ocenjuje. Otrok ne more ponavljati razreda (v OŠ) če se starši ne strinjajo. Predstavljajte si, kaj bo tak otrok delal v višjem razredu. Problem sta predvsem slovenščina in matematika. Brez teh osnov težko narediš kaj več v višjih razredih.

No ampak demokracijo in kapitalizem pa imamo tak kot si ga zaslužimo. Za penzijo pa..............

P.S. 20 let že delam v privat podjetjih in vseh neplačanih nadur se je nabralo še za kako leto zraven :winkiss:

zacvili? :lol1: lej, za take brihtneže, ki pojma nimajo o našem delu in vendar vse vedo, mi je prav malo mar.

men je pomembno, da so zadovoljni moji otroci, ki z veseljem prihajao v vrtec in seveda njihovi starši, ki znajo cenit kvalitete vrtca.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem napisal, da ste nesposobne in nč ne delate...... posredoval sem svoja opažanja in mnenja s strani stroke.

Lepo, da si bila z nami na pikniku in veš kako je to poteklo, KAJTI nikjer nisem zapisal, da sem na piknikih moral varovati in skbeti za svoj zarod.

Organizacija piknika namreč ne obsega samo varovanje otrok (to smo res z igrami opravljali starši) temveč tudi nakupe, pripravo hrane in pijače ter pripravo prostora. Tu se niso vzgojiteljice kaj dosti pretegnile.

Bolan otrok ne sodi v vrtec in naloga vzgojiteljic je, da obvestijo starše o spremenjenem (bolezenskem) stanju otroka. Starši so dolžni otroka vzeti iz vrtca. Tudi brisanje noskov otrokom z enim robčkom mi ni nepoznamo. (saj tudi 3 letni otrok zna marsikaj povedati, če ga znaš prav vprašati)

Zobje so rasli mojim otrokom pri babicah, tako nimam izkušenj iz jasli. Bi pa verjel, da se tam dela drugače kot pri starejših skupinah.

Glede bolniških; primerjaš verjetno s drugimi ustanovami v državni upravi. Take statistike, kot jo ima državna uprava z bolniškami si gospodarstvo NE MORE privoščiti.

Redki so primeri, ko se je kdo iz prosvete spravil delati v gospodarstvo (osebno poznam zeeeeeeeeeeeeeeeeelo malo primerov), veliko več je obratnih poti.

Me prav zanima zakaj?

...pikniki so stvar staršev. Naloga vrtca je čuvanje otrok v vrtcu, pikniki pa niso obvezni. Stvar staršev...druženje itd.

Še manj stvar vzgojiteljic.... ni njihova naloga organizacija raznih piknikov.

zakaj ne gredo iz prosvete v gospodarstvo?? A ni to zeloooo različno?? Kaj lahko učitelj dela v gospodarstvu??? A gre lahko nekdo iz gospodarstva med prosveto??

Primerjave glih niso na mestu.

Lep dan

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glej le osnovno šolo. Od kje pa pridejo profesorji tehničnih predmetov na srednjih in višjih šolah ter fakultetah?

Ko enkrat spozna sistem dela in odgovornosti v prosveti se redki vračaj nazaj v gospodarstvo.

snocy, prav lep odgovor, ki dokazuje, da je v državni upravi vse narobe. Ali bi lahko dobre vzgojiteljice slabe dale na čevelj? Kaj pa slabe učitelje? Da o uradnikih raje ne........

To je največji problem državne uprave. Sposobni kader ne more napredovati in izboljšati delovanje javnih služb, kajti preveč se jih šlepa na tuj račun in jih ščiti lažna solidarnost ter žal tudi zakoni.

To bo najkislejši sadež v katerega bo moral ugrizniti ta ali pa naslednji predsednik vlade. Potem bo pokojninska reforma veliko lažja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glej le osnovno šolo. Od kje pa pridejo profesorji tehničnih predmetov na srednjih in višjih šolah ter fakultetah?

Ko enkrat spozna sistem dela in odgovornosti v prosveti se redki vračaj nazaj v gospodarstvo.

snocy, prav lep odgovor, ki dokazuje, da je v državni upravi vse narobe. Ali bi lahko dobre vzgojiteljice slabe dale na čevelj? Kaj pa slabe učitelje? Da o uradnikih raje ne........

