Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

8 minutes ago, krucymucy said:

To z nizkim teziscem je nekdo pobral iz avtomobilizma, ker je nekje prebral da imajo bokserji nizko tezisce.

Imajo seveda, ampak ne na motorju.

Razlog da se GS in ostali boxerji seveda tako dobro peljejo je, ker so uravnotezeni.

Sploh pa kam se premakne tezisce ko se kmet usede na motor?

Ce se maus je vseeno.

 

Ja, fajn so zbalansirani, zelo fajn, ampako kako bokser nima upliva na tezisce?  Glave z odmicnimi in ventili, zelo tezke zadeve, ma u levelu z glavno gredjo. Ostali motorji pa 25cm visje. Gred pa je se vedno nekje v visini okrog prednje akse, ker ce je prenizko, tud ni ok. Ko se kmet usede, al pa ti al pa jez, se tezisce mal dvigne. Pa se dvigne tud na L in V motorjih. 

 

A ves kaj mene preprica, de ima bokser nixje tezisce, in da  tud na motorjih to spila? Honda Goldwing. Yamaha venture, Suzuki Cavalcade, Kawa KZ1300 so bli strasno podobni motorji. Vsi propadli na racun golde.  Handling golde je bil bistveno bol prijazen, in kljub veliki tezi nic strasljiv. Golda ma pac boxerja. 

 

Kar se motornih konfiguracij tice, se mi bigest looser zdi guzzi, pa ko ga peles, je tud tist hudic nekako smiselen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kmet2 pravi:

Res nimaš pojma :lol1:GS je lahkotnejši v ovinkih kot Versys in jaz to lahko povem iz prve roke , ti pa lalalalalala :)

iz prve roke ti povem, teža gsa se spredaj znatno občuti v ovinkih napram versysu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kugelschreiber said:

 

Ja, fajn so zbalansirani, zelo fajn, ampako kako bokser nima upliva na tezisce?  Glave z odmicnimi in ventili, zelo tezke zadeve, ma u levelu z glavno gredjo. Ostali motorji pa 25cm visje. Gred pa je se vedno nekje v visini okrog prednje akse, ker ce je prenizko, tud ni ok. Ko se kmet usede, al pa ti al pa jez, se tezisce mal dvigne. Pa se dvigne tud na L in V motorjih. 

 

A ves kaj mene preprica, de ima bokser nixje tezisce, in da  tud na motorjih to spila? Honda Goldwing. Yamaha venture, Suzuki Cavalcade, Kawa KZ1300 so bli strasno podobni motorji. Vsi propadli na racun golde.  Handling golde je bil bistveno bol prijazen, in kljub veliki tezi nic strasljiv. Golda ma pac boxerja. 

 

Kar se motornih konfiguracij tice, se mi bigest looser zdi guzzi, pa ko ga peles, je tud tist hudic nekako smiselen....

Imas point. 

Predstavljaj si vrvohodca s palico.

To je bokser. 

Golda ima vse na tleh ja, GS nima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

iz prve roke ti povem, teža gsa se spredaj znatno občuti v ovinkih napram versysu

In koliko km si prevozil  z BMW jem

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

Ma ja, čisto resno, jest bi z zakonom prepovedal vse BMWeje :P

 

Na tem forumu je že prepovedan...ker je vrag tako nevaren ima ima izključno lastno temo (zapor) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Snecer pravi:

teža gsa se kar čuti, sploh v ovinkih, ko se tista masa seli v zdrs sprednjega kolesa

pelji kakšnega z 200kg z normalnim motorjem, v trenutku sr razblini fama o bemflovem težišču... ki ima gori tank 30l :)

Si peljal navadnega GS-a, brez A, ima 10l manjši tank. Že fizika pove (teža in vzvod) kako je z nagibanjem v mirovanju, v ovinkih je pa lažji od TDM, prejšnji, ne vem za težo. Sem videl na črpalki Italijana na GSA s povišanim krmilom...sem pomislil, to pa mora biti dec, pride za mano na blagajno pa enih 10 cm nižji...malo nad 170 je moral bit. Po moje je dobro s celim stopalom stati na tleh za lažje manevriranje, eni jih verjetmo nižajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 3. 2019 ob 8:54, maus pravi:

jebeš prodajalko motorjev ..  :huh: 

baje je tvoja poškodovana nekam v nogo.. torej si ti glavni osumljenec.. se ti ni dalo na pručko stopit al si bil preveč razvnet ob vseh kawah tam okoli ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Na tem forumu je že prepovedan...ker je vrag tako nevaren ima ima izključno lastno temo (zapor) :naughty:

