Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 18 minutami, hajamoto pravi:

Mojega prjatla je fental "maček". 😢

maček je lahko kriv za nezbrano, in predvsem počasno vožnjo...težko za zid. Ne me vprašat kak vem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Snečer pravi:

Pred tem ovinkom je celo 30

https://www.google.com/maps/@44.3606695,15.2963399,3a,75y,358.9h,78.52t/data=!3m7!1e1!3m5!1s7hiqEAh0hTFwYGCbuwtNWg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26w%3D900%26h%3D600%26pitch%3D11.476040458274014%26panoid%3D7hiqEAh0hTFwYGCbuwtNWg%26yaw%3D358.9008224875725!7i16384!8i8192?coh=205410&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI0MTAwOS4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D

ak.jpg.0326cbbd2daf33da5a4631bbc2d8acd8.jpg

in še drsanje tabla

ak1.jpg.b4138f0a390404c13e4d3ff1864ef25c.jpg

Po tablah najpočasnejši, drseč ovinek na Jadranki.

vrglo ga je, tam ko dami kaže, že na začetku zavoja, a brzina tu tudi ni bila najbrž velika... srečo imel

noč prej se mi je zdelo, da je "popival" s prijatelji v Tota :)

 

sj veš de so table tam " ko pade pade" v stilu. Niti ti tam ne greš 30km/h :P no bom drgač napisal, še avtodom gre tam divjih 35km/h :P

Še vedno sem mnenja, da je verjetno neki zabrkal...gledal števec, navigacijo, mogoče pritiskal kake tipke, al pa se preprosto izgubil v mislih in zapletel na cesti. 

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Joker pravi:

Kaj pa če bi počakali, da bo sam povedal?

Na FB motoristi imate slike kraja dogodka in Jakotovo izjavo, ko leži na tleh in čaka rešilca. Vir Kmet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena so občutki, kaj se ti plete po glavi, drugo je rekonstrukcija dogodka. Ne se bat in čisto nič ne škodi samo ugotavljanje. Vsi smo krvavi in smrtni pod kožo, kdor drugače misli, se krepko moti.

pred 3 minutami, Snečer pravi:

akano3.jpg.cc13472cf1fb58c547f52044909b6018.jpg

v najgljobji točki ovinka je bilo 32 :) 

in kolikosamo 10m-30m prej?

Z lahkoto počim ta ovinek na vstopu preko 100km, dve dol in mam v ovinku najnižjo 40km/h skoraj brez zaviranja. Sicer je pa bila nesreča prej, cca vsaj 20-50m prej..če ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, hajamoto pravi:

Na FB motoristi imate slike kraja dogodka in Jakotovo izjavo, ko leži na tleh in čaka rešilca. Vir Kmet.

nismo vsi v najbolj glupi FB skupini :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 19 urami, Tex pravi:

Je rekla, "če je za mausija, te pa še eno nardima" . Pošilja pozdravček nazaj. 

IMG_20241013_174956_1(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1).jpg.cce76605f53393a5788fd00528220d4b.jpg

Ostale pa menda na "OF Private". Googlam kaj bi to blo, pa ne najdem. Ah, mladina... 

A maš pri Dinku kak račun odprt al kak bova zdaj večerjala pa to..?? 

Roza 3 - krake morske  zvezde pa še nism vidu,še dobr da jo ni pohodila :?

Popravljeno . Popravil Grut
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

nismo vsi v najbolj glupi FB skupini :P

 

Da ne boste tuki doktoriral iz ugibanja, kako je Jakc. 😋 Pa teorije zarot itn... 

Popravljeno . Popravil hajamoto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, hajamoto pravi:

Da ne boste tuki doktoriral iz ugibanja, kako je Jakc. 😋 Pa teorije zarot itn... 

o Jakcu sem se pozanimal, tako da vem okvirno situacijo. Ni pa štos tule samo Jakc (žal se je njemu zgodilo) niti ostali, ki so bili zraven (spredi zadi itd..) ampak o dejanski situaciji.

Vidimo fotko, vidimo ponesrečenca, ta leži dokaj pred ovinkom...in seveda razprava o tem. Ne škodi mal analizirat. 

