Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Jadranko si tule predstavljam(o) na dva načina:

 

1. Kot cestno povezavo od Reke do Paklenice (itak da gre še naprej) ...da se pelješ turistično na dopust...ali kakorkoli drugače....in nima veze koliko časa potuješ in koliko avtodomov prehitiš....

      to se pravi cesta od točke A do točke B..in ker je lepo (okolica, morček...itd), se gre tja peljat....in uživat, ko prideš na cilj. :OK:  :OK:  :OK:

2. kot cestni poligon hitre vožnje po zaviti cesti za  pokolenčkat...itd.. in ti motoristi užitkarsko izkoriščajo(mo) zavito cesto, dober oprijem..itd ...in uživajo(mo) v vožnji....v tem primeru je bolje, da je cest prazna......

      to se pravi cesta od točke A do točke B.... in ker je po tej cesti lepo in užitek peljat ....uživaš, ko voziš..... in si srečen, ko prideš na cilj...

 

Jaz samo na enega.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zaprta cesta  če nisi opazu :) pa policaji so tut kasiral ....

Ja na tabli je res utripala oranžna luč.

A si jo vidla ali si na internetu brala, da je cesta zaprta.

Kasiral ni nihče ( to je spet REKLA - KAZALA ) in če je bilo potrebno zapreti cesto od Senja do Vinodolskega, bi morali prej zapreti obvoznico od Krčkega mostu do vrha Reke. IMHO

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na tabli je res utripala oranžna luč.

A si jo vidla ali si na internetu brala, da je cesta zaprta.

Kasiral ni nihče ( to je spet REKLA - KAZALA ) in če je bilo potrebno zapreti cesto od Senja do Vinodolskega, bi morali prej zapreti obvoznico od Krčkega mostu do vrha Reke. IMHO

Lp,n

od marije magdalene do karlobaga je bila zaprt, ja luč in tabla :)  tut ta slepi smo jo vidl :P itak da so kasiral, si mel pač srečo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

ravnokar prispel iz Trogirja po magistralki. Močna burja od Senja pa do vrha obvoznice na Reki.

Gužve pa ni bilo, le nekaj dežja okoli Senja in od Jelšan do Unca.

Lp,n

Ne razumeš,moraš razširit pojem Jadranka,mogoče najdeš gužvo  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumeš,moraš razširit pojem Jadranka,mogoče najdeš gužvo  :P

gužvo pa res ni problem narest ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res, u zajčjem uvinku se uležeš, pa je prec gneča :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res, u zajčjem uvinku se uležeš, pa je prec gneča :P

... tam sem pa jest itak že dve let varnostnik ... :) :) :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tam sem pa jest itak že dve let varnostnik ... :) :) :)

pa te še nuben ni sneu :O ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa te še nuben ni sneu :O ..

... ne ... :)

... ker jih ponavad jest snemam dol ... :) :) :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Live update. Do senja za znoret, do prizne se mal hujs. Naprej pa suprca. U paklenici sm prestrasu dina+1 de sta zbezala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo že vozil bribir-jasenak (ni glih jadranka ampak bom vseeno tle vprašal) Vredno zavit? Gledam mal google maps pa trase delam :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo že vozil bribir-jasenak (ni glih jadranka ampak bom vseeno tle vprašal) Vredno zavit? Gledam mal google maps pa trase delam :-)

 

Meni osebno zelo všeč. Sploh od Ogulina pa nekje do Brez je cesta večinoma zelo široka z dobrim oprijemom. Prometa je izven sezone in med tednom zelo malo, večinoma tovornjaki, ki prevažajo les. Mi je pa en domačin med postankom v Brezah povedal, da zna biti precej prometa poleti med vikendi, ko se hodijo Ogulinci kopat v Novi Vinodolski, Selce, Crikvenico...

