Skoči na vsebino

Priporočene objave

Kiki pa ti si pravi đek :OK: na motorju tlačim to našo lepo zemljico od ranega otroštva in sem kot otrok in pozneje kot najstnik pač padel,saj sem bil veliko na motorju po raznih gozdnih potkah,saj smo se skrival pred ta modrimi,ker smo bili brez izpita...to so bili taki nedolžni padci kot na Mamutovanju,ki jim jaz rečem nabiranje izkušenj za resnejše kasnejše motorje........

Imel sem pa samo eno resno nesrečo v kateri sem utrpel hude poškodbe(to pa je bilo ko nisem bil več najstnik)ki me je tudi marsikaj naučila in izučila.....od takrat nisem in upam,da nikoli več padel.......in ti pravi motorist,frajer mi tumbaš,meni in ostalim,da ne znamo vozit......ker smo ljudje in pač delamo napake.......in star slovenski pregovor pravi,da kdor dela greši.......pa da ti poenostavim,ker si tak frajer.....kdor se veliko vozi ima pač več možnosti za nesrečo,kot tisti ki je pozimi,ko je zunaj led in sneg za monitorjem in pametuje,da se oni po ledu ne znajo vozit..... :BUA:

In frajer...vsak ,ki je kdajkoli padel je za to izkušnjo bogatejši kot ti in za to tudi izkušenejši in bolj odziven za krizne situacije na cesti kot ti,ki si brezmadežen in po moji oceni tvojega posta prej ovira na cesti kot pa motorist......al pa po tvoje frajer,ker še nisi padel.

Če nisi še nikoli padel hvala vsemogočnemu in jaz ti iz srca želim,da tudi nikoli ne bi...in to mislim resno....samo nimaš pa pravice take nabijat,saj so tisti ki so že padli po svoji ali pa ne krivdi lahko veliko boljši motoristi kot si sam oz. so večji frajerji kot ti,pa se ne rabijo nič trudit..... :closedeyes:

Če strnem svojo misel.....Rossi in ostali profiji,mislim tudi v drugih segmentih ne samo v ss so že parkrat ubrisali po tleh.........se pravi ,da niso za motor aaa in še zdaleč niso taki frajerji kot ti,si pa želijo in se trudijo.........ja če vrjamemo v smrkce :P

No ne vem če so to lepo tvorjeni stavki ,a če bi mi rad kot vajencu pokazal ali me kaj naučil o motorizmu.....bodi previden,da na cesti sam ne postaneš vajenec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se znaš pelat, ni možnosti da padeš

če NASA zna naredit raketo za tja in nazaj nebo nič narobe

in ja lepo si tvoru stavke, čeprav nevem za koga

če nisi v nekaj 100% ne poizkušaj oz ne potem jamrat

ja sem padu, pa to pa uno pa tretje, ne jamrat zdaj, kdo ti pa rekel da se moraš pelat če se neznaš

Popravljeno . Popravil kiki89
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se znaš pelat, ni možnosti da padeš

če NASA zna naredit raketo za tja in nazaj nebo nič narobe

in ja lepo si tvoru stavke, čeprav nevem za koga

če nisi v nekaj 100% ne poizkušaj oz ne potem jamrat

ja sem padu, pa to pa uno pa tretje, ne jamrat zdaj, kdo ti pa rekel da se moraš pelat če se neznaš

še en sezonski voznik ki se ne sprav na motor če ni več kot + 20.

Pa kaj če sem padu? nism prvič in tud zadnjič ne. Vsaka taka izkušnja te neki nauči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe ma dejt no. Ki-Ki je po vsej verjetnosti ena od tistih-razdvojenih osebnosti-in ma na M-svetu dva nika. En prjazen (kolikortoliko) z enim se pa pizdi čez vse. Vemo mi take :ninja:

Da ne bom čist off-topic. Padu sm, upam da nikol več, ampak če sem realen, bom še :P -(upam da brez posedic)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milan Štibilj mi je nedavno rekel, da se je treba bat tega, da samo enkrat padeŠ. "V 30 letih dirkanja je Šlo včasih tudi tleh, in vedno se je naŠlo nekaj ljudi, ki ni so mogli razumet, kako sem lahko spet padel. No v teh letih je Šlo kar nekaj teh pod ruŠo. Padli so samo enkrat."