To je največji problem državne uprave. Sposobni kader ne more napredovati in izboljšati delovanje javnih služb, kajti preveč se jih šlepa na tuj račun in jih ščiti lažna solidarnost ter žal tudi zakoni.

To bo najkislejši sadež v katerega bo moral ugrizniti ta ali pa naslednji predsednik vlade. Potem bo pokojninska reforma veliko lažja.

sory... ampak o čem mi zdaj to?? Bili smo v vrtcu, zdej smo pa že na fakulteti. Pri vzgojiteljicah, zdej pa že profesorjih tehničnih smeri.

No... piknike v vrtcih smo pa le razčistili :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory... ampak o čem mi zdaj to?? Bili smo v vrtcu, zdej smo pa že na fakulteti. Pri vzgojiteljicah, zdej pa že profesorjih tehničnih smeri.

No... piknike v vrtcih smo pa le razčistili :yea1:

Avro... bili smo pri javni upravi in našli sta se dve vzgojiteljici, ki hvalita svoje delo... In argumentirata kvaliteto svojega dela. Nisem še slišal, da bi kdo grajal samega sebe.

No, ko boste vzgojiteljice dobile potrdilo kvalitete svojega dela takrat, ko bodo starši imeli izbiro kam peljat svojega otroka, ko bosta delovali na trgu, se bo pokazala prava vrednost vašega dela... Ko se bo vrtec ponujal in bo iskal otroke, naj se vpišejo.

Skratka, ko bo vaša plača odvisna od tega kako delate, ne kje delate, kot plača vsega normalnega sveta.

Takrat bosta dobili edino eralno merilo kvalitete, izraženo s tem, da bodo starši izbrali vaju, ker sta kvalitetni, ne ker sta v javnem vrtcu in nimajo otrok dat kam drugam.

No skratka ko boste gospe iz javnih služb imele možnost, da se sprehodite do Zavoda kot se je sprehodilo 10 % zaposlenih v nejavnem sektorju.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory... ampak o čem mi zdaj to?? Bili smo v vrtcu, zdej smo pa že na fakulteti. Pri vzgojiteljicah, zdej pa že profesorjih tehničnih smeri.

No... piknike v vrtcih smo pa le razčistili :yea1:

No, skratka, ko bom plačeval delo vzgojiteljic zato, ker sem jaz zadovoljen z delom vzgojiteljice in ne ker je vzgojiteljica tako prepričana v kvaliteto svojega dela, da je vsaka kritika napad na stroko...

In ne ker je na trgu umetno pomanjkanje zasebnih vrtcev, enkrat se pozanimaj zakaj je v Ljubljani tako zelo težko odpret zasebni vrtec in zakaj so vsa mesta v zasebnem vrtcu takoj polna, kljub temu da je običajno mesto drazje.

Zadeve so čisto enostavne... Nekatere storitve države ne morejo biti zasebne in vrtec ne sodi med njih... Ko se boste tega zavedale tudi vzgojiteljice, bo kar naenkrat osip vzgojiteljic in število prijav na mesta v vrtce se bo razpolovilo... Takrat bo tudi v vrtcu treba začet delat...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro... bili smo pri javni upravi in našli sta se dve vzgojiteljici, ki hvalita svoje delo... In argumentirata kvaliteto svojega dela. Nisem še slišal, da bi kdo grajal samega sebe.

Bojavn...... nisi mogel slišati, da bi kdo grajal samega sebe, ker Slovenci pljuvamo samo po drugih. A nisi tega še opazil?? Al svojih postov ne bereš. Sicer pa, vsak ima pravico do svojega mnenja.

Drugo je pa to, da ni vzgojiteljica ali delavka nekega zavoda kriva, da v LJ nimate vrtcev in s tem ne konkurence.

Nikjer ne piše, da otroka vpišete v vrtec, če nočete oz. niste zadovoljni z storitvijo.

Že zdavnaj je bilo tukaj 100000X napisano, da JU je širok pojem.... eni pa tukaj mečete vse v isti koš.

