Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

zelo ugodno prodam kia sportage 2.0i, seveda veliko boljša kot dizl, z manjšimi stroški vzdrževanja,poraba je pa itak ista kot pri dizlu.Navali narod, bencinarji so šparovčki :P pa še 4x4 je.

za 20€ bencina ,se da ob normalni vožnji nardit celo 130km :(

Naj mi še en pametnjakovič reče ,da je bencinar zakon :bum:

POHITITE, KOLIČINA JE OMEJENA :lol1:

ker sm mel svojga renojčka spet mal pr mehaniku, lahk rečem, bencinar je zakon :)

čist resno. jaz u treh letih in 150 000 prevoženih ne vidim prihranka. Ker pa sem imel povrh vsega še precej smole in se je dCi enkat pošteno podrl, sem finančno gledano v solidni zgubi. primerjava 1.4i in 1.5dci je prihranek cca2€/100km če to pavšalno zaokrožim navzgor, na 2.2, kar je +10%, sem v treh letih in teh 150 000 prihranil 3300€ nabavna razlika je bla cca 2500€. torej mam teoretično 800€ v treh letih. Servisne intervale sem si po izteku garancije postavil na 12 000, in je pr dizlu cca 100-140€ dražji, zarad dražjega olja naftnega filtra ki stane fakin 60€ in filtra klime ki je prejšnji ni imel.

to je relativno točen opis rednega vzdrževanja.

Izredno je blo pr bencinarju menjano 1 cinšpula 2 tesnili na glavi, en izpušni kolektor. od doma je šel z 300 000km. dizelček je v 150 000 km napedenal cca 2000€ popravil. jes, ker imam srečo, so se vsa zgodila med 120 in 150 000, cca pol leta po izteku garancije.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sm mel svojga renojčka spet mal pr mehaniku, lahk rečem, bencinar je zakon :)

čist resno. jaz u treh letih in 150 000 prevoženih ne vidim prihranka. Ker pa sem imel povrh vsega še precej smole in se je dCi enkat pošteno podrl, sem finančno gledano v solidni zgubi. primerjava 1.4i in 1.5dci je prihranek cca2€/100km če to pavšalno zaokrožim navzgor, na 2.2, kar je +10%, sem v treh letih in teh 150 000 prihranil 3300€ nabavna razlika je bla cca 2500€. torej mam teoretično 800€ v treh letih. Servisne intervale sem si po izteku garancije postavil na 12 000, in je pr dizlu cca 100-140€ dražji, zarad dražjega olja naftnega filtra ki stane fakin 60€ in filtra klime ki je prejšnji ni imel.

to je relativno točen opis rednega vzdrževanja.

Izredno je blo pr bencinarju menjano 1 cinšpula 2 tesnili na glavi, en izpušni kolektor. od doma je šel z 300 000km. dizelček je v 150 000 km napedenal cca 2000€ popravil. jes, ker imam srečo, so se vsa zgodila med 120 in 150 000, cca pol leta po izteku garancije.

Renault dizel = slaba odločitev :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dizel = slaba odločitev :nono:

Dizel je za delovne stroje. :lol1:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČLOVEK BOŽJI, KAJ TI PA JE BLO DA SI KUPU RENAULTA DIZLA :eek:

zanimivo ,da vsi delate primerjavo z dizlom renojem, verjetno zato ,ker slabšega ne najdete.

že neštetokrat sem omenil, da živ renoja NE.

pa pozabil si povedat, da je dizl tud dražji ko ga prodajaš, ne samo ko ga kupuješ, tako da primerjava z tisto nabavno ceno, bencinarja in dizla ni glih.....eh, ne da se mi.

dizel je zakon, če ga maš,če ga nimaš je pa bencinar.

vsaj 1000 avtov sem dal skozi in mene ne bo bencinar nikol prepričal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se vozim za dizlom mi grlo zateče od čudnih plinov , ki jih spuščajo ta novi... jaz ga potem lepo prehitim in ga zaplinim od spredaj...res da tega ne voha a mi je v veselje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČLOVEK BOŽJI, KAJ TI PA JE BLO DA SI KUPU RENAULTA DIZLA :eek:

zanimivo ,da vsi delate primerjavo z dizlom renojem, verjetno zato ,ker slabšega ne najdete.

