Skoči na vsebino

Stopalke razne + za cross in hard enduro


punK

Priporočene objave

take HSM imam jaz na svojem mopedu, ti povem, da so to tako mehke stopalke, da ko padeš se zvijejo v nemogočo obliko, potem pa samo snameš, malo pogreješ, daš v prešo in so spet ravne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Yamaha FZ1N je perfekten motor, ko mu zamenjaš zadek in izpuh. Vse to in še več sem seveda naredil. Edini minus na motorju je v stopalkah, ki pa so touring verzija in jih sovražim. Razmišljam o menjavi le teh. Prva verzija je zamenjati le del na katerem imamo noge, druga verzija pa je zamenjati komplet. Najbolje kar sem do sedaj našel je komplet od Ottimoto, za cca. 160 €. Kaj menite o tem nasploh in pa ali ima kdo dobro rešitev za prvo verzijo?

post-32032-0-11399700-1301989707_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Včeraj sem bil na svetovnem prvenstvu v motocrossu (Orehova vas) in sem videl fussrasterje za sovoznika za KTM / Husaberg Cross / hard enduro motorje, pa me zanima, če imate kaj izkušenj s tem oz. kako se obnese na terenu. Pravijo, da je praktično neuničljiva. Baje še pride ven za Hondo, Husqvarno in Kawasaki. Pa če ste vidli če je kje za kupit. Mam letak, pa je samo spletna stran crossplus.eu napisana. Zadeva zgleda tako:

phoca_thumb_l_003.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1::lol1:...mene bolj zanima, kje boš sopotnika za kross hard enduro vožnjo našel....:kva2::yea1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1::lol1:...mene bolj zanima, kje boš sopotnika za kross hard enduro vožnjo našel....:kva2::yea1:

EVO ME...JZ BI SLA TAKOJ...trance_40_thumbup.gif

Ze probala in je boljse kot Grobnik verzijatrance_05_banana.giftrance_05_banana.giftrance_05_banana.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO ME...JZ BI SLA TAKOJ...trance_40_thumbup.gif

Ze probala in je boljse kot Grobnik verzijatrance_05_banana.giftrance_05_banana.giftrance_05_banana.gif

sam to bi rad videl v živo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 let pozneje...

Pozdravljeni,

 

zanima me, če ima kdo izkušnje s prilagoditvijo zadnjih stopalk na SS motoruju (v mojem primeru K9 gixxer)? Stopalke so namreč precej previsoko montirane, tako da je za sopotnico vožnja zelo neprijetna. Na ebayu sem sicer zasledil za cca 60eur podaljške stopalk (do 40mm), ima kdo izkušnje s tem oz. ali je kako drugače rešil težavo?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/like/Black-Shinobi-Adjustable-Passenger-Footpegs-25mm-for-Suzuki-GSXR-750-07-08-09-13/321628094913?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p5197.c100068.m2280&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140211130857%26meid%3Dd596b2d7d5f743cfbc5c2cd719b49fa2%26pid%3D100068%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D321628095238%26clkid%3D5900776999403720723&_qi=RTM1793720

 

Hvala in lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trebor je na R1 doma naredil distančnik in stopalke pritrdil cca 4cm nižje. Vprašaj za dimenzije. Pa vprašanje kako ma Gixx narejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

zanima me, če ima kdo izkušnje s prilagoditvijo zadnjih stopalk na SS motoruju (v mojem primeru K9 gixxer)? Stopalke so namreč precej previsoko montirane, tako da je za sopotnico vožnja zelo neprijetna. Na ebayu sem sicer zasledil za cca 60eur podaljške stopalk (do 40mm), ima kdo izkušnje s tem oz. ali je kako drugače rešil težavo?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/like/Black-Shinobi-Adjustable-Passenger-Footpegs-25mm-for-Suzuki-GSXR-750-07-08-09-13/321628094913?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p5197.c100068.m2280&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140211130857%26meid%3Dd596b2d7d5f743cfbc5c2cd719b49fa2%26pid%3D100068%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D321628095238%26clkid%3D5900776999403720723&_qi=RTM1793720

 

Hvala in lp.

na gixerju je vožnja za sopotnika v vsakem primeru neprijetna...ne glede na stopalke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na gixerju je vožnja za sopotnika v vsakem primeru neprijetna...ne glede na stopalke

No enim tud paše :smoke:  res da so redke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm jih za kolega porezkal iz aluminija za Yamaho R1 2012...nevem kako stojijo nožniki na gsxu, na R1 so katastrofalni. Res da zdej zgleda kot krava ampak se pa da komot sedet...

