Skoči na vsebino

Priporočene objave

spet se prevec posplosuje-....

Sorči, se zavedam, kaj sem napisal. In se zavedam, da so tudi dobre voznice. Prav zato že nekaj časa prav sistematično opazujem katerega spola je zavolanski osebek, ki dela bedastoče na cesti.

In kot sem napisal, prevladajo babure. Ne trdim, da ne naletim tudi na deca bumbarja. Seveda, a v manjšini.

Lahko bi opisoval te situacije, a bi bil predolg, niti se mi ne da.

Tako da ponavljam, to so moja osebna opažanja z vsakodnevnih fur na šiht in nazaj in niso pogojena s kakšnim šovinizmom.

Lahko pa kakšna feministka sedaj skače v luft, če ji paše. Ji ne branim, saj je znano, da so to ženske brez dlake na jeziku. :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil sicer padec ampak situacija v kateri se lahko marsikdo znajde. 3 kolegi gremo na izlet v dolomite.Na avstrijskem podeželju, na ravni pregledni cesti dohitimo traktor. Kolega sta vozla pred mano in se pripravljata za prehitevanje, ko sta že na drugem pasu traktorist brez obotavljanja odvije na levo stran, blokira celo cesto. Prvi je šel čez travnik, drugemu je nekako uspelo skrožit, jaz sem bil toliko zadaj da sem se lahko ustavil. Uglavnem stric ni ne pogledu ne žmigovca dal ne nič, on je v svojem svetu in se odpravu na njivo. Pazit se je treba takih situacij. Marsikateri gospodje niti avta ne vozijo več, ali ga pa nikoli niso, za po njivi predpisov ne rabijo poznat in jim hitro gre iz navade previdnost. Nam pa ne sme !

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorči, se zavedam, kaj sem napisal. In se zavedam, da so tudi dobre voznice. Prav zato že nekaj časa prav sistematično opazujem katerega spola je zavolanski osebek, ki dela bedastoče na cesti.

In kot sem napisal, prevladajo babure. Ne trdim, da ne naletim tudi na deca bumbarja. Seveda, a v manjšini.

Lahko bi opisoval te situacije, a bi bil predolg, niti se mi ne da.

Tako da ponavljam, to so moja osebna opažanja z vsakodnevnih fur na šiht in nazaj in niso pogojena s kakšnim šovinizmom.

Lahko pa kakšna feministka sedaj skače v luft, če ji paše. Ji ne branim, saj je znano, da so to ženske brez dlake na jeziku. :smoke:

ma sej priznam da jih je precej takih da se vprasas ''pa kdo je tej babnci izpit dau''

ampak se pa zadne case vse veckrat kej taksnga clovek tut uprasa pr kaksnemu osebnku moskega spola za volanom... (in ne SPLOH ne izpostaulam tistih ki majo sipo dol pri -5 stopinjah ipd..)-.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(in ne SPLOH ne izpostaulam tistih ki majo sipo dol pri -5 stopinjah ipd. .)-.-

In kaj je narobe s tem?? Sem pač navajen mopeda pa mi je v avtu prec prevroče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je narobe s tem?? Sem pač navajen mopeda pa mi je v avtu prec prevroče...

đejk ti si izuzet, tebb je se vroce ce sam stojis zunej,sam na to pomojm upliva kr hitr abstinencna kriza od futke med nogam... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 x zaradi odvzete prednosti motor vedno totalka jaz enkrat bp enkrat popraskan,1 x alko spet motor totalka