Veš, marsikdo marsikaj zapiše, tudi v smislu pretiravanja zaradi dramaturgije dogodka...sem mel sam primer, kako se skače ćez avto, če ga ne bi, ne bi več nabijal za tipkovnico najbrž...sem vse tule zapisal:

v osnovi pa to pomeni, vsaj z mojega gledišča...vsak avto je nevaren. Tudi tisti na nasprotnem pasu. Prav tako vem, da kolesni utori znajo biti mokri, saj sem drsel po asfaltu, pa da zna kreten v nepregledni ovinek prehitevat šleper...še sedaj ne vem, kako smo se vsi trije zmazali.

Če te pa motijo naša ugibanja, z lahkoto prilepi znana dejstva sneta s FB grupe motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Po tablah najpočasnejši, drseč ovinek na Jadranki.

Če me spomin ne vara, smo v istem ovinku (na istem mestu) leta 2011 izgubili soforumaša, sicer pa je peljal proti Pakli.

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, 3nity said:

Če me spomin ne vara, smo v istem ovinku (na istem mestu) leta 2011 izgubili soforumaša, sicer pa je peljal proti Pakli.

Bremzerja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ena so občutki, kaj se ti plete po glavi, drugo je rekonstrukcija dogodka. Ne se bat in čisto nič ne škodi samo ugotavljanje. Vsi smo krvavi in smrtni pod kožo, kdor drugače misli, se krepko moti.

in kolikosamo 10m-30m prej?

Z lahkoto počim ta ovinek na vstopu preko 100km, dve dol in mam v ovinku najnižjo 40km/h skoraj brez zaviranja. Sicer je pa bila nesreča prej, cca vsaj 20-50m prej..če ne več.

image.png.4e6ec2a7edbce8a900f5c1f93e6a0da5.png

ko se je zalomil ovinek je padlo na 32 km/h - toleranca in je po knjigi skoraj :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez očal, sem tut jaz mel velik tolerance, ko sem hitrost gledal :P, je pa res, da je tabla veeeliko prej 30km/h.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Zivnorc pravi:

@Dr_Jakob .... upam, da ne bereš tega tule gor.... če pa že, pa upam, da te ne boli preveč, ker se verjetno težko smejiš vsemu temu napisanemu... verjamem, da te vse boli.

Drži se in se čim prej pocajtaj..... po pošti pa dobiš eno baso, da se okrevanje preklopi na "turbo".

a ti misliš, da se kdo smeji in naslaja ob nesreči? zanimivo

debatiramo o vzrokih, enako kot pri drugem paru, ki je končal ne samo sezono, ampak žal kariero

tudi preko napak drugih se učimo

sem minuli vikend kar nekaj projektilov, pravo čudo, da ni bilo več nezgod

in tudi ni prijetno vozit, ogrožajo, enako ni prijetno vozit po svežem posipu peska pri izletnih conah, praktično na vseh divjih ovinkih so sledi bitk šoferjev z motorjem in cesto, tudi kakšna cvetlica s svečo, kot da voziš po pokopališču

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene vse skupaj bolj spominja na to, da mu je kakšen pripeljal nasproti, pa se "umikanje" ni izšlo.

lp

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, franc pravi:

Mene vse skupaj bolj spominja na to, da mu je kakšen pripeljal nasproti, pa se "umikanje" ni izšlo.

lp

.

... ali pa ga je kdo tik pred ovinkom celo prehiteval, in se ni izšlo :eek:

... kdo bi vedel ... :eek:

... razen Jakata seveda :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tile ovinki znajo biti še posebej nevarni po kakem dežju, nalivih, ker rado kamenje pade dol s stene direk na cesto (ne pravim, da se je toimage.png.7967861516f3f0718927fde83af0e4db.png zgodilo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

a ti misliš, da se kdo smeji in naslaja ob nesreči? zanimivo

 

...mislim osebno za njega... če slučajno bere vse te stvari, ko je že toliko "strokovnega" napisano tule gor.

Bo že sam povedal , kaj je bilo.

V tem smislu je bilo napisano. Beri vrstice... ne vmes med vrsticami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pol pa najboš da sam prte od Dinkota tule objavljamo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Tex



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!