Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Ce ze imamo moznost precekirat napoved preden se podamo na pot, bi bilo res trapasto, da je ne bi. 

 

Je pa razlika, ce isces podatke o vremenu na zadnji strani Slovenskih novic ali pa kje drugje, kjer se na to bolj resno spoznajo.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, kam gledat potem podatke, da bodo razumljivi tudi nam ki o "čworih" nimamo pojma in da znamo prekalkulirat v km/h?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, kam gledat potem podatke, da bodo razumljivi tudi nam ki o "čworih" nimamo pojma in da znamo prekalkulirat v km/h?

 

Ne posplosuj...ce ti ne ves, kaj je cvor se ni nujno, da nihce ne ve.  

 

Veliko ljudi, jadra, leti ali pa je preprosto razgledanih dovolj, da vedo kaj je cvor/vozel vetra. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne posplosuj...ce ti ne ves, kaj je cvor se ni nujno, da nihce ne ve.  

 

Veliko ljudi, jadra, leti ali pa je preprosto razgledanih dovolj, da vedo kaj je cvor/vozel vetra. 

sj se ne zajebavam, mislim čisto resno, veter 40km/h ni nič, 80km/h je že kar moteče (ponavadi je prva kategorija tudi zaprta ob tej hitrosti), preko 100 je že nevarno. Sedaj, ko preverjam vreme ponavadi gledam tudi hitrosti vetra in tule čisto resno sprašujem kam je najbolj pametno pogledati, da se vem orientirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj se ne zajebavam, mislim čisto resno, veter 40km/h ni nič, 80km/h je že kar moteče (ponavadi je prva kategorija tudi zaprta ob tej hitrosti), preko 100 je že nevarno. Sedaj, ko preverjam vreme ponavadi gledam tudi hitrosti vetra in tule čisto resno sprašujem kam je najbolj pametno pogledati, da se vem orientirati.

 

Mislim, da sem v zgornjih postih parkrat namignil.  :smoke:

 

Drugace pa... zdrava kmecka logika... vprasaj se koga najbolj zanima kaksno bo vreme, sploh pa veter?  

Tip: tisti, kateri zivijo od dejavnosti, katera je pogojena z vremenskimi pogoji . . .

 

PS: ze v startu izkljuci avtodomarje, prikolicarje in mopediste  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem v zgornjih postih parkrat namignil.  :smoke:

 

Drugace pa... zdrava kmecka logika... vprasaj se koga najbolj zanima kaksno bo vreme, sploh pa veter?  

Tip: tisti, kateri zivijo od dejavnosti, katera je pogojena z vremenskimi pogoji . . .

 

PS: ze v startu izkljuci avtodomarje, prikolicarje in mopediste   ;)

na koncu potem ugotovim da bo po http://prognoza.hr/karte.php?id=prizemne&param=vjtl&it=36tej strani, na posameznih odsekih pihalo od 10-17m/sec, oziroma 17-24 m/sec, kar pomeni da bo ravno tam nekje ko lahko zaprejo na določenih odsekih cesto. V bistvu ugotovim, da še vedno ne vem, a bo al ne bo odprta :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koncu potem ugotovim da bo po http://prognoza.hr/karte.php?id=prizemne&param=vjtl&it=36tej strani, na posameznih odsekih pihalo od 10-17m/sec, kar pomeni da bo ravno tam nekje ko lahko zaprejo na določenih odsekih cesto. V bistvu ugotovim, da še vedno ne vem, a bo al ne bo odprta :P

 

Prevec razmisljas . . . samo GAaaas.  

 

Ce bo prevec pihalo, pa mal zapri.   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevec razmisljas . . . samo GAaaas.  

 

Ce bo prevec pihalo, pa mal zapri.   :smoke:

a dj ga srat no, nema zapiranja za Wajduca, sam gas pa douge luči.

 

p.s. js itak ju3 nkamor nea grem, ne maram pa krive vere učit druge in me je res zanimalo, če slučajn veš pri katerih mejnih hitrostih zapirajo cesto za prvo kategorijo vozil

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja slovenske noivice so zakon, mal manj komolicirajo, pol pa napišejo da je enga odnesl k ni upošteval znakov za zaprto cesto :P

 

ni fajn bit tam not zapisan... od vseh teh številk je najbolj pomembna tista ko rečejo da je cesta zaprta, pa če piha ali pa ne, sploh ni pomembno.

Gled ena to a tukaj vsi spoštujejo prometne znake., predpostavljam da če se uradno cesta zapre, ne rabiš nobenega prekalkuliranja...niti tega ti ni treba vedet da je čvor milja, ker enim itak to nič ne pomeni. tisti ki radi neupoštevajo prometno signalizacijo in pormetne predpise, je itak vseen, tisti bojo šli na jadranko, tudi ko je cesta zaprta....

 

zaprta bo jutri, pika konc :P  pihaaaaaaaal bo :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepane bo, popoldan bo: djelomice sunčano uz malo naoblake i malo bure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja slovenske noivice so zakon, mal manj komolicirajo, pol pa napišejo da je enga odnesl k ni upošteval znakov za zaprto cesto :P

 

ni fajn bit tam not zapisan... od vseh teh številk je najbolj pomembna tista ko rečejo da je cesta zaprta, pa če piha ali pa ne, sploh ni pomembno.

Gled ena to a tukaj vsi spoštujejo prometne znake., predpostavljam da če se uradno cesta zapre, ne rabiš nobenega prekalkuliranja...niti tega ti ni treba vedet da je čvor milja, ker enim itak to nič ne pomeni. tisti ki radi neupoštevajo prometno signalizacijo in pormetne predpise, je itak vseen, tisti bojo šli na jadranko, tudi ko je cesta zaprta....

 

zaprta bo jutri, pika konc :P  pihaaaaaaaal bo :kva1:

 

če že gremo v detajle, čvor se uporablja za merjenje hitrosti, milja pa za merjenje dolžine :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do nedelje bom dol,iz kje mate štart,dam za rundo:-D

 

Kmet bo bankrotiru...pridemo vsi na rundo;) Četrtek velja?:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet bo bankrotiru...pridemo vsi na rundo;) Četrtek velja? :)

v petek :D

Da ves ne razburim preveč

A jest grem v četrtek - ko ne bo pihal, lahko mal do Zadra??

Prooooooosim :P

lahko, sam pazi da se ti kak čvor ne priveže za zadnje kolo, pol boš pa reku, matr kok piha sploh ne gre moped naprej :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet bo bankrotiru...pridemo vsi na rundo;) Četrtek velja? :)

Ti sam prlet,zdej ko sem tiste italijanske plužne prodal mi ostaja višek  :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sam prlet,zdej ko sem tiste italijanske plužne prodal mi ostaja višek  :P  :D

Miško a jes tu lahko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, kam gledat potem podatke, da bodo razumljivi tudi nam ki o "čworih" nimamo pojma in da znamo prekalkulirat v km/h?

Za zaporo jadranke najbolj pogledat na HAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepane bo, popoldan bo: djelomice sunčano uz malo naoblake i malo bure.

je že :010

 

ažurirano 23.6.2015. 19:56

Zbog bure, na Krčkom mostu zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), a na dionici Jadranske magistrale (DC8) između Bakra i Senja dodatno za dostavna vozila i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina vozila).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za HAK vem...bolj me je zanimalo to, kar je napisal Damitrentakvatro.

 

Hvala.

 

 

ti kar direkt v rampo...   :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!