Kot motoriste.... en divja, potem pa po vseh pljuvat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojavn...... nisi mogel slišati, da bi kdo grajal samega sebe, ker Slovenci pljuvamo samo po drugih. A nisi tega še opazil?? Al svojih postov ne bereš. Sicer pa, vsak ima pravico do svojega mnenja.

Drugo je pa to, da ni vzgojiteljica ali delavka nekega zavoda kriva, da v LJ nimate vrtcev in s tem ne konkurence.

Že zdavnaj je bilo tukaj 100000X napisano, da JU je širok pojem.... eni pa tukaj mečete vse v isti koš.

Kot motoriste.... en divja, potem pa po vseh pljuvat!!!

Ne, Avro, po nikomer ne pljuvam. Ugotavljam dejansko stanje, ki se je iskristaliziralo skozi razgovore z drugimi starši (glede vrtca) v 4 letih bivanja mojega otroka v vrtcu.

Je pa zniačilen stavek "Nikjer ne piše, da otroka vpišete v vrtec, če nočete oz. niste zadovoljni z storitvijo. " V normalnem šivljenju bi me ponudnik stokrat hotel zadovoljit, ne pa da me odganja... Jasno, ker v normalnem svetu moramo stranko pridobit, v javni upravi pa sama pride, hoče ali noče... Ker drugje storitve ne more dobiti.

In glede JU. Glede samozaverovanosti ni nobene razlike, dokler te ne vrednotijo drugi (skozi vpliv na nagrade oz odpuščanje zaposlenih) bomo vedno znova slićali, naj pač gremo drugam... ko veste, da se vam na plači ne bo nič poznalo, kaj naredi posameznik.

Ja, in polno pravico vas imam kritizirat. Dokler sem jaz tisti, ki plačuje davke in tudi tisti del sociale, ki predstavlja znižane stopnje za socialno ogrožene, imam polno pravico kritizirat delo celo tako pomembnih gospa, kot so vzgojiteljice... In dokler vzgojiteljice dobivate plačo iz javnih proračunov, pa naj bodo občinski (jaz sem davkoplačevalec) ali republiški (za socialne izravnave - tudi republiške davke plačujem).

Jaz si v življenju ne predstavljam, da bi svoji stranki rekel" Če ti kaj ni všeč, pa pojdi drugam" Take izjave si lahko privošči samo delavec v javni upravi. In gre po plačo.

Zdaj pa res dovolj.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Avro, po nikomer ne pljuvam. Ugotavljam dejansko stanje, ki se je iskristaliziralo skozi razgovore z drugimi starši (glede vrtca) v 4 letih bivanja mojega otroka v vrtcu.

Je pa zniačilen stavek "Nikjer ne piše, da otroka vpišete v vrtec, če nočete oz. niste zadovoljni z storitvijo. " V normalnem šivljenju bi me ponudnik stokrat hotel zadovoljit, ne pa da me odganja... Jasno, ker v normalnem svetu moramo stranko pridobit, v javni upravi pa sama pride, hoče ali noče... Ker drugje storitve ne more dobiti.

In glede JU. Glede samozaverovanosti ni nobene razlike, dokler te ne vrednotijo drugi (skozi vpliv na nagrade oz odpuščanje zaposlenih) bomo vedno znova slićali, naj pač gremo drugam... ko veste, da se vam na plači ne bo nič poznalo, kaj naredi posameznik.

Ja, in polno pravico vas imam kritizirat. Dokler sem jaz tisti, ki plačuje davke in tudi tisti del sociale, ki predstavlja znižane stopnje za socialno ogrožene, imam polno pravico kritizirat delo celo tako pomembnih gospa, kot so vzgojiteljice... In dokler vzgojiteljice dobivate plačo iz javnih proračunov, pa naj bodo občinski (jaz sem davkoplačevalec) ali republiški (za socialne izravnave - tudi republiške davke plačujem).

Jaz si v življenju ne predstavljam, da bi svoji stranki rekel" Če ti kaj ni všeč, pa pojdi drugam" Take izjave si lahko privošči samo delavec v javni upravi. In gre po plačo.

Zdaj pa res dovolj.

lp

bv

Bojanv.... stokrat premleta stvar. Glede na tvoje lastne, očitno slabe izkušnje pljuvaš oz. kritiziraš druge, čeprav praviš da ne. Se pa strinjam, da imaš pravico.

