Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

V centru Sl.konjic, odkup in prodaja rabljenih avtomobilov PERLA.Ob glavnem križišču, za cesto,.ne moreš sfalit .)

me že ni -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, v tej temi sem zaključil, ker mi en DADI, z otroškimi izjavami trdi lažem in se hvalim.....in se na ta nivo ne bom spuščal.

šmrk,šmrk, :cry: :surrender: :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me že ni -_-

A ni "fora" foruma in drugih debat me drugim tudi z argumenti prepričat drugače mislečega?:eek: In če se ne motim se je debata začela o smotrnosti nakupa NOVEGA dizla ali bencinarja?:doze:

Zdaj, če je tu kje kaka računica v prid dizla? ...JE! Če prevoziš letno nad 50.000! ... In JE! Če ti bolj ustreza DIZL način vožnje, kjer pa šparanje itak ni važno.

Nobeden še pa ni postregel z računico, ki bi dokazovala drugače - tudi s "tankanjem cvička" ne!

Če pa se "eni" pustite "sprovocirat" in spustit na "otroško raven" je pa to čisto vaš problem!:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je čisto vseeno kaj kdo vozi. Jaz sem imel Citroena Xantia 2.0i s 133 KM in je trošila okoli 12 in več litrov ( redko sem prevozil čez 500 km in tankal pod 65 litrov).

Ko sem kupoval C5 je bil najcenejši bencinar 1.8, enako pa sta stala 2.0 in 2.0 HDI. Res je imel bencinar več konjev, vendar sem se odločil za dizla. Ko sem se navadil vonja po kurilnici, sem začel uživati v vožnji. Poraba je okoli 7 litrov (merim na dolgi rok - do 9999 km), pospeševanje je boljše kot pri bencinarju, zvok pa nemoteč.

Všeč mi je oblutek navora pri pospeševanju, ne skoči kot kak športnik ampak imam vtis, da je dovolj hiter za prehitevanje in ga ne rabim terat v obrate.

Pri 160.000 km se prihranil cca 8.000 litrov goriva kar je cca 8.000 €, Avto je sedaj vreden okoli 3.000 in tudi prodajna cena ne more vplivati na ekonomijo. Edina slaba stran je daljši čas, potreben za ogretje kabine.

Če bi želel varčevati pri gorivu, pa je obstaja še bolj učinkovita metoda od točenja kurilca. prihranek je 100%. Ukradeš tablice (eno spredaj drugo zadaj), greš na črpalko, natočiš in odpelješ.

Manj nevarno, da te dobijo pa prav tako nepošteno kot kurilno olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri se toliko trudite bit prepričljivi ,da se bencinar bolj splača, da mi sploh ni jasno, zakaj vedno dizla prej prodam, kot bencinarja. Očitno kupci nimajo pojma o matematiki, še manj pa o kvaliteti vožnje, na kar bi jih ,jaz kot prodajalec moral mogoče celo upozorit

ne, kupci so dokaj neumni in padejo na ideološke buče, ki so jim jih "prodali" razni marketingarji in "strokovnjaki", ko so brezvestno in do nezavesti hvalili dizle ... Kajti, zakaj bi prodajali "samo" bencinarje, če pa lahko "celo dizle" ... Mal poglej, katera stvar več stane v štartu, s čim so večji stroški v primeru okvar itd ... Dizl je bil včasih poceni, ko je bil pol cene bencina ... dandanes je pa razlika v ceni goriva že skoraj brezpredmetna, saj so drugi stroški vse večji dejavniki pri LASTNIŠTVU vozila ...

