Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2012


Sanda7

Priporočene objave

Končno padla spet ena furca :). Ker so vremenarji rekli da bo vroče sva s kolegom sklenla da dans malo više. Torej v Lipnici levo proti Deutchlandsbergu in se povzpela na Wienebene. Spodaj sva sicer videla neko tablo na kateri je pisalo da je cesta gešpert fur ale farcojg, pa se nama to ni zdelo preveč pomembno, sva mislila da bova z motorji že kako prišla skozi. Ampak kakih 10 km pred Wolfsbergom je bla cesta res popolnoma zaprta in so naju delavci nagnali nazaj. Hočeš, nočeš sva obrnila in nazaj v Deutschlandsberg. Ker se nama še ni bilo za domov in ker je bilo v dolini peklensko, sva se povzpela še na Hebalpe in se priključila na cesto čez Packsattel proti Twimbergu, pa potem onih par kilometrov sanjske ceste med Twimbergom in Wolfsbergom... WAU. Pa dalje do Sv. Andraža in Lavaminda na Golico, Radlpass pa domov. Blo je super, ampak za nekaj časa imam bregov dovolj :).

Aja, fotka je iz Wienebene

post-18360-0-17049000-1345928108_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tam pa čez Mrzlo vodo (Riofreddo) do meje in čez,

Riofreddo? Misliš Trbiž, Fužine ali Belo peč?

Meni Riofreddo pokaže enih 700 km južneje pri Pescari...

Drugače...spet mam "uržah", da se zapeljem tja čez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri Kmetica2,Anja37 in njena močnejša polovica,zbor na OMW in napad na Cerknica,Ribnica.Kočevje,Kolpska dolina(Stari trg,Dol,Žaga,Fara,Osilnica) pa čez Medvedje ride na Kočevje,Jurjevica,Nova štifta,Cerknica.Ride in pizza v Postojni,pa nazaj v Lj.

Prijetna družba in uživaških panoramskih 400km slikc pa ne bo......zakaj?...zanalašč!! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri Kmetica2,Anja37 in njena močnejša polovica,zbor na OMW in napad na Cerknica,Ribnica.Kočevje,Kolpska dolina(Stari trg,Dol,Žaga,Fara,Osilnica) pa čez Medvedje ride na Kočevje,Jurjevica,Nova štifta,Cerknica.Ride in pizza v Postojni,pa nazaj v Lj.

Prijetna družba in uživaških panoramskih 400km slikc pa ne bo......zakaj?...zanalašč!! :P

A ste bli vi pol parkirani pri gostilni v Žužemerku tam okol 13:20?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri Kmetica2,Anja37 in njena močnejša polovica,zbor na OMW in napad na Cerknica,Ribnica.Kočevje,Kolpska dolina(Stari trg,Dol,Žaga,Fara,Osilnica) pa čez Medvedje ride na Kočevje,Jurjevica,Nova štifta,Cerknica.Ride in pizza v Postojni,pa nazaj v Lj.

Prijetna družba in uživaških panoramskih 400km slikc pa ne bo......zakaj?...zanalašč!! :P

:slap: spet spustil lepo furo, a jebi ga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno padla spet ena furca :). Ker so vremenarji rekli da bo vroče sva s kolegom sklenla da dans malo više. Torej v Lipnici levo proti Deutchlandsbergu in se povzpela na Wienebene. Spodaj sva sicer videla neko tablo na kateri je pisalo da je cesta gešpert fur ale farcojg, pa se nama to ni zdelo preveč pomembno, sva mislila da bova z motorji že kako prišla skozi. Ampak kakih 10 km pred Wolfsbergom je bla cesta res popolnoma zaprta in so naju delavci nagnali nazaj. Hočeš, nočeš sva obrnila in nazaj v Deutschlandsberg. Ker se nama še ni bilo za domov in ker je bilo v dolini peklensko, sva se povzpela še na Hebalpe in se priključila na cesto čez Packsattel proti Twimbergu, pa potem onih par kilometrov sanjske ceste med Twimbergom in Wolfsbergom... WAU. Pa dalje do Sv. Andraža in Lavaminda na Golico, Radlpass pa domov. Blo je super, ampak za nekaj časa imam bregov dovolj :).

Aja, fotka je iz Wienebene

V petek so imeli narejen se obvoz, po nekih kozjih stezicah.Aja, Weinebene je tam. Ce si v teh koncih se splaca it se proti Koflachu in na Gaberl. Ce ne za kaj drugega,majo gori dober strudl ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ste bli vi pol parkirani pri gostilni v Žužemerku tam okol 13:20?

