Skoči na vsebino

Ducati 748 - ali se splača nakup za prvi motor


Cveto

Priporočene objave

Kolega kupuje ducati 748 za njegov prvi motor. Ne more se odločit med 748 ali r6 yamaho. Vsi mu odsvetujejo 748. Kaj pa vi o tem menite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se vzdržim sodelovanja v temah kot je tale, ampak včasih mi prebije.

Za prvi motor je pa res čisto vseeno katerega izmed teh dveh izbere. Jaz bi vzel 748, ker se mi zdi bolj frajerski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ne se zdej tukej kregat noter ker moped je boljši. Resno rabi odgovor ker ne ve ka naj kupi. Ducati je res velik lepši od r6 sam je pa model star oz. letnik ni tolk star je 2000 oz. vsaj takega hoče.

r6 tut gleda tak letnik.

:shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm....bi bilo priporočljivo, da bi post, kr ta tvoj kolega napisu, ne vem zakaj bi rabil posrednika.

Za prvi motor ???? Ja verjamem, da se težko odloča, in težko mu človek tut svetuje, ker dejansko pri izbiri takih dveh motorjev, je dobro imeti že vsaj malce izkušenj, po svojih izkušnjah se potem odloča, kaj bi mu bolj ležalo. V takem primeru ga potem zanimajo vprašanja, na katera mu po svojih zmožnostih lažje odgovarjaš.

Kar koli bo kupil, bo to zanj prezahtevno....sej ne pravim, da se ne bo peljal, ampak daleč daleč daleč od tistega, kar ti motorji zmorejo. Tudi če ima v glavi vse poštimano, dolgo časa bo preteklo, in veliko kilometrov, ko se bo počutil v takšnem sedlu, kot "riba v vodi" Na začetku bo vsem zatrjeval, kok je vse super, v resnici bo pa letelo veliko kilometrov v "temo" na "slepo" Skratka prezahtevna motorja za začetnika. Če hoče bit pa frajer, pol pa.....je to njegova odločitev.

Kaj kupiti ? Mašini popolnoma različni zasnovi, če mu je všeč navor in pospešek iz nizkih obratov, ekstremna sport pozicija...pol je to 748, če mu je všeč tehnično vizualna dovršenost in napiljenost japonca v visokih obratih...pol je to R6. Okusi glede videza so različni. Meni osebno je lepša R6.

Ker se R6..v nizkih obratih nekje do 7000, pelje nedolžno in potegne šele na vrhu, mislim, da bi mu to bolj ustrezalo, nevarnost odnašanja zadnjega kolesa vsaj na zaćetku je manjša, dopustljiva je manjša previdnost na ročki za plin, motor dejansko hitreje odpusti napake. Pri pospeševanjih skozi ovinke in vstopih v ovinek, zna biti Ducati precej brutalen pri dodajanju plina skozi ovinek (moč je na nizkih obratih), hitro odnese kolo in ta vožnja "počez" zna biti za začetnika, ki ni vajen brutalnosti navora ob agresivnejšem dodajanju plina, zelo nevarna.

Oba motorja imata odlično ciklistiko, sploh pa 748. Sam kot začetnik teh razlik in nobenih drugih razlik, med motorjema ne bo opazil, mogoče navor spodaj pri ducatiju in moč pri R6 na vrhu.

Sam pa po vsej verjetnosti ne ve, in ne bo čutil, kaj za sabo, povlečejo omenjene karakteristike agregatov, v stilu vožnje......tko da se malce pridružujem komentarju, da je vseeno kaj kupi. Svetujem, da naj se odloči za kaj lažjega, se bo hitreje učil, lažje naučil, pridobil manj boleče izkušnje, imel lažji prehod na zahtevnejši motor....itd. :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 748, ker se mi zdi bolj frajerski.

hehe, Jason, goood1 :D

o taki izbiri bi se dalo razpravljati za cel roman ... in veliko tega je ze bilo napisanega na forumu (funkcija: Isci :wink: )

sicer ne zelim biti pristranska, vendar ni dvoma: 748. 8)

heh, zdi se mi, da je r6 posebne vrste raketa - se posebej za 1. motor - in da moras res dobro pogledat, kam se bos izstrelil, ko zacne zares vlect :shock: ... ducati pospesuje enakomerneje in nekaterim to pac bolj ustreza ... nekateri presodijo ze, ko se samo usedejo na motor, saj ti ze lega in drza telesa povesta, kaj ti bolj odgovarja - predrzno izjavljam, da je 748 tukaj v prednosti - vsi ostali argumenti so gotovo bolj *razumski* in predlagam, da primerja(ta) vse kljucne elemente in odlocitev bo otrocje lahka :idea: (navsezadnje se bo verjetno odlocil za nekaj cisto tretjega :wink:).

