Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

ja jaz pičim dol ,ampak šele okrog 14-15h.....

 

tak je tudi naš plan... takrat naj bi se fronta že toliko umaknila, da je ne ujamemo.

 

ti planiraš it tudi nazaj ali boš prespal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak je tudi naš plan... takrat naj bi se fronta že toliko umaknila, da je ne ujamemo.

 

ti planiraš it tudi nazaj ali boš prespal?

Do nedelje bom dol,iz kje mate štart,dam za rundo:-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do nedelje bom dol,iz kje mate štart,dam za rundo:-D

če pa daš za rundo, pa pridem v soboto dol :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do nedelje bom dol,iz kje mate štart,dam za rundo:-D

 

 

štart iz lj.

 

plan je, da pridemo čim dlje, ker gremo v četrtek naprej proti jugu. v najslabšem primeru (če bo vreme zajebavalo) pa upam, da vsaj do Dinkota. :) tam se bo že dalo počakat :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štart iz lj.

 

plan je, da pridemo čim dlje, ker gremo v četrtek naprej proti jugu. v najslabšem primeru (če bo vreme zajebavalo) pa upam, da vsaj do Dinkota. :) tam se bo že dalo počakat :P

no se mogoče kje ujamemo:-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak je tudi naš plan... takrat naj bi se fronta že toliko umaknila, da je ne ujamemo.

 

ti planiraš it tudi nazaj ali boš prespal?

 

Do nedelje bom dol,iz kje mate štart,dam za rundo:-D

zna biti v sredo še vetrovno, sicer kaže, da se popoldan umiri veter

http://www.meteo-info.hr/grad/karlobag

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tenx za info... kako pa zgleda teh 10m/s v praksi?

se da, problem so policaji pa kazni...sicer pa če je cesta zaprta jo užgeš s Senja na Gospič, pa okrog Velebita do Paklenice. Cesta je lepa, traja pa kake pol ure do uro več.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem, berem....tudi jaz jo nameravam jutri pičiti...vsaj do Murterja.

 

Kje točno je že obvestilo o zaprtju magistrale????

Fizično mislim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri kakšnem vetru pa ponavadi zaprejo cesto?

10m/sec......sj kar sem gledal, naj bi popoldan upadel veter, ampak, kdaj sprositjo za prvo kategorijo, ti pa ne znam povedat. Mislim, da lahko komot štataš ob 12 uri, do takrat bo že sonce posijalo, cesta bo suha in vetr v upadanju, v nasprotnem je pa še vedno alternativa čez Velebit pa na Gospič. Jaz sm šel že večkrat in je tudi lep izlet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem, berem....tudi jaz jo nameravam jutri pičiti...vsaj do Murterja.

 

Kje točno je že obvestilo o zaprtju magistrale????

Fizično mislim....

smo že pisali nekaj strani nazaj, v bistvu postavijo table ob cesti, ne moreš zgrešit. Zapirajo pa od Senja dalje, tako da ni problem zaviti preko Velebita. Al pa kot jaz ko me po plačilu kazni v Karlobagu pošlje čez hrib :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo že pisali nekaj strani nazaj, v bistvu postavijo table ob cesti, ne moreš zgrešit. Zapirajo pa od Senja dalje, tako da ni problem zaviti preko Velebita. Al pa kot jaz ko me po plačilu kazni v Karlobagu pošlje čez hrib :(

In nad tablo utripa rumena luč (je kr visoko na kandelabru).

Te table so relativno majhne in posledično napisi težko berljive med vožnjo.

 

Torej, če utripa luč, upočasnit in zelo verjetno bo prepoved za motorje, ki so, na žalost, v prvi kategoriji.

 

Je pa v nedeljo opoldan rumena luč utripala, pri tem pa nobena od tabel ni bila izobešena.

So pozabili luč ugasnit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10m/sec......sj kar sem gledal, naj bi popoldan upadel veter, ampak, kdaj sprositjo za prvo kategorijo, ti pa ne znam povedat. Mislim, da lahko komot štataš ob 12 uri, do takrat bo že sonce posijalo, cesta bo suha in vetr v upadanju, v nasprotnem je pa še vedno alternativa čez Velebit pa na Gospič. Jaz sm šel že večkrat in je tudi lep izlet. 

 

Hvala Dami34 tudi iz moje strani.

Ponavadi lih ne vidim preveč smisla v takih čudnih vremenskih razmerah se vozit ampak tokrat mi niti "pošpičene prekle" ne preprečijo mojega dopusta. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj mogoče pa bo ciklon pohitel, pa bo prej stabilno, najbolje bo videti situacijo ju3 tik pred odhodom. Recimo, meteo.it ma celo lepše napovedi kar se tiče burje, sam jaz skoraj bolj verjamem meteo-info.hr

 

http://www.ilmeteo.it/meteo-europa/Senj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem, berem....tudi jaz jo nameravam jutri pičiti...vsaj do Murterja.

 

Kje točno je že obvestilo o zaprtju magistrale????

Fizično mislim....

