Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

Če bi bili pravna in urejena država in ne vukojebina (kar dejansko smo) bi bilo zgoraj napisano povsem normalno. In ljudje, ki se hvalijo, da že 10 let nategujejo državo, bi sedeli kje drugje, kot pa za kompom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje je sedaj računica ?

pravi pa tudi, da naj povem tudi to, da toliko on ve o tem, o točnih zneskih kazni naj se pozanimamo na carini, tudi zato, ker ne ve točno po kakšnih postopkih lahko dajo vozilo na uničenje, kar je tudi ena od možnih kaznih, zato je tole samo neuradno!

točno tako!

Ni računice pri tem - računica je samo v slovenskih dizl-bučah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bili pravna in urejena država in ne vukojebina (kar dejansko smo) bi bilo zgoraj napisano povsem normalno. In ljudje, ki se hvalijo, da že 10 let nategujejo državo, bi sedeli kje drugje, kot pa za kompom....

Yep, se popolnoma strinjam.

Mimogrede, če tankaš kurilca in potem naslednjič dizel, to še ne pomeni, da si legalen, ker baje lahko sledi kurilca ostanejo v sistemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tisto o uničenju... nekaj sem slišal o tem. Samo ni enako uničiti starega Golfa X ali pa mesec dni starega Audija, če hočete. Vse je v poštenju. No, če ga država tako serje, ni čudno da ga tudi državljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tisto o uničenju... nekaj sem slišal o tem. Samo ni enako uničiti starega Golfa X ali pa mesec dni starega Audija, če hočete. Vse je v poštenju. No, če ga država tako serje, ni čudno da ga tudi državljani.

a si moral spet audi-ja omenit...zdej bo pa spet kreg :slap: .... a nimajo za preverjanje goriva tudi neke sonde za v auspuh ??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam info iz druge roke, kolega motosvetovec, ki je med drugim letečman pravi takole, če se ne da povleči vzorec direktno iz tanka, cariniki pokličejo vlečno službo, na servis odpeljejo vozilo in tam najdejo pot do goriva, če je nedvomno ugotovljena prisotnost kurilca, mora lastnik na svoje stroške pri pooblaščenem servisu odstranit popolnoma vso gorivo iz sistema, :wacko: in sedaj tisto kar me je najbolj zanimalo, med drugim pravi tudi to, da je kazen minimum 2000 eur+vlečna služba+delo servisa, :xx:

Kaj pa, če npr. v nekem avtu po tem postopku ugotovijo, da imaš ti v avtu navadno nafto? Lahko ti zahtevaš kakšno odškodnino za čas in probleme, ki so ti jih naredili s tem, ko so ti odpeljali avto?

Drugače pa sem jaz še vseeno za bencinarja, če je možnost turbo bencinar (TSI :naughty: ). Dizla bi imel le v primeru, da bi letno delal prek 25000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..vseeno, da bi z DIZLOM šparal, tu računice ni! ...če pa nekomu tak stil vožnje paše, pol pa JA!:worship:

pa ti to iz prve roke ali BCBR?

osebno vozim od 1996 dalje dizle (francoze) .............. in se mi se vedno dobro "splaca" (kljub povprecju "samo" 35k letno). tudi zato, ker z dizlom ni nobenih vecjih stroskov rednih servisov kot z bencinerjem. od kje vam taksni cudni "podatki"?

naj vsak vozi kar mu paše.

jaz osebno vem ,da nikoli več bencinarja, čeprav sem jih v preteklosti vozil 10 let ali več.

meni se isplača, kakšno računico imate drugi pa ne vem.

enako.

pri trenutnih kilometrih zame ni druge variante kot dizel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti to iz prve roke ali BCBR?

Mal nazaj preber poste in izračune, pa ti bo jasno....:rolleyes:

Pri 25000 letno računice v prid dizlu NI... NIKOLI! No, da ti ne bo treba brskat, ker moderatorji za to nimate časa: 4000 € dražji in enako močan dizel se zaradi višje nabavne cene "s šparanjem" izenači z bencinarjem šele pri cca 250000 km, okej, pri nekaterih avtih morda že pri 180 000, pri drugih pa pri 300.000... in od tam naprej šele šparaš... Hvala lepa za šparanje po 10 letih dražje vožnje! - v mojem primeru (20.000 letno!):closedeyes:

In če te mal izzivam... Najdi mi znamko srednje klase, kjer je ENAKO MOČAN dizel le cca. 1000 ali 2000 € dražji od bencinarja? Da se ti "splača" že po 5 letih... da ne bo, kot si napisal BCBR...:evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ENAKO MOČAN dizel...

Po mnenju lasntikov dizlov to pomeni okoli 30% manj PS, imam prav? :lol1:

ajd

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri se toliko trudite bit prepričljivi ,da se bencinar bolj splača, da mi sploh ni jasno, zakaj vedno dizla prej prodam, kot bencinarja. Očitno kupci nimajo pojma o matematiki, še manj pa o kvaliteti vožnje, na kar bi jih ,jaz kot prodajalec moral mogoče celo upozorit :hmm::P

Razumem, da lastnik bencinarja ne bo zlepa priznal, da je dizel v mnogo primerih boljši ( si jedla sir ?) ker slovenski narod nikoli ne bo pluval po svojem, po sosedovem bo pa sral.

Tist ki je prepričan ,da je njegov bencinar ugodnejši itd.... se pač naj vozi z njim, jaz osebno sem se prepričal, oziroma me je dizel prepričal...