že neštetokrat sem omenil, da živ renoja NE.

pa pozabil si povedat, da je dizl tud dražji ko ga prodajaš, ne samo ko ga kupuješ, tako da primerjava z tisto nabavno ceno, bencinarja in dizla ni glih.....eh, ne da se mi.

dizel je zakon, če ga maš,če ga nimaš je pa bencinar.

vsaj 1000 avtov sem dal skozi in mene ne bo bencinar nikol prepričal.

glej, jaz sem naisal kako doživljam dizla, z argumenti. brez burlesk. zakaj reno? po odličnih izkušnjah z kangoojem, se je kuplo pač novega. Avto je točno to kar potrebujem. Ponujen paket je bil ugodnejši od berlinga in krepko cenejši od Vw caddy. NALAŠČ sem primerjal uporabo BREZ izrednih popravil. Ko bo avto zvožen (če bom to prenesel) do 300 000 bo pač vreden tisočaka, tako kot je bil to bencinar, ki je šel od hiše v eni uri na avtonetu. Glede na sloves ki si ga je Dci pridobil, morda tudi to ne drži več?

Razumem da je nekaterim dizle lepše vozit. s tem se strinjam. da so za nekatere namene primernejši tudi velja. nikakor pa ne kupim argumenta da je cenješi zarad manjše porabe goriva. Pri teh cenah nafte NI. Brez malverzacij z gorivom in tacho-tuninga pred prodajo, dizel nima (več) nobene ekonomske prednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dizelske motorje si kupte, da se boste pocen vozil :P

zmagovauc je spet bencin :010

bencinbencinbencinbencinbencinbencinbencinbencinbencinbencinbencinbencin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuljenje bencinskega motorja, sekanje v blokado in dim iz gum, ne izpuha, neprecenljivo :D

24ur lemansa rezultati zadnjih dirk

2010 Mike Rockenfeller

Timo Bernhard

Romain Dumas Audi Sport North America Audi R15 TDI plus 397 5410.71 km

2009 David Brabham

Marc Gené

Alexander Wurz Peugeot Sport Total Peugeot 908 HDi FAP 382 5206.28 km

2008 Tom Kristensen

Allan McNish

Rinaldo Capello Audi Sport North America Audi R10 TDI 381 5192.65 km

2007 Frank Biela

Emanuele Pirro

Marco Werner Audi Sport North America Audi R10 TDI 369 5036.85 km

dizel zmaguje :worship:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault dizel = slaba odločitev :nono:

Dizel je za delovne stroje. :lol1:

D.

ma saj je že vseeno kaj kupiš..skoraj..toyota avensis 2,0 d4d 100,000km ...potrebna menjava diz za nafto ... cena ene 600€ ... ko gredo dize tudi pumpa za nafto ni več v top formi...prav tako tudi turbina ...na žalost je to krivda nekvalitetnega goriva in ne toliko materialov ... res pa je zanimivo , da se nemški dizli malo dalj vozijo brez problemov , kar je verjetno boljša kvaliteta materialov prav zaradi - namenoma zaradi - slabe kvalitete goriva...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj je že vseeno kaj kupiš..skoraj..toyota avensis 2,0 d4d 100,000km ...potrebna menjava diz za nafto ... cena ene 600€ ... ko gredo dize tudi pumpa za nafto ni več v top formi...prav tako tudi turbina ...na žalost je to krivda nekvalitetnega goriva in ne toliko materialov ... res pa je zanimivo , da se nemški dizli malo dalj vozijo brez problemov , kar je verjetno boljša kvaliteta materialov prav zaradi - namenoma zaradi - slabe kvalitete goriva...

Šobe zdaj tudi obnavljajo in to dokaj kvalitetno, je pa res da so okvare pri dizlih največ zaradi naše zelo slabe nafte in zaradi težke noge pri hladnem motorju :yea1: Jaz mam avensisa, na servisu pravijo da so šobe v redu, tankam na MOL-u , vsakih 15.000 km vlivam Toyotin naftni aditiv in vsako leto menjam naftni filter, zdaj ko sem se toliko utrudil s pisanjem bom pa enga DIZLA :beer1: spil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa dobro, čakte zdej mal...surrender.gif A na vse to moraš bit kot voznik "modernega" dizla pozoren? unsure.gif Kje tankaš..., kake so šobe, blink.gif... pozimi pride parafin, ...pa pumpa lahk ponagaja, ...pa turbinca - a pol ko tišiš 200 po AC pa prideš na pumpo moraš pri vžganem tankat, da se turbinci kaj ne zgodi.blink.gif.. pa ko je hladna jo je spet treba ahtat da se z mrzlim luftom ne "zadiha", ...pa servis je dražji.blink.gifblink.gif.. počasi bom spremenil svojo tezo da "dizl" špara če delaš 50000 na leto...- pol še najbolj šparaš če ga maš samo v garaži... Pa da bi moral jaz na vse tole mislit...slap.gif

