Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Veliko je bilo govora, da je Jadranka v dežju nevozna.

 

Dva sem celo ujel (laha) in snel.

 

http://youtu.be/rZN8VnANdY0

Objestnež :D

P.s. Ni nevozna, ampa v dežju je kr neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, ko prideš mimo LJ, je itak konec Slovenije :)

Ne, samo ta pametni se ne peljemo skozi njo, ampak po obvoznici.

 

itak a si ti lublančan... aja lej pa res :P

Slabo sklepaš. Živim na vasi blizu Ljubljane. In mi niti na pamet ne pade, da bi se peljal skozi njo, če grem na drug konec Slovenije.

Vse ostalo se pa da brez ACin še mnogo lepše je. V tem je bil point, pa ga žal nista dojela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je bilo govora, da je Jadranka v dežju nevozna.

 

 

Verjetno si slišal govorice, kakšna je bila Jadranka v 80.letih, si pa premlad, da bi to izkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jadranka je super prevozna tudi v dežju .... gume, katere sem namestil so se izkazale za vrhunsko izbiro ... držijo "ko pes ježa" tudi v mokrem in zanimivo, da po vsem tem nič ne šepam.

 

Ob tej priliki bi se zahvalil motoristu, ki je v kraju Povile (12.20) nama nakazal na radarsko kotrolo v Novem Vinodolskem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jadranka je super prevozna tudi v dežju .... gume, katere sem namestil so se izkazale za vrhunsko izbiro ... držijo "ko pes ježa" tudi v mokrem in zanimivo, da po vsem tem nič ne šepam.

 

Ob tej priliki bi se zahvalil motoristu, ki je v kraju Povile (12.20) nama nakazal na radarsko kotrolo v Novem Vinodolskem.

 

Ne me basat, da je Snecer prekoračil največjo dovoljeno hitrost in je s pomočjo nekega motorista ponovno začel upoštevati predpise.  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me basat, da je Snecer prekoračil največjo dovoljeno hitrost in je s pomočjo nekega motorista ponovno začel upoštevati predpise.  :kva2:

 

Saj nisem rekel, da sva prekoračla hitrost! Jaz sem se mu pač zahvalil, čeprav sva vozla po predpisih! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me basat, da je Snecer prekoračil največjo dovoljeno hitrost in je s pomočjo nekega motorista ponovno začel upoštevati predpise.  :kva2:

 

Iz prve pomoči sem dal ven škarje, zato se bojim policajev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, samo ta pametni se ne peljemo skozi njo, ampak po obvoznici.

 

Slabo sklepaš. Živim na vasi blizu Ljubljane. In mi niti na pamet ne pade, da bi se peljal skozi njo, če grem na drug konec Slovenije.

Vse ostalo se pa da brez ACin še mnogo lepše je. V tem je bil point, pa ga žal nista dojela.

tut ti nisi dojel koga sem citirala :) sej bo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je bilo govora, da je Jadranka v dežju nevozna.

 

Dva sem celo ujel (laha) in snel.

 

http://youtu.be/rZN8VnANdY0

Brihta,ja zdej ko je lepo sprana od večdnevnega deževja! Ko pa en mesec poleti ne pada potem pa užge ploha no takrat je ledena . Moraš biti zelo previden v zapestju,kar pa tebi vrjamem ne dela problemov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dubrovnik jučeri by night

 

post-18923-0-11632400-1399139460_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve pomoči sem dal ven škarje, zato se bojim policajev.