Zakaj se valjam po tleh? Ker je fizika včasih kurba. Sploh če ji pomaga Šlamparija, razgreta glava, ali prometni udeleženci brez znanja cppja. Čas, preživet na cesti intenzivno zmanjŠujem, kakŠno Šlamparijo manj nam že rata narest, glava pa hmm, ko pridem na dirkaliŠče, je tko k je reku John McGuinness za TT-isle of man: I'm nervus before the start, but the second I go down the road, my mind goes completely blank. Ker je s prazno glavo včasih zelo težko ugotavljat do katere meje mi bo teta fizika Še dovolila izvest naslednji manever, sem 99,99% da bom vsaj Še enkrat v življenju motor vrgla po tleh. Najverjetneje ga bom pa večkrat :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en sezonski voznik ki se ne sprav na motor če ni več kot + 20.

Pa kaj če sem padu? nism prvič in tud zadnjič ne. Vsaka taka izkušnja te neki nauči.

Ocena stanja, okoliščin za vožnjo tudi veliko prispevata k verjetnosti za padec :)

Nekdo, ki silo z motorjem na sveže zapaden sneg in led kar kliče po padcu ali?

Dirkanje je pa nekaj drugega, tam je padanje sestavni del vožnje, kjer je tudi okolje prirejeno za kontrolirane padce.

Drugače se pa strinjam, da je kiki pretiraval. Ker vsega pa nikoli ne moreš predvideti in znati, tako da so padci neizbežni, ne pa nujni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocena stanja, okoliščin za vožnjo tudi veliko prispevata k verjetnosti za padec :)

Nekdo, ki silo z motorjem na sveže zapaden sneg in led kar kliče po padcu ali?

to z oceno stanja in okoliščin se strinjam...zato pa sem dal za na slončke zadaj kramparco ( ki je tako mimogrede stala 31€ ) in se peljal - skoraj - "kot gospod" .. je pa res , da če bi bila plača en teden prej , bi bila tudi prva kramparca ... in ne boste verjeli da me je enkrat nekih 20m razmetavalo - sem se ujel a ni bilo prijetno - kriv sam zaradi prevelike hitrosti ko sem zapeljav v malo več snega..

no pa ravno sem se spomnil , da sem ga enkrat pred 2-mi leti tudi jaz položil - blatna luža s poševnim robom - preden sem se zavedal sem bil na boku obrnjen v nasprotno smer , z nogami na pedalih in umazanim zunanjim robom škornja ..bolj sem gledal bolj sem bil čist ( za take padce kar podpišem - če ti je že usojeno potem : "bolje večkrat po malo kot enkrat hudo! )..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajaaaaaa. se opravičujem sem narobe razumel, sem imel drugačno predstavo

brez zamere :blush:

Nea, fse je fredi, morš pa razumet, da ti in ostali, ki še vozijo tricikle, veliko težje padejo :P
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrno sem do sedaj samo dva krat in obakrat z Vespo. Prvič, ker sem se zagledal v "mačko" ob cesti, avto pred mano pa se je ustavil...... tehnično v bistvu nisem padel ampak sem poletel čez belanco, ko je spodneslo sprednje kolo in sem ostal na nogah (po desetih metrih laufanja čez križišče) ...... sramota v glavnem. Drugič pa sem prevažal polno košaro flaš med nogami in nisem mogel stisnit zadnje, ko se je spet pred mano naenkrat ustavil avto. Takrat pa sem f..no ko deska. Sramota še večja ker je bilo ob dveh in polno križišče folka. Ni ostala ena flaša cela.....

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nea, fse je fredi, morš pa razumet, da ti in ostali, ki še vozijo tricikle, veliko težje padejo :P

ko sem jaz zapeljal - zadnji - z asfalta na sneg ... ja prvi je šel po tleh mp3 ...pol pa še speljat nikamor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem jaz zapeljal - zadnji - z asfalta na sneg ... ja prvi je šel po tleh mp3 ...pol pa še speljat nikamor...

popravljam...namesto tricikl vnesi besedo quad :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravljam...namesto tricikl vnesi besedo quad :D

s quad-om pa ne moreš več pasti..tam se prevrneš .... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šlo prednje kolo po snegu..po svoje. .

neprilagojena hitrost ? ali si za kakŠnim tipom z dobro ritko pogledala ? :lol: ( sam praŠam iz lastnih izkuŠenj ..le da je bila ritka ženska )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če šteje to da mi je padel motor (brez mene) na bencinski črpalki :headbang: po moji neumnosti, porinil sem motor preden sem šel na njega in se mi je pri tem zložila tačka in padec je bil neizbežn.

Kjer je bilo kr nekaj ljubi je padel tudi moj ponos, to je moj prvi padec, če se šteje to za padec ( za take padce takoj podpišem ) .

Moram povedat, da je bilo vse skupaj tako na hitro in ne dojemljivo zame, da sem se pozabil zahvaliti fantom na pumpi.