Davke plačuje vsak, ne samo ti. Tudi "DELAVCI" JU. Samo nekaj bom še napisal, potem pa res neham, ker nima smisla.

Z marsikaterim delavcem v JU od šolstva, zavodov, zdravnikov, uprav.. itd. sem bil maximalno zadovoljen. !!!! Je pa tudi marsikateri, ki nisem bil zadovoljen. Pa s tem ne pluvam vsepovprek. Seveda takšno mnenje lahko dobim , glede na odnos delavca... ne pa tudi na sistem. Ker delavec nekje za šalterjem,zavodu, šoli, upravi ni kriv če je sistem takšen, ki meni (tebi) ne paše. Tudi z drugimi storitvami izven JU sem imel opravka. Z zidarji, keramičarji, krovci, trgovci, serviserji.... Tudi pri njih nisem bil z marsikaterim zadovoljen.... z nekaterimi pa maximalno. Pa vendar, če z trgovcem nisem bil zadovoljen, je nekdo drug mogoče bil, zato se mi ne zdi pošteno kritizirati vseh trgovcev.

OK to je to. Zaključeno!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da niste mal zašli ......... ? :naughty: Slučajno! :whistle:

Vsi in vsak so/smo potrebni. Eni smo pač "gospodarstvo", ki producira in ustvarja €. Drugi ( javni sektor ) zdravstvo, šolstvo, itd...., pa ( ker zato ker delamo niamo časa za druge stvari ) določene stvari delajo za nas.

Za svoje delo so tudi plačani. Ta denarček je nam - gospodarstvu - vzet v obliki davkov in prispevkov.

Problem je drugje!

Radi bi "Indijo - Koromandijo", zaslužimo pa le za ............ zg. duplek.

Če gospodarstvo uspe pridelati 100 ........... ah ..... qrac ......... lahko servis porabi teh 100! Ni velike filozofije v tem.

Ker gospodarstvo ustvari 100, servis pa porabi 200, nekaj ne štima. Oziroma se pufamo.

Zdej - kaj čmo - opciji sta dve.

Ali mora gospodarstvo zaslužit tistih 200, al pa mora servis se zadovoljit z tistih 100.

To pa je spet možno - tisto drugo - ker prvo ne gre, da ali ostane enako število serviserjev in delajo za manjšo plačo, ali pa se zmanjša število serviserjev in ti dobijo enako plačilo.

Druge ni.

Sicer nas čaka "bankrot". Tak ali drugačen!

Glede penzije pa, če je nekdo delal 40 let in dobival 1.400€ neto, je dal v penzion kaso cca 200€/mesec. To znese cca 96.000€. Zdej +-, ne me jahat za obresti in plemenitenje - ker tega NI in gre iz rok v usta.

Evo - zdej gre mudel u penzijo.

Penzion 700€.

Pi...da! Žalost. Premal!.

Ampak ..........

Tistih 96.000€ kvazi € delimo s 700€!

MADONA .............. 137 mesecev .............. dobrih 11 let in pol.

22 + 40 = 62.

62 + 11 = 73.

Danes se ljudje z mame zemlje poslavljamo ( če nas prej kak butast avtomobilist ne NASADI ) pri cca 80 ali več letih.

E ........ zdej pa da vidm matematko, kje uzet ( 80 - 73 = 7 ) za 84 mescev po 700€?

To je 58.000€, ki jih NI. IN jih nikoli NE bo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz osebno bi dal starostno pri 67 letih, za normalno penzijo pa 40 let delovne dobe brez dokupovanja let. Kdor je začel delati pri 30 letih, res ne more pri 58 v penzijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede penzije pa, če je nekdo delal 40 let in dobival 1.400€ neto, je dal v penzion kaso cca 200€/mesec. To znese cca 96.000€. Zdej +-, ne me jahat za obresti in plemenitenje - ker tega NI in gre iz rok v usta.

Gledam svojo plačilno listo:

Neto 1111,18€

Prispevek za IPZ 264,52€

Ali ne živiva v isti državi ali pa zavajaš?!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se ljudje z mame zemlje poslavljamo ( če nas prej kak butast avtomobilist ne NASADI ) pri cca 80 ali več letih.