No, nedvomno se dizl splača, če delaš povprečno dnevne fure take, kot ti - navadnim državljanom, ki se povprečno letno prevozijo 15-20 kkm letno, pa niti približno ni dizl najboljša izbira. No, razn tistim sakerjem, ki gredo na morje s familijo pa so tak brez keša, da se jim zdi, da so zadeli terno, ker bodo namesto 150 evrov za bencin dali 120 evrov za dizl na poti od Ptuja do Zadra in nazaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z danšnjo vožnjo sem prišparal vsaj 25€ ker sem se peljal z dizlom, torej je bila plošča in dva pivička zastojn :)

DADI :med drugim pravi tudi to, da je kazen minimum 2000 eur+vlečna služba+delo servisa, :xx: -TOLE JE PA IZ LEVEGA ROKAVA NE PA IZ DRUGE ROKE...:glare:

Kot v vsaki drugi državi, žal tudi pri nam raje vzame carinik 100€ in se naredi ,da te ni videl, kot pa da se za državo (in svojo bedno plačo) matra vsaj pol ure z mojim

ej, bumbar, koliko dela misliš, da je od tvojega nicknejma "isarajli1" pa do podatkov, ki jih lahko lepa davčna Vida uporabi za to, da ti pride domov malo zmerit pulz?

post-19673-0-68406300-1292250059_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nakladaš" pridi spomladi,ko ni več soli na cesti(zdaj po soli vozim Yarisa benzinarja) s tem jajcem k meni veš kje stanujem, pa greva probat jaz z "dizlom" 178 Ps.

Ps:ko tale na filmu odneha bom šaltal iz 5-te v 6-to !!! :whistle:

Brumer pridem s staro rajnglo fiat punto 1.2 pa te stresem kjerkoli in kadarkoli iz hlač!

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, ti si šele en bumbar :slap:, vsaj 20 jih vse forume premetava da najde nekoga ,ki tanka kurilca :lol1:grem gledat če niso že na dvorišču :lol1:

svašta pička rodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat turbodisel za vedno turbo disel

aja kot 2 avto si bom turbo bencinarja umislil, ko bom mel cas za njega :closedeyes:

aja pa edina varjanta dizla pri hisi je quattro al pa xdrive ... pa se to 6 cilindrov

vozim kurilca..

zakaj

ker delam 70.000 km letno...

aja tu pa tam menjam kako sobo( pa se to ker pri kakih hrvatih tamkam njihov super dupe disel z 10% vode( :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat turbodisel za vedno turbo disel

aja kot 2 avto si bom turbo bencinarja umislil, ko bom mel cas za njega :closedeyes:

aja pa edina varjanta dizla pri hisi je quattro al pa xdrive ... pa se to 6 cilindrov

vozim kurilca..

zakaj

ker delam 70.000 km letno...

aja tu pa tam menjam kako sobo( pa se to ker pri kakih hrvatih tamkam njihov super dupe disel z 10% vode( :headbang:

madona, ne kikirikaj tu da voziš na kurilca, ker cariniki pregledujejo forum :lol1::lol1::lol1: vprašaj mashino :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

madona, ne kikirikaj tu da voziš na kurilca, ker cariniki pregledujejo forum :lol1::lol1::lol1: vprašaj mashino :P

cariniki ne..lahko te pa še zmer kdo prijavi..od tukaj..sej je anonimna prijava..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni "fora" foruma in drugih debat me drugim tudi z argumenti prepričat drugače mislečega?:eek: In če se ne motim se je debata začela o smotrnosti nakupa NOVEGA dizla ali bencinarja?:doze:

Zdaj, če je tu kje kaka računica v prid dizla? ...JE! Če prevoziš letno nad 50.000! ... In JE! Če ti bolj ustreza DIZL način vožnje, kjer pa šparanje itak ni važno.

Nobeden še pa ni postregel z računico, ki bi dokazovala drugače - tudi s "tankanjem cvička" ne!