Fantje če berete tole najlepša vam hvala za pomoč. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skusal se izognit lezecemu policaju (vedno so policaji krivi hehehe)... narahlo zadel v robnik in ker je bilo malo peska... bam.... 7 metrov drsenja po asvaltu... :/ pol pa hitr laufat do motorja pa čimprej se odpeljat :) domov sem se pripeljal sele nekaj ur kasneje, ker sem se pač se malo vozil.. :)

skoda: skrivljena ročka sklopke, uničen nov smernik, obrušeno krmilo, malo popraskan vizir na novi celadi in uničena nova rokavica.....

poškodovan pa najvec moj ponos ker.. ahhh... kreten pač...... kej več pa ni za povedat....

lep začetek sezone in uuuuuupam da edini padec letos....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanimivo.. Sam prevec se kregate :)

Glede teh izsiljevanj.. Peljal sem se po stari cesti Bled-Kranj, sobota ura okrog 15h. V kraju Posavec, nasproti priljubljenega lokala Jostov hram :) cca 50 m pred kriziscem vidim nek majhen avto (japonc,korejc kvajestvem), ki caka da bo zapeljal na glavno cesto proti Bledu, Radovljici. V avtu zenska, okrog 25 let, cela lepa. Gledam jo v oci, ona mene pac v motor. Peljal sem se cca 50 km/h. Ne vem zakaj, nek glas mi je rekel, da sem se malo pribremzal. In hvala bogu da sem, ker je ta hlod babji zapeljal ven, po tistem ko me je cca 5 sekund z pogledom spremljal. Zapelje ven, in seveda nato sredi krizisca panicno pocaka. Obvil sem jo komaj po desni strani na cesti, ki se je vkljucevala z desne, ker se itak nebi ustavil do nje. Katastrofa!!! Takoj sem pomisli, da imam prizgan zmigovec, ampak ga res nisem imel, ko sem ustavil sem pogledal. Kr neki, ne morem razumeti, zakaj je to naredila. Cist me je sokirala, zgubil sem zaupanje v karkol sigurnega na cesti. Ustavim potem tam na robu, vs iz sebe pogledam zensko v avtu (itak ji je ugasnu avto sred ceste) in nakazem z roko, kaj zaboga si mislila. Valda, s prstom si potrka po glavi, čes kaj je z mano in vzge avto ter odpelje..

Edina razlaga mi je, da je bla zenska bolna (psihicno). Ker ce ni bla, si zasluzi da bi jo nekdo posteno naluftal (neznejsi spol gor ali dol) v dobro nje same ter okolice. Men je res vzela zaupanje v karkol sigurnega na cesti, ter razumno obnasanje udelezencev v prometu. Itak ves ta proces temelji na nekam samoumevnem medsebojne zaupanju.

Sm prsou dam cist slabe volje, zivcn do konca.

Moj 2. skoraj, pravijo da gre v tretje rado, srcno upam da ne..

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistih padcev ko smo s ceste zletel k so bremze odpovedale...nas je korenina presenetla / ogromna lukna, olje na cesti...se ko smo se s 4kami, oldijam pa 125 okol ganjal ne stejem ravno :)

prvi padec je biu ko smo izpit delal...na poligonu...pocasni slalom...nimam pojma kaj,mau predna bremza pa smo se ulegl...mene mau noga bolela k sm jo norc pod motorjam drzala da nebi biu popraskan (sm prva izpit na njemu delala) to pa to....ta drugic smose pa tut ulegl, poukrozno obracanje na pocas, teren je viseu, šuder na cesti pa mi je sam spodrsnlo :/

ampak upam da ce ze bodo padci, da bodo taksni kot te2 in ne kaj bolj drasticnega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padel do sedaj samo s APN6 (knock, knock) zaradi vožnje po ledu. Posledice: v bistvu niti čutil nisem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno kot ecoslo86 sem dozivel jaz, ko mi je zenska pripeljala po NAPAČNEM pasu nasproti.

Hvalabogu pri zelo nizkih hitrostih, tako da sva se oba uspela ustaviti, ampak ona se je name potem drla da kaj mi ni jasno.

