Skoči na vsebino

Prejemki cerkve iz proračunskih sredstev


I30

Priporočene objave

?????

Mislim da "župnik" pri 58 letih s končano fakulteto nikakor ne more imeti več kot 32 let delovne dobe !Torej kako gre v penzijo?

Ta tvoj "Nikakor" nikakor ne drži. Preveri konkreten primer in primerjaj z zakonodajo. Na pamet nekaj flancat je brez veze.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tvoj "Nikakor" nikakor ne drži. Preveri konkreten primer in primerjaj z zakonodajo. Na pamet nekaj flancat je brez veze.

Če pravilno razumem trdiš da lahko po končani fakulteti do svojega 58. leta nabereš več kot 32 let delovne dobe!?Oziroma da lahko greš 58 let star z recimo 32 let delovne dobe v penzijo?Po naši zakonodaji ne! Razen v invalidsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pravilno razumem trdiš da lahko po končani fakulteti do svojega 58. leta nabereš več kot 32 let delovne dobe!?Oziroma da lahko greš 58 let star z recimo 32 let delovne dobe v penzijo?Po naši zakonodaji ne! Razen v invalidsko.

Nočeš pravilno razumeti in tudi ne boš! Sem napisal, da si oglej konkretni primer, potem pa boš lahko ali pa boš nehal na pamet flancati. Niso vsi delali faksa redno in nekateri so začeli hoditi v službo že zelo zgodaj. Nekateri so imeli beneficirano dobo itd. itn.... bla, bla pa še  bla. Ne poznaš nobenega univerzitetno izobraženega človeka, ki gre sedaj z 58leti v penzijo? Jaz jih kar nekaj.

Če mi gre kaj na spolni organ, mi gre obtoževanje na prazno! Pa nisem klerofan, prej nasprotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkveni lopovi so bili povezani še z Sicilijansko mafio, naši župniki se pa kar malo nevedne delajo

Sayo cerkveni lopovi SO ustanovitelji  siciljannske mafije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Aktualno:

 

Papež Frančišek zahteva od svojih kardinalov ,škofov in ostalih popolno skromnost.

Pa vpraša nadškof Stres kardinala Rodeta, kaj bo naredil s svojim avtom AUDI A 6

Kardinal Rode odgovarja: Avto sem že prepisal na sina

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Blagajnik mariborske nadškofije je v svoj bran povedal:

"Vse napake so se zgodile, ker sem bil pod Stresom".

                    Jebi ga pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkev spet ne bo plačevala davka od svojih nepremičnin to so kar na kmete prenesli itak oni največ v cerkev zahajajo, s tem dejanjem se očitno vidi kakšen vpliv ima cerkev na državo :jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedofilov v kiklah se bojijo tako rudeči kot črni! :l_01:

Jim bo treba mal s kmečkimi punti podkurit! Zramen pa še to  politikantsko golazen na grmade zmetat.

Prokleta pokvarjenost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bi bil biznis, tudi če bi vso tisto politično golazen, ki je po letu 91 omogočila "vrnitev" premoženja cerkvi, strpali v areste in razveljavili ta vračila.

Bemtiš, da bi se presneto poznalo na našem deficitu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to trditvijo se pa tako strinjam, da jo moram prilepiti sem:

 

Hermes1:

NOB je za Slovenijo prvi žarek svetlobe, po izgonu Primoža Trubarja iz Slovenije, ko je uspelo Rimokatoliški cerkvi skupaj s kmečko populacijo zaustaviti manufakturno gospodarstvo in s tem industrijsko revolucijo, s požigom slovenskih knjig pa tudi duhovni razvoj, kar je pahnilo Slovence v hlapčevstvo in trajno odvisnost skorumpiranih elit, kar se kaže še danes skozi skrajno desničarstvo SdSa in Nsi ja ter bebavega poveličevanja domobranstva, ki je hvalnica sužnjev svojim bivšim nemškim in fevdalnim gospodarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir: http://www.dnevnik.si/mnenja/glosa/ustavite-franciska Ustavite Frančiška!
 Avtor:  Zoran Senković
20. september 2013
 

Večini je papež Frančišek všečen. Topel, razumevajoč, človek iz ljudstva za ljudstvo, bi rekli. Od bleščeče se dobrotljivosti sploh ne opazijo, kako je nevaren za moralo in družbenoekonomski red, ki mu pravimo kapitalizem in ki je v teh težkih trenutkih edini žarek upanja, da bo svet vendarle urejen tako, kot mora biti: bogati so bogati, revni so revni, obarvani so podrejeni belim, lastnina je svetinja, denar je sveta vladar, ve se, kdo dela tlako in plačuje desetino in kdo modro upravlja bogastvo in ga troši.