...zdaj pa res vidim, da sem zmagal, ko je prevladal razum pri nakupu novega bencinarjatrance_27_notworthy.gif: ...Accord 2.0 bo konec marca napolnu 3 leta in 65000 km; povprečna poraba v tej kilometrini 7,4 l; opravljeni 3 servisi po 140, 147, 149 € (vsi na uradnem)! Gume letne in zimske (vse še prvi komplet) bodo še vsaj za to leto! Me res zanima kam bodo šli stroški pri tem "dragem bencinarju" v višave, ko se bom približal 100.000...whistle.gif bom pa napisal, zagotovo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa dobro, čakte zdej mal...surrender.gif A na vse to moraš bit kot voznik "modernega" dizla pozoren? unsure.gif Kje tankaš..., kake so šobe, blink.gif... pozimi pride parafin, ...pa pumpa lahk ponagaja, ...pa turbinca - a pol ko tišiš 200 po AC pa prideš na pumpo moraš pri vžganem tankat, da se turbinci kaj ne zgodi.blink.gif.. pa ko je hladna jo je spet treba ahtat da se z mrzlim luftom ne "zadiha", ...pa servis je dražji.blink.gifblink.gif.. počasi bom spremenil svojo tezo da "dizl" špara če delaš 50000 na leto...- pol še najbolj šparaš če ga maš samo v garaži... Pa da bi moral jaz na vse tole mislit...slap.gif

...zdaj pa res vidim, da sem zmagal, ko je prevladal razum pri nakupu novega bencinarjatrance_27_notworthy.gif: ...Accord 2.0 bo konec marca napolnu 3 leta in 65000 km; povprečna poraba v tej kilometrini 7,4 l; opravljeni 3 servisi po 140, 147, 149 € (vsi na uradnem)! Gume letne in zimske (vse še prvi komplet) bodo še vsaj za to leto! Me res zanima kam bodo šli stroški pri tem "dragem bencinarju" v višave, ko se bom približal 100.000...whistle.gif bom pa napisal, zagotovo...

[/quote

Acord dizel je posebna zgodba ta ima zelooo malo problemov, to je bil zame najboljši dizel motor ( še zdaj mi je žal ko sem jo prodal ) :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno večina, ki ima dizla vozi ''dizelaško'' vožnjo....do 2000rpm in to je to....mogoče pa je tu največja napaka....pred kratkim je moji sorodnici nagajal avto....nekateri pametnjakoviči so jo hoteli nadrsat, da so injektorji fuč...na koncu pa se je iskazalo, da je blo zaradi kartkih relacij use zapackano...ko se je to spucalo je avto delal kot urca....jst mojega občasno tudi kaj gonim, da se vse tiste saje in smeti, ki se notr nabirajo malo spuca pa zadeva laufa....sicer pa bi raje imel bencinarja...sm jih že kar veliko peljal teh tanovih s turbo-m (tsi) in mi je zadeva zelo všeč...fajn alternativa dizlom po voznih lastnostih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj je že vseeno kaj kupiš..skoraj..toyota avensis 2,0 d4d 100,000km ...potrebna menjava diz za nafto ... cena ene 600€ ... ko gredo dize tudi pumpa za nafto ni več v top formi...prav tako tudi turbina ...na žalost je to krivda nekvalitetnega goriva in ne toliko materialov ... res pa je zanimivo , da se nemški dizli malo dalj vozijo brez problemov , kar je verjetno boljša kvaliteta materialov prav zaradi - namenoma zaradi - slabe kvalitete goriva...

daj pove mi kje kopuješ ti dele da so tako dragi :surrender:

pooblaščeni servis vrjetno...

drugače pa v tujini so na pooblaščenih servisih deli cenejši za 20% delo pa za enih 15%...

pol pa ti prodajajo naprimer na bmw servisu da je to od bmw predlagana ura ki jo morajo imet....

pa ja... pol pa svizec zavije čokolado :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa dobro, čakte zdej mal...surrender.gif A na vse to moraš bit kot voznik "modernega" dizla pozoren? unsure.gif Kje tankaš..., kake so šobe, blink.gif... pozimi pride parafin, ...pa pumpa lahk ponagaja, ...pa turbinca - a pol ko tišiš 200 po AC pa prideš na pumpo moraš pri vžganem tankat, da se turbinci kaj ne zgodi.blink.gif.. pa ko je hladna jo je spet treba ahtat da se z mrzlim luftom ne "zadiha", ...pa servis je dražji.blink.gifblink.gif.. počasi bom spremenil svojo tezo da "dizl" špara če delaš 50000 na leto...- pol še najbolj šparaš če ga maš samo v garaži... Pa da bi moral jaz na vse tole mislit...slap.gif