Če pa se "eni" pustite "sprovocirat" in spustit na "otroško raven" je pa to čisto vaš problem!:P

ko sem kupoval xsaro picasso je bila dizlarca z istimi konji dražja 3500€ , z 90 konji pa 2200€ ... vzel sem bencinarja - ki res ni šparovček - in ga dal na plin ... dizel 90 papca med 6,5- 7,5l , bencinar med 7,7 do 9,2 ... na plinu je povprečje nekje med 9,0 in 11 l - ker tankam na verovškovi po 0,64€/l in porabim na eno leto za 13000km letno 100l bencina za segrevanje ( 47,2l za 6200km - od maja do novembra) in če vzamem povprečno porabo plina 10l/100km me pride strošek 0,972€(bencin) + 6,4€ plin = 7,372€ / 100km , kar znese porabo 6,18l dizla ...

pri novem avtu me dizel ne ujame nikoli in nikdar , ker sem štartal z minimalno prednostjo 400€ , pa še manjši strošek mi pride za gorivo kot pri dizlu... če ima kdo isti avto dizla , se lahko zmeniva za eno sobotno furico z mojim tempom in potem objaviva rezultate tukaj ... ker tudi mene zanima direktna primerjava ..

------------------ ni računice pri novem !!!!!!! -------------če ne zaradi drugega me po cvičku daje kislina ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, ti si šele en bumbar :slap:, vsaj 20 jih vse forume premetava da najde nekoga ,ki tanka kurilca :lol1:grem gledat če niso že na dvorišču :lol1:

svašta pička rodi.

Samo isarajlija neče ...

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V centru Sl.konjic, odkup in prodaja rabljenih avtomobilov PERLA.Ob glavnem križišču, za cesto,.ne moreš sfalit .)

me že ni -_-

Ti si pa res en kekec, še številko računa jim povej, pa pin kodo, pa še vedno si tu, ejejej :sleep2: Veliki brat je vedno tu, pa sploh ni važno ali imaš dinamični ali statični ip, bajdvej !

:beer2:

Popravljeno . Popravil the JACK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa res en kekec, še številko računa jim povej, pa pin kodo, pa še vedno si tu, ejejej :sleep2: Veliki brat je vedno tu, pa sploh ni važno ali imaš dinamični ali statični ip, bajdvej !

:beer2:

Ampak je res simpatično prfuknjen. Zdaj mora samo en poklicat in rečt "v Konjicah ima tip od lastnice PERLA s.p. v audiju nonstop kurilca ... pejte mal pogledat, mam kolege na carini in bom sledil, kako napredujete, sicer pa zgodbo objavil v medijih" ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak je res simpatično prfuknjen. Zdaj mora samo en poklicat in rečt "v Konjicah ima tip od lastnice PERLA s.p. v audiju nonstop kurilca ... pejte mal pogledat, mam kolege na carini in bom sledil, kako napredujete, sicer pa zgodbo objavil v medijih" ... :)

si že dobil kak grozilni mesišđ al tud so tud u tistih koncih ratali softići?

ko takole gledam novo rekordno ceno pogonckih goriv, predvsem pa odstotek dajatev v ceni, (cca 50 centov liter benza, 50 centov trošarina in 20 centov DDV, zaslužek črpalkarjev pa manj kot cent na liter!!!) me včasih zagrabi, de bi res nabavil starga mercedesa al pa pasata, in fural na ole iz fritez. kar BTW ni prekršek kot vožnja na kurilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: že vlečejo iz vseh avtov na dvorišču, še iz bencinarjev :lol:

le kdo je tu kekec :hmm::P

Verjetno se ne zavedate, da bi jih lahko iz dvorišča nagnal, v primeru, da bi me kdo zaradi nevoščljivosti prijavil in bi si upali prit preverjat,dokler nisem v prometu, se lahko samo slikajo.......:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupoval C5 je bil najcenejši bencinar 1.8, enako pa sta stala 2.0 in 2.0 HDI. Res je imel bencinar več konjev, vendar sem se odločil za dizla. Ko sem se navadil vonja po kurilnici, sem začel uživati v vožnji. Poraba je okoli 7 litrov (merim na dolgi rok - do 9999 km), pospeševanje je boljše kot pri bencinarju, zvok pa nemoteč.

Všeč mi je oblutek navora pri pospeševanju, ne skoči kot kak športnik ampak imam vtis, da je dovolj hiter za prehitevanje in ga ne rabim terat v obrate.