Ne...Žužemberk smo spustl.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek so imeli narejen se obvoz, po nekih kozjih stezicah.Aja, Weinebene je tam. Ce si v teh koncih se splaca it se proti Koflachu in na Gaberl. Ce ne za kaj drugega,majo gori dober strudl ;)

Ja, lahko zbiraš, sladkega ali pa manj sladkega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega smo prevozili pred dvemi leti - lepo je v tistih konmcih in bo treba še ponovit.

http://www.mkkamnik.net/forum/index.php?showtopic=1925

Lansko leto pa sva "odelala" se Seefeld in okolico.

http://www.mkkamnik.net/forum/index.php?showtopic=1945

LP

Popravljeno . Popravil Fazer03
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri Kmetica2,Anja37 in njena močnejša polovica,zbor na OMW in napad na Cerknica,Ribnica.Kočevje,Kolpska dolina(Stari trg,Dol,Žaga,Fara,Osilnica) pa čez Medvedje ride na Kočevje,Jurjevica,Nova štifta,Cerknica.Ride in pizza v Postojni,pa nazaj v Lj.

Prijetna družba in uživaških panoramskih 400km slikc pa ne bo......zakaj?...zanalašč!! :P

Sem vas videl, ko ste se peljali mimo kampa Muhvič (Dol)... Midva sva bila ta vikend terensko razpoložena na 4 kolesih ob Kolpi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Riofreddo? Misliš Trbiž, Fužine ali Belo peč?

Meni Riofreddo pokaže enih 700 km južneje pri Pescari...

Drugače...spet mam "uržah", da se zapeljem tja čez.

Ne, ne, mislila sem točno to - Mrzlo vodo oz. Riofreddo :) (točka B na karti): http://goo.gl/maps/E13f4

Popravljeno . Popravil Keiko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vas videl, ko ste se peljali mimo kampa Muhvič (Dol)... Midva sva bila ta vikend terensko razpoložena na 4 kolesih ob Kolpi...

in da nisi poklicu pa na pir povabu......mogu boš zamenjat motor,ker GS ne vozjo Gorenci je predrag :P :lol:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno malo predaha in časa za lenarjenje. Ob tako lepem vremenu ni časa, da bi človek sedel za računalnikom in tapkal opise zadnje poti. Tole deževno nedeljo izkoristim, da opišem kje sem se potikala z bivšima sodelavcema. Mislim pa, da počasi "zastrupljam" že moje nove sodelavce in nekateri že hitijo delat izpit za motor :naughty: .

V petek zjutraj smo se dobili na OMW-jevi črpali v Lescah in krenili proti Salzburgu. No seveda... prej smo mogli naredit še ovinek do Bischoshofna in si ob vznožju ogledat skakalnico in se je tako izpolnila želja moških dveh predstavnikov poti. V Hallein smo si šli ogledat rudnik soli. Kaj naj rečem o tem rudniku ... turistična atrakcija, kaj pa drugega. V rudnik se zapelješ na vlakcu podobni zadevi, v globino se spustiš po dveh drčah in po slani vodi se zapelješ s splavom in prikažejo tri ali štiri krajše filmčke. O samem pridobivanju ali prikazu pridobivanja soli pa nič. Na koncu sicer dobiš manjšo dozico soli in za vse to odšteješ 18,00 EUR :?, je bil pa sicer zabaven spust po drči. Od Halleina smo se potem zapeljali proti Königssee in si potem v okolici poiskali prenočišče.

Drugo jutro smo se "dajali" okoli tega ali si gremo ogledat Orlovo gnezdo ali ne. Na glasovanju "dva za in ena proti" smo si šli ogledat še to turistično atrakcijo, čeprav bi jaz rajši naredila 300 - 400 km več tisti dan in prihranila 15,50 EUR na vstopnini. Predno se nam je uspelo zopet vrnit v dolino se je ura nagibala že čez eno popoldan. Potem pa hitro po zamišljeni in mnogo skrajšani poti do Wallgava. Čas nas je tako preganjal, da ni bilo časa za postanke in dokumentirat poti s fotkami, pri tem sem (priznam) stalno vihala nos in se jezila na fanta, ker sedaj zaradi ogleda Orlovega gnezda ni bilo časa za postanke. Peljali pa smo se ob prelepem Achenskem jezeru, zanimiva mi je bila tudi Nemška alpska cesta, ki teče ob reki Isar, na tej pa je bilo zaradi vročine polno kopalcev. Dolina ob reki Isar me je pritegnila, zaradi same narave in tekoče reke med tistimi hribi, polna je nanosa belega proda in v tisti vročini bi mi res sedlo, da bi se tam malo ohladila. Pod večer smo prispeli v Wallgau, ki je idiličen turistični kraj z značilnimi hišami v tirolskem stilu.