... ne bom nadaljevala, ker vidim, da je medtem Gianni ze skoraj vse razlozil ... 8)

... vsekakor pa: velik srece!!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kr velik dnarja ja. Sej ga bom zdej naučil tipkat pa mu bom pokazal ki se rač. pržge tk da bo sam še kej napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno katerega bo kupil, IMHO ne eden ne drugi ni primeren za začetnika :? ... Oh ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čst vseeno je kr motor kupi sam da mu je všeč, more pa sigurn gledat na to kakšni so stroški zdrževanja itn....

Vsekakor pa ga lahko pe eni sezoni zamenja ?!?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se jaz odločal bi vzel ducatija ker bi ga tudi čez čas lažje prodal kot yamaho oz bi manj izgubil.

Me prav zanima, ja... :?

Osebno bi pa rajš priporočil R6, ker lažje odpušča napake, in je na splošno bolje vozna...

Za začetnika pa sploh, 748 je bolj za izkušenejše.

Itak imam R6, Ducatija 748 sem pa že vozil dvakrat, sicer samo za pokušino, vendar vseeno (sej je drgač zanimiv)....

Kok je pa razlika v ceni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducatija seveda- dva cilindra zakon za vozt - :lol: -drgač pa kakor komu paše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itak ducatija nej kup, samo pamet nej da v desno rocko kot pri vsakem motorju.

Motor ni ne ta ne kateri drug varen pol pa kakor vzames...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne en ne drug nista primerna za prvi motor. Da se bo vožnje približno toliko navadil, da bi začel izkoriščati kar motarja ponujata, ter sam do potankosti občutil razliko med njima, nastavitvami vzmetenj, zavorami, gumami, bo imel vsaj dve sezoni orenk dela. V tem času pa se ga lahko tudi naveliča.....

A prej ni čisto nič vozil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi motor? .....aja? ......ja cool.saj zraven hanzija je se nekaj prostora v KC.

in malo ctiva na temo........

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.php?t=1960

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.php?t=1211

zaradi mene si lahko kupi raketo,samo ce zraven mene naredi pizdarijo na cesti in jaz prezivim,on ne bo.

ah ICE ne mi s takimi, ker to lahko v neskonconst na to temo debatiras. Nikoli ni prov. Lahko se tud tebi naredi, lahko se meni, lahko se ti na cesti, al pa ti sneg iz strehe pade pa te ubije al pa polom.

Ce ma clovk pamet pa da si kup motor ker mu je full lep in ne zato da ga bo 100% izkoriscal potem je cist vseen kaj kupis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robberrt pa nima čist popolnoma prav. mislim, da naj se možak odloča med ER5 in GS500E. Bo še najboljš za njega.

Lp, fisher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splošno dejstvo:

fant na oreng mofi, brez izkušenj, 1. motor - disaster

ledeni :wink: je malo podramatiziral, ker včasih le tako lahko nekomu, ki mogoče misli da se z denarjem za motor da kupiti tudi znanje vožnje, dopoveš, naj raje vloži v svoje življenje, to je :arrow: manj konjev pod ritjo in več soli v glavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da smo si čisto vsi podobni kar se tiče tiščanja. Tud če je kdo bolj umirjen bo kdaj prišo v situacijo, ko se mu bo zluštalo pa bo do konca navil gas in lahko se ravno takrat zgodi...če bi bil konec pri 200 bi mogoče motor še nekak uspel obvladat, če je to pri 210 ali 270 je lahko že preveč...lahko je to že 80. Zato pamet v roke pa najprej na manj močnih, se če mate dnar za take motore pol ga tak ni problem čez leto al pa dve tud kupit, ampak pol vsaj veš kaj maš in zakaj maš - no, recimo :D Jaz se zdaj nebi najbolj prijetno počuto na kaki kravi pa čeprav si jo ful želim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... tole je pa kar velikopotezno ... Jaz sem sam pri sebi nekako razcistil (in upam, da se ne bo izkazalo, da sem se ustel oz. se precenil), da je tam nekje razreda FZS 600 se kolikor toliko razumno imeti za prvi motor, ceprav se zavedam da mi bo na zacetku prevec.

748 in R6 pa ... hehe :D Posteno :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!