Skoči na vsebino

Priporočene objave

... pa še moja izkušnja, kako sem letos z resnimi poškodbami zaključil sezono... Levi, bolj počasen ovinek, ...predvidevam da mi je zaradi olja (od ojlerja, ki je puščal) malo spodneslo zadnje kolo... motor ulovim, poravnam, švedram levo desno, bremzam proti bankini, kjer se motor dobesedno ustavi in samo prekucne in nasloni na desni stranski kufer... jaz pa totalno nerodno telebnem s celo svojo težo na desno ramo in nazaj na križ... sicer takoj vstanem, a roka grozno boli in ni več moja, križ pa boli kot satan... Rezultat je katastrofalen 4x zlom rame in ključnice, ter ledveni vretenc zabit v hrbtenjačni kanal... dobre 3 tedne bolnice, 3 operacije, čaka me pa 3 mesece rehabilitacije hrbtenice, z nošenjem steznika in ene pol leta terapij za ramo... pa zdravilišče... pa kaj vem kaj še vse... ob tem ugotovil da ščitnik rame in hrbtenice v jakni en kurc velja - še pozna se ne udarec na njem,

 

in drugo:  motor je praktično brez praske - ta je le na stranskem kufru... jaz pa totalno sesut. Ker ga pa seveda ne bom gledal celo sezono, je za kazen romal na avto net...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še moja izkušnja, kako sem letos z resnimi poškodbami zaključil sezono... Levi, bolj počasen ovinek, ...predvidevam da mi je zaradi olja (od ojlerja, ki je puščal) malo spodneslo zadnje kolo... motor ulovim, poravnam, švedram levo desno, bremzam proti bankini, kjer se motor dobesedno ustavi in samo prekucne in nasloni na desni stranski kufer... jaz pa totalno nerodno telebnem s celo svojo težo na desno ramo in nazaj na križ... sicer takoj vstanem, a roka grozno boli in ni več moja, križ pa boli kot satan... Rezultat je katastrofalen 4x zlom rame in ključnice, ter ledveni vretenc zabit v hrbtenjačni kanal... dobre 3 tedne bolnice, 3 operacije, čaka me pa 3 mesece rehabilitacije hrbtenice, z nošenjem steznika in ene pol leta terapij za ramo... pa zdravilišče... pa kaj vem kaj še vse... ob tem ugotovil da ščitnik rame in hrbtenice v jakni en kurc velja - še pozna se ne udarec na njem,

 

in drugo:  motor je praktično brez praske - ta je le na stranskem kufru... jaz pa totalno sesut. Ker ga pa seveda ne bom gledal celo sezono, je za kazen romal na avto net...

Katastrofa, ne morem verjet. Želim ti čim boljše okrevanje. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, drži se. Pa čimprej se pozdravi.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa, ne morem verjet. Želim ti čim boljše okrevanje. :yea1:

 

... še jaz ne morem verjet, pa se mi je to zgodilo... najbolj bedasto se počutim, ko komu ki pride na obisk razlagam, da sem v bistvu padel z motorjem, in seveda ga vsak pogleda, ki pa spucan in brez praske stoji na hodniku...  bi se najraje zlagal, da sem z lojtre padel... bi blo bolj verjetno...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še moja izkušnja, kako sem letos z resnimi poškodbami zaključil sezono... Levi, bolj počasen ovinek, ...predvidevam da mi je zaradi olja (od ojlerja, ki je puščal) malo spodneslo zadnje kolo... motor ulovim, poravnam, švedram levo desno, bremzam proti bankini, kjer se motor dobesedno ustavi in samo prekucne in nasloni na desni stranski kufer... jaz pa totalno nerodno telebnem s celo svojo težo na desno ramo in nazaj na križ... sicer takoj vstanem, a roka grozno boli in ni več moja, križ pa boli kot satan... Rezultat je katastrofalen 4x zlom rame in ključnice, ter ledveni vretenc zabit v hrbtenjačni kanal... dobre 3 tedne bolnice, 3 operacije, čaka me pa 3 mesece rehabilitacije hrbtenice, z nošenjem steznika in ene pol leta terapij za ramo... pa zdravilišče... pa kaj vem kaj še vse... ob tem ugotovil da ščitnik rame in hrbtenice v jakni en kurc velja - še pozna se ne udarec na njem,

 

in drugo:  motor je praktično brez praske - ta je le na stranskem kufru... jaz pa totalno sesut. Ker ga pa seveda ne bom gledal celo sezono, je za kazen romal na avto net...

Čim prejšnje okrevanje, da te vsaj malo potolažim z tem, kar se je zgodilo mojem sosedu par let nazaj. Imamo piknik in ima sparkiran motor na štenderju in nekaj pleže po njem in izvaja razne poze (vsi umiramo od smeha) nakar pade motor in kolega okrog(štender se ugreznil v zemljo). Rezultat podobne poškodbe kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še jaz ne morem verjet, pa se mi je to zgodilo... najbolj bedasto se počutim, ko komu ki pride na obisk razlagam, da sem v bistvu padel z motorjem, in seveda ga vsak pogleda, ki pa spucan in brez praske stoji na hodniku...  bi se najraje zlagal, da sem z lojtre padel... bi blo bolj verjetno...