V Statističnem letopisu Republike Slovenije, ki ga imam pred seboj na mizi berem v tabeli 4.13 (Starostnospecifične stopnje umrljivosti po starosti in spolu), da je povprečna starost umrlih v letu 2007 pri 69,1 letih za moške in 78,2 za ženske.

Glede na to, da je v letu 2007 umrlo 9473 moških in 9111 žensk, je povprečna starost tam nekje pri 74 letih.

Točno pa si lahko iz podanih podatkov izračunaš sam, namesto da tu zavajaš in lažeš.

Si plačan od koga ali le priliznjeni hlapec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Gledam svojo plačilno listo:

Neto 1111,18€

Prispevek za IPZ 264,52€

Ali ne živiva v isti državi ali pa zavajaš?!

.. da te malo dopolnim: na tvoj bruto (cca. 1708 €), delodajalec plača še 151 € ( 8.85 %), kar je skupaj 415 € za PIZ !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakte mal. A ni neke možnosti, glede odvajanja za pokojnino?? A ni minimalni procent.... lahko pa plačuješ tudi več?? Al se motim??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

čakte mal. A ni neke možnosti, glede odvajanja za pokojnino?? A ni minimalni procent.... lahko pa plačuješ tudi več?? Al se motim??

Pri obveznem zavarovanju nimaš kaj za barantat. Lahko pa v drugem al pa tretjem pok. stebru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri obveznem zavarovanju nimaš kaj za barantat. Lahko pa v drugem al pa tretjem pok. stebru.

ne ne ... nobeno barantanje. Mislil sem, da nekateri delodajalci odvajajo za penzijon x1% ...nekateri pa x2%. Nisem mislil dodatno pokojninsko zavarovanje. Ali je za vse zaposlene v SLO enak osnovni procent dajatev za penzijon!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam svojo plačilno listo:

Neto 1111,18€

Prispevek za IPZ 264,52€

Ali ne živiva v isti državi ali pa zavajaš?!

Beri ........... kar je bilo napisano! Boš zmogel?

Ker so prispevki v % in ima vsak kaj drugače od drugega - saj živimo v isti državi - sem lepo napisal cca.

Če ne veš pomena ............ se ne pizdi!

Ti je pa itak že vse jasno - kaj ti še ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Statističnem letopisu Republike Slovenije, ki ga imam pred seboj na mizi berem v tabeli 4.13 (Starostnospecifične stopnje umrljivosti po starosti in spolu), da je povprečna starost umrlih v letu 2007 pri 69,1 letih za moške in 78,2 za ženske.

Glede na to, da je v letu 2007 umrlo 9473 moških in 9111 žensk, je povprečna starost tam nekje pri 74 letih.

Točno pa si lahko iz podanih podatkov izračunaš sam, namesto da tu zavajaš in lažeš.

Si plačan od koga ali le priliznjeni hlapec?

Dobro da imaš statistične podatke pred seboj ...................... takih imamo pri nas ........... u iber preveč.

Zgrešil si celoten point!

Dejstvo je, da denar, ki smo/ga kakor koli vplačujemo v "penzijsko kaso", zadostuje za XY let izplačevanja penzije!

Ja!

Ker se po statističnih podatkih nacija STARA - to pomeni, da je doba prejemanja penzije vedno daljša, ob enakih pogojih upokojevanja.

Če torej ob branju statistike sešteješ ša 1 + 1, ti je lahko jasno, da bo vedno večji primanjkljaj.

Dragi moj vseved, za navajanje dejstev, ni potrebno biti na plačilnem spisku ( kot si morda ti ) kogarkoli.

Lahko pa narediš u iber uslugo ( celo s.p. lahko odpreš ) in celotni populaciji kar sproti računaš kaj in koliko česa nikoli ne bodo videli.

Popravljeno . Popravil papez47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro da imaš statistične podatke pred seboj ...................... takih imamo pri nas ........... u iber preveč.

Zgrešil si celoten point!

...

Aja? Da boš vedel o čem pisariš, izvoli link do trenutno veljavnega pokojninskega zakona: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200326&stevilka=982

Da ne bo kar nekaj, temveč podkrepljeno z dokazi. Nekaj bistvenega je že Popuši napisal, kaj boš pa mogoče še sam našel. Mogoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!