jaz pa tudi bl švoh ampak sem se zlizu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti zaradi lastne neumnosti in... pohotnosti.... Na parkingu ene avto trgovine gledam rabljene avte, ko mimo pripelje ena bjonda v Twingotu. Pogleda sta se nama srečala, -ona pelje naprej, jaz pa na juriš čelado gor in z motorjem za njo. Veš, da je imela že kar nekaj prednosti, pa sem moral konkretno ožemati gas. No, v eni ravnini je pa na mojem pasu stal avto in čakal na zavijanje v levo. Stop luči in žmigavca nisem videl prej, kot pardeset metrov pred sabo. Sunkovito zaviranje, blokirana sprednja in... centimeter mimo onega avta sem drsel. So se sturtz bugli izkazali za zlata vredno naložbo. Pa ogledalo je šlo rakom žvižgat. Policija in rešilec so bili v par minutah tam. Meni pa nič, so me pa preventivno odpeljali v bolnico (menda sem z motorjem salto naredil v zraku in so očividci takoj klicali 112), alkotest pa tudi 0,00. šola je bila, upam, uspešna. Hvalabogu, ne draga. Babe so nevarne, blond še posebej. Ni več razsodnosti v zgornji glavi... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Odkrito povedano - ne vem. Ravnina, pri 60-70 kmh, na mestu kjer se cesta zacne spuscat zadnji del motocikla zaplese v desno, v levo, in nazaj v desno ter me ob tem sname. Jutri bo bolje. Ce se ne bo pretirano razbolelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tale tema se mi je vedno zdela nekam brezvezna. Vendar delitev izkušenj pomaga. Včeraj sem se po nevihti peljal iz garažne hiše, ki jo dobro poznam, skozo rolo vrata, ki jih prav tako dobro poznam (zapiranje 0,75 m/s). Tudi didatne induktivne zanke za motorje smo postavljali tam. Smeh in šok : kot indijanec, ki ga sestrelijo s ponija sem fasal Efaflex direkt v gobec, roke je odtrgalo z balance in kwanejrečem. Jaz na hrbet, bajk pa meter naprej na tla kajpada. Pustimo to, da se počutim kakor demonstrant proti G8, ampak bogi Kawl ima desni deklc plastičen al kwa. V strahu pred lastnico sem že na e-zalivu, tačas pa bo "odprto" kot sklopke pri Ducatiju. No ja, sem našel en Tupperware istih dimenzij, dokler ne nabavim česa plehnatega.

Nauk : ko ga našponaš po klančini, ne razmišljaj o tem ali bi pir spil v akademski četrti ali doma, temveč o tem, če je klinčeva zanka prijela ali ne (in zlasti - če bi imel na glavi normalno čelado namesto poštarske, bi morda brez šoka lahko stisnil obe ročici ter počakal, da varnostna letev umakne klinčev rolo).

Tko. Tudi jaz nisem preveč brihten. Ampak zdajle se počutim že prav dobro (rdeči noski, pa to).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pregledal , žal zadnji meter ni pokrit, cam2 pa pokaže samo jezno glavo. Sicer pa je identično sekvenci "Max Headroom - Blipverts".

post-2096-0-26514900-1341774294.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem padel...ker mi je srna iz desne strani v elegantnem skoku skočila naravnost v prvo kolo in me "sestrelila" na desni bok. 50m pred odcepom za Blejski grad.

Boli me vse, zlomljenega in polomljenega nič. Motor: zaščita motorja je odigrala svojo vlogo. Dobil jo je auspuh in ročica ter stopalka zavore in desno ogledalo.

Najbolj boli spoznanje, da sem padel z mesec dni starim motorjem.

Aja 7.7.2012 ob 08.35.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

1. 28.5.12 pod Velebitom sva s kolegom vsak na svojem motorju pri cca. 30 km/h delala servis pa te zagrabi rob asfalta, motor cca. pol ure potem v voznem stanju in naprej na Pag počit in celit obtolčenine

2. 3.8.12 ob 6.30 pa z nočnega le po domov z leve srnjak v moja rebra, hvala bogu spet počasen, motor malo porajsan, jakna raztragana, srnjak pa zvizno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj padec na koncu sezone 2012.

Grrrrrrrrrrr, ko se na dokaj lepo nedeljo motoristično skrbno oblečeš, seveda z vstavljeno termo oblekco, da ti je prijetno in v tem času vžgeš motor ter pustiš da se motorno olje prekuha na delovno temperaturo, si nadeneš čelado, prestaviš v prvo ter hočeš odpelješ nekaj kilometrov v izi, da se gume navadijo asfalta. Potem pa 10m od doma ko nazorno še poslušaš predenje agregata in čakaš da se začnejo odvijati zvoki harmonije iz izpuhov KATASTROFA. Prileti jeb... maček od ne vem kje pred prvo kolo in butneš po tleh kot bi te infarkt. Ko se pobereš ves pošlajsan po obleki ter kolneš in gledaš kje je jeb.... mačkon, vidiš na motorju da se bo za letos moto sezona zaključila. Ja če ne bi bilo jeb... mačkona bi bila res DOKAJ lepa nedelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3x

- leta 1983 v Trnovem spregledal prednostno cesto ( Tomos elektronik 90 ), pa je zmanjkalo placa za bremzat. Prletu u levi bok enga Audija 80. Moped fuč, jest sem naredu lepo salto čez audija, je pa čelada naredila ta svoje, par modric - nič hujšega.