Pri 160.000 km se prihranil cca 8.000 litrov goriva kar je cca 8.000 €, Avto je sedaj vreden okoli 3.000 in tudi prodajna cena ne more vplivati na ekonomijo. Edina slaba stran je daljši čas, potreben za ogretje kabine...

Men se zdi, da smo dokazal, da manj konjski dizel itak precej bolj vleče, pije pol manj in na njem samo na "polno služimo". Tudi do 8000€ na 160.000km, kar je kr pošten zaslužek. :P Enim pa ne zmanjka humorja. Sicer mi ni jasno kako lahko dejansko verjameš, da si prihranil 8000€ (nočem napadati, če se morda tako zdi (kot se na MS pogosto), a malce ironično postaja vse skupaj).

Povprečen C5 1.8 bencin pije 8,1l/100km (po podatkih kolegov na LINK), medtem ko 2.0 HDI (ki ima isto konjev kt 1.8 bencin) pa pije 6,4l/100km. Pa smo spet pri naših že večkrat omenjenih 1,5litra razlike in to nikoli ne nanese 8000€, temveč komaj pljunek v morje z 2800€ in zato smo mnenja da računica dandanes pade v vodo s toliko malo prevoženih km in je začetni vnos samo povrnjen (če), "zaslužka", "prišparanega", "koristi"...pa pač ni več. Danes je samo še to - ali ti je dizl bolj všeč za voziti in ti ta fiktivni pospešek, ki ti ga nudi tolko ustreza, jaki navor ki ga nudi in občutek vožnje avtomatika...ali imaš raje vrtenje v obrate, zvok in vonj bencinskega agregata...

Bencinski avti s 140PS danes ne pijejo jako veliko, okoli 8l/100km, kar se meni za sprejemljive pospeške, hitrosti...zdi povsem dober izkupiček. To je pa to. Če mi pa 140PS dizl pije 6,5 (pa bi reku da raje 7 pa OK) se mi pa res ne zdi nek jaki popust.

Kdo bo zdej Israila prijavil, dajmo se zmenit, da ne bomo vsi naenkrat klicali :kva2: hehe, jao! Še kr mi nisi na PM odpisal Isa. Hvala

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal nazaj preber poste in izračune, pa ti bo jasno....:rolleyes:

Pri 25000 letno računice v prid dizlu NI... NIKOLI! No, da ti ne bo treba brskat, ker moderatorji za to nimate časa: 4000 € dražji in enako močan dizel se zaradi višje nabavne cene "s šparanjem" izenači z bencinarjem šele pri cca 250000 km, okej, pri nekaterih avtih morda že pri 180 000, pri drugih pa pri 300.000... in od tam naprej šele šparaš... Hvala lepa za šparanje po 10 letih dražje vožnje! - v mojem primeru (20.000 letno!):closedeyes:

In če te mal izzivam... Najdi mi znamko srednje klase, kjer je ENAKO MOČAN dizel le cca. 1000 ali 2000 € dražji od bencinarja? Da se ti "splača" že po 5 letih... da ne bo, kot si napisal BCBR...:evilgrin:

jasno mi ni nic. ker ni jasno napisano. najbrz sem nepismen. in analfabet.

Po mnenju lasntikov dizlov to pomeni okoli 30% manj PS, imam prav? :lol1:

minimum. :naughty:

to pravjo tisti k nimajo konjev :D

za enga osla je vedno plac.

Zakaj? Zato ker se fama okoli dizla vleče še iz časov golfa2....80% folka kupi dizla, zato ker je pač DIZL, dela pa 20k na leto. Malo je takih, ki ga kupijo res zaradi matematike in ki delajo 30k+ letno.

Govorim o avtih nižjega in srednjega razreda, kjer je poraba itak tu nekje +/- liter ali liter in pol. Posebaj,če gledamo novejše avte, kjer počasi ratujejo bencinci skoraj pa šparovci.

nikoli nisem maral golfa.

kalkulator je druga zgodba.

razen če kupiš rabljenega..kjer pa razlike niso več tako velike..srednji razred in golf razred

nov avto naj kupim? :blink:

kje je racunica kupiti nov avto - SPLJOH ?