Niti besede nisem spregovoril, ker taki bolnici ne bi z vojsko psihiatrov ničesar uspel dopovedati. Me je pa takrat zelo zaskrbelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanimivo.. Sam prevec se kregate :)

V avtu zenska, okrog 25 let, cela lepa. Gledam jo v oci, ona mene pac v motor. Peljal sem se cca 50 km/h. Ne vem zakaj, nek glas mi je rekel, da sem se malo pribremzal. In hvala bogu da sem, ker je ta hlod babji zapeljal ven, po tistem ko me je cca 5 sekund z pogledom spremljal. Zapelje ven, in seveda nato sredi krizisca panicno pocaka. Obvil sem jo komaj po desni strani na cesti, ki se je vkljucevala z desne, ker se itak nebi ustavil do nje. Katastrofa!!! Takoj sem pomisli, da imam prizgan zmigovec, ampak ga res nisem imel, ko sem ustavil sem pogledal. Kr neki, ne morem razumeti, zakaj je to naredila. Cist me je sokirala, zgubil sem zaupanje v karkol sigurnega na cesti. Ustavim potem tam na robu, vs iz sebe pogledam zensko v avtu (itak ji je ugasnu avto sred ceste) in nakazem z roko, kaj zaboga si mislila. Valda, s prstom si potrka po glavi, čes kaj je z mano in vzge avto ter odpelje..

Lp

mogoče ji je pa šinilo v glavo : " če se noče sam ustaviti s tem lepim motorjem da bi me zdrl moram pa drugače ukrepati in jaz njega zdreti ..."

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Men je res vzela zaupanje v karkol sigurnega na cesti, ter razumno obnasanje udelezencev v prometu. Itak ves ta proces temelji na nekam samoumevnem medsebojne zaupanju.

Zaupanje v sigurnost na cesti? Pozabi!

Promet danes, kot opažam temelji na neki fuzzy logics, kjer so možnosti stanj dejansko neskončne. Ljudje pa se v konkretni situaciji odločajo izven okvirov, ki jih postavlja zakonodaja, ki naj bi bila osnova. Ker večina zakonodaje ne pozna in ker je večini španska vas. Na kratko, delajo kretenizme. Stanje jača še nezainteresiranost policije za preventivno delo na cesti.

V taki situaciji ne moreš in zavoljo svoje varnosti ne smeš pričakovati logičnih in zakonitih reakcij ostalih udeležencev v prometu. Izgleda da še posebej to velja za ženske možgane. Ne vem sicer kaj botruje tej moji ugotovitvi. Najverjetneje veliko število neumnosti, ki jih na vsakdanji poti na šiht doživljam v veliki večini ravno s strani, mah kaj bom okolišil, pičkovja! Tudi situacije, kjer sem bil v življenski ogroženosti so povzročile ravno peesde, za povrhu še krepko ostarele, da se še za kakšno kompenzacijo ne bi bilo smisla meniti.

Tako da, ko vidiš osebek ženskega spola v prometu izključi moške hormone, naj bo še taka mrha in vklopi vse možne alarme in pričakuj nemogoče. Priporočam, da se od take situacije odstraniš čimprej je možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaupanje v sigurnost na cesti? Pozabi!

Promet danes, kot opažam temelji na neki fuzzy logics, kjer so možnosti stanj dejansko neskončne. Ljudje pa se v konkretni situaciji odločajo izven okvirov, ki jih postavlja zakonodaja, ki naj bi bila osnova. Ker večina zakonodaje ne pozna in ker je večini španska vas. Na kratko, delajo kretenizme. Stanje jača še nezainteresiranost policije za preventivno delo na cesti.

V taki situaciji ne moreš in zavoljo svoje varnosti ne smeš pričakovati logičnih in zakonitih reakcij ostalih udeležencev v prometu. Izgleda da še posebej to velja za ženske možgane. Ne vem sicer kaj botruje tej moji ugotovitvi. Najverjetneje veliko število neumnosti, ki jih na vsakdanji poti na šiht doživljam v veliki večini ravno s strani, mah kaj bom okolišil, pičkovja! Tudi situacije, kjer sem bil v življenski ogroženosti so povzročile ravno peesde, za povrhu še krepko ostarele, da se še za kakšno kompenzacijo ne bi bilo smisla meniti.

Tako da, ko vidiš osebek ženskega spola v prometu izključi moške hormone, naj bo še taka mrha in vklopi vse možne alarme in pričakuj nemogoče. Priporočam, da se od take situacije odstraniš čimprej je možno.

spet se prevec posplosuje-....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,...glede posploševanja....imam ženo,ki je zelo dobra motoristka in voznica in to ne mislim da kolenčka in divja z 200 in več na uro,ampak v naseljih spoštuje pravila(omejitve) je previdna in ob situacijah preudarna....izven urbanih naselij ga pa tudi lepo požene a še vedno previdna in varnja vožnja....skratka na 100 se jih zagotovo nabere za prste obeh rok,ki ne razmišljajo kot kure....

Se pa strinjam (delno) tudi z ostalimi......kadar koli me je kdo na cesti izsilil,pa zraven potem še pametoval je bil ženskega spola.....ne vem...mogoče naklučje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!