Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

eno vprašanje, morda komu smešno, ampak kakšen je ta asvalt na jadranski magistrali?

enostavno ga ne znam opredelit. v spominu jo mam še iz precej let kot eno luknjičasto zlizano cesto z lepo panoramo, ki sploh v mokrem rata čista drsalnica. ta vikend pa, do Paklenice in nazaj, sploh nisem opazil panorame, ker je cesta noro lepa :)) sploh tam okol Karlobaga in Senja, čista poezija, ovinki, pa tud asvalt.

edin... tak čudn občutek, asvalt sicer lepo zgleda in te kar zamika da bi še malo bolj nagnil, občutek je pa, tudi (al pa predvsem zarad zgodovine) tak tak... pa tudi asvalt se vsaj po barvi precej menja, kar je vsaj mene še bolj zmedlo. torej če ma kdo kako izkušnjo. sicer pri taki srednje športni vožnji ni bilo nobenega problema, guma (gp racer) ni nikol dala slabe povratne, ampak je bilo vseeno peljano s precej rezerve...

kakorkoli že, res res priporočam, morda še bolj brez športnih pomislekov ker je panorama fantastična. je pa težko da te ne bi zamikal pr taki cesti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, morda komu smešno, ampak kakšen je ta asvalt na jadranski magistrali?

enostavno ga ne znam opredelit. v spominu jo mam še iz precej let kot eno luknjičasto zlizano cesto z lepo panoramo, ki sploh v mokrem rata čista drsalnica. ta vikend pa, do Paklenice in nazaj, sploh nisem opazil panorame, ker je cesta noro lepa :)) sploh tam okol Karlobaga in Senja, čista poezija, ovinki, pa tud asvalt.

edin... tak čudn občutek, asvalt sicer lepo zgleda in te kar zamika da bi še malo bolj nagnil, občutek je pa, tudi (al pa predvsem zarad zgodovine) tak tak... pa tudi asvalt se vsaj po barvi precej menja, kar je vsaj mene še bolj zmedlo. torej če ma kdo kako izkušnjo. sicer pri taki srednje športni vožnji ni bilo nobenega problema, guma (gp racer) ni nikol dala slabe povratne, ampak je bilo vseeno peljano s precej rezerve...

kakorkoli že, res res priporočam, morda še bolj brez športnih pomislekov ker je panorama fantastična. je pa težko da te ne bi zamikal pr taki cesti.

Kaj je pravzaprav tvoj problem? Bi, pa se ne upaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno ta vikend sem bil na Hvaru...v petek dol, včeraj gor...celo pot po magistrali in ti lahko zagarantiram iz lastnih izkušenj, da suha magistrala dopušča precej športno vožnjo...po kolenu brez problema :naughty: vendar previdnost ni odveč, že zaradi prometa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, morda komu smešno, ampak kakšen je ta asvalt na jadranski magistrali?

enostavno ga ne znam opredelit. v spominu jo mam še iz precej let kot eno luknjičasto zlizano cesto z lepo panoramo, ki sploh v mokrem rata čista drsalnica. ta vikend pa, do Paklenice in nazaj, sploh nisem opazil panorame, ker je cesta noro lepa :)) sploh tam okol Karlobaga in Senja, čista poezija, ovinki, pa tud asvalt.

edin... tak čudn občutek, asvalt sicer lepo zgleda in te kar zamika da bi še malo bolj nagnil, občutek je pa, tudi (al pa predvsem zarad zgodovine) tak tak... pa tudi asvalt se vsaj po barvi precej menja, kar je vsaj mene še bolj zmedlo. torej če ma kdo kako izkušnjo. sicer pri taki srednje športni vožnji ni bilo nobenega problema, guma (gp racer) ni nikol dala slabe povratne, ampak je bilo vseeno peljano s precej rezerve...

kakorkoli že, res res priporočam, morda še bolj brez športnih pomislekov ker je panorama fantastična. je pa težko da te ne bi zamikal pr taki cesti.

Prometna signalizacija je tudi dobra orientacija :)

Se pa tam marsikateri razleti, ker pretirava.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna signalizacija je tudi dobra orientacija :)

Se pa tam marsikateri razleti, ker pretirava.

Ne da bi podpiral divjanje, ampak če to drugje še nekako drži, na jadranski magistrali ziher ne..

Rad bi ga videl junaka, ki se dejansko vozi 30 izven naselja ob vsakem postavljenem znaku za omejitev 30, ki jih je tja proti pagu cel kup. Cesta pa taka, da v normalnih razmerah (suho in brez vetra) dopušča 4x hitreje.. Ne pravim, da je treba zdej tam 100 tiščat, ampak jadranska magistrala je super primer postavljenih omejitev zunaj naselja, ki so tam zato da pač so, drži se jih pa NOBEN ne (vsaj jaz nisem še nikogar videl se tam 30 peljat, tudi s kamjonom in avtodomi ne).

Se pa pomoje po njej lih tiščat ne splača, ker je gor veliko prometa, pa tudi cesta te lahko kje preseneti. Pri neki normalni dinamični vožnji se pa za kvaliteto asfalta še ni treba sekirat, ker tolk ziher drži, neglede na to kakšne gume maš gor :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bil glih zraven, bom dodal še malo slikovnega gradiva. Mal Hvara in en mal Jadranke.