- 2005 Pegaso ........ zajebancija na dvorišču pred hišo....... ob ožemanju gasa na mestu ( moped v prestavi ) mi spodrsne sklopka .................. potegne mašino izpod riti ......... pa ne spustim takoj vsega iz rok ................... baje je bilo fino za videt ............ sem bil kar konkretno popraskan, moped pa je preživel.............

- 2011 - na poligonu delamo osmice. V eni od osmic, se prav na sredi osemke z mopedom nisva mogla zmeniti. Jest sem hotel v levo, moped pa v desno. No na koncu sva šla - po tleh oba.

Torej....... zakaj sem cepnil? 1 zaradi svoje nezbranosti, drugič zaradi neumnosti, tretjič ................ se pač zgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nabavil sem xtx 660 krasen supermoto bicikel...

prvega maja sem se spravil na furo na Zatrnik,,,večina ga pozna k se pelješ na Pokljuko...

vozil sem za bratom u twingotu zdelo se mi je prepočasi :kva2: pa sem ga obvil in pohodil gas...

nekje na 8 ovinku pa suprise polagati sem začel ovinek nekje pri 100-120 ko sem zagledal pesek od posipanja cest na ovinku.....

panično po zavorah motor na bok jaz pa z njim na tla....drsiva......potem pod odbojno ograjo višine cca 40 cm motor useka v odbojni količek vrže naju pod ograjo...

trenutek teme potem pa zanimiv pogled....xt-ka je visela na rogovili drevesa obešena na kufer težka je 190 kg nad strmino jaz pristal v odtočnem betonskem kanalu....

rezultat:: odrgnjen škorenj....

motor spredaj plastika luč in balanca fuč...

škoda da nimam fotografij ki jih je posnel nekdo ki mi je pomagal zanimiv posnetek....

rodil sem se še enkrat takrat ker je na tistem mestu nekdo že doživel tragično nesrečo zvedel od motorista z ninjo ki je pomagal....

kako sem pa zletel pod bankino da je nisem udaril pa nimam pojma...

nič drugega kot moja neumnost..... :klicaj:

Popravljeno . Popravil Vojko Zurc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Danes v Šentjurju. Jaz v avtu, kolega za mano na motorju. Zavijava levo pri piceriji Osmica (takoj za policijo), naenkrat slišim cviljenje, pogledam v špegu pa BAAAM. Edn striček se zaleti zadi v njegov motor, motor v moj avto, kolega pa v luft in pristane na nogah. Na srečo ni blo nč hujšga, razen udarca v nogo (kakih 5cm dolga špura, takoj temno modra, kasnej rdeča). Si mislim "pa ne me jebat", grem ven iz avta, pogledam motor (kolega je že stal tak da sem vidu da z njim ni blo nč narobe) - razbite plastike zadi, spredi, luč poširfana, tablca zavita pod gumo. Na mojem avtu skoraj nič, razen poliranje bo potrebno. Se zapeljemo na stran, izmenjamo podatke, poslikamo, noben nič ne komplicira, striček da številko zavarovalne police pa je to to. Motor je še bil vozen, se odpeljema domov, testirama tresenje, vlečenje v kakšno stran - na srečo vse vredi. Podrobnejši pregled pri mehaniku. 

 

Na srečo se je končal bolj ali manj z razbito plastiko, študiram pa ka bi lahk blo če striček ne bi pribremzal nič. In po drugi strani, ka bi blo če bi meu striček ABS.

 

Tak da sem današnji dan preživel bolj ali manj pri zavarovalnici, v bolnici na pregledu in pa na kafetkanjih zarad jeze in vsega kar pride zram, namesto nekje na odprti cesti z vetrom v očeh! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dezuje, moker teren

gres po hribu navzdol, cca 30 % klanec, pred tabo pošrek cez leto dni staro podrto deblo od bukve debelo cez 15 cm. Tik pred deblom gas, prepozno .... prednjega odneslo in si na na deblu prehitel m. .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dezuje, moker teren

gres po hribu navzdol, cca 30 % klanec, pred tabo pošrek cez leto dni staro podrto deblo od bukve debelo cez 15 cm. Tik pred deblom gas, prepozno .... prednjega odneslo in si na na deblu prehitel m. .......

