Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

jes bi odsvetval tole jadranko. sevede dopust jo pač zmaga.

dons sred dneva sicer iz istre, ampak bil je odojkast občutek :) od asfalta, motorja, lufta... koncentracija definitivno ošvohnjena.

kt prau kmet pa še kšno hladilno oblačilo zravn.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez sm ravnokar s "treninga". 1.8. bo treba do splita in ce sm posten, je blo tole vozakanje po istri danes dokaj neprijetno. bo treba zgodej na pot, da bo vsaj zacetk znosen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mam na slik kaj zašvicano majico? Same neke zjokane pi...ce :whistle: .

 

Prevroče! prehladno! "rđavom KU......".

 

Cesta pa prazna kot v najboljših pogojih. Resnično, med Karlobagom in Paklenico skoraj nič prometa. Prevozila v soboto, nedeljo 2x in ponedeljek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vau, kšn cajtng probi prebrt, povsod pravjo da je mal toplejši zrak kot sicer :)

loh te pa spoznam z našim kupcom iz saudske pa skp un kamenjar drgneta. prejšn tedn je u srajčki nč prešvican mirno razlagu da je tle prijetno ker je pr njih že okrog 50 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je Mina sprovociral.

Je še kdo za do Pakle in nazaj jutr?

Start Lj 8:30.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je Mina sprovociral.

Je še kdo za do Pakle in nazaj jutr?

Start Lj 8:30.

Bi šel a grem v nedeljo na balkan tur,se morm mal spočit  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

:yawn: Sence je blo 10 dni dovolj , akcija, je treba še mal barve ujet   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je bilo že objavljeno. Hrvati so postavili in že stestirali nove fiksne radarje. Znali bodo celo prebrati tablice in preveriti, verjetno za domače, tudi veljavnost prometnega dovoljenja.

 

Previdno, da ne bo letel denar brez veze iz žepov.

 

Lokacije kamer - Reka

rekaradarji1.jpg

 

rekaradarji2.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je bilo že objavljeno. Hrvati so postavili in že stestirali nove fiksne radarje. Znali bodo celo prebrati tablice in preveriti, verjetno za domače, tudi veljavnost prometnega dovoljenja.

 

Previdno, da ne bo letel denar brez veze iz žepov.

 

Lokacije kamer - Reka

rekaradarji1.jpg

 

rekaradarji2.jpg

 

 

 

http://www.jutarnji.hr/na-ovih-30-lokacija-snimaju-vas-kamere--tolerirat-ce-se-do-10--brza-voznja--kazne-od-300-pa-do-15-000-kuna/1386458/

 

 

najbolj zanimiv je zadnji odstavek:

 

Sustav prepoznaje izgled svih registracijskih oznaka zemalja EU, ali čini još nije nije zaživio Euricars, informacijski sustav policija država EU, koji bi pružao mogućnost slanja kazni vlasnicima vozila u drugim državama.

 

Po mojem ako te ne uvate nečeš da platiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34

 

Za hitrost bodo nemilostno po slovenskem pooblaščencu pošiljali kazni. Tako kot to delajo do sedaj. Ko bo pa zalaufala še informacijska mreža, boš pa direktno od njih dobil na dom kazen.

 

Bolj pametno si bo najprej ogledati mesta kamer, potem pa tako kot pri nas. Mimo kamere po omejitvi, naprej pa spet gasa :krneki: Če pa greš malo na Google Earth, pa lahko dokaj natančno ugotoviš kje vse so na obvoznici postavljene :OK: Če pa so slučajno postavljene v nasprotni smeri vožnje, si lahko motoristi takoj oddahnemo.

 

Še nekaj. Od danes vsi ti radarji tudi uradno že kasirajo!

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je že kdo dobil kazen iz hrvaške?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest še ne, ampak je bilo že govora o tem, da imajo enega odvetnika pri nas in preko njega vročajo kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko odvetnika ti ne morejo vročiti kazni.

To kar zganjajo je plačilo za parkiranje in ne kazen.