Sej to sm na začetku napisal - četudi je cena približno identična (dizl:bencinc 4 leta star C4, Focus, Golf... ) ima pač dizl 100.000km več, torej bo slej ko prej treba vsega boga pozamenjati, česar pri bencincu še teh 100.000km ne bo in prišparani denar pri gorivu slej ko prej spuhti.

se jih najde. ce imas cas in se ti ne mudi.

A ni "fora" foruma in drugih debat me drugim tudi z argumenti prepričat drugače mislečega?:eek: In če se ne motim se je debata začela o smotrnosti nakupa NOVEGA dizla ali bencinarja?:doze:

mogoce sem cuden. a nobenega nocem prepricati v moje stalisce. mu moje stalisce ali nazor razloziti da, ga prepricati v kaksen "prav" ne.

ne vem. ste ze vse tako zmesali.

Zdaj, če je tu kje kaka računica v prid dizla? ...JE! Če prevoziš letno nad 50.000! ... In JE! Če ti bolj ustreza DIZL način vožnje, kjer pa šparanje itak ni važno.

Nobeden še pa ni postregel z računico, ki bi dokazovala drugače - tudi s "tankanjem cvička" ne!

50k letno ni potrebno. pod dolocenimi pogoji si na 0 ze prej.

Če pa se "eni" pustite "sprovocirat" in spustit na "otroško raven" je pa to čisto vaš problem!:P

zakaj izvzemas sebe?

......- ali ti je dizl bolj všeč za voziti in ti ta fiktivni pospešek, ki ti ga nudi tolko ustreza, jaki navor ki ga nudi in občutek vožnje avtomatika...ali imaš raje vrtenje v obrate, zvok in vonj bencinskega agregata...

recimo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: že vlečejo iz vseh avtov na dvorišču, še iz bencinarjev :lol:

le kdo je tu kekec :hmm::P

Verjetno se ne zavedate, da bi jih lahko iz dvorišča nagnal, v primeru, da bi me kdo zaradi nevoščljivosti prijavil in bi si upali prit preverjat,dokler nisem v prometu, se lahko samo slikajo.......:slap:

dragi moj tu se pa motiš, močno motiš, enostavno dobijo nalog za pregled in se ti lahko samo :pos:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moj tu se pa motiš, močno motiš, enostavno dobijo nalog za pregled in se ti lahko samo :pos:

Za vstop v "privatne prostore" ni dovolj sum da vozis cvicka

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vstop v "privatne prostore" ni dovolj sum da vozis cvicka

naj pridejo bom jim se kafe skuhal al pa caj.

medtem ko bodo pred ograjo stali :closedeyes: pa opazovali moja 2 kosmatinca ....

kr nekaj......

jaz bi kaksno srecanje nas cvickarjev predlagal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vstop v "privatne prostore" ni dovolj sum da vozis cvicka

:hmm: jaz to res nevem, vem pa, da so našo organi lahko zelo prebrisani pri obračanju besed. skor tako kot zavarovalnice. poznam človeka ki so ga dobili z prazno vrečko ki je smrdela po ganji in velikmi rizlami. napisali so da so ga dobili z mamili in priborom za uživanje :) ene 12 let nazaj, ma men je še zmer smešno. Zato, se bojim, da se v primeru resnih namenov poyebat človeka lahko sklicujejo na davčno utajo ali carinsko goljufijo. Žal je v naši državici ratalo vse mogoče, da ne rečem verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moj tu se pa motiš, močno motiš, enostavno dobijo nalog za pregled in se ti lahko samo :pos:

hehe, saj ne vem kaj naj rečem na tvoje kometarje :wallbash:, z takimi izjavami si ti bolj v nevarnosti kot jaz :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je v naši državici ratalo vse mogoče, da ne rečem verjetno.

Ok,ajde,maš nekako prav, samo močno dvomim da se jim bo dalo zajebavat zaradi enga šalabajzera :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!