 

tegale pa ne stekam cist najbolj.. a ti si se picu u deblo pa odletu al kako? 

 

 

Danes v Šentjurju. Jaz v avtu, kolega za mano na motorju. Zavijava levo pri piceriji Osmica (takoj za policijo), naenkrat slišim cviljenje, pogledam v špegu pa BAAAM. Edn striček se zaleti zadi v njegov motor, motor v moj avto, kolega pa v luft in pristane na nogah. Na srečo ni blo nč hujšga, razen udarca v nogo (kakih 5cm dolga špura, takoj temno modra, kasnej rdeča). Si mislim "pa ne me jebat", grem ven iz avta, pogledam motor (kolega je že stal tak da sem vidu da z njim ni blo nč narobe) - razbite plastike zadi, spredi, luč poširfana, tablca zavita pod gumo. Na mojem avtu skoraj nič, razen poliranje bo potrebno. Se zapeljemo na stran, izmenjamo podatke, poslikamo, noben nič ne komplicira, striček da številko zavarovalne police pa je to to. Motor je še bil vozen, se odpeljema domov, testirama tresenje, vlečenje v kakšno stran - na srečo vse vredi. Podrobnejši pregled pri mehaniku. 

 

Na srečo se je končal bolj ali manj z razbito plastiko, študiram pa ka bi lahk blo če striček ne bi pribremzal nič. In po drugi strani, ka bi blo če bi meu striček ABS.

 

Tak da sem današnji dan preživel bolj ali manj pri zavarovalnici, v bolnici na pregledu in pa na kafetkanjih zarad jeze in vsega kar pride zram, namesto nekje na odprti cesti z vetrom v očeh! :D

 

to sem pa ze slisala za par primerov k so se zgodil na tak nacin.. pa kaj je fora? da ne vidjo motorista spredi al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje trenutek nepozornosti... sej nekateri tud stoječga kombija ne vidijo :slap:

pa saj ni važno.. glavno da je blo vse ureu :)

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič je bilo še v tistih letih, ko nam je bilo vseeno, če nam avtomatik na luknjasti cesti zvija pod ritjo. Neka čudna šjorca mi je dobesedno skočila pred avtomatika, je mislila, da ima prednost, če gre prek prehoda za pešce. Ona je dobila balanco v ledvice, jaz pa spoznanje, da je tudi jet-ka za silo dobra. Živ in zdrav sem strgano bundo vrgel v smeti.

Drugič sem z BMW R65LS raztrgal levi bok fičotu. On je dal levi smerokaz, jaz sem mislil, da bo le obšel avtobus na avtobusni postaji. Seveda sem spregledal odcep na levo. Jaz pa prestavo dol, levi smerokaz, v levem ogledalu je bilo za menoj prazno, pa gas. Pa le do njegovega levega boka. Možiček je seveda zavijal levo, S ščitnikom desnega cilindra sem mu razparal levi bok, s sprednjim odbijačem je pa končal v ograji mostu. Totalka. Jaz sem pa imel na hrbtu le podrsan kombinezon in upognjen desni ščitnik cilindra. Pri prijatelju kleparju smo vse porihtali za kračo na Kekcu. To je bilo l. 1993. 

Tretjič. Ali kdo pravi, da na motorju ni mogoče zaspati? Zvečer po šihtu, enkrat julija, le dva km pred domom, sem pogledal pod kožo, pa malo po bankini, kar me je zbudilo. Z motorjem sem dobesedno skočil na cesto, opletalo je sem ter tja, on v desno, v levo pa jaz. Še sreča, da ni bilo prometa. Popokala je le plastika, koliko je je na maxi skuterjih, pa veste sami. Popravili smo za en črn in en bel.

Četrtič, na dvorišču pri prijatelju, pri 3km/h (tri), na debelo nasutem produ. Me je blo sram še cel mesec.

 

Do sedaj sem imel več sreče kot pameti.

 

Ciao.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!