 

pa še tole iz ene druge teme:

 

Resno... resno... ja poleti se res vozim z braincapom... in čelado uporabljam ker je tak predpis in ne da me ščiti pred padcem (o tem ne razmišljam), če ne bi bil je verjetno na krajših relacijah sploh ne bi nosil - priznam... X-lite 402 sem jeseni kupil zgolj z namenom, da jo lahko po želji spremenim v čisto integralko... Pa poleti se vozim v lajblču in kratkih hlačah... upam, da me ne bo nikoli "izučilo"... zaenkrat mi užitek še veliko več pomeni od varnosti (in švicanja).

...rezervni deli? pri lanski lidlovi čeladi je bil zraven rezervni vizir in debelejše obrazne blazinice... letošnjo bom za firbec pogledal jutri ko grem mimo... me pa res zanima katera firma jih je tokrat "posodila"...

 

pa tole:

ob tem ugotovil da ščitnik rame in hrbtenice v jakni en kurc velja

 

 

Klinčev padec..

Ampak bom vseeno vprašal:

Kaj zaeno opremo si pa mel gor?

Je možno da je bla "ta pocen" ampak "dobra"?

Bi blo fajn vedt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, ti se samo pocajtaj pa bo. Mopeda pa ni treba prodajat, sej ni on kriv, da si ti štorasto padel ... poglej kako fino se je izvlekel :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaeno opremo si pa mel gor?

Je možno da je bla "ta pocen" ampak "dobra"?

Ja, tut to je hmmm zalostno cudno in smesno... celada xlite - brez praske... hlace - dainese yamato - bombazne, poletne isto brez praske ali strganine - samo oprale so se in visijo v omari... jakna tekstilna ixon, pac z vsemi vgrajenimi scitniki, ki glede na poskodbe po mojem niso opravili nobene bistvene zasciite - vsaj kaki sledovi udarca se na njih ne poznajo. Cez jakno sem imel se usnjen lajblc. Vsaj kar se hrbtenice tice, bi dodatna zelva ziher pomagala... drugace je pa kot sem ze zapisal slo za vertikalni padec, brez kakrsnegakoli drsenja, zato dejansko nikjer na telesu ni bilo nobene rane, praske ali podplutbe... u pizdo, se usranga flajstra mi ni blo kam nalimat... kot bi padel s postelje... ce bi slo za kakrsnokoli drsenje bi jo pa gotovo te hlace bolj slabo odnesle, pa jakna najbrz tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še moja izkušnja, kako sem letos z resnimi poškodbami zaključil sezono... Levi, bolj počasen ovinek, ...predvidevam da mi je zaradi olja (od ojlerja, ki je puščal) malo spodneslo zadnje kolo... motor ulovim, poravnam, švedram levo desno, bremzam proti bankini, kjer se motor dobesedno ustavi in samo prekucne in nasloni na desni stranski kufer... jaz pa totalno nerodno telebnem s celo svojo težo na desno ramo in nazaj na križ... sicer takoj vstanem, a roka grozno boli in ni več moja, križ pa boli kot satan... Rezultat je katastrofalen 4x zlom rame in ključnice, ter ledveni vretenc zabit v hrbtenjačni kanal... dobre 3 tedne bolnice, 3 operacije, čaka me pa 3 mesece rehabilitacije hrbtenice, z nošenjem steznika in ene pol leta terapij za ramo... pa zdravilišče... pa kaj vem kaj še vse... ob tem ugotovil da ščitnik rame in hrbtenice v jakni en kurc velja - še pozna se ne udarec na njem,

 

in drugo:  motor je praktično brez praske - ta je le na stranskem kufru... jaz pa totalno sesut. Ker ga pa seveda ne bom gledal celo sezono, je za kazen romal na avto net...

samo to so pa res ful hude poškodbe za se samo prekucnit. a ščitniki so sploh bili na svojem mestu, al so se zmaknili in si padel na "golo" ramo? ker te touring jakne so ponavadi dokaj široke :?

drugače pa je res težko verjet glede na to da marsikdo pade pri veliko večjih hitrostih pa jim ni nič. 

 

želim čimprejšnje okrevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ferek: brat je pred leti na dilcanju naredu salto na mestu in pristal na rami. Polomil ni nič, samo klučnco je ven zabrisal. Dobu je steznik. Končni rezultat: rama še zmeri pleše. Precej boljša varianta sanacije je, da not ustavjo šrauf. Meni je tud lan enkrat na eni serpentini zaradi prahu odnesl zadn bicikl. K sreči sem bajk zglihal še pred bankino. No, čimprej se pocajti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah vcasih je potrebn samo "taprav" kot pod katerim pades pa si polomljen kt.. huh

 

pr men sta bli obe situaciji.. 2010 ko sm odletela (po lastni neumnosti, ker sm prevec po desni strani vozila) sem se naslonila na ograjo, katera me je odbila na tla.. hitrej sm bla pokonc kot na tleh- motorju prakticno nic, js dve zlomljeni stpalnici desne noge in mezinc na levi roki.. sezona in pol zakljuceni zame zarad vseh gibsov in rehabilitacij..