......na določenih odsekih........primer iz Senja proti Novi Vinodolski 

post-9103-0-63139600-1435053587_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je najbolj tocna prognoza hrvaski DHMZ. Drzavni hidrometeoroloski zavod ima svoje merilne postaje in svoj vremenski radar.  Ostale vremenske internetne strani namrec kopirajo podatke od njih.

Ne recem, da niso tocne, je pa vprasljiva njihova azurnost kopiranja. Kar se pa vetra tice . . . DHMZ ALADIN je odlicna zadeva.

 

10m/s ni noben bavbav... to je 36km/h . . . malo mocnejsi prepih. 

 

Moje mnenje je, da se je jutri boljse drzat obale na prepihu, kjer bo verjetnost padavin manjsa.  Druga opcija pa... skobacat se v telebajske/dezjake in gas po avtocesti cimdlje na jug.

 

 Od cetrtka naprej bo povsod SONCEeee    :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36km/h res ni nič. Vendar je teh 10m/s lahko neko povprečje (sunki so lahko mnogo močnejši), za prvo kategorijo je vsekakor dovolj da so sunki okrog 80km/h pa zapirajo. Vsaj tak je meni znano. 

 

če se komu da študirat : https://bib.irb.hr/datoteka/431200.Bajic-Ceste_2009.pdf

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36km/h res ni nič. Vendar je teh 10m/s lahko neko povprečje (sunki so lahko mnogo močnejši), za prvo kategorijo je vsekakor dovolj da so sunki okrog 80km/h pa zapirajo. Vsaj tak je meni znano. 

 

Ce napoved ne omenja "sunkov vetra do neke vrednosti" je to najvisja pricakovana hitrost vetra.  

 

Ce so omenjeni sunki in podana vrednost je omenjena vrednost najvecja hitrost sunkov.

 

V meteorologiji se izogibajo povprecij...razen pri statisticnih podatkih.   Zato tudi vedno objavijo  " od-do"  more 2-3 Bf, veter 4-5 Bf . . .  etc... etc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce napoved ne omenja "sunkov vetra do neke vrednosti" je to najvisja pricakovana hitrost vetra.  

 

Ce so omenjeni sunki in podana vrednost je omenjena vrednost najvecja hitrost sunkov.

 

V meteorologiji se izogibajo povprecij...razen pri statisticnih podatkih.   Zato tudi vedno objavijo  " od-do"  more 2-3 Bf, veter 4-5 Bf . . .  etc... etc

ok bom drugače povedal:

 

prognoza za sutra:

 

Vremenska prognoza za Hrvatsku za 24.06.2015

hrsutra.jpg

Umjereno do pretežno oblačno uz kišu te pljuskove i grmljavinu. Glavnina kiše očekuje se u gorskoj Hrvatskoj i u Dalmaciji. Vjetar većinom slab, u Slavoniji i umjeren sjeveroistočni, a na Jadranu umjerena do jaka bura, podno Velebita s olujnim udarima. Najniža jutarnja temperatura zrakaizmeđu 10 i 15, na Jadranu od 14 do 19. Najviša dnevna uglavnom između 13 i 18, na Jadranu od 19 do 24, na južnom dijelu do 26 °C.

 

Zadnja izmjena 23.06.2015 u 13 sati

 

 

p.s. o 10m/sec sem pisal glede na internetne strani, kajti opažam, da ponavadi ko začnejo napovedi presegati teh 10m/sec ponavadi zapirajo za prvo kategorijo. sigurno v resnici zapirajo po nekem kjuču in sunki definitivno niso dobrih40km/h ampak več.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

ok bom drugače povedal:

 

prognoza za sutra:

 

Vremenska prognoza za Hrvatsku za 24.06.2015

Umjereno do pretežno oblačno uz kišu te pljuskove i grmljavinu. Glavnina kiše očekuje se u gorskoj Hrvatskoj i u Dalmaciji. Vjetar većinom slab, u Slavoniji i umjeren sjeveroistočni, a na Jadranu umjerena do jaka bura, podno Velebita s olujnim udarima. Najniža jutarnja temperatura zrakaizmeđu 10 i 15, na Jadranu od 14 do 19. Najviša dnevna uglavnom između 13 i 18, na Jadranu od 19 do 24, na južnom dijelu do 26 °C.

 

Zadnja izmjena 23.06.2015 u 13 sati

 

 

Glej bolj detaljno napoved

 

Mjestimice udari SE, na sjevernom dijelu Jadrana i SW vjetra 35-40 čvorova. Od kraja dana na sjevernom, sutra i na dijelu srednjeg Jadrana udari NE vjetra 35-55, u Velebitskom kanalu do 65 čvorova.

 

Vjetar SE i SW 12-24 čvora. Od kraja dana NE vjetar 18-28, u Velebitskom kanalu mjestimice do 34 čvora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zato da se peleš k veter piha rabiš doktorat?  oziroma da se peleš drugje k ne piha?

velik sreče :)

 

tale motoriranje je res cela znanost ... za nekatere :D seveda dokler te ne odnese, pol ti doktorat nč ne pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!