Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

Razen, če ni poln tank ... :) kar pa običajno ni.

vem o čem govoriš, občasno delam tudi na benzpumpi, in narod dejansko tanka avto tudi za 2€ :worship:

Sodelavec je letos kupil Bravota 1.4 turbo z 150 KM žre skoraj 9L kar kolca se mu ker ni vzel dieselna, ker je prej imel stilota multijet 140 KM in mu je pil tam okoli 6 do 6.5 L :slap: Bravota že prodaja :yes:

9L pa se mu zdi veliko, ko se motor zavrti nad 5000RPM vsaj veš kam grejo

ne vem kdaj ,kje in na kak način so testirali te avte, ki z 30€ goriva naredijo tudi 724 km, če bi na današnji dan v sloveniji natankal 30€ in naredil 724km,bi torej bila poraba približno 3,3 l/100km, kar bi bil rekord za bencinarja in za dizla...ampak, to je že druga zgodba, bilo bi pa odlično :notworthy:

jaz za 30€ kurilca naredim približno 600 km, z bencinarjem ki ima približno porabo 7 litrov bi pa naredil za 30€ približno 350 km :hmm:

torej pri 30€ je vsaj 250km razlike........:grim

ker se mi pa ne da več dokazovat ponosnim ali pa zavidnim lastnikom bencinarjev, jih bom pustil , naj tolažijo še naprej sami sebe.

Če pa koga ne bo nehalo srbeti, pa lahko pride kadarkoli in opravimo test :OK:

kurilca lepo pusti na miru, gre se o porabi bencin VS dizel, če ne bomo vpletli še LPG, pa da potem vidimo primerjave :) da ne govorimo o tem da je risk free

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj fino fajn TSI.... samo ma kolega golfa 6 pa vem kaksno je realno stanje pri malo bolj dinamični vožnji...

Kakšno pa je 'realno' stanje?

Ne no, preprosto ni res. Dizel motor ima termodinamsko večji izkoristek, pa če se na glavo postavljate. A moram p-V diagrame privlečt in te stvari?

:yes:

Edit; sicer sem mnenja da se pravi avtomobilski motor prične pri 3 litrih prostornine in 6 valjih, ampak realnost je pač drugačna.

Turbino ali kompresor si še pozabil... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kaj misliš kolko ljudi bi tvegalo in tankalo cvičk, če bi država spustila trošarine pa ddv, itd tako da bi ble cene goriv normalne? pa še tujci bi pri nas tankal...

Na to lahko odgovorim le s protivprašanjem - a misliš, da bi se v absolutnem znesku po tvoji varianti v blagajni nabralo več? Zakaj bi se šel razprodajo, če lahko prodajaš po "premium" ceni, hkrati pa še tu in tam koga preplašiš z inšpekcijo vsebnosti?

Kar se mene tiče - cvička nikoli več, razen če bi bili res taki cajti, da ne bo druge opcije.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turbino ali kompresor si še pozabil... ;)

D.

Sicer je kak BMWjev vrstni šestak N/A čist v redu, ampak imaš pa prav; 3.0 biturbo R6 od BMWja, ki ga imam na čase možnost vozit, je res biser, tudi v porabi; pri zmerni dinamični vožnji je to okoli 10l po BC.

Glede dizla; bmw 320d, trenutna generacija,164 KM, avtocestna vožnja poleti, večinoma 130-150 km/h + klima, po BCju 5.9l/100 km. Bi se dalo še precej precej manj, če bi vozil 100-110, sam potem se zdi da nikamor ne prideš.

Glede kurilca v avto; no, jaz nimam problema s tistimi ki to počnejo. Samo pri nekaterih avtih se opazno sliši, da zelo grdo tečejo na kurilca, najbrž ima premalo cetanov, ker nima nič dodatkov, pa več žvepla in parafina.

Popravljeno . Popravil MihaJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edit; sicer sem mnenja da se pravi avtomobilski motor prične pri 3 litrih prostornine in 6 valjih, ampak realnost je pač drugačna.
kurilca lepo pusti na miru, gre se o porabi bencin VS dizel, če ne bomo vpletli še LPG, pa da potem vidimo primerjave :) da ne govorimo o tem da je risk free
a je kdo reke LPG? tole je pravi motor ... samo futrat ga je treba ..vam pa povem , da se ekvivalentni dizel ne more primerjati z živahnostjo tega bencinarja : http://www.motosvet.com/tabla/topic/30744-avto-na-plin-kje-vgraditi/page__st__240( http://www.prinsautogas.com/articles/en-corporate-2008/Direct%20Liqui%20Max%20Turkey.html ) ... malce off topic ... koci imaš prav ..če je tema samo in izključno o bencinarjih in dizlih naj bi se tega držali ... a pri vseh ostalih opcijah, ki so že na tržišču bo ta tema kaj hitro zbledela ... pa lp Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je kak BMWjev vrstni šestak N/A čist v redu, ampak imaš pa prav; 3.0 biturbo R6 od BMWja, ki ga imam na čase možnost vozit, je res biser, tudi v porabi; pri zmerni dinamični vožnji je to okoli 10l po BC.