Jadranka: Lignji z ikrami ... :grrr

Ha, še dons se mi tiste ikre po zobeh drobijo :lol1:

Drugač pa za pokušino odlične fotke...komaj čakam ostale :notworthy:

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, morda komu smešno, ampak kakšen je ta asvalt na jadranski magistrali?

enostavno ga ne znam opredelit. v spominu jo mam še iz precej let kot eno luknjičasto zlizano cesto z lepo panoramo, ki sploh v mokrem rata čista drsalnica. ta vikend pa, do Paklenice in nazaj, sploh nisem opazil panorame, ker je cesta noro lepa :)) sploh tam okol Karlobaga in Senja, čista poezija, ovinki, pa tud asvalt.

edin... tak čudn občutek, asvalt sicer lepo zgleda in te kar zamika da bi še malo bolj nagnil, občutek je pa, tudi (al pa predvsem zarad zgodovine) tak tak... pa tudi asvalt se vsaj po barvi precej menja, kar je vsaj mene še bolj zmedlo. torej če ma kdo kako izkušnjo. sicer pri taki srednje športni vožnji ni bilo nobenega problema, guma (gp racer) ni nikol dala slabe povratne, ampak je bilo vseeno peljano s precej rezerve...

kakorkoli že, res res priporočam, morda še bolj brez športnih pomislekov ker je panorama fantastična. je pa težko da te ne bi zamikal pr taki cesti.

bil v soboto tja in nedeljo nazaj, ti povem, če znaš lahko s tvojimi gumami pelješ ne po kolenu temveč po komolcih :worship: kakšne so omejitve ne vem :whistle: čez naselje se držiš :naughty: ko prideš iz mesta.... :yea1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem bil dvakrat na Jakdranki...do Paklenice. V naseljih po ali pa zelo blizu omejitve, na ovinkih pa malce bolj sportno, ampak brez pretiravanja, ker ravno dosti zletnih con nimas za izbirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leta 2009 mi je Jadranska magistrala od Zadra občutno in vidno ponucala gumo...

se pravi asvalt je "vredu"

post-2246-0-02925200-1306162010_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leta 2009 mi je Jadranska magistrala od Zadra občutno in vidno ponucala gumo...

se pravi asvalt je "vredu"

post-2246-0-02925200-1306162010_thumb.jpg

Asfalt je bil vredu samo v levih ovinkih. :D:)

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme....

Išče se apartma na Pagu, najraje osrednji del otoka, za 4 osebe iz 26. na 27.6. Kakšno priporočilo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme....

Išče se apartma na Pagu, najraje osrednji del otoka, za 4 osebe iz 26. na 27.6. Kakšno priporočilo???

ŠIMUNI, smo bili ravno prejšnji teden, najbolj zeleni del, imeli smo apartma za 6 oseb s pogledom na marino v prvi vrsti pri morju plačali smo 140 € za 2 dni, priporočam :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom sva jo prevozila od Sarande v Albaniji do Reke. Noro dobro je bilo kot zaključek popotovanja po Grčiji, Makedoniji in Albaniji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Je kdo za šprinterski maraton (900 km, 14h) to nedeljo 30.9.?

predvidena routa

(nekaj avtoceste, veliko ovinkov, morda namakanje nog v morju)

počitek, ko se izprazni rezervorar (~400km) ali po dogovoru na 2h (ali cca 200km ) za kadilce, sam ne dimim :)

alternativna routa in z višjo povprečno hitrostjo.

lani 30.10.2012 sem jo prevozil v 12h, ampak zaradi mraza in megle na AC v jutranjih urah, nisem vozil 130km/h, ampak manj.

Če se kdo pridruži....seveda lahko še prilagodimo pot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo za šprinterski maraton (900 km, 14h) to nedeljo 30.9.?

Če se kdo pridruži....seveda lahko še prilagodimo pot

Diši, še bolj pa sobota in nedelja. Sem iz Lj. Več pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....preveril vremensko napoved......za ta vikend bo bolj "top shit" - dež ( pri nas in doli ) . Za drugi vikend 6-7.10.12, kaže bolje :?

Katera vremenska tako kaže?

http://www.wetter24.de/wetter/senj/385X717.html

Ob morju do 26C in ponoči 17-18 :D.

Aladin pravi, trenutno, za Lj v nedeljo od 17ih dež, vmes pa OK.

Jst sm za. Še kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo za šprinterski maraton (900 km, 14h) to nedeljo 30.9.?

predvidena routa

(nekaj avtoceste, veliko ovinkov, morda namakanje nog v morju)

počitek, ko se izprazni rezervorar (~400km) ali po dogovoru na 2h (ali cca 200km ) za kadilce, sam ne dimim :)

alternativna routa in z višjo povprečno hitrostjo.

lani 30.10.2012 sem jo prevozil v 12h, ampak zaradi mraza in megle na AC v jutranjih urah, nisem vozil 130km/h, ampak manj.

Če se kdo pridruži....seveda lahko še prilagodimo pot

Živjo :D Evo jst sem za. Samo da bo vreme zdržalo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo :D Evo jst sem za. Samo da bo vreme zdržalo :hmm:

Tud jz sem mel v planu it dans sam vreme žal ne bo sigurno,sploh pa ne jutr....Letos že enih 6x pičil to relacijo,sam jz dol prespim iz zjutri nazaj....mora pa bit suho!!! drugač ste ga najebali...

CESTA IZREDNO DRSI !!,pa ni fajn ,da je močna burja...itak te ne pstijo,al pa plačaš,če že kje čakajo policaji..,čeprav sem že parkrat šel čez rampo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!