Skoči na vsebino

Chip tuning sodobnih diesel motorjev


Demon

Priporočene objave

pred 2 urami, smasher pravi:

ooooo Bio dizl... jaz sem za ga za eksperiment naredil v srednji liter, pa mi oče ni zaupal da bi ga dali v frezo... smo ga pol s kolegi "strokovno" uporabili :P

Najbolj zabavno ali žalostno je bilo to cca 20let nazaj ko nisem vedel koga bi vprašal, sem spraševal o tem na piroforumu (pač edini forum ki se je ukvarjal z vnetljivo kemijo) pa so me zmerjali da se igram alkemista "če bi bilo tako enostavno bi vsak delal biodizl" pa take fore, pa v svečah na tekoči vosek tuti ni uporaben, noben noče sveče ki diši po fast fudu :lol1:.

Si moral menjat kaj tesnila in cevi? Ali je motor že dobro pripravljen za biodizl?

Nisem menjal nic do zdej sem ze 7 tankov porabil in dela brez problema so pa dolocene masine k so delale ze probleme govorim o novejsih motorjih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, bajkr88 pravi:

kwa pa mislete glede dizl avtov v bodočnosti... glede na to da se prodajajo novi ki stanejo po 50.000e in več... potem verjetno dizel le ne bo kar izginil iz naših cest  še dolgo ne... 

izginil nikakor saj je nafte tolko da si jo mecejo v hrbet... pomojem bodo prej kao prepovedali zaradi onesnazevanja in bo vlogo prevzela elektrika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, tRolex pravi:

izginil nikakor saj je nafte tolko da si jo mecejo v hrbet... pomojem bodo prej kao prepovedali zaradi onesnazevanja in bo vlogo prevzela elektrika :)

a ni to isto? izginili oz prepovedali.. ali...nima veze razlog tukaj... politika pač... kar se bojo zmislil

pomoje bojo zeleni pritiskali za štrom oz tud te avte bojo hotl prodat, saj so velik  zmetal v razvoj... je pa tud res da nafte je dost in bojo tud  naftarji hotl služt... zna bit da bo morala vsaka znamka 1/2 štromov prodat in 1/2 benz/dizl,  da bojo vsi tiho 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo bolj problem cena pogonskih goriv. Ti že lahko imaš star avto (pred omejitvijo) , samo če bo tank bencina toliko kot avto ali več, se bomo bolj malo vozili. In če ne bodo baterije drastično napredovale v tem času, bomo bolj peš hodili ( "domet" bo tu nekje) . Pa doma bomo v temi sedeli, da se bo avto "filal" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, franc pravi:

Mislim, da bo bolj problem cena pogonskih goriv. Ti že lahko imaš star avto (pred omejitvijo) , samo če bo tank bencina toliko kot avto ali več, se bomo bolj malo vozili. In če ne bodo baterije drastično napredovale v tem času, bomo bolj peš hodili ( "domet" bo tu nekje) . Pa doma bomo v temi sedeli, da se bo avto "filal" .

lp

Če bo to res in boš kupil bencinarja/dizla leta 2029 boš pričakoval, da se boš z njim vozil vsaj še 10 let ali več. Dejansko bodo dizli in bencinarji še veliko let na cestah potem, ko jih bodo prenehali prodajat. Problem so tudi kamioni, tam verjetno še ne bodo tako hitro prešli na alternativne pogone in zato se tudi nafta ne bo mogla nesluteno podražit. Do takrat bodo pa tudi baterijski imeli lep doseg in ugodno nabavno ceno...bodo v vsem primerljivi, tako so se politiki odločili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

 Problem so tudi kamioni, tam verjetno še ne bodo tako hitro prešli na alternativne pogone in zato se tudi nafta ne bo mogla nesluteno podražit.