Glede dizla; bmw 320d, trenutna generacija,164 KM, avtocestna vožnja poleti, večinoma 130-150 km/h + klima, po BCju 5.9l/100 km. Bi se dalo še precej precej manj, če bi vozil 100-110, sam potem se zdi da nikamor ne prideš.

Glede kurilca v avto; no, jaz nimam problema s tistimi ki to počnejo. Samo pri nekaterih avtih se opazno sliši, da zelo grdo tečejo na kurilca, najbrž ima premalo cetanov, ker nima nič dodatkov, pa več žvepla in parafina.

čuj BC 10 l pomeni realno 1 l več :closedeyes:

bmw 320 d 177 KM je malenkost bol šparavna varjanta

probaj na hrvaškem tankat bos videl kako lepo prede dizel :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to lahko odgovorim le s protivprašanjem - a misliš, da bi se v absolutnem znesku po tvoji varianti v blagajni nabralo več? Zakaj bi se šel razprodajo, če lahko prodajaš po "premium" ceni, hkrati pa še tu in tam koga preplašiš z inšpekcijo vsebnosti?

Kar se mene tiče - cvička nikoli več, razen če bi bili res taki cajti, da ne bo druge opcije.

Kje pa se po tvojem to ''premium'' polnjenje blagajne konča? ko boš dau 60,70,80% zaslužka v državno blagajno? Kam pa gre vs denar ki ga dobijo v blagajno? če ne bi blo samo zadnga referenduma, na katerem je bla semizdi da 10% udeležba bi bla blagajna bolj polna za 4mio evrov! :headbang:

Pa ni naša država tm kjer je zrd tega ker en Joža ne plača 100€ davka od dizla ampak ker tisti k so pr koritu dobivajo miljonske ''plače''. Za primer v SŽ se direktorji menjavajo hitrej k kelnarce u naši oštariji, pa usi še pol k niso več na sž dobivajo kšn let plače!

Naša državna blagajna je prazna samo zrd tega ker se naši politiki (levi, desni, sredinski...) obnašajo k paris hilton v trgovini z oblekami (mi res rabmo patrije pa triglav itd.) :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se po tvojem to ''premium'' polnjenje blagajne konča? ko boš dau 60,70,80% zaslužka v državno blagajno? Kam pa gre vs denar ki ga dobijo v blagajno? če ne bi blo samo zadnga referenduma, na katerem je bla semizdi da 10% udeležba bi bla blagajna bolj polna za 4mio evrov! Pa ni naša država tm kjer je zrd tega ker en Joža ne plača 100€ davka od dizla ampak ker tisti k so pr koritu dobivajo miljonske ''plače''. Za primer v SŽ se direktorji menjavajo hitrej k kelnarce u naši oštariji, pa usi še pol k niso več na sž dobivajo kšn let plače!

Skratka - odgovoril na moje vprašanje pa nisi ... le mal splošno diagonalno tumbanje si izvajal ... ja okej, če si frajer, pa vrni potni list in osebno in se razglasi za cigota ... mogoče bo to najbolj prava opcija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni naša država tm kjer je zrd tega ker en Joža ne plača 100€ davka od dizla ampak ker tisti k so pr koritu dobivajo miljonske ''plače''. Za primer v SŽ se direktorji menjavajo hitrej k kelnarce u naši oštariji, pa usi še pol k niso več na sž dobivajo kšn let plače!

Naša državna blagajna je prazna samo zrd tega ker se naši politiki (levi, desni, sredinski...) obnašajo k paris hilton v trgovini z oblekami (mi res rabmo patrije pa triglav itd.) :SS

Kateri direktorji državnih podjetij imajo milijonske plače??? Med cca 8000€ neto mesečno pa med milijonom je velika razlika. Vseh podobnih Jožev, ki ne plačujejo 100E davka mesečno je pri nas toliko, da država letno izgubi cca 10 MILIJARD € (http://www.finance.si/295730/OZS-Siva-ekonomija-letno-po%BEre-dobro-%E8etrtino-BDP?sort=desc).

