Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

HAKu pride več ksno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do senja je malo pihalo. Ni panike. Od se ja naprej pa super, nc vetra pa niti tok velik gužve. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yu3 blink :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 9. 2024 ob 19:03, Snečer pravi:

Jadranka da in vzame ...

sam tale je bila res bizarna :(

https://tunera.info/poginulo-dvoje-motociklista-naletjeli-na-ulje-u-zavoju-magistrale/?fbclid=IwY2xjawFf73JleHRuA2FlbQIxMQABHe1OtSgYzFcCVKxuLoLwBzk3c-kaZQmNWjh8kpH_6m4xXSNfVqrvI17FDQ_aem_-Z7m3x2KdB9yXkO9XJS_Lg

Prej en karambol in izlet v ograjo, pobiranje mopeda v stilu BMK bodo že spucali "trotoar" torej, nihče ni spucal packarije in verjetno nekdo z žal manj iskušnjami naleti ravno na madež in in zleti v prepad :(

 

Sej ne vem kaj se je možaku od 79 let dogajalo v glavi (verjetno bolj malo, če se nekam pokneš je pač zmeda, ma predvidevam, da ni bil sam) vsekakor je pa čisto smiselno in pametno fuknit mal peska na polito olje. 

Prav tako je smiselno za vse "jadrančkote" izogib vsakršni spremembi podlage. Naj bo to barva, gramatura, oblika, ovca, konj medved, pićka v ford fokusu :P  itd...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je turistična cesta za opazovanje narave in ne dirkališče ter za osebne wau efekte. Vsako cesto se lahko "vzame" iz dveh izhodišč ali pogledov...lahko se prilagodi cesti in uživa, lahko se pa cesto vzame s svojimi občutki in če gre gre, če ne pa ne. V prvem primeru je enkratna izkušnja dovolj, v drugem pa paše večkratno posiljevanje...🙂

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

To je turistična cesta za opazovanje narave in ne dirkališče ter za osebne wau efekte. Vsako cesto se lahko "vzame" iz dveh izhodišč ali pogledov...lahko se prilagodi cesti in uživa, lahko se pa cesto vzame s svojimi občutki in če gre gre, če ne pa ne. V prvem primeru je enkratna izkušnja dovolj, v drugem pa paše večkratno posiljevanje...🙂

Ampak razlito olje in spizditis ateja ne da bi zadevo uredil, je divje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

To je turistična cesta za opazovanje narave in ne dirkališče ter za osebne wau efekte. Vsako cesto se lahko "vzame" iz dveh izhodišč ali pogledov...lahko se prilagodi cesti in uživa, lahko se pa cesto vzame s svojimi občutki in če gre gre, če ne pa ne. V prvem primeru je enkratna izkušnja dovolj, v drugem pa paše večkratno posiljevanje...🙂

to kr opazuj naravo...lej iz lastne iskušnje ti povem, edino prilagojeno opazovanje je, ko se ustaviš na parkir placu. Vsak občutek "sj vem, sj znam, ne može mi niko ništa, sem prilagojen" je prekleto varljiv .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Ampak razlito olje in spizditis ateja ne da bi zadevo uredil, je divje.

To je enkraten primer verjetno in obsojanja vreden samo večina nesreč na tej cesti je drugačne narave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Ampak razlito olje in spizditis ateja ne da bi zadevo uredil, je divje.

če so informacije MUPa verodostojne bo držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

to kr pšazuj naravo...lej iz lastne iskušnje ti povem, edino prilagojeno opazovanje je, ko se ustaviš na parkir placu. Vsak občutek "sj vem, sj znam, ne može mi niko ništa, sem prilagojen" je prekleto varljiv .

če pelješ po predpisih lahko vidiš marsikaj, če pa dirkaš čutiš samo svoje občutke, vidiš pa ne okolice. 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

To je enkraten primer verjetno in obsojanja vreden samo večina nesreč na tej cesti je drugačne narave

lej, takih enkratnih primerov sem mel od oka vsaj 5 v lajfu. Bo @pik1potrdil, da sva k sreči zavohala polito nafto v Srbiji, sama izliv je trajal vsaj 5 če ne več kmjev in vsak levi ovinke, očitno ni tip zaprl pokrova. Ko sem nogo dal na špuro, mi je kmalu prehitela moped.