 

Skratka, meni najljubša povezava za Novi Vinodolski oz. Jadransko magistralo.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo že vozil bribir-jasenak (ni glih jadranka ampak bom vseeno tle vprašal) Vredno zavit? Gledam mal google maps pa trase delam :-)

Nisem še peljal. Po google street view cesta zgleda vredu, nekje nov asfalt. Meni je vsaka cesta, kjer še nisem bil, vredna za odpeljat. Hvala za idejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, hvala, napadem še ta teden. Ja, itak vredna vsaka nepoznana cesta za odpeljat-samo krog bo okoli 500km pa nebi našo po enih vukojebinah matral :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, hvala, napadem še ta teden. Ja, itak vredna vsaka nepoznana cesta za odpeljat-samo krog bo okoli 500km pa nebi našo po enih vukojebinah matral :-)

Razumem, moram tudi jaz dostikrat mojo prepričevat   :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, moram tudi jaz dostikrat mojo prepričevat   :wallbash:

a-ma jest nimam teh problemov, se voziva tudi 700+ kilometrov v šusu pa se ne pritožuje, rada fura-vseeno bi ji pa rad privoščil čimveč lepih ovinkov in razgledov ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 bribir-jasenak (ni glih jadranka ampak bom vseeno tle vprašal) Vredno zavit? Gledam mal google maps pa trase delam :-)

 

Tole sem si enkrat spravil:

 

Cesta Novi Vinodolski - OGULIN  - nazvana: Rudolfina

Jedna od meni najdražih dionica za vožnju motociklom je cesta "Rudolfina".

U 18. i 19. stoljeću od Karlovca do Jadranskih gradova izgrađene su tri važne ceste: Karolina (1726.do  Bakra), Jozefina (1779.do Senja) i Lujzijana (1809.do Rijeke). Izgrađena je i manje poznata Rudolfina.

Rudolfina spaja Karlovac preko Josipdola i Ogulina s Novim Vinodolskim. Sagrađena je 1874. godine, a u cijelosti je asfaltirana tek nedavno. Ime je dobila po sinu Austro-ugarskog cara Franje Josipa I.

Ovo je slabo naseljen prostor, prebogat šumama i prirodnim ljepotama, tu je i strogo zaštićeni rezervat prirode Bijele i Samarske stijene, koji je dosad zbog prometne izoliranosti bio gospodarski, a osobito turistički neiskorišten.

Cesta Novi Vinodolski - Breze - Jasenak - Ogulin u dužini od 68 kilometara u cijelosti je asfaltirana tek 2005.  te sad uz ugodnu vožnju do Ogulina stignemo za nešto više od sat vremena. Ceste je prošireno da se vrlo lako mimoilazite s ostalim vozilima, postavljeni su znakovi, iscrtana je linija po sredini kolnika.  Ipak je to planinska cesta s mnogo zavoja po kojima se ne vozi brže od 30 do 50 kilometara na sat a neki tvrde da je to najzavojitija cesta u Hrvatskoj i uspinje se do visine od 1083 metra. Nije rijetkost sresti krdo konja ili neku divljač te i zato treba sporije voziti.

Asvaltiranjem cijele Rudolfine i njezinim proširenjem čitav predio dobio je na turističkoj važnosti. HOC Bjelolasica i Novi Vinodolski sada su udaljeni samo 40 kilometara, oko 45 minuta ugodne vožnje kroz prekrasnu prirodu. Izgradnjom Rudolfine turisti mogu brzo i lako stići tijekom ljeta do Bjelolasice, Bijelih i Samarskih stijena, Kleka... Za Novu Rudolfinu s pravom se kaže da je, nakon auto-ceste Zagreb - Rijeka, najkraći i najbrži put iz unutrašnjosti Hrvatske do Crikveničko-vinodolske rivijere.Od Zagreba do Novog Vinodolskog, ukoliko se ide Rudolfinom, ima 150 kilometara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, hvala, napadem še ta teden. Ja, itak vredna vsaka nepoznana cesta za odpeljat-samo krog bo okoli 500km pa nebi našo po enih vukojebinah matral :-)

Prepeljal s kolegom Pips in foruma leta 2013.

Lepa cesta, a precej ovinkasta, vendar soliden asfalt. Tako da se strinjma z gornjim hrvaškim opisom, po tako ovinkasti cesti že dolgo nisem vozil. Bilo je kar nekaj peska tedaj po cestišču.

Prideš pa direkt na morje dol na glavno cesto.

p7214553.jpg

p7214556.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!