...zdaj pa res vidim, da sem zmagal, ko je prevladal razum pri nakupu novega bencinarjatrance_27_notworthy.gif: ...Accord 2.0 bo konec marca napolnu 3 leta in 65000 km; povprečna poraba v tej kilometrini 7,4 l; opravljeni 3 servisi po 140, 147, 149 € (vsi na uradnem)! Gume letne in zimske (vse še prvi komplet) bodo še vsaj za to leto! Me res zanima kam bodo šli stroški pri tem "dragem bencinarju" v višave, ko se bom približal 100.000...whistle.gif bom pa napisal, zagotovo...

ferek idi ti ono tvojo novoletno jelko raje šraufat pa ne pametuj tukaj.....

1 kaki parafin pozimi........ kje živiš ti??

2 tiščim po ac 230km/h++ pa pridem na punpo pa ugasnem motor.. ap turbina še vedno dela :notworthy: tak da spet nakladaš

3 65000 km v 3 letih :naughty: aja nedeljski voznik torej :worship: maš na zadnji polički klobuk al pa vsaj kapo?? ne rabiš odgovorit ker jo ziher maš

4 servis bmw 250€ pooblaščeni servis disel tak da sem malce več zapravil kakor ti...

5 poraba povprečna 6,8l v 5900km :closedeyes: povprečna hitrost 90km/h....... poglej ti tvojo..... pa razmisli zdaj da vsaj za 3 servise prišparam v letu dni... delam toliko km kort ti v 3 :whistle:

6 gume so po 3 letih stare... trde.... tak da..... ne bova o tem razpravljala.... čeprav imajo še najmanj 4 mm profila....

zanima me kako bi se tvoj acord odnesel če bi delal toliko km kot jaz letno in kakšni bi stroški bili?

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj pove mi kje kopuješ ti dele da so tako dragi :surrender:

pooblaščeni servis vrjetno...

drugače pa v tujini so na pooblaščenih servisih deli cenejši za 20% delo pa za enih 15%...

pol pa ti prodajajo naprimer na bmw servisu da je to od bmw predlagana ura ki jo morajo imet....

pa ja... pol pa svizec zavije čokolado :headbang:

Pri nas imajo trgovci za dele res astronmske marže, pred enim tednom sem kupoval škatlo kjer so notri varovalke in še neka elektronika za Opel astro 1.7 dizel, pri nas je bila cena na pooblaščenem servisu 800 € v nemčiji na opel servisu 500 €, cena recimo kompletne sklopke Luk z dvomasnim vztrajnikom za Avensisa D4D v Nemčiji okoli 700 € pri nas 1300 € to je za :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferek idi ti ono tvojo novoletno jelko raje šraufat pa ne pametuj tukaj.....

lp h

...tukaj jaz ne pametujem... povzel sem samo nekaj "jamranja" iz ostalih postov... Hvala Bogu, da imaš BMWja... zdaj pa preberi nazaj kake težave imajop nekateri drugi dizli...:blink:

Zgolj za primerjavo: Kolega ima enako starega Tuorana dizla kot jaz Hondo (cca ista nabavna cena)... isto 60000 prevoženih... isto 3 servisi (1x letno)... In kolk so ga stali?

cca 2 in pol krat več! FUL SE PRIŠPARA!:blink:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tukaj jaz ne pametujem... povzel sem samo nekaj "jamranja" iz ostalih postov... Hvala Bogu, da imaš BMWja... zdaj pa preberi nazaj kake težave imajop nekateri drugi dizli...:blink:

Zgolj za primerjavo: Kolega ima enako starega Tuorana dizla kot jaz Hondo (cca ista nabavna cena)... isto 60000 prevoženih... isto 3 servisi (1x letno)... In kolk so ga stali?

cca 2 in pol krat več! FUL SE PRIŠPARA!:blink:

niso gradske cipele za seljačko nogo pravim jaz........

pa pomojem mu 8 litrov pije.... ker ne ve da me 6 prestavo??

no pa greva tak....

ti naredis z tankom bencina 600km.... jaz jih naredim 900.....

