Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Glej bolj detaljno napoved

 

Mjestimice udari SE, na sjevernom dijelu Jadrana i SW vjetra 35-40 čvorova. Od kraja dana na sjevernom, sutra i na dijelu srednjeg Jadrana udari NE vjetra 35-55, u Velebitskom kanalu do 65 čvorova.

 

Vjetar SE i SW 12-24 čvora. Od kraja dana NE vjetar 18-28, u Velebitskom kanalu mjestimice do 34 čvora.

To kar je nerrain napisal je podatek za morjeplovce oz vremenska napoved za jadran,zato podatki v vozlih, je pa vozel enak morski milji (1851m) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je nerrain napisal je podatek za morjeplovce oz vremenska napoved za jadran,zato podatki v vozlih, je pa vozel enak morski milji (1851m) :)

 

še malo navtike:

 

vozel seveda ni enak morski milji, ker je morska milja mera za dolžino, vozel pa za hitrost... itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miško a jes tu lahko?

seveda sam ne tistih 4 evrčk pozabit:-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je nerrain napisal je podatek za morjeplovce oz vremenska napoved za jadran,zato podatki v vozlih, je pa vozel enak morski milji (1851m) :)

..a niste pozabil to morsko miljo deliti s 3600 sekund..al pa 60 minut...al pa celo z eno uro...... da dobite ta damn čvor...   :D

 

... se pa zapnete za vsako malenkost tlele... da potrebujete en poseben čvor, ki se ga naredi na vrvi... to vrv pa pol vržeš preko veje na drevesu...   naprej pa ne bom pisal...  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zaporo jadranke najbolj pogledat na HAK

sj to vem. Gre se za dešifriranje podatkov o hitrosti vetra, recimo par dni vnaprej. Trdim, da vsaj po mojih opažanjih ko so vrednosti na portalih preko 10m/sec je za pričakovati kako zaporo. Do kdaj bo trajala pa itak noben ne ve. Ravno danes lahko povem primer: vipavska Hc je sedaj zaprta zaradi burje za tov. Vozila do 8 ton....aja pa burje ni. Verjetno gre kot vedno za povprečenje nekih podatkov v zadnjih nekaj urah.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a niste pozabil to morsko miljo deliti s 3600 sekund..al pa 60 minut...al pa celo z eno uro...... da dobite ta damn čvor...   :D

 

... se pa zapnete za vsako malenkost tlele... da potrebujete en poseben čvor, ki se ga naredi na vrvi... to vrv pa pol vržeš preko veje na drevesu...   naprej pa ne bom pisal...  :P

Ne gre za časovno sekundo :)

stopinja, minuta, sekunda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že :010

ažurirano 23.6.2015. 19:56

Zbog bure, na Krčkom mostu zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), a na dionici Jadranske magistrale (DC8) između Bakra i Senja dodatno za dostavna vozila i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina vozila).

dans popoldan se vse spremeni...lahko...al pa tut ne....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no pa da še jaz "zapnem"

 

:hmm:

 

... hitrost vetra je v pomorstvu izražena v vozlih...

... to se pravi, da če je hitrost 20 vozlov.... to pomeni, da prevozi 20 morskih milj v določenem času... a ne?

... mogoče v eni uri?... enem dnevu... svetlobnem letu?

..hitrost so izumili že davno...in predstavlja določeno razdaljo premagano v časovni enoti.

Po moji logiki je en vozel (čvor) hitrost, ki jo opraviš na razdalji ene morske milje (1851m) v eni uri.

 

..čisto tako... moje razmišljanje... ni pa se mi dalo it gledat na wikipedio....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no pa da še jaz "zapnem"

 

:hmm:

 

... hitrost vetra je v pomorstvu izražena v vozlih...

... to se pravi, da če je hitrost 20 vozlov.... to pomeni, da prevozi 20 morskih milj v določenem času... a ne?

... mogoče v eni uri?... enem dnevu... svetlobnem letu?

..hitrost so izumili že davno...in predstavlja določeno razdaljo premagano v časovni enoti.

Po moji logiki je en vozel (čvor) hitrost, ki jo opraviš na razdalji ene morske milje (1851m) v eni uri.

 

..čisto tako... moje razmišljanje... ni pa se mi dalo it gledat na wikipedio....

 

Konjujedan...

 

Hitrosti nismo izumili, hitrost smo samo začeli merit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.

... "Srečanje jedrskih fizikov" na forumu ??? :) :) :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konjujedan...

 

Hitrosti nismo izumili, hitrost smo samo začeli merit ...

... tut konjejedne niso izumili.... ampak naredili so te pa vseeno..   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.

... "Srečanje jedrskih fizikov" na forumu ??? :) :) :)

 

Niti ne. Sam zdej vemo kdo je kupil izpit za čoln, kdo ga je pa naredil :grim  :grim  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne. Sam zdej vemo kdo je kupil izpit za čoln, kdo ga je pa naredil :grim  :grim  :grim

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dok se boste zmenli, kaj je čvor, bom jest jutr že pr Dinku :grim

vajenc,jz bom že dones:-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre za časovno sekundo :)

stopinja, minuta, sekunda...

zivnorc ima prav. Milja na uro je vozel.

Zato je zelo smešno, ko kakšen navtični pametnjakovič razlaga, da je jadral s hitrostjo npr 7 vozlov na uro...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej fantje, da ne boste tople vode odkrival, k bojler že poznamo  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Pri nas so že toplarno odkrili :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivnorc ima prav. Milja na uro je vozel.

Zato je zelo smešno, ko kakšen navtični pametnjakovič razlaga, da je jadral s hitrostjo npr 7 vozlov na uro...

 

to je mislil na kvadratno uro ... skratka mel je tak pospešek

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je mislil na kvadratno uro ... skratka mel je tak pospešek

..in to že kar s pomola :kick-ass:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivnorc ima prav. Milja na uro je vozel.

Zato je zelo smešno, ko kakšen navtični pametnjakovič razlaga, da je jadral s hitrostjo npr 7 vozlov na uro...

 

Mogoče pa uporablja svoj merski etalon osnovan na prvotni definiciji vozla. :D

 

Izraz hitrosti v vozlih izhaja iz tega, ker so včasih za merjenje hitrosti uporabili standardizirano ploščico, ki so jo vrgli v morje in katera je bila privezana z vrvico z vozli na enakomernih presledkih (cca, 14m). Nato je mornar šel vozle v določeni časovni enoti (30 sec). Tako, da hitrost 7 vozlov na uro pomeni ali je šel zelo počasi ali pa ima razmak med vozli zelo velik. =)

 

:P

 

p.s. Yamaha zmaga tudi na vodi ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa uporablja svoj merski etalon osnovan na prvotni definiciji vozla. :D

 

Izraz hitrosti v vozlih izhaja iz tega, ker so včasih za merjenje hitrosti uporabili standardizirano ploščico, ki so jo vrgli v morje in katera je bila privezana z vrvico z vozli na enakomernih presledkih (cca, 14m). Nato je mornar šel vozle v določeni časovni enoti (30 sec). Tako, da hitrost 7 vozlov na uro pomeni ali je šel zelo počasi ali pa ima razmak med vozli zelo velik. =)

 

:P

 

p.s. Yamaha zmaga tudi na vodi ....

A se prva potopi ??

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!