Skoči na vsebino

Idrijska Bela by Roberto


RobiRoberto

Priporočene objave

S pomočjo Krekovše d.o.o. mi je uspelo sestavit mojo naslednjo kolesarasko "furo", pri čemer se na "križišču" ne bom spuščal proti točki C (Krekovše) in moj končni cilj ne bo VOJSKO (Google ne pozna Idrijskih klavž), ker me bo že prej ustavil (???) cestni udor. Tako bo tudi skupnih km precej manj, mogoče dobrih 20 v eno smer ... :OK: "Firbec" kako zgleda ta udor je zelooo velik ... :OK:

http://g.co/maps/35eeq

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo RR

Sliko udora par dni po udoru imaš na strani 3(#37),verjetno bi šlo z biciklom mimo na rami...Je pa res na najbolj adrenalinski točki daleč naokrog.

Si razmislil samo o spustu z gornjega konca?

Tukaj pa eno za pokušino:

post-1419-0-09420900-1337626236_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sliko udora par dni po udoru imaš na strani 3(#37),

Na strani ..... katere "knjige" ???

Keiko ... :OK::OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si razmislil samo o spustu z gornjega konca?

Če se ne motim je z gornjega konca nekje "na Vojskarski planoti", če se ne motim, se proti Vojskemu grede zavije mimo rojstne hiše moje sosede na levo in potem ??? Še vedno se spomnim lanskega (?) spusta proti Idriji in mislim, da je "strmijna" prehoda za Robertota ... Torej iz Idrijske Bele, s "specijalko" s sabo ... Za jutri je vremenska napoved malo boljša ... ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Še ena slikca s tistega konca LP

Kdor išče ta najde, ko se spomni, da bi bilo to lahko "v njegovi" temi ... :blush::blush::blush:

RES pa to sliko vidim prvič, drugače je ne bi (?) pozabil ... :blush::blush::blush:

Mislim tudi, da bi se kolo res dalo "porinit" mimo, če niso v tema času še kaj kopali ???

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim je z gornjega konca nekje "na Vojskarski planoti", če se ne motim, se proti Vojskemu grede zavije mimo rojstne hiše moje sosede na levo in potem ??? Še vedno se spomnim lanskega (?) spusta proti Idriji in mislim, da je "strmijna" prehoda za Robertota ... Torej iz Idrijske Bele, s "specijalko" s sabo ... Za jutri je vremenska napoved malo boljša ... ;-)

Tako je.Pri zadnji hiši na levi ob cesti v dolini pred ant.stolpom greš levo v gozd.Sledi sam spust,najprej asfalt,potem McAdam.Nič ekstremnega.Vstrajaj samo navzol,ko bo klanca konec prideš kmalu do osamljene kmetijie,malo pod njo so klavže.Cesta vijuga rahlo navdol do udora.Če ti uspe mimo...nadaljuješ samo navzol do križišča pod skalo.Naravnost lagodno proti Lajšu,desno (močno dvomim)NAVZGOR po novi cesti proti Krekovšam.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako sem lani prišel do tega, da sem se spuščal z "vojskarske planote" proti idriji po cesti Idrija - Vojsko. Ali je mogoče, da sem se pri "vzponu" iz Krekovš peljal mimo Idrijskih klavž. Verjetno bi pri tem videl tudi vdor, če je takrat že bil ??? Kdaj je bil ???

FLY, from where (?) are you ??? Sama vprašanja ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim ("veliki mislec"), :blush: , da sem odkril svojo zmoto ??? V Idrijske klavže se sploh ne pride skozi Krekovše (rdeča črta), temveč je "že spodaj" treba zviti proti Čekovniku (? - modra črta) in nato še enkrat na levo, pred "vstopom2 v Čekovnik in nadaljevati do Idrijskih klavž. We wil see ...

post-12027-0-67811400-1337792990_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natanko tako ker sem bil že malo v dvomih če govoriva o isti stvari.Zgoraj sem ti opisal spust ki gre po ruti 5 na tvoji karti od glavne ceste Idr.-Voj. do Lajšta.

Tako je pa garmin risal po tistih rovtah:

post-1419-0-80379100-1337797688_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FLY, from where (?) are you ??? ... :blush:

I'm from the last fortress on Western front.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zadnja trdnjava (pomagal sem si z internetnim slovarjem) na zahodni fronti = Nova Gorica ???????

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja trdnjava (pomagal sem si z internetnim slovarjem) na zahodni fronti = Nova Gorica ???????

Tako je,tam imamo HQ drugače je naša enota dva rova južneje..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bilo, če je bilo res (???), pred 6. septembrom 2009, zato je možno, da sem zopet vse "pomešal" ... :blush::blush::blush:

6septembra pa sva z z goldwingom motorirala po ZDA:))leta 2009

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem se dans zbudil prepozno, da bi še uspel do časa priti na stadion Crvene zvezde (?) v Beogradu, sem se odločil, da bom dan mladosti "praznoval" na kolesu ... V Podrateji je bila zopet zapora (?) prometa, toda glede na vse avte, skuterje in kolesarje, ki sem jih srečeval ali so me prehitevali, skoraj NIHČe ne spoštuje promtnih zakonov ... Tudi Roberto ... :OK::blush:

img0737.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na (?) kopališču pr' Lajštu sem se ustavil samo toliko, da sem "fotodokumentiral", da Belca (Idrijaca ???) še vedno ni zajezena ...

img0738.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Obvezna smer v desno", ker že "skale prepevajo", da Roberto na (?) Krekovšeh nima kaj iskati ... Na tabli (?) na desni strani ceste piše "udor" (???) v razdalji ??? km ...

img0739.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"udor" (???) = :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Mislim, da so s tem dejanjem "občinski možje" poskrbeli predvsem za svojo varnost in ne za našo ... Zanimalo me je kako zgleda "obhod" in ugotovil sem, da bi se kolo celo dalo prenesti, ............................................................................................, kar sta tudi naredila dva mlajša kolesarja, ki sta "do udora" prišla malo za mano in mi celo ponudila, da preneseta tudi moje kolo, toda "opozorilni znak" je bil za Robertota "dovolj močan", da se je "nadobudnežema" (?) lepo zahvalil za ponujeno pomoč in se "obrnil" nazaj proti domu ... :OK:

img0740.jpg

img0741.jpg

img0742.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker v svojem "novem življenju štejem" šele 2 leti in približno 8 mesecev, sem se "za dan moje druge mladosti" :blush::blush::blush: "obdaril" z "dobrimi" 32 km "bajsikl" km-ji ... :OK:

Vrat = še kar, levi kolk = še kar, levo koleno = še kar, Roberto = za "eno silo" ... :blush:

img0743.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je tako na stran odmaknje prometni znak "veljaven" ali ne ???

img0753.jpg

Glede na današnje število obiskovalcev, ki niso prišli peš ali skočili s padalom .) NI veljaven ... :OK:

img0754.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na današnje število obiskovalcev, ki niso prišli peš ali skočili s padalom .) NI veljaven ... :OK:

RR saj veš da se tja lahko pripelješ legalno še po dveh cestah.Statistično pa je od 10.000 obiskovalcev 9.900,5 kršilo zakon o CPP.

Banda neodgovorna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banda neodgovorna = tudi Roberto ... :?:?:?:cry:

No ja,za VIPovce so predpisi bolj razstegljivi

Roberto je pa itak ranger v nac.parku Idrijska Bela

O:-)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!