Frančišek pa, kot da bi z Lune padel, odkar je prispel v prebogati Vatikan, kjer kot zadnji revež stanuje v neki sobici kot podnajemnik, vseskozi udriha po temeljih kapitalistične ureditve. Da sta pohlep in bogastvo greh, ne pa, kot vsi vemo, gibalo napredka; da je treba prazne samostane dati beguncem v uporabo, namesto da bi jih, kot velevajo zakonitosti trga, tržili kot hotele, bordele in igralnice; da se bogati morajo odpovedovati v korist revnim, čeprav je jasno, da so revni revni zato, ker so nesposobni in jim še bog ne more pomagati. Mogoče bi papežu le pogledali skozi prste, saj je že v letih, malo se je med bivanjem v Latinski Ameriki nalezel tamkajšnje teologije osvoboditve, vere za reveže, bi rekli, in mu marksizem kisa jasno misel. Tudi želje, da bi s populizmi rad postal bolj priljubljen kot Janez Pavel II., mu človek ne more zameriti.

Ampak, ko sem videl, kako te njegove bogokletne in družbeno nevarne misli zastrupljajo ne samo mladež, ampak celo nižji kler sledi tej blasfemiji, se mi je zmračilo pred očmi in ni veliko manjkalo, da nisem stopil na balkon in zatulil: »Ustavite tega Frančiška!« V roke mi je namreč prišel nekakšen politični program, kaj program, ostudni politični pamflet benediktinske nune Terese Forcades iz Španije, ki je sklenila razsuti kapitalizem na prafaktorje. In pri tem se celo sklicuje na Boga. Klasičen primer izprijenosti, saj grize roko, ki ji kruh daje. Dotična dama namreč pozablja, da ji je prav ta kapitalizem omogočil študij na Harvardu. Ne mi prodajati bučk, da je prišla na Harvard zato, ker je pametna! Kapitalizem in bogati strici iz ozadja so ji to omogočili, ne vedoč, da redijo kačo na prsih.

Naj vam povem samo nekaj njenih tez, pa vam bo jasno, o čem govorim in zakaj mi gredo lasje pokonci. Država naj prevzame vse banke in prepreči kakršne koli finančne špekulacije. Si zamišljate svet, v katerem bančniki ne bi imeli milijonskih plač in nagrad, v katerem bi direktorji bank imeli 2000 evrov plače in špekulanti na borzi ne bi skakali skozi okno vsakokrat, ko se finančni sistem zatrese? Groza! Sestra Teresa se z božjo pomočjo bojuje za ustavitev odpuščanja delavcev, za poštene plače in pokojnine, za krajši delovni teden. Pa kje živi ta ženska? Kaj pa konkurenčnost, dobiček, svobodni trg dela? Zahteva primerno bivališče za vse in da nikogar ne smeš vreči iz stanovanja, če ne plačuje posojila. Pa še kaj! Iz države jih je treba izgnati, lenuhe, ne pa pestovati kot nebogljene dojenčke. Ne boste verjeli, z božjim imenom na ustih se bo pognala v boj za zeleno, čisto okolje, proti vsem onesnaževalcem. To pomeni, da se ne bomo smeli voziti z avtomobili in da bomo zaprli vse tovarne, iz katerih dimnikov se tako lepo kadi in zaljša veduto pokrajine. Da o čudovitem vonju ne govorimo. Umazano je napredek, zeleno je strošek, kako tej nuni to ni jasno. To pa ni vse. Da je treba imigrantom iz Afrike omogočiti dostojno življenje in delo. Si predstavljate, da hoče, da je vaš sosed Azijec ali Afričan? Da nas preplavijo, požrejo! Če pa vam povem, kdo so njeni idoli, vam bo vse jasno in hkrati vas bo spreletel srh – pokojni venezuelski predsednik Hugo Chavez, bolivijski Evo Morales in Mahatma Gandi. Še dobro, da ni omenila Tita in samoupravljanja. In za vse je kriv Frančišek. Saj veste, kakršen šef, takšni delavci.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bemtiš, sem spregledal in zamudil:

 

30. september, mednarodni dan blasfemije

 