Niso. Stroške "elektrifikacije" bodo prenesli na končnega uporabnika. Jaz (in verjetno večina) pa tega ne morem. Električni avtomobili pa bodo samo še dražji (seveda bodo tudi "boljši" ) . Rabljeni niso vredni nič (ker so baterije dražje od avta) in verjetno bo še slabše. Obsojeni bomo na to, da bomo morali vsakih nekaj let kupiti novega ali hoditi peš. Zdaj si "staro kripo" lahko vozil 30 let (če nisi delal preveč kilometrov) , na baterije pa to ne bo šlo. Kakšen najem (rentacar) ali "car sharing" bo verjetno edina možnost za rajo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne paničarit fantje.. rusija vsako leto odkrije za par % svetovnih zalog nafte - z vključenim letnim povečanjem porabe.. če se bo poraba nafte nižala zaradi višje porabe elektrike se bodo zaloge dejansko povečevale.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

ne paničarit fantje.. rusija vsako leto odkrije za par % svetovnih zalog nafte - z vključenim letnim povečanjem porabe.. če se bo poraba nafte nižala zaradi višje porabe elektrike se bodo zaloge dejansko povečevale.. 

 

Na žalost bo to samo še pospešilo vse skupaj (ker je potrebno "zjebat" ruse) . Do Rusije je predaleč (da bi tam tankal) in mi bomo "ultra zeleni" in ekološki (z elektrarno na najbolj zanič in umazan premog na svetu) bomo preplačali avtomobile in elektriko...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje bomo dobili elektriko za filat vse te Elektro kible?? Kot spremljam, je poraba elektrike ob konicah tu in tam že na meji zmogljivosti. Če ste brali, smo bili mesec nazaj že na tem, da bi bilo pol Evrope v temi vsaj 12 ur....in to zaradi enega preobremenjenega stikališča na Hrvaškem.

Mi, Slovenceljni pa:

imeli bi se en blok JEK...nočemo.

Imeli bi He na Savi....nočemo

Imeli bi He na Muri....tudi nocemo

Imamo nov TEŠ.....pa ga oviramo zaradi kolma....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem slišal da so na ajdovskem koncu imel padec napetosti vsak dan popoldan. In je EP iskala vzrok... so najdli nekoga, ki je dal filat Teslo ko je prišel iz službe :D slišal sem od nekoga na EP, je to možno? Kako lahko kar počepne? Verjetno nima navadne šuko polnilnice... Ampak če en avto ohromi omrežje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, vandrovec pravi:

Nekje sem zasledil, da po letu 2030 ne bo več dovoljeno v EU prodajat novih vozil na bencin in nafto?

https://www.amzs.si/novice/aktualne-informacije/2017-10-12-po-letu-2030-nic-vec-novih-vozil-na-dizel-ali-bencin

realnost uresničitve te strategije pa je odvisna od tega, kako bo Vlada spodbudila njeno uveljavljanje..... torej, ker bo več podkupu politikov tist bo prodaju.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

In kje bomo dobili elektriko za filat vse te Elektro kible?? Kot spremljam, je poraba elektrike ob konicah tu in tam že na meji zmogljivosti. Če ste brali, smo bili mesec nazaj že na tem, da bi bilo pol Evrope v temi vsaj 12 ur....in to zaradi enega preobremenjenega stikališča na Hrvaškem.

Mi, Slovenceljni pa:

imeli bi se en blok JEK...nočemo.

Imeli bi He na Savi....nočemo

Imeli bi He na Muri....tudi nocemo

Imamo nov TEŠ.....pa ga oviramo zaradi kolma....

 

ventilatorje si pozabil, ki tiče ogrožajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ventilatorje si pozabil, ki tiče ogrožajo :P

 

"Ventilatorji" dejansko pobijejo kar nekaj ptičev, samo jih promet n-krat toliko.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

"Ventilatorji" dejansko pobijejo kar nekaj ptičev, samo jih promet n-krat toliko.

lp

najbrž jih tut izpusti iz teš6.

Ventilatorji in zelena energija so prihodnost. Smatram celo, da jederske še ni za zanemarit.

Mal smo zašli od dizla sicer.

So neke raziskave, ki upoštevajo najnovejše dizle in onesnaženost, ki jo proizvede od proizvodnje do uporabe, ki kažejo celo manjši ogljični (al umazan)odtis kot električni avtomobili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odtavali smo čisto...

Pa če smo že.