Jaz bi ga zarad težišča prepovedal, pa ker je čisto dovolj dolgokurčnikov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni tlele tema "zakaj ga ne bi meu" :huh:  ... če bi ga mel si odprite drugo temo :dry: 

pluvalna pljuvalka je tukaj :ras: 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, maus said:

a ni tlele tema "zakaj ga ne bi meu" :huh:  ... če bi ga mel si odprite drugo temo :dry: 

pluvalna pljuvalka je tukaj :ras: 

Ti bi si lahko kupil novega RR zdej ...

Aja potem rabis se opremo drugo. NWM

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

a ni tlele tema "zakaj ga ne bi meu" :huh:  ... če bi ga mel si odprite drugo temo :dry: 

pluvalna pljuvalka je tukaj :ras: 

Moderator je sem preselil debato...on je v prekršku. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

GS je kot srnica :P al kravica...no neki :P

ps. bomo tule nabijali dalje. Ti bo že @Snecerprilimal kak dokaz. Be affraid, be very affraid :P

Aja, pa še ena slikca z zelo nizkim težiščem :ras:??

 

 

Bova nadaljevala , ko boš imel kaj več izkušenj z motorji . Ker dosedanje razprave so  s teboj nemogoče , saj črpaš  znanje in nebuloze o teh motorjih iz papirja in virtuale. S takšnim pa se je nemogoče pogovarjat argumentirano ??

KTM in Kawasaki so TOP , drži se tega kar veš ostalo  pusti  nam strokovnjakom ??

pred eno uro, Snecer pravi:

že v prvem ovinku sem zaznal razliko med 270kg napram 200im

 

Ti zaznaš tudi travo rast ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, vandrovec pravi:

Moderator je sem preselil debato...on je v prekršku. :)

seveda, ker so vsi pisali v temo iščem moped. Kdo sploh išče bmw, men se zdi da je bolj pomembno kdo ga ne bi imel :jezik:

pred 34 minutami, krucymucy pravi:

Moderator zadnjic se kave ni hotel placat.?

Plača vedno tist k je ta zadnji bil razbit, pa časti nov moped.

Pri naši mizi gre po vrsti razbijanje:

1. kruci

2. dami

3. lojz

Vse pošteno

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

guzzi, pa ko ga peles, je tud tist hudic nekako smiselen....

Ja, pa iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :inlove:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Bova nadaljevala , ko boš imel kaj več izkušenj z motorji . Ker dosedanje razprave so  s teboj nemogoče , saj črpaš  znanje in nebuloze o teh motorjih iz papirja in virtuale. S takšnim pa se je nemogoče pogovarjat argumentirano ??

KTM in Kawasaki so TOP , drži se tega kar veš ostalo  pusti  nam strokovnjakom ??

 

Absolutno, podpiram take strokovne pogovore na nivoju. Men se zdi da bova v soboto pod večer dorekla nekaj reale, ostalo z virtuale :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Absolutno, podpiram take strokovne pogovore na nivoju. Men se zdi da bova v soboto pod večer dorekla nekaj reale, ostalo z virtuale :P

 

Mislim , da se bova v določenem trenutku celo strinjala hehehe

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Mislim , da se bova v določenem trenutku celo strinjala hehehe

ja, kdo bo prej bruhal se mi zdi.

ps. Miško BMK za bmw, moped ko moped (sam za info, ne pa tega okol govort)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

že v prvem ovinku sem zaznal razliko med 270kg napram 200im

 

spraševal sem te čisto nekaj drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

ja, kdo bo prej bruhal se mi zdi.

ps. Miško BMK za bmw, moped ko moped (sam za info, ne pa tega okol govort)

In mene !   Je pa res da so edino KTM in Kawa res pravi motorji z res pravo tehnično podporo ! 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Je pa res da so edino Kawa res pravi motorji ! 

s tem se pa še js strinjam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Kmet2 pravi:

In mene !   Je pa res da so edino KTM in Kawa res pravi motorji z res pravo tehnično podporo ! 

Nope KTM so eu jajca.

Edin ta pravi moped je kawa. ampak je sam za študente :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, farang pravi:

K bi poslušu stare zakonce ??

Ja. Res je. To pa pomoje zarad pomankanja se_ _ _. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!