V nedeljo zjutraj smo si najprej šli ogledat sotesko, ki je v bližini kraja Mittenwald. Sotesko sem odkrila, ko sem "guglala" po zemljevidu in pripravljala plan tega potovanja. Za ogled soteske smo porabili skoraj dve uri pa smo si ogledali krajšo varianto. Je pa zanimiva, ker so visoko nad sotesko sprehajaš po kovinskih mostičkih in je bilo vredno ogleda. Od tu smo pot nadaljevali proti Walchensee in Kochelsee in ker je bila nedelja so bile kolone avtomobilov, ki so hiteli proti jezeroma, ob jezeru pa je bilo že tudi polno kopalcev. Od Kochelsee smo potem zavili proti Garmisch-Partenkirchru čez Fernpass proti Inssbrucu. Ustavili smo se v Watenssu pri tovarni Swarovski in naslednjič ko bom šla v tiste konce si bom planirala ogled muzeja kristalov Swarovski. Prenočili smo že na znanem kraju v Hotelu Sonnwend v Neudorfu, ki je idilični letoviški kraj s smučišči in z manjšim jezercem ter vse v tirolskem stilu, veliko lesnih gankov, veliko rož, veliko lesa in vse lepo urejeno.

V ponedeljek zjutraj smo zopet dali na glasovanje ali si gremo ogledat muzej starodobnih motorjev, ki smo ga po naključno odkrili na poti od Watensa do Neudorfa. Fanta sta bila seveda za starodobne motorje jaz pa sem se odločila, da jo nazaj proti domu mahnem sama. Mikal me je tudi Glokner, fantoma pa ni dišal ta predlog. In tako sem jo pičila po Gerlosstrasse, vendar ne mimo Krimmlskih slapov, temveč po eni obvozni cesti in se tako izognila cestnini, ki jo pobirajo na tej cesti. Na Gloknerju pa mi je čas ušel iz rok, saj se kar nisem mogla nehat potikat tam gor, ko sem pa že enkrat plačala 22,00 EUR :wacko: za to cesto.

Bilo je luštno čeprav je bilo celo pot vroče in nič ni pomagalo, da sem imela odprte vse zračnike na obleki. Na nekaterih odsekih so bile ceste polne avtomobilov, kar je pomenilo, da nismo mogli potovat s tako hitrostjo. Junija če je lepo vreme je bol prijetno flankirat z motorjem, pa še hitreje prideš na želeni cilj. Bi bila pa velika škoda če se nebi izkoristilo tega vremena, pa kaj če je celo pot curljalo in kapljalo od nas.

Ko bo pajkica to vidla,par dni v temi za en dan,joj,joj :O jaz sm komaj celo kožo odnesu :P :lol:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pajkica to vidla,par dni v temi za en dan,joj,joj :O jaz sm komaj celo kožo odnesu :P :lol:

revež, še kar se sekiraš :O a boš lohka spal dons? :kva1:

dej če ne ti kako pravlco za lahko noč pošlem :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pajki to bi blo fantastično al pridm jaz teb al ti men :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo..sm pozabu..do Idarje na Gabronovih 30 let in kolegovih 8 kepic...žur kot se spodobi, furca pa tudi :D

post-18923-0-24315300-1346072339_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pajki to bi blo fantastično al pridm jaz teb al ti men :kva2:

ti prid, da boš lohka spet kej u dnevne vtise napisu :P ... pa ne praznih rok hodit :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti prid, da boš lohka spet kej u dnevne vtise napisu :P ... pa ne praznih rok hodit :surrender:

ne no..plis..potem bo pa o volku 1 dan, o prvem kozličku 2 dan, od drugem kozličku 3 dan.........................................................................................................
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pajkica to vidla,par dni v temi za en dan,joj,joj :O jaz sm komaj celo kožo odnesu :P :lol:

Ja, ja se je začutilo eno "utripanje" in "lomljenje petk".

Ne vem, ne vem kaj je to med vama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in da nisi poklicu pa na pir povabu......mogu boš zamenjat motor,ker GS ne vozjo Gorenci je predrag :P :lol:

Mater pa še prav potuhnu sem se za koruzo, ko ste mim peljal, da me ja ne bi kdo opazu!

Btw: dva dni sem topel pir pil dokler nisem odkril, da imajo tud zamrzovalnik...

Je pa lepo tam ob Kolpi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega smo prevozili pred dvemi leti - lepo je v tistih konmcih in bo treba še ponovit.

http://www.mkkamnik....?showtopic=1925

Lansko leto pa sva "odelala" se Seefeld in okolico.

http://www.mkkamnik....?showtopic=1945

LP

Superca, lepo pripravljeno. Tudi jaz bom še zagotovo šla v tiste konce ker sem sedaj dobila spet nove ideje za pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!