Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Pravila so zato:

.... da jih pussiji spoštujejo...

.... da jih đeki kršijo....

....da jih zajčki lovijo...:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bil prvič na jadranki. Cesta res lepa guzve skoraj nic. V karlobagu sem bil ob 9:30 pa je blo že ornk vroč. Videl 2 radarja enega sem pravočasno zagledal drugi je meril kontra smer. Kako pa kaj gume trpijo na tej cesti. Imel sem dokaj turistično vožnjo pa je bilo malenkost svalkov na gumi.

post-46774-0-90505600-1437656051_thumb.jpg

post-46774-0-28349100-1437656152_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Aljaz(gsr)
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svalki niso noben problem, če pa začne zadnji konec postopno drseti, kot bi bila prazna, se pa pregreva. Vsaj pri men je bilo tako na roadsmartu s polno otovorjenim mopedom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svalki niso noben problem, če pa začne zadnji konec postopno drseti, kot bi bila prazna, se pa pregreva. Vsaj pri men je bilo tako na roadsmartu s polno otovorjenim mopedom.

meni se vedno nekaj pregreva :) slab material :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se vedno nekaj pregreva :) slab material :)

teb se kardan, to ni isto :P

 

takle otovorjen:

417409_374551769281048_1149009286_n.jpg?

 

povzroča tako gumo:

luknjice, pa barvo spremeni, pol pa začne opletat kot prazna

 

551049_374551892614369_1734401803_n.jpg?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravila so zato:

.... da jih pussiji spoštujejo...

.... da jih đeki kršijo....

... jest jih pa spoštljivo kršim ... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

takle otovorjen:

417409_374551769281048_1149009286_n.jpg?

 

Debelejšo denarnico sabo uzem. Je predvsem lažja in manjša ne pa, da trogaš na ubogemu kwaku vse tele punklne. Zgleda kot, da bi šel zjutraj prodajat solato in krompir na tržnico :krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debelejšo denarnico sabo uzem. Je predvsem lažja in manjša ne pa, da trogaš na ubogemu kwaku vse tele punklne. Zgleda kot, da bi šel zjutraj prodajat solato in krompir na tržnico :krneki:

Če je Romun :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debelejšo denarnico sabo uzem. Je predvsem lažja in manjša ne pa, da trogaš na ubogemu kwaku vse tele punklne. Zgleda kot, da bi šel zjutraj prodajat solato in krompir na tržnico :krneki:

kje si pa vidu študenta z debelim tošlnem? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Takole pravijo strokovnjaki:

 

Nekateri odseki Jadranske magistrale, ki so jo na Hrvaškem projektirali pred 60 leti od meje s Slovenijo do meje s Črno goro, predstavljajo visoko varnostno tveganje, po kriterijih programa EuroRap pa so ocenjeni z eno zvezdico, kaže raziskava zagrebške prometne fakultete in hrvaškega avto kluba (Hak). Gre za eno najnevarnejših cest v Evropi.

23366bea6a96cb5432434c7fe2775e0b.jpeg

Jadranska magistrala Foto: Wikipedia

V evropskem programu za ocenjevanje cest EuroRap predstavlja ena zvezdica cesto visokega prometnega tveganja. Na Hrvaškem gre za odseke med Senjem in Stinico ter med Novim Vinodolskim in Zadrom, na katerih je veliko pomanjkljivosti. Gre za neustrezne varnostne ograje oz. to, da jih tam, kjer so nujno potrebne, sploh ni. Nevarne so tudi skale, ki štrlijo na cestišče, kot tudi nepravilno zgrajeni ovinki, na katerih vozila ob dežju drsijo.

Več kot dve tretjini od skupno 643 kilometrov dolge Jadranske magistrale sta ocenjeni z eno ali dvema zvezdicama, kar je z vidika prometne varnosti prav tako nesprejemljivo, je objavil Hak, ki ima hrvaško licenco za izvajanje programa EuroRap.

Med nevarnimi so tudi odseki od Reke do Senja, od Karlobaga do Starigrada, od Šibenika do Trogirja, od Splita do Ploč ter od Dubrovnika do črnogorske meje, so še zapisali na spletni strani Haka.

Kot bolj varni odseki so s tremi ali štirimi zvezdicami ocenjeni deli splitske obvoznice ter hitra cesta med Trogirjem in Solinom, ki so jih posodobili v zadnjih letih.

Hrvaški prometni strokovnjaki so predlagali 27 ukrepov za sanacijo vseh nevarnih točk Jadranske magistrale. Na ta način bi najbolj nevarne odseke ceste izboljšali do ravni najmanj treh zvezdic, ki zagotavljajo višjo stopnjo varnosti. Predlagana dela so ocenili na približno 311 milijonov kun (41 milijonov evrov).

Na Hrvaškem so podobno raziskavo in sanacijo naredili na Podravski magistrali, ki poteka do mejo z Madžarsko. Po sanaciji so ugotovili, da se je zmanjšalo število prometnih nesreč, kar, kot poudarjajo v Haku, pomeni, da se vloženi denar v nekaj letih po investiciji večkratno povrne.

 

pa ne vrjet čist vsem, kar je napisano, eni zavajajo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...problem je tista ograja.... k jo zajčki preskočjo..in pol skačejo po cesti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si pa vidu študenta z debelim tošlnem? :P

 

So, so, ... :naughty: Tudi študentke :kva2:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si pa vidu študenta z debelim tošlnem? :P

Ej pa veš da tolk ko sm za pisarniško delo dobil pred par leti prek študenta, nism pol nikol več :D 1000-1200 neto+malca skos, nobenih stroškov razn bencina pa ostalih hobijev. To so bli cajti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So, so, ... :naughty: Tudi študentke :kva2:

 

študentke z velikimi sm že vidu...sam ne tošlni :P

Ej pa veš da tolk ko sm za pisarniško delo dobil pred par leti prek študenta, nism pol nikol več :D 1000-1200 neto+malca skos, nobenih stroškov razn bencina pa ostalih hobijev. To so bli cajti :D

Fak, pol pa mene izkoriščajo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj le je ok na tej magistrali ?

to vidiš ko se prej pelješ od Oštarije do Šmrika

Mine vse ko prides na to magistralo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj le je ok na tej magistrali ?

to vidiš ko se prej pelješ od Oštarije do Šmrika

Mine vse ko prides na to magistralo ;)

? :eek:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

attachicon.gifJadranska mag.JPG

Mogoče bo tale članek prepričal koga, da se je bolje vozit po Slovanki (od Kopra do Lucije) kot pa po Jadranki...

 

 

... a si mislil tole ???? (:

 

http://www.zurnal24.si/jadranska-magistrala-ena-najbolj-nevarnih-cest-v-evropi-clanek-253888

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

attachicon.gifJadranska mag.JPG

Mogoče bo tale članek prepričal koga, da se je bolje vozit po Slovanki (od Kopra do Lucije) kot pa po Jadranki...

 

ja samo ta je že preveč douga od Kopra do Lucije,si moraš nest že kakšn panin za po poti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil celo par dni nazaj. Edina nevarnost so turisti, ki peljejo 30 čez ovinke vmes pa gledajo morje ali pa na telefon. V 1 tednu so me 2x izsilili, sekali ovinke, peljali malo po mojem pasu in kle ni cesta čisto nič kriva ampak ljudje. V spomin mi je ostal en zagrebčan v mercedesu kako je pripeljal cez ovinek po mojem pasu vmes je pa gledal svoj telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!