Prodaja Triglava, nenabava Patrij, ukinitev vojske...nas ne bo spravilo na zeleno luč, niti ne bo dvignilo standarda povprečnega državljana.

Ampak pravočasno odkrivanje in sankcioniranje vseh tistih Jožetov.... bi pa dalo rezultate. Govorim o 450 milijonih € proti 10 milijardam letno..

Sorry za off topic, ampak ko mi sistolični pritisk preseže 150, rabim ventil... :headbang:

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

...

Sorry za off topic, ampak ko mi sistolični pritisk preseže 150, rabim ventil... :headbang:

...

Tu klik jih imajo za slabih 10€, verjetno jih kje dobiš še ceneje... mogoče pa paše...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal ste narobe dojel kaj sm jz hotu povedat. Jz sm vm hotu povedat samo to, da ne morm vrjet da vm gre tok u nos da se en voz na kurilca da mu grozite s prijavo.

In nikakor ne zagovarjam da je utaja davkov pravilno ravnanje. Samo se mi zdi da ne gre tko da samo višaš davke pa veselo trošiš...

10miljard izgube ne nardijo Jožeti ampak sp-ji, d.o.o-ji...

Če nebi kupil patrij itd. ns nebi spravl na zeleno vejo hotu sm povedat da bi lahko bol smotrno trošl proračun.

Pa pod plače nism mislu to kar oni uradno dobijo :grrr

Če sm pa komu dvignu pritisk se pa opravičujm, delč od tega da sm hotu da se kdo razburja :surrender:

Smo pa že čist :topic: Tko da končam :surrender:

Popravljeno . Popravil Sharko
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodelavec je letos kupil Bravota 1.4 turbo z 150 KM žre skoraj 9L kar kolca se mu ker ni vzel dieselna, ker je prej imel stilota multijet 140 KM in mu je pil tam okoli 6 do 6.5 L :slap: Bravota že prodaja :yes:

ja piz** turbo bencinar s 150km pa res ne more 6 litrov kurit, mislim halo :slap:

slabih 9 je pravzaprav prov v redu, če se ne vozi kot penzijonist

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja piz** turbo bencinar s 150km pa res ne more 6 litrov kurit, mislim halo :slap:

slabih 9 je pravzaprav prov v redu, če se ne vozi kot penzijonist

Diesel s 150 kojni žre pa 6,5 L pa je 1.9 prostornine, bencinar pa 1.4, mislim haloooo :slap: a ti ni jasno kaj hočem povedat :surrender:

BMW 530 D ki je težak skoraj 2 tone in ima prek 200 KM ne žre 9 L, ne pa BRAVO ki ima 1400 kg :whistle:

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW 530 D ki je težak skoraj 2 tone in ima prek 200 KM ne žre 9 L, ne pa BRAVO ki ima 1400 kg :whistle:

Mislim da ima Bmw nekaj manj kot 1700kg...tako da mu še kar nekaj manjka do dveh ton...to so podatki z interneta preverjeno na večih straneh tako, da nekaj takega bi moralo biti...razen če si pogledal v prometno oz. homologacijski kartonček :whistle:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom mojga BMW-eja dizla "prodal":prelahek samo 1450 Kg,premalo Ps samo 177 in premajhna poraba povprečje samo 6l nafte :hmm: (ne kurilca)

Ali zamenjal :headbang: :headbang: za "Bravota"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ima Bmw nekaj manj kot 1700kg...tako da mu še kar nekaj manjka do dveh ton...to so podatki z interneta preverjeno na večih straneh tako, da nekaj takega bi moralo biti...razen če si pogledal v prometno oz. homologacijski kartonček :whistle:.

Kva pa POTNIKI, al se sam pelje :?:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal ste narobe dojel kaj sm jz hotu povedat. Jz sm vm hotu povedat samo to, da ne morm vrjet da vm gre tok u nos da se en voz na kurilca da mu grozite s prijavo.

...

10miljard izgube ne nardijo Jožeti ampak sp-ji, d.o.o-ji...

Saj se ne vozi 1. Vozi se jih X. In če mene vprašaš, je ravno ta Isarajli1 prototip takega "s.p.-ja, d.o.o.-ja ..." ... Sam je trosil podatke in ko sem šel preverit, je tisti s.p. na neko žensko registriran, lahko le ugibamo, ali je to žena, sestra, ali le delodajalka, ali pa "delodajalka" zaradi odgovornosti ... no, on že ve.

