Skoči na vsebino

Priporočene objave

.

... zakaj sem padu ???? :eek:

 

... ponavad zato, k sem divjou .... :hmm:

 

 

 

 

.

ps.

... nikol več ne bom divjou ... :(

... prsežem ... :P

Popravljeno . Popravil pik1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se prisilite, da v morebitni paniki pred (kar zgleda kot preostrim) ovinkom ne stisnete bremze, ampak nagnete in odvozite?

Dosti vaje...

 

Priporočam Novi Marof, da dobiš občitek, kako se motor da nagnit, na cesti pa kanček zdrave pameti, da ne voziš kot na N. Marofu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snatcher,defenitivno pa ne posluš Dr.Jakoba ....."Nč bremzat,samo nagni in odpri gas" .... :eek:...sploh je pa dobr gas odprt do konca ko si v največjem nagibu,ti povem pol pa še zaupanje dobiš v letenje,dokler te kakšna ovira ne ustavi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... zakaj sem padu ???? :eek:

 

... ponavad zato, k sem BIL NERODEN .... :hmm:

 

 

 

 

.

ps.

... nikol več ne bom divjou ... :(

... prsežem ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se prisilite, da v morebitni paniki pred (kar zgleda kot preostrim) ovinkom ne stisnete bremze, ampak nagnete in odvozite?

 v glavi se moraš prisilit........predvsem v glavi, pa velik prakse, da ti postane vožnja avtomatska, da točno veš kako bo motor zaviral in s kako brzino boš šel skoz ovinek.

p.s. jst po potrebi tut zaviram v ovinku........seveda z občutkom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda .. to vela samo za Angleže :P

 

da naute po nasprotni strani vozili in to probaval ..  ;)

 

Pa za Japonce tudi velja. Edino bemfli sekajo mimo :P

.

ps.

... nikol več ne bom divjou ... :(

... prsežem ... :P

 manj pa tudi ne :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se šel malo ''Grand Enduro Slovenija'' in sem zagrizel v tak klanc, da ga moped ni mogel prežvečiti (zgolj posledica tega, da moj serviser ne zna nastaviti vžiga in motor pri polnem gasu pokašljuje).

Sredi klanca, kaj pa drugega, moped crkne in se zapelje skupaj z mano nazaj v dolino, rikverc. Kaj hujšega ni bilo, odtrgana stranska plastika in popraskana čelada. In želja po dobrem mehaniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda .. to vela samo za Angleže :P

 

da naute po nasprotni strani vozili in to probaval ..  ;)

countersteering ali potisno tehniko prakticirajo vse dobre avtosole(lani naredil izpit za A, podiral in vozil motor samo na ta nacin,kakor tudi zdaj na svojem )lahko pa recem ,da sem takoj po izpitu to povedal enemu starejsemu *rider-ju*in je potem rekel samo hvala(ima hondo varadero in jo zdaj obvlada se boljse kot prej pa se zmantran ni) :OK: so pa tudi druge stvari(target fixation,you drive where you look itd..)recimo moto gp pocasen posnetek v ovinku to najlepse pokaze(tip leti v levi ovinek a prednje kolo pa je zamaknjeno na desno)Zanimivo je ,da ko uporabljas to tehniko, te motor s svojo tezo sam nagne v ovinku.POZOR!to deluje mislim da nad 20 km/h nizje ne!!!!!

Popravljeno . Popravil Endurosatan
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zdej nekaj vprasal.

 

A se da kako drugace sploh vozit moped? Me prav zanima kako je tisti izkusen motorist vozil varaderko prej. Je v levo zavil v levem ovinku?

Pizda pol pa en najde na youtube video o countersteeringu mopeda je pa cel "oh vau" tole bom pa probal. Kot da je dosedaj vozil kako drugace.

 

tepcki

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakam samo se to, da bo nekdo zacel razlagati, da pred ovinkom samo ramo naprej das pa moped sam zavije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakam samo se to, da bo nekdo zacel razlagati, da pred ovinkom samo ramo naprej das pa moped sam zavije.

ne to pa ne, jst samo vizualiziram začrtano pot, potem pa kawa sama pelje, a bmw nima tega gadgeta?  :glare:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne to pa ne, jst samo vizualiziram začrtano pot, potem pa kawa sama pelje, a bmw nima tega gadgeta?  :glare:

 

Potnik ne maram biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zdej nekaj vprasal.

 

A se da kako drugace sploh vozit moped? Me prav zanima kako je tisti izkusen motorist vozil varaderko prej. Je v levo zavil v levem ovinku?

Pizda pol pa en najde na youtube video o countersteeringu mopeda je pa cel "oh vau" tole bom pa probal. Kot da je dosedaj vozil kako drugace.

 

tepcki

 

Kruci, zadnje čase se mi zdiš nekam napet in nestrpen?  :friend2: :)

 

Men če bi lani omenu CS recimo nebi vedel kaj to je.... Potem sem pa enkrat zasledil video in voila, sad znam :)  

 

Nismo se vsi rodili pametni kot ti ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakam samo se to, da bo nekdo zacel razlagati, da pred ovinkom samo ramo naprej das pa moped sam zavije.

 

Na MS je vse možno, jaz sem se veliko od tebe naučil o gumah in veliko prihranil na tvoji neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne obvladaš cs al karkol že pol greš u maline? šit, kva nisem prej vedla.... a zato je šlo kr naravnost :O

 

:grim

 

Vsak ima svoj slog vožnje... eni porivajo skozi ovinek, drugi očitno nravnost, spet tretji čisto drugače... Važno da uživamo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zdej nekaj vprasal.

 

A se da kako drugace sploh vozit moped? Me prav zanima kako je tisti izkusen motorist vozil varaderko prej. Je v levo zavil v levem ovinku?

Pizda pol pa en najde na youtube video o countersteeringu mopeda je pa cel "oh vau" tole bom pa probal. Kot da je dosedaj vozil kako drugace.

 

tepcki

tocno tako vsi uporabljamo countersterring le da eni vozimo tako :grim evo tu je najlazje povedano 

:smoke: se biciklisti ga uporabljajo samo se zaradi majhne teze to skoraj ne vidi :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruci, zadnje čase se mi zdiš nekam napet in nestrpen?  :friend2:  :)

 

Men če bi lani omenu CS recimo nebi vedel kaj to je.... Potem sem pa enkrat zasledil video in voila, sad znam :)

 

Nismo se vsi rodili pametni kot ti ;)

 

Kaj sem kurac nestrpen ce je pa edino mogoce se peljaz mopedom v ovinek na ta nacin.

 

Na MS je vse možno, jaz sem se veliko od tebe naučil o gumah in veliko prihranil na tvoji neumnosti.

 

Jaz pa sem se od tebe naucil da obstajajo za motor originalne pnevmatike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem kurac nestrpen ce je pa edino mogoce se peljaz mopedom v ovinek na ta nacin.

 

 

Jaz pa sem se od tebe naucil da obstajajo za motor originalne pnevmatike.

 

Pomiri se poba  :jezik:

 

Nekateri za CS ne vejo, pa kljub vsemu ga podzavestno uporabljajo... In en uporabnik (nevem kateri), je spraševal kako ovinek speljat (če ugotoviš da si prehiter), ne da bi panično bremzal, oz zapeljal naravnost.... In če ne ve za CS, ma ni šanse da bo upal v tistem trenutku balanco kontra pritisnit.... 

 

ti si itak fenomen v vožnji :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!