Na ridah pri Postojni, kar nekajkrat, običajno polita gnojnica. Pa na večini prelazov v Sli in Ita.

 

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

če pelješ po predpisih lahko vidiš marsikaj, če pa dirkaš čutiš samo svoje občutke, vidiš pa ne okolice. 🙂

kr tolaži se. Sicer ti pa ne verjamem da voziš po Hrvaških predpisih jadranko, namreč 3/4 vseh ovinkov ima omejitev 40km/h. Vsekakor predlagam, da na števcu kontroliraš "predpise" :D

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

lej, takih enkratnih primerov sem mel od oka vsaj 5 v lajfu. Bo @pik1potrdil, da sva k sreči zavohala šplito nafto v Srbiji, sama izliv je trajal vsaj 5 če ne več kmjev in vsak levi ovinke, očitno ni tip zaprl pokrova. Ko sem nogo dal na špuro, mi je kmalu prehitela moped.

Na ridah pri Postojni, kar nekajkrat, običajno polita gnojnica. Pa na večini prelazov v Sli in Ita.

 

Počasneje vozi pa bo bolje...na cesti je lahko marsikaj, nikjer ne piše, da mora biti vedno suha 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Počasneje vozi pa bo bolje...na cesti je lahko marsikaj, nikjer ne piše, da mora biti vedno suha 🙂

hvala za nasvet. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faq, an. Jest sm se ravno mimo pelu. Par min prej bi štartu, proti domu pa bi lahko midva naletela na to olje. Se pa je nama zdelo, da je nekaj resnega, ker je šlo toliko reševalnih vozil mimo. Sicer so pa bile ta dan vsaj 4. zdrsi\prometne nesreče, ki sva jih videla. Vikend na jadranki je res oblegan. Raje bom hodil med tednom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, skalar36 said:

Vikend na jadranki je res oblegan. Raje bom hodil med tednom.

Tocno to mi hodi po glavi od nedelje. Nisem vedel kako hudo je bilo, sva pa v nedeljo prevozila 2 veliki packi absorberja, ki jih v petek, za dol, nisva. Ergo, sobotno delo. Bols bi blo it torek-cetrtek. Problem je dopust, guspa ga imajo omejeno malo. 
 

Ceprav…srecal sem samo 2 zelo hitra. Promet se mi je zdel precej normaln. 
 

 

IMG_4874.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

 Problem je dopust, guspa ga imajo omejeno malo. 
 Promet se mi je zdel precej normaln. 
 

 

 

Moja tud med tednom "ne more"(beri-noče) Mam rešitev. Bom šel sam. :D

V soboto je bilo divje. Pa sam nisem ravno počas vozil. A sem bil med počasnejšimi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jebi ga...več folka več nesreč...15 let nazaj je bilo čisto drugače, res je bilo manj prometa tudi motorističnega, je pa nova doba omrežij in forumov (tudi motosvet - glej tema jadranka) tudi naredila svoje  s posnetki, navduševanjem, s hvaljenjem itd.in pritegnile trume, ki se jim o jadranki še sanjal ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da je jadranka cesta cest. Takih razgledov in prijetnih ovinkov na taki razdalji ni daleč okoli. In zato je tudi oblegana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Dejstvo je, da je jadranka cesta cest. Takih razgledov in prijetnih ovinkov na taki razdalji ni daleč okoli. In zato je tudi oblegana.

in od Senja do Pakle je samo en radar vmes, tako da so šoferji bolj sproščeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale "zgodbica" ima kup lukenj.

Od kod policaji vedo, da je bil 79 letnik? In če ti iz motorja izteče olje, greš naprej samo še s šlepom.

Predvidevam (glede na napisane izjave) , da vsi vozite s seboj hobuk absorbenta in vestno posipate...

Bolj verjetno so "zaj..li" cestarji, samo hrčkom prav pride "slovenec" .

lp

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, da ma zgodbica kup lukenj, ma taka je uradna izjava. Sicer pa ne rabiš absorbenta, dve pesti peska pa je prec bolje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!