Za prekoračitev hitrosti lahko dobiš kazen tudi od drugod (podatke pridobijo od naših organov, ne rabijo "avtomatike" )  je pa pri kaznih postavljena meja minimalnega zneska kazni (torej če je kazen nižja od postavljenega zneska je ne moreš "dobiti" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko odvetnika ti ne morejo vročiti kazni.

To kar zganjajo je plačilo za parkiranje in ne kazen.

Za prekoračitev hitrosti lahko dobiš kazen tudi od drugod (podatke pridobijo od naših organov, ne rabijo "avtomatike" )  je pa pri kaznih postavljena meja minimalnega zneska kazni (torej če je kazen nižja od postavljenega zneska je ne moreš "dobiti" .

lp

Kar jaz vem je prekoračitev (in pošiljanje) povezana s sporazumom, ki ga država ima oziroma nima z RSlovenijo. Za Avstrijo vem da pošilja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes videl 3 skatle, :-), vse tri so obrnjene motoristom v nos.

Pri prvi Tunel Skurinje I so vnasali zadnje korekcije.

Policaj z notebookom :-).

Takoj pred naslednjem tunelom pa se oprema s posadko.

Ocitno se ne zaupajo novi opremi.

Ponovno motoriste v en-face :-).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Bit će nadzirana brzina vozila u najmanje dva vozna traka i u oba smjera, a minimalni raspon mjerenja brzine je od 30 do 250 kilometara na sat. U svakom ormariću će biti oprema za bežičnu komunikaciju s računalnom mrežom Ministarstva unutarnjih poslova."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mislš da ne posname tud oddaljujočega u rt? tm so pasovi čist skup.

današnji setup: kamer 1 in 2 ne,

flesh/kamera ter senzor hitrosti sta obrnjena le v prihajajoče. Na škatli je to očibodno vidno. (slika na Whiskeyevem postu)

Kamero (kišto) pred tunelom Škurinje II - 3 (v smeri Splita) nisem uspel videt, ker sem zjal v policaja z notebookom.

 

Na hrbtni strani škatel je trenutno le gola stena, oz. natančneje, slutit je okni, ki pa sta pokriti

s steni enakim materialom. Obstaja možnost opremo obrnit ali pa dvojni komplet, samo brez odprtega okna ne more deat.

 

Videl sem sledeče:

 

smer Bakar Reka:

1  pred dovozom iz Draga-e      omejitev 100kmh

2  v neposredni bližini Petrolove črpalke (ali pred njo ali za) se trenutno ne spomnim,  omejitev 90kmh

 

smer proti Bakar-ju

3 tunel Škurinje, vhod vanj, tu je bil policaj z notebookom, na levi ob prehitevalnem pasu, omejitev 70 ali 60

Ta bi znal merit v rit!

 

poleg tega je trenutno povsod videti le en komplet, ki opazue oba pasova.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ljubitelji Jadranke,

 

ker jo imam namen tudi jaz letos prvic zauzit (lani mi je to preprecila tehnicna malenkost moje Italijanke :BUA: ), bi rad vedel obcasne tocke nahajanja gospodov Miličnikov.

 

Saj vem da je o tem bilo že ogromno napisanega, tudi sam sem to preveri do 160 strani foruma in uspel izbrati naslednje zbiralne tocke modrih "anđela":

  • Barič Draga
  • Sveti Juraj
  • Križac
  • Starigrad
  • Seline
  • Rovanjska
  • Cesarica
  • Karlobag
  • Lukovo Šugarje

 

Če ima kdo še kako lokacijo, ki sem jo izpustil ali spregledal, ga prosim da dopolni seznam.

 

Mislim, da bo pomagal tako nam "rookijem" kot tudi prekaljenim mačkom in občudovalcem Jadranke.

 

Lp,

 

Žiga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upoštevaj znake za omejitve v naseljih, ki si jih zapisal, pa boš sigurno prevozil ta del jadranke brez "vstopnine".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!