Mednarodni dan pravice do blasfemije (bogokletstva) ali tudi mednarodni dan bogokletstva je praznik, ki posameznike in skupine poziva, da odkrito izrazijo svojo kritiko ali celo prezir do religije. Praznik je leta 2009 na pobudo ameriškega študenta osnovala »Center for Inquiry« - sekularna neprofitna organizacija s sedežem v ZDA, ki se zavzema za promocijo sekularne družbe, ki temelji na znanosti, razumu, svobodnem preiskovanju in humanističnih vrednotah. Ronald Lindsay, predsednik in izvršni direktor organizacije, je v intervjuju za CNN o prazniku dejal: »Menimo, da bi morala biti religijska prepričanja podvržena preiskovanju in kritiki, tako kot to velja za politična prepričanja, a kaj, ko je religija še zmeraj tabu.« Ne brez razloga je bil za mednarodni dan pravice do blasfemije izbran 30. september. Na ta dan je leta 2005 danski časopis Jyllands-Posten objavil serijo Mohamedovih karikatur, kar je izzvalo iracionalen množičen revolt muslimanov po vsem svetu. Zavzemanje za pravico do blasfemije v civilizirani družbi na začetku 21. stoletja se mogoče zdi anahronistično, vendar ne smemo pozabiti, da "protiblasfemični" zakoni še vedno obstajajo celo v mnogih evropskih državah, kar je pravzaprav bizarno in skregano s konceptom sekularne države.

 

Za konc moram reč "buh kurba"? Jap!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva ste se zdej spravl na boge farje? Ubobožan narod samo še bakrenice meče u puščice in kako naj od tega živijo?Gozdovi pa že tako ne prinašajo nobenga dobička,ker rastejo prepočasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena o Cerkvenih prejemkih.

 

Gledam včeraj dnevnik, v enem prispevku omenjajo, da bo država obdavčila tudi Cerkveno premoženje. Ob tem pa intervju z župnikom ene izmed premnogih RKCerkev na slovenskem. Možakar joka in stoka, da kakšna gromozanska krivica se jim bo s tem zgodila. Prispevki vernikov, ki jih ob nedeljah mečejo v pušco, menda drastično upadajo (vsaj tako nas skuša pretentati dotični fajmošter). V dokaz tej svoji trditvi potegne iz žepa eno malo kuvertico in pokaže ves "izplen" od tazadnje maše. V dlani se mu zableščijo kovanci, skoraj vsi enaki. Mali kovančki največ po 10 centov ocenim takole na hitro, v celi pesti pa ni mogel tiščati več kot kake 3 evre. Ubošček.

 

A ni zanimivo, da so vsi verniki spustili v pušco skoraj identičen kovanček???  Evidentno nam je župnik uprizoril en tak primitiven blef, da se ga lahko samo še Bog usmili...Pa menda ja ne mislijo, da je raja še vedno tako zabita kot v srednjem veku...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi druga društva, ne samo to "RKC društvo za polete v nebesa in raziskovanje peklenskih globin" bodo morala plačati davke.

Kot že omenjeno, uvede naj se članarina, tako kot pri drugih društvih, pa bo država še ob eno breme in RKC bo lahko plačala davke.

Same qrčeve privilegije bi radi ti peklenski pastirji in njihove ofce!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir: Ateisti Slovenije


VERSKA DELA IN OSTALE BANČNE STORITVE

Saj ne, da se nas to prav zelo tiče, ampak vseeno – vatikanska banka z blagozvočnim imenom »Inštitut za verska dela« je prvič v svoji 125-letni zgodovini objavila letno poročilo o svojem poslovanju, ki bi se pravzaprav moralo imenovati poročilo o verskih delih, če se ustanova že kiti s takim imenom. V tem čudovitem inštitutu, kjer so več desetletjih v povezavi z mafijo prali denar in ga shranjevali v izmišljenih skladih »za boj proti levkemiji«, »za pomoč revnim otrokom« in celo v »sklad Lurdske Marije«, so božji bankirji v zadnjem letu ustvarili nič manj kot 86,6 milijona evrov dobička. Sijajna vsotica za banko, v kateri ima račune odprte manj kot 1400 strank, niti ni tako osupljiva, če upoštevamo, da je skupna vrednost vseh njenih depozitov 5 milijard evrov; to pomeni, da povprečen depozit znaša več kot 3.5 milijona evrov. Banka je torej pravo leglo bogatašev, saj veste, to je tistih, ki bodo v nebeško kraljestvo prišli na isti način, kot pride kamela skozi šivankino uho. Sicer pa, ni vrag, da za 3,5 milijona evrov ne bi mogli izdelati šivanke v velikosti nebotičnika, in mogoče prihaja tudi čas, ko bodo s pomočjo genskega inženiringa lahko vzgojili kamelo v velikosti bolhe. Pri Bogu je vse mogoče. Ali pač ne. V italijanskem tedniku L'Espresso so zapisali, da naj bi ta ista vatikanska banka Mariborski nadškofiji do konca leta namenila 40 milijonov evrov brezobrestnega posojila za pokrivanje dolga, ki je nastal ob finančnem zlomu družb Zvon Ena in Dva. Že na prvi pogled je jasno, da s 40 milijoni evrov ni mogoče izplačati po najbolj zadržanih ocenah 800 milijonov težke luknje. Ta kamela je preprosto prevelika, šivankino uho pa premajhno. In tudi za teh 40 milijonov posojila smo lahko prepričani, da jih Mariborska nadškofija ne bo porabila, da bi izplačala ogoljufane delničarje. Le čemu, saj je gospod Štuhec še ne tako dolgo nazaj dejal: »Verniki so že marsikaj požrli, bodo pa še to!« Seveda bi bilo bolje, če bi gospod Štuhec besedo verniki zamenjal z besedo davkoplačevalci, kajti dolgovi Mariborske nadškofije bodo nazadnje sanirani iz skupne malhe. Zdaj se zdi, da nam lahko pomaga samo še »trojka«, pa ne tista, ki jo poznamo tudi kot »Oče, Sin in Sveti duh«.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te hudič vse tako moti? Od Janeza Janše do domobrancev do cerkve do cele desnice.