No, sicer pa - če se ti tako zavzemaš za tega "enega" - saj je vsak od nas posameznik, torej če se za vsakega "enega" zavzamemo, da ni nič narobe, če krši zakone in če ne plačuje davkov ... ni čudno, da imamo, kot je Tedybear korektno napisal, 10 milijard minusa LETNO! ...

Ja, pol pa jokcamo, ker se država zadolžuje in razvoj ne gre nikamor ... in spet so, čudežno, vsega itak krivi politiki. Zakaj že? Ker je najlažje s prstom na druge kazat, na tiste, za katere se nam zdi, da imajo ful boljše plače od nas itd ... (pustimo zdaj detajle in dejstvo, da je del slovenske politike res eno govno ... ampak to govno je izvolil del naroda, ki je morda tudi, v mentalnem/političnem smislu govno ... excuse my french, vem, da mi bo žena spet rekla, da grdo tipkam in si bom moral it roke umit s pralnim prahom ... )...

Skratka - naši državi gre slabo zato, ker se ne trudimo dovolj, da bi ji šlo bolje. In - država smo ljudje.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom mojga BMW-eja dizla "prodal":prelahek samo 1450 Kg,premalo Ps samo 177 in premajhna poraba povprečje samo 6l nafte :hmm: (ne kurilca)

Ne bluzi, govora je o BMW 530 D, ti maš pa šajtrgo serije 1 (naj mi oprostijo kolegi, ki imajo tudi ta avto - njihov mi je čisto všeč) :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D:D

lahk kdo reče kaj hoče, men se npr dopade da motor vleče vedno, kak s srednimi, tako z visokimi obraati

tak ni težko izbrati "potrošek" je boljši

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa POTNIKI, al se sam pelje :?:lol1:

če bi se pelal mashina ti pa jst bi moral imet voznik ž karegorijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sicer pa - če se ti tako zavzemaš za tega "enega" - saj je vsak od nas posameznik, torej če se za vsakega "enega" zavzamemo, da ni nič narobe, če krši zakone in če ne plačuje davkov ... ni čudno, da imamo, kot je Tedybear korektno napisal, 10 milijard minusa LETNO! ...

Ja, pol pa jokcamo, ker se država zadolžuje in razvoj ne gre nikamor ... in spet so, čudežno, vsega itak krivi politiki. Zakaj že? Ker je najlažje s prstom na druge kazat, na tiste, za katere se nam zdi, da imajo ful boljše plače od nas itd ... (pustimo zdaj detajle in dejstvo, da je del slovenske politike res eno govno ... ampak to govno je izvolil del naroda, ki je morda tudi, v mentalnem/političnem smislu govno ... excuse my french, vem, da mi bo žena spet rekla, da grdo tipkam in si bom moral it roke umit s pralnim prahom ... )...

Skratka - naši državi gre slabo zato, ker se ne trudimo dovolj, da bi ji šlo bolje. In - država smo ljudje.

bi samo pripomnil , da zakonov ne sprejemamo mali ljudje ampak politiki ...mali smo tukaj samo za to , da najdemo luknje... daleč od tega , da bi zagovarjal vožnjo na cviček .. če ne drugega sem dal za homologacijo 50€ ...

krivi so pa za izgubo prihodka edino politiki ter davčni uslužbenci in inšpektorji ...prvi zato ker sprejmejo take gnile zakone , drugi in tretji pa zaradi lenobne gnilobe ter korupcije zaradi katere ne poberejo davka in kazni za kršitve ....

pralni prah je še cool...meni moja poskuša preprečit tako pisanje zatio , ker si potem usta perem s konjakom(jbg recesija je..včas smo z whiskijem ... 12 years old )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krivi so pa za izgubo prihodka edino politiki ter davčni uslužbenci in inšpektorji ...prvi zato ker sprejmejo take gnile zakone , drugi in tretji pa zaradi lenobne gnilobe ter korupcije zaradi katere ne poberejo davka in kazni za kršitve ....

A ljudje, ki goljufajo pri davkih, pa niso nič krivi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa POTNIKI, al se sam pelje :?:lol1:

A se zmeraj peljejo 4 ali 5 v avtu?...ponavadi se pelje samo eden pa je to lahko še taka "makina"....vsaj tako jaz opažam.B)

Pa tudi bravo ne tehta toliko kot si napisal, ali je spet računano s potniki :P ?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!