vzami kalkulator pa racunaj.........

tebi se ne izplaca ker se vozis 2 krat letno na dopust pa vsk dan 40 km v sluzbo? je tako.....

zaj pa racunaj da jaz nastavim tempomat na 155km/h pa ga cez pol nemcije pa svice ne izklopim... poraba 6,8l

koliko bi mi bencinar sisal 8l........ eto

drugace pa vsak kupi kaj mu je vsec pa kaj mu je ekonomično.........

ps ko me bom vec delal toliko km si bom tudi m3 kupil :whistle: pa me bk ce bo pilo 20 litrov.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niso gradske cipele za seljačko nogo pravim jaz........

pa pomojem mu 8 litrov pije.... ker ne ve da me 6 prestavo??

no pa greva tak....

ti naredis z tankom bencina 600km.... jaz jih naredim 900.....

vzami kalkulator pa racunaj.........

tebi se ne izplaca ker se vozis 2 krat letno na dopust pa vsk dan 40 km v sluzbo? je tako.....

zaj pa racunaj da jaz nastavim tempomat na 155km/h pa ga cez pol nemcije pa svice ne izklopim... poraba 6,8l

koliko bi mi bencinar sisal 8l........ eto

drugace pa vsak kupi kaj mu je vsec pa kaj mu je ekonomično.........

ps ko me bom vec delal toliko km si bom tudi m3 kupil :whistle: pa me bk ce bo pilo 20 litrov.......

Kaj ti si v SLO?

Če si, bi se lahko kaj oglaso... Sem doma delam neko sklopko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niso gradske cipele za seljačko nogo pravim jaz........

Kdo je seljačina? :eek: Walda tisti, ki so mu všeč 'traktorji' (aka dizli)... :naughty:

no pa greva tak....

ti naredis z tankom bencina 600km.... jaz jih naredim 900.....

vzami kalkulator pa racunaj.........

Sicer dvomim, da jih narediš 900 s tankom bencina... Verjetno bi te precej drago prišlo. :lol1:

tebi se ne izplaca ker se vozis 2 krat letno na dopust pa vsk dan 40 km v sluzbo? je tako.....

zaj pa racunaj da jaz nastavim tempomat na 155km/h pa ga cez pol nemcije pa svice ne izklopim... poraba 6,8l

koliko bi mi bencinar sisal 8l........ eto

drugace pa vsak kupi kaj mu je vsec pa kaj mu je ekonomično.........

Kot že rečeno - dizel je za delovne stroje. Če se ti vsak dan voziš čez pol Nemčije, ti je avto pač 'delovni stroj' in je dizel v tem primeru smiseln.

Jaz pa avto uporabljam, kot si že napisal, da se vsak dan peljem v službo, iz službe in še malo vmes (od leta 2007 na dan naredim povprečno 63km). V mojem primeru bi dizel bil bedarija - razlogov pa je še več, kot samo poraba in stroški. Že to, da se dizel na tej kratki poti od doma do službe niti ne zagreje, je dovolj dober razlog proti... ;) Zdaj me zebe 3 minute, z dizlom bi me pa zeblo 12 minut. :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodobni dizli imajo dodatni grelec, tako, da se notranjost avtomobila segreje dokaj hitro, razen, če ga izklopiš ročno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je seljačina? :eek: Walda tisti, ki so mu všeč 'traktorji' (aka dizli)... :naughty:

Sicer dvomim, da jih narediš 900 s tankom bencina... Verjetno bi te precej drago prišlo. :lol1:

Kot že rečeno - dizel je za delovne stroje. Če se ti vsak dan voziš čez pol Nemčije, ti je avto pač 'delovni stroj' in je dizel v tem primeru smiseln.

Jaz pa avto uporabljam, kot si že napisal, da se vsak dan peljem v službo, iz službe in še malo vmes (od leta 2007 na dan naredim povprečno 63km). V mojem primeru bi dizel bil bedarija - razlogov pa je še več, kot samo poraba in stroški. Že to, da se dizel na tej kratki poti od doma do službe niti ne zagreje, je dovolj dober razlog proti... ;) Zdaj me zebe 3 minute, z dizlom bi me pa zeblo 12 minut. :P

D.

danči je..... :xx:

če bi se jaz vozil povprečno 63 km dbevno bi si kupo rs 350 km.....

pa tudi nebi razmišljal klko pride servis pa klko je povprečna poraba

drugače pa saj veš vsakemu svoje.

ps zakaj mas pa kombija dizla -_-

aja webasto poznas :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!