 

lani v bosni, zarad enga bedaka ki je pripeljal po hribu navzdol na pol tut po mojmu pasu na ze tko al tko ozki cesti+neki cudni mesanci betona in proda+stare gume+moja neucakanost.. u glavnem en kup razlogov- spet bla hitrej pokonc kot na tleh, motor razpadel (sprednja luc visela na kablih, desna tacka, zadnja bremza sla po gobe), skrivljen kriz na balanci (sm pelala zadnjih 30 al kolk ze km po strani da sm sla naravnost- in ja, pelala sm sama naprej, pa tut pol nazaj do doma od neuma NP, pa tut l.2010 bi, ce bi lahko stopila na nogo in se nebi bala ustavit na kakmu semaforju, ker bi se prekucnla zarad nedelujoce noge), na meni ena modrica u obliki srca na boku in to je blo vse.. na opremi niti pika, nic, nada, njente.. kot da sm vrgla motor na tla in si neki zmisnla.. :P

 

ampak- gremo dalje!! novim zmagam naproti! velik ljudi pa mi je rekl naj zamenjam motor.. tko da.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah vcasih je potrebn samo "taprav" kot pod katerim pades

 

 

:OK:    :worship:  :worship:  :worship:  :worship:

 

Ja se definitivno strinjam .............. da je od kota .............. precej odvisn .............. :naughty:  :naughty: ........... kako ...............padeš ............ :naughty:  O:-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, najslabši so koti 0 ° ali pa 180 °

vse ostalo še nekak gre :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, najslabši so koti 0 ° ali pa 180 °

vse ostalo še nekak gre :P

 

Opasan je kot 270°  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah vcasih je potrebn samo "taprav" kot pod katerim pades pa si polomljen kt.. huh

 

pr men sta bli obe situaciji.. 2010 ko sm odletela (po lastni neumnosti, ker sm prevec po desni strani vozila) sem se naslonila na ograjo, katera me je odbila na tla.. hitrej sm bla pokonc kot na tleh- motorju prakticno nic, js dve zlomljeni stpalnici desne noge in mezinc na levi roki.. sezona in pol zakljuceni zame zarad vseh gibsov in rehabilitacij..

 

lani v bosni, zarad enga bedaka ki je pripeljal po hribu navzdol na pol tut po mojmu pasu na ze tko al tko ozki cesti+neki cudni mesanci betona in proda+stare gume+moja neucakanost.. u glavnem en kup razlogov- spet bla hitrej pokonc kot na tleh, motor razpadel (sprednja luc visela na kablih, desna tacka, zadnja bremza sla po gobe), skrivljen kriz na balanci (sm pelala zadnjih 30 al kolk ze km po strani da sm sla naravnost- in ja, pelala sm sama naprej, pa tut pol nazaj do doma od neuma NP, pa tut l.2010 bi, ce bi lahko stopila na nogo in se nebi bala ustavit na kakmu semaforju, ker bi se prekucnla zarad nedelujoce noge), na meni ena modrica u obliki srca na boku in to je blo vse.. na opremi niti pika, nic, nada, njente.. kot da sm vrgla motor na tla in si neki zmisnla.. :P

 

ampak- gremo dalje!! novim zmagam naproti! velik ljudi pa mi je rekl naj zamenjam motor.. tko da.. :D

samo če se ne motim si enkar padla v tekstilu drugič pa v usnju :? al se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je tu sploh kdo, ki lahko potrka na les, ker ni imel nesreče z motorjem. Predvsem tisti, ki imate že kar precej dolg motoristični staž. Upam, da ni preveč offtopic. 

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je tu sploh kdo, ki lahko potrka na les, ker ni imel nesreče z motorjem. Predvsem tisti, ki imate že kar precej dolg motoristični staž. Upam, da ni preveč offtopic. 

LP

 

 

.... motoristi se med sabo razlikujejo samo v tem, da so se eni že "ulegl", tadrugi se pa še bodo .... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se s prejšnjim pripeljal na dvorišče, se zaklepetal, pozabil podstavit taco preden sem zlezel z motorja in se zvrnil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo če se ne motim si enkar padla v tekstilu drugič pa v usnju :? al se motim?

 

ne, to mas res, samo polomljena nism bla zarad obleke, ker sm mela stopalo in roko, mam pa tako rokavice kot skornje se vedno iste.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, to mas res, samo polomljena nism bla zarad obleke, ker sm mela stopalo in roko, mam pa tako rokavice kot skornje se vedno iste.. :)

 

uglavnem, štorasta si :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnem, štorasta si :P

uglavnem.. padce že obvlada!.. to zna kr prav pridet :OK:

Popravljeno . Popravil tintin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnem.. padce že obvlada!.. to zna kr prav pridet :OK:

zdej pa sam še vožnjo po dveh kolesih osvoji... :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!