Skoči na vsebino

Husqvarna SM / TE 450 / 510 / 570 / 610 / 630


_luke_

Priporočene objave

Pa sej HM je v bistvu homologirana Honda!?

Honde so pa ja nepokvarljive! :)

you wish... hahaha, menjalnik je čist italjanski tko, da nč od honde paše :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja husqvarna je tudi vec casa na stojalu kot na kolesih..,odvisno spet na kak motor naletiskako so ravnali prej z njim in kako ga sraufali..js sem naletel na husq 570 ki je mela brusene kanale glave ker je verjetno kdo mislil da ma apn-4 al kaj takega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem zaenkrat.

 

Ker je ta skupina bolj aktivna me zanima, če kdo ve porabo od ktm smc 660, 2004 in če bi ostrezal mojim standardam?

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem zaenkrat.

 

Ker je ta skupina bolj aktivna me zanima, če kdo ve porabo od ktm smc 660, 2004 in če bi ostrezal mojim standardam?

 

Lp.

 

Poraba je odvisna od stila vožnje. Če boš vozu normalno (brez hudih pospeškov in vožnje na visokih obratih) ti NOBEN ne bo spil ogromno. Neka normalna poraba je od 5-6l/100km. Je pa neka manjša razlika če ma motor KARBURATOR al pa INJECTION. Slednji ma manjšo porabo.

 

Če motor voziš malo bolj dinamično, sploh na dirkališču spije 10l/100km+.

 

Poraba je uglavnem zadnja stvar ki te naj skrbi!

 

Raje glej: - kW (da jih ne bo preveč, kar se tiče izpita), (pred nakupom obvezno glej v homologacijo, da se ne najebeš na besede lastnika)

                - stanje motorja (da neboš dobil ravno motor ki mu bo za generalko delat)

                - zračnosti v amortizaciji (zadnja vaga, prednje vilce)

                - vžiganje motrja (al dolgo rabi da vžge al takoj / spet maš topel, mrzel vžig za poizkusit)

                - v kakem stanju so gume, verižniki, ketna

                - morebitne praske na zadnjih nihajkah, na spodnjem delu prednjih vilic, na skrajnih točkah balance, zadek, nožniki, bloki motorja

                - samo delovanje motorja (tukej če se ne spoznaš, obvezno strokovnjaka s sabo, da te ne zmede kak zvok ketne ventilov oz vibracije          

                  ki so pri  enocilindercih pogosti)

                - bla bla bla

 

Toplo priporočam da če se kaj odpravljaš pogledat, da nalimaš kak link od avtoneta, da če kdo pozna motor da ti pove kako koristno stvar...ne mudi se ti, maš celo zimo in pomlad, tako da se ne zaleti z nakupom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res hvala, bom probo si zrihtat kakega strokovnjaka, da bo šel zmano, ker pri starejši letnikih treba bolj pazit,

Je res veliko na kaj moreš biti pozoren.

Časa imam do marca oz. marca začnem izpit delat.

Bom tudi objavil kaki motor tu ali pa na fb na usekancih. Mogoče kdo ta dva pogledal?

http://www.avto.net/ _MOTO/ad.asp?ID=7790895

 

http://www.avto.net/ _MOTO/ad.asp?ID=7665594 (mogoče preveč star letnik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imaš še dovolj časa, naberi še kak € več in pojdi po kaj takega http://www.avto.net/ _MOTO/ad.asp?ID=7810150 (presledek zbrišeš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo lepo če bi lahko kajtakega kupil, ampak do izpita naberen največ 600e in to še ni dovolj za kaj takega.

Motor iščem tam do 2500 ali kaj takega.

Potem ko bo služba pa bo kaj novejšega.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega ki si nalimal na vprašanje je moj, ta starejši. js sm ga kupu lani novembra in ti povem da se z njim lahko samo še voziš. menjal sem obe gume, blokiran na 25kw, akrapovič ma papirje, kilometri so realni in poznana zgodovina.

 

nanj sem dal 1300€ v zadnjem mesecu pa nekaj, sm ga mel namen zadržat zase.

več info dobiš v zasebnih če te zanima

lp, Mihael

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mokri cesti drži uredu, sam ne navijaj preveč gasa, drgač te hitro obrne. Motor sicer ni ravn namenjen za makadam ampak če se boš vseeno odločil za tovrstne vožnje se vseeno kar dobro obnese, vse v svojih merah seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem za druge gume, tisti ki jih ima husqvarna smr 510.

Kako pa so kaj 250-ke npr. yamah wr 250?