Drzno, drzno!!! Pa je to v skladu z navodili proizvajalca motorja?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje 4 dni je bilo takole, bolj aprilsko dol. danes se je pa še shladil. čez 14 dni zna bit pa super. dolg dan, relativno prazne ceste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ali v soboto, nisem ziher, je mama od znanke peljala za motoristom po Jadranki in ga je burja s tihega miru pri vožnji naravnost dobesedno spodnesla. V petek je bilo sicer uscano, z vetrom pa ni bilo problema. Sem pa na Velebitu s premočenimi škornji razmišljal o udobju moje astrice. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cetrtek je blo kul....mejckn je narosil na enem delu,tko da je slo normalno....nazaj grede iz Paklenice je pa skos zgledal,da bo scal pa ni.....je blo cist hudo v soncni zahod furat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek sem vozil iz Šibenika do Splita, pol pa gor v hribe pri Splitu pa v Bosno čez Knin. Pri Splitu je malo zarosilo, pa v Kninu 5minut toče, preostanek dneva pa poezija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prazniki po dolgem in počez prevodil Jadranko...prva dva dni super z nekaj nevihtami in plohami, nazaj grede pa celodnevno deževje in burja.

Slednja me je tokrat res skoraj odpihnila in ni veliko manjkalo, da bi me odneslo v prepad, pri 20 km/h! Komaj sem se ustavil nekaj centimentrov pred ograjo. Pa še masko mi je skoraj snelo z motorja, sem jo na trenutke moral kar z roko držati med vožnjo...brutalno skratka.

 

Torej če je v dežju jadranka čisto vozna (poleti res velja več previdnosti), je ob burji izredno nevarna.

 

Za povrh vsega, pa smo pred Senjem seveda kasirali še kazen, ker je bil dovoljen promet samo za osebna vozila, kar je bilo označeno z eno mizerno malo tablo nekje na enem ovinku in smo se itak vsi vozili dalje. Policaji pa so veselo kasirali, do 12-te ure že preko 100 avtobusov in nešteto motoristov. So se sami pohvalili. :S

 

Promet je bil preusmerjen preko velebita na avtocesto...kjer so bile malodane zimske razmere, 2 stopnje celzija in burja...pol pa avtocesta in 6 stopinj. 1 majske so kar zabavne za potovanja z motorjem, hehe :D

 

lp

ž

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zzigon smo se tudi mi včeraj morali spopasti z to magistralo...nam ni ostalo drugega ker je bilo levo in desno od nas vse zaprto zarad burje..Do karlobaga smo prišli ob cca . 12.30 in seveda skasirali 500 kun kazni.. ( 250 na pol ) ...plus popust ker sta vozili 2 punci in njima niso napisali..ostalim 3 pa ! :)

 

..motoriste vse kot po tekočem traku ven..tam je stalo nekaj italianski busov..ko so ti odpeljali so zopet kerga postavli ven..določene, isto italjiane pa so spuščali naprej..tak , da to je blo kar nekaj..preusmerli so nas na gospič , do katerega je pihalo isto ali še bolj kot ob morju..

 

Je bla pa zanimiva izkušnja polna adrenalina, ko nikol ne veš kdaj bo sunek udaril v tebe in te prekucnil...:/

Popravljeno . Popravil schani_
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zzigon smo se tudi mi včeraj morali spopasti z to magistralo...nam ni ostalo drugega ker je bilo levo in desno od nas vse zaprto zarad burje..Do karlobaga smo prišli ob cca . 12.30 in seveda skasirali 500 kun kazni.. ( 250 na pol ) ...plus popust ker sta vozili 2 punci in njima niso napisali..ostalim 3 pa ! :)

 

..motoriste vse kot po tekočem traku ven..tam je stalo nekaj italianski busov..ko so ti odpeljali so zopet kerga postavli ven..določene, isto italjiane pa so spuščali naprej..tak , da to je blo kar nekaj..preusmerli so nas na gospič , do katerega je pihalo isto ali še bolj kot ob morju..

 

Je bla pa zanimiva izkušnja polna adrenalina, ko nikol ne veš kdaj bo sunek udaril v tebe in te prekucnil...:/

 

Schani kazen je bila za 3 motorje - 750 kun ;)

 

Prometni znak pa stoji v Sveti Mariji Magdaleni. Nad znakom utripata dve rumeni lučki in opozarjata nanj. Ob znaku je tudi obračališče, nekakšen rondo ob cesti, da lahko obrneš in greš nazaj na jug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo, jst sm lani plačal 500kuničev :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!