 

post-12955-0-16686200-1430816871_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neumna ideja, ampak predno bi šel jaz v nakup distančnikov, bi probal eno DIY varianto. Kupil bi štiri 4 - 5cm distančnike oz puše (nekaj podobnega kot je tole http://www.ivec.si/katalog/MzA=/SUMwNzcuNzI1/Pusa_za_vodilo_jermena_za_IVEC_HS_700___770_Z14.html#)in 4 daljše vijake (izmeriš dolžino obstoječega in prišteješ dolžino puše). Potem bi pa stopalke s pomočjo distančnikov spustil nižje, ter sprobal, če je kaj bolj udobno. Material bi moral biti par eur, verjetno ga imajo v Kamm trgovini v BTCju. Če je OK, potem iščeš varianto, ki bo tudi vizualno bolj sprejemljiva. Če tudi po tem ne bo dobro, potem je edina varianta zamenjava motorja nekaj v stilu GS/Goldwing/CB1000R ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neumna ideja, ampak predno bi šel jaz v nakup distančnikov, bi probal eno DIY varianto. Kupil bi štiri 4 - 5cm distančnike oz puše (nekaj podobnega kot je tole http://www.ivec.si/katalog/MzA=/SUMwNzcuNzI1/Pusa_za_vodilo_jermena_za_IVEC_HS_700___770_Z14.html#)in 4 daljše vijake (izmeriš dolžino obstoječega in prišteješ dolžino puše). Potem bi pa stopalke s pomočjo distančnikov spustil nižje, ter sprobal, če je kaj bolj udobno. Material bi moral biti par eur, verjetno ga imajo v Kamm trgovini v BTCju. Če je OK, potem iščeš varianto, ki bo tudi vizualno bolj sprejemljiva. Če tudi po tem ne bo dobro, potem je edina varianta zamenjava motorja nekaj v stilu GS/Goldwing/CB1000R ;)

 

Dobra ideja :) ..čeprav v menjavo pa zaenkrat še ne bi šel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri SS motorju sopotnico puščaj doma!

 

Hola,

 

mojster Ferek, le zakaj?? tudi ko grem s sopotnico do Paklenice, torej okroglih 600 km v enem dnevu, sopotnica nima nobenih težav, niti pritožb, samo nasmeh do ušes :OK: with all due respect, a najbrž nikoli nisi imel SS motorja, da si tako izustil ;) z mojo Lubico se večkrat potikam po Sardiniji, Korziki, Franciji, Španiji, vedno je eno samo veselje :D

 

je pa res da so vsi motorji (z dokaj redkimi izjemami) narejeni za eno osebo, ki na njem res lahko uživa; v dvoje je vedno kompromis, je treba prilagodit vožnjo in vzmetenje... in prav SS motorčki imajo tako vzmetenje, da se ga actually da nastavljat - kliki nekaj naredijo, se ne vrtijo zmerno do pretežno brez veze kot velikokrat na, recimo temu "cenovno ugodnih" motorčkih, ki so kao primernejši za dva in "bolj potovalni" ;)

 

mojster slacker: novopečena sopotnica se mora tudi navaditi na vožnjo z motorjem, enako kot novopečeni motorist, zato pridno nabirajta kmjčke in uživajta, ne poslušajta takihle čenč ;) ko bosta navožena, bo vse lažje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

mojster Ferek, le zakaj?? tudi ko grem s sopotnico do Paklenice, torej okroglih 600 km v enem dnevu, sopotnica nima nobenih težav, niti pritožb, samo nasmeh do ušes :OK: with all due respect, a najbrž nikoli nisi imel SS motorja, da si tako izustil ;) z mojo Lubico se večkrat potikam po Sardiniji, Korziki, Franciji, Španiji, vedno je eno samo veselje :D

 

je pa res da so vsi motorji (z dokaj redkimi izjemami) narejeni za eno osebo, ki na njem res lahko uživa; v dvoje je vedno kompromis, je treba prilagodit vožnjo in vzmetenje... in prav SS motorčki imajo tako vzmetenje, da se ga actually da nastavljat - kliki nekaj naredijo, se ne vrtijo zmerno do pretežno brez veze kot velikokrat na, recimo temu "cenovno ugodnih" motorčkih, ki so kao primernejši za dva in "bolj potovalni" ;)

 

mojster slacker: novopečena sopotnica se mora tudi navaditi na vožnjo z motorjem, enako kot novopečeni motorist, zato pridno nabirajta kmjčke in uživajta, ne poslušajta takihle čenč ;) ko bosta navožena, bo vse lažje ;)

Hehe nisva niti novopečeni motorist niti novopečena sopotnica, sva se pred menjavo brez večjih težav vozila na Kawasakiju Z750 po 400+ km dnevno :) Položaj na SS-ju je pač drugačen, bolj naprej, stopalke so višje..tako da bo to nekako treba urediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

@mojster slacker: se strinjam, položaj na SSju je drugačen, a ker sta izbrala taluškanga GigSrčka najbrž nista glih košarkaških velikosti in/ali sumo proporcev, zato se bo treba IMHO zgolj navaditi na nove poze (kar je ponavadi prav fajn in zabavno ;) ), pa bo urejeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo testna rešitev za 2,39 eur; znižano za slabih 6 cm :) Zdej pa na kako furo,če se obnese, grem v nakup malo lepše izvedbe.

post-30102-0-32455900-1430936105_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni dost slabša kot tista za 60eur...upam samo, da je dost stabilno, da ne bo sredi vožnje razpadlo...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!