Jaz bi pričakoval od tebe drugačno mnenje: cerkev me ne moti, dokler se mene ne tiče. Ampak tebe se očitno hudo tiče. Latenten pobožnjakar?

Tako mnenje imam pa jaz do pedrov (pa jih tud ne podpiram, imajo pač duševno napako)- naj se jebejo, nimam nič proti, dokler mene pustijo pri miru!!!

 

Prav zanima me, koliko so tebi cerkev, papež, Janša in nevem kdo še- toliko osebno škodovali, razen, da ti grejo na živce? Jaz vem, da so naredili veliko več dobrega, če sploh kaj slabega.

 

Nasprotno pa so boljševiki, ki so utopično hoteli uvesti ateizem in brezrazredno družbo- za ta utopizem pomorili 100 in več miljonov ljudi, vključno s Titom- in ta drek je tebi pa vzor. Za razliko od krščanstva, ki uči delati dobro, skupaj z zapovedni- častiš te boljševistične svinje. Zaradi mene če je župnik slovenski predsednik ali pa če spadamo pod Vatikan ali kamorkoli, samo teh komunistov, ki bi naredili vse za uničenje vere- ti se mi pa gnusijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te hudič vse tako moti? Od Janeza Janše do domobrancev do cerkve do cele desnice.

Jaz bi pričakoval od tebe drugačno mnenje: cerkev me ne moti, dokler se mene ne tiče. Ampak tebe se očitno hudo tiče. Latenten pobožnjakar?

Tako mnenje imam pa jaz do pedrov (pa jih tud ne podpiram, imajo pač duševno napako)- naj se jebejo, nimam nič proti, dokler mene pustijo pri miru!!!

 

Prav zanima me, koliko so tebi cerkev, papež, Janša in nevem kdo še- toliko osebno škodovali, razen, da ti grejo na živce? Jaz vem, da so naredili veliko več dobrega, če sploh kaj slabega.

 

Nasprotno pa so boljševiki, ki so utopično hoteli uvesti ateizem in brezrazredno družbo- za ta utopizem pomorili 100 in več miljonov ljudi, vključno s Titom- in ta drek je tebi pa vzor. Za razliko od krščanstva, ki uči delati dobro, skupaj z zapovedni- častiš te boljševistične svinje. Zaradi mene če je župnik slovenski predsednik ali pa če spadamo pod Vatikan ali kamorkoli, samo teh komunistov, ki bi naredili vse za uničenje vere- ti se mi pa gnusijo.

Ti pa res živiš na robu! Dokler se pedri jebejo za moj denar in se farji valjajo v zlatu in jajčeglavec ustanavlja para vojaške formacije,in jaz kot davko plačevalec moram to svinjarijo plačevat.Če je to zate vzor ti ni pomoči.Kako zgodovinsko knjigo odpri pa boš vidu koliko gorja je naredu kler(krščanski)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te hudič vse tako moti? ...

Hudič me sploh ne moti. Glede na to, da se je uprl tvojemu idolu v zgornjem štuku, gojim do njega celo simpatije. No, to malo v šali, resno pa tole:

V imenu hudiča ne najdem kakšnih posebnih škod na tem svetu, v imenu boga pa ogromno.