JE je na kratki rok "idealna" zadeva. Dolgoročno je pa eno veliko sranje. Slovenija je premajhna za eno resno deponijo, v bližnji prihodnosti pa nihče ne bo več hotel prevzeti odpadkov...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

So neke raziskave, ki upoštevajo najnovejše dizle in onesnaženost, ki jo proizvede od proizvodnje do uporabe, ki kažejo celo manjši ogljični (al umazan)odtis kot električni avtomobili.

 

Problem sodobnih dizlov ni v ogljičnem odtisu (toplogredni plin) kot v trdih delcih velikosti nm (nanometra), ki preko pljuč (zaradi najhnosti) preidejo v krvni obtok in posledično v celice.
Vse preveč se je delalo na zmanjšanju ogljičnega odtisa, zaradi zmanjševanja toplogrednih plinov in zanemarilo ali prikrilo škodljivost nanodelcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Problem sodobnih dizlov ni v ogljičnem odtisu (toplogredni plin) kot v trdih delcih velikosti nm (nanometra), ki preko pljuč (zaradi najhnosti) preidejo v krvni obtok in posledično v celice.
Vse preveč se je delalo na zmanjšanju ogljičnega odtisa, zaradi zmanjševanja toplogrednih plinov in zanemarilo ali prikrilo škodljivost nanodelcev.

ne grem tok v detajle. Mogoče sem celo slabo zapisal. Vem pa da prizvodnja baterij stane, razgradnja tudi, da se s tem onesnažuje okolje in s proizvodnjo elektrike tudi. sploh če je taka kot pri nas.

Kar vem EURO 6.1 kar dobro kontrolira tudi izpust trdih delcev.

Sicer pa, dejmo čipirat dokler se da... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Kar vem EURO 6.1 kar dobro kontrolira tudi izpust trdih delcev.

Sploh ne.  Z vsakim novim "EURO" se trdi delci samo zmanjšujejo (da se jih ne zazna na testiranjih) so pa z zmanjševanju vedno bolj škodlivi.

Ko se kuri ogenj ali pri starem traktorju ki kadi so trdi delci kar veliki in se ustavijo v plučih in jih enostavno izkašljaš, za razliko nanodelcev iz "sodobnih"  dizelskih motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Sploh ne.  Z vsakim novim "EURO" se trdi delci samo zmanjšujejo (da se jih ne zazna na testiranjih) so pa z zmanjševanju vedno bolj škodlivi.

Ko se kuri ogenj ali pri starem traktorju ki kadi so trdi delci kar veliki in se ustavijo v plučih in jih enostavno izkašljaš, za razliko nanodelcev iz "sodobnih"  dizelskih motorjev.

še ta udarc :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 2. 2021 ob 7:16, thumper pravi:

dizli so preživeli svoje ...

Kje pa!

Dejta uporabit malo ZKP!

Zakaj je takšna gonja proti dizlom? Zaradi une VW afere? Ker bolj onesnažujejo?

Kje pa. Kolikor se spomnem, je nemški ADAC dokazal, da so dizli čistejši od bencinarjev.

Gonja je, ker so politiki pogruntal, če ugasnejo daljnovode in zaprejo bencinske črpalke, bojo električni in bencin avti obstali in noben ne bo šel nikamor...dizla,  tudi modernega, za male pare predelaš na jedilno olje...in se pelje dalje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Buschi pravi:

Kje pa!

Dejta uporabit malo ZKP!

Zakaj je takšna gonja proti dizlom? Zaradi une VW afere? Ker bolj onesnažujejo?

Kje pa. Kolikor se spomnem, je nemški ADAC dokazal, da so dizli čistejši od bencinarjev.

Gonja je, ker so politiki pogruntal, če ugasnejo daljnovode in zaprejo bencinske črpalke, bojo električni in bencin avti obstali in noben ne bo šel nikamor...dizla,  tudi modernega, za male pare predelaš na jedilno olje...in se pelje dalje.

 

In te poj.b.jo zaradi trošarin (ko da se na kurilca voziš) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Tedybear pravi:

Et tu, Brutus?

( hebale vas jed E rske, met E rske,     as V alt...) ??

 

Zmaga b(i)lanca, kadar je... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!