 

Zanima me tudi kateri exc se najbolj splača, 510? (starejši letnik)

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to je use odvisno od gume in kolko bi ti ta motor nažigal. za excje in wr nevem kolko se ti splača kr maš servisne intervale bol pogoste in bi jih po pravilih mogu delat po delovnih urah in ne kilometrih. še en pomemben detajl je ta da se prepričaj da ima motor v papirjih 2 sedeža & če ima tačke za sopotnika..recimo smc mislim da tega nima, za exc pa tudi ne. teh yamah je kr malo, kar js vem pa naj nebi blo nekih groznih preglavic z njimi. supermoto motor ni ravno najboljši prijatelj mokre ceste zaradi tega ker teži k temu da bi zadnjo gumo vrtel in te zna še posebej pri nizkih brzinah kjer je to še posebej izrazito kar hitro obrnit. ampak se da vse rešit z malenkostjo občutka v desnici ;) sploh pa motor ni ravno namenjen temu da se boš po krasnih deževnih dneh vozikal okoli, če te pa kje ulovi dež....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dolgo časa ni nihče nič napisal v to temo :) Js sm svojo SM610 prodal. Motorček ko šus, za videt in za pelat. Ampak za progo je bil vseeno pretežek in preveč robusten...

 

Ker mi brez supermota za živeti ni sem nabavil 510SMR, ki bo potrebovala še kakšen kanček ljubezni in vrečko denarja. Motor je čisto drugi za pelat. Takoj jo čutim kolk je lažja, o moči niti ne govorim...530 kit, dirkalni fergazer, akrapovič EVO komplet, STM, OHLINS prednje ter zadnje vzmetenje, BEHR platišča...še bi se kej najdlo.

 

Kljub temu da mam garažo dokaj polno mam v planu še en motor nabavit enkrat spomladi. Treba je delat na projektu z650 77, treba huso zrihtat, delat na šihtu...dela kokr češ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo časa ni nihče nič napisal v to temo :) Js sm svojo SM610 prodal. Motorček ko šus, za videt in za pelat. Ampak za progo je bil vseeno pretežek in preveč robusten...

 

Ker mi brez supermota za živeti ni sem nabavil 510SMR, ki bo potrebovala še kakšen kanček ljubezni in vrečko denarja. Motor je čisto drugi za pelat. Takoj jo čutim kolk je lažja, o moči niti ne govorim...530 kit, dirkalni fergazer, akrapovič EVO komplet, STM, OHLINS prednje ter zadnje vzmetenje, BEHR platišča...še bi se kej najdlo.

 

Kljub temu da mam garažo dokaj polno mam v planu še en motor nabavit enkrat spomladi. Treba je delat na projektu z650 77, treba huso zrihtat, delat na šihtu...dela kokr češ...

Si vzel tisto rdece belo z crnimi feltnami ki bla na a.net le par dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tisto ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi dau kake slike ane :)

Tisto je samo za pisto sl je moznost tudi registracije in če je ali se da pod a2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bo samo za na progo, ker drugam ne sodi...ima pa vsae papirje za registracijo oz 13,5kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bo samo za na progo, ker drugam ne sodi...ima pa vsae papirje za registracijo oz 13,5kw

Se moramo enkrat na kakšno pisto skupaj zaplejat!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moramo enkrat na kakšno pisto skupaj zaplejat!!! :OK:

 

Ja itak :) Kako si ti z gumami? Rabljene al kupiš kako novo? Kam pa hodiš ponavadi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak :) Kako si ti z gumami? Rabljene al kupiš kako novo? Kam pa hodiš ponavadi?

Ponavadi kar nove kupujem; rabljene se težko dobi.

Hodimo najraje v Vrtojbo, dostikrat pa tudi v Krško, pa še kaj se najde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah rabljenih kokr češ, sam dobre moreš dobit :) Kake nove pa kupuješ? Sej vrjetno jih ne skuriš tako hitro?

 

Vrtojba? Kolk je to kilometrov od NG? Je dostkrat zasedeno al se da pridet za vikende? Krško pa sem bil največkrat...pa vas je več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah rabljenih kokr češ, sam dobre moreš dobit :) Kake nove pa kupuješ? Sej vrjetno jih ne skuriš tako hitro?

 

Vrtojba? Kolk je to kilometrov od NG? Je dostkrat zasedeno al se da pridet za vikende? Krško pa sem bil največkrat...pa vas je več?

 

Probal sem Dunlop in Goldentyre, pa je Dunlop svetlobna leta pred GT. So res dražje ampak zdržijo dalj časa in imajo boljši oprijem.

V Vrtojbi je proga odprta tam nekje od maja do sredine oktobra, vsako soboto od 13. do 18. ure.

 

Ponavadi pridemo v zasedbi 5ih motorjev.

post-76-0-61425700-1389266668_thumb.jpg

post-76-0-30159300-1389266694_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf super :D ma vi ste super organizirani? Pa se vsi amatersko / za hobi vozite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!