 

Od Janeza Janše do domobrancev do cerkve do cele desnice.

Vidiš, tu je pa najprej podobna scena kot jo razlagam v zgornjem komentarju. Ogromno škode na račun ostalih.

 

Jaz bi pričakoval od tebe drugačno mnenje: cerkev me ne moti, dokler se mene ne tiče. Ampak tebe se očitno hudo tiče. Latenten pobožnjakar?

Nope. Samo davkoplačevalec in državljan države, ki se razglaša za ločeno od cerkve. In ker cerkev dela veliko škode, zaradi katere sem oškodovan in je ogroženo mirno življenje, se me tiče.

 

Tako mnenje imam pa jaz do pedrov (pa jih tud ne podpiram, imajo pač duševno napako)- naj se jebejo, nimam nič proti, dokler mene pustijo pri miru!!!

No, jaz pa imam tako mnenje do vere. Vključno s tistim, kar si ti napisal v oklepajih.

In vera NI cerkev. Cerkev pa je institucionalizirana in zlorabljena vera.

 

Prav zanima me, koliko so tebi cerkev, papež, Janša in nevem kdo še- toliko osebno škodovali, razen, da ti grejo na živce?

To je pa Gusar lepo obrazložil. Beri in uči se!

 

Jaz vem, da so naredili veliko več dobrega, če sploh kaj slabega.

Vedno sem za dobro šalo. A ta je bolna in neokusna!

 

Nasprotno pa so boljševiki, ki so utopično hoteli uvesti ateizem in brezrazredno družbo- za ta utopizem pomorili 100 in več miljonov ljudi, vključno s Titom- in ta drek je tebi pa vzor. Za razliko od krščanstva, ki uči delati dobro, skupaj z zapovedni- častiš te boljševistične svinje. Zaradi mene če je župnik slovenski predsednik ali pa če spadamo pod Vatikan ali kamorkoli, samo teh komunistov, ki bi naredili vse za uničenje vere- ti se mi pa gnusijo.

O boljševikih, komunizmu, socializmu, družbenih sistemih na sploh, veri, brezboštvu, spoštovanju drugačnega mišljenja in predvsem o dometu svobode dejanj in misli se boš moral, pardon, bi se moral ti še marsikaj naučiti.

Če bi bil to sposoben (pa očitno nisi), bi te zadeve znal ločevati in bi vedel, da ni vsak, ki ne deli tvojega mnenja tudi zaveznik tvojega nasprotnika. Da ni vsak, ki se mu (bom izjemoma uporabil tvoj sleng, da boš razumel) gnusi cerkev in slovenska domobranska zalega s tvojim Grasupelskim drekom na čelu tudi boljševik ali komunist. Če bi bil tega sposoben, bi vedel, da uničenje vere, kar natolcuješ, ni cilj komunizma.

Če bi bil tega sposoben, bi znal ločiti ideje od tistega kar so počeli tisti, ki so ideje zlorabili. Najsi gre za rdečo ali črno oblastniško oligarhijo v kateremkoli času.

Ker vsega tega nisi sposoben, tako kot tvoji somišljeniki v našem političnem prostoru tudi posvajaš najnovejše pravljice o protiliberalni in protikapitalistični kritiki, ki jo zadnje čase v slogu Ljubljanskih domobranskih zborovanj med 2svetovno vojno, širijo tvoji svinjski pastirji. Pa o tem debatirati in analizirati s teboj nima smisla.

Za cvetober pa le dejstvo, da ravno tisti, ki vas ovčice učijo božjih zapovedi, ki v tistem delu, ko se nanašajo na odnose med ljudmi, niso slabe, vas s svojimi zgledi učijo tudi da jih vehementno v najhujših oblikah kršite. In tega se zelo dobro učite!

Kdor pa izdaja svoja osnovna vodila, ta še sam sebe ni vreden, kaj šele spoštovanja drugih.

 

P.S.: Hvali boga za dober dan, ko sem ti izjemoma izvolil posvetiti toliko časa, saj drugače tvoja klobasanja resnih odgovorov niso vredna!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hyundai!

 

 

 

Le kako si lahko zgrešil to cvetko:    

Nasprotno pa so boljševiki, ki so utopično hoteli uvesti ateizem in brezrazredno družbo- za ta utopizem pomorili 100 in več miljonov ljudi, vključno s Titom

 

Do danes nisem vedel, da so Titeja boljševiki fental! Viš ga hudiča, to pa je "novokonponovana" zgodovina.

 

Popravljeno . Popravil zverac
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!