Z danšnjo vožnjo sem prišparal vsaj 25€ ker sem se peljal z dizlom, torej je bila plošča in dva pivička zastojn :)

DADI :med drugim pravi tudi to, da je kazen minimum 2000 eur+vlečna služba+delo servisa, :xx: -TOLE JE PA IZ LEVEGA ROKAVA NE PA IZ DRUGE ROKE...:glare:

Kot v vsaki drugi državi, žal tudi pri nam raje vzame carinik 100€ in se naredi ,da te ni videl, kot pa da se za državo (in svojo bedno plačo) matra vsaj pol ure z mojim kurilcem... tak pač imamo :wacko:

KAKORKOLI ŽE , VELIKO SREČNIH IN CENOVNO UGODNIH KM VAM ŽELIM!

jaz tebe vprašam: SI JEDLA SIR ???:D

Aja, če koga slučajno zanima imam na zalogi opel frontero 2.4i , z majhno porabo, avto je dober, le kupca ne najde :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, če koga slučajno zanima imam na zalogi opel frontero 2.4i , z majhno porabo, avto je dober, le kupca ne najde :?

kaka je pa cena? ima klimo in kljuko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, če koga slučajno zanima imam na zalogi opel frontero 2.4i , z majhno porabo, avto je dober, le kupca ne najde :?

Kupca nebo lahko najti! to je JAJC od JAJC !

Popravljeno . Popravil Bremzer
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z danšnjo vožnjo sem prišparal vsaj 25€ ker sem se peljal z dizlom, torej je bila plošča in dva pivička zastojn :)

DADI :med drugim pravi tudi to, da je kazen minimum 2000 eur+vlečna služba+delo servisa,

Kot v vsaki drugi državi, žal tudi pri nam raje vzame carinik 100€ in se naredi ,da te ni videl, kot pa da se za državo (in svojo bedno plačo) matra vsaj pol ure z mojim kurilcem... tak pač imamo :wacko:

zdaj si pa razkril razlog zakaj se voziš na kurilca, lakota, lakota te sili v goljufanje, tisto o carinikih je pa tak bulšit, da samo ti verjameš v to, :wallbash:

sicer pa moram povdarit, da proti dizel avtu nimam nič, celo imam ga, pa tudi bencinarja imam, dizel mam za delat, bencin ima pa gospa za v službo, ker se mi tako splača, moja računica, vseskozi pa se mi zdi bedasto, da bi imel dizel avto samo zato, da bi kurilca točil in s tem prišparal, bedasto, mislim pa tudi, da se nekateri tripajo na svoj ego s hvalisanjem o kurilcu, ja no, pa naj, do prvega pregleda carinikov, jaz ti tako ali tako ne verjamem in preprosto mislim ,da debelo lažeš! sicer je možno vse, ampak dvomim!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z danšnjo vožnjo sem prišparal vsaj 25€ ker sem se peljal z dizlom, torej je bila plošča in dva pivička zastojn :)

z dizlom ali s potujočo pečjo? tle je razlika, koliko bi prišparal z dizlom ali pa s kurilcem?

meni osebno dizel ni všeč, tam ko dizel izdihne se bencinar šele zbudi :evilgrin: pa tudi tistih 9L/100 potrpim, vsaj vem kam grejo, tegale ne menjam za nobenega dizla:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri se toliko trudite bit prepričljivi ,da se bencinar bolj splača, da mi sploh ni jasno, zakaj vedno dizla prej prodam, kot bencinarja.

Zakaj? Zato ker se fama okoli dizla vleče še iz časov golfa2....80% folka kupi dizla, zato ker je pač DIZL, dela pa 20k na leto. Malo je takih, ki ga kupijo res zaradi matematike in ki delajo 30k+ letno.

Govorim o avtih nižjega in srednjega razreda, kjer je poraba itak tu nekje +/- liter ali liter in pol. Posebaj,če gledamo novejše avte, kjer počasi ratujejo bencinci skoraj pa šparovci.

Popravljeno . Popravil Frips
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z dizlom ali s potujočo pečjo? tle je razlika, koliko bi prišparal z dizlom ali pa s kurilcem?

meni osebno dizel ni všeč, tam ko dizel izdihne se bencinar šele zbudi :evilgrin: pa tudi tistih 9L/100 potrpim, vsaj vem kam grejo, tegale ne menjam za nobenega dizla:

"Nakladaš" pridi spomladi,ko ni več soli na cesti(zdaj po soli vozim Yarisa benzinarja) s tem jajcem k meni veš kje stanujem, pa greva probat jaz z "dizlom" 178 Ps.

Ps:ko tale na filmu odneha bom šaltal iz 5-te v 6-to !!! :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nakladaš" pridi spomladi,ko ni več soli na cesti(zdaj po soli vozim Yarisa benzinarja) s tem jajcem k meni veš kje stanujem, pa greva probat jaz z "dizlom" 178 Ps.

Ps:ko tale na filmu odneha bom šaltal iz 5-te v 6-to !!! :whistle:

nakladaš ti..raj povej da si potujoča ovira ko pade 0.5 cm snega..

ne ga srat tolk no..

ti pa tvoji bavarci mi grejo na...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupca nebo lahko najti! to je JAJC od JAJC !

Končno ena pametna od tebe :) Sicer pa umiri te svoje Bavarce no, 170PS pač ni ravno za kovat v bogove se ti ne zdi?

Kar se tiče Slovencev in nabavljanja dizlov je Frips odlično napisal - "smo pač napumpani".

Sicer pa ne vem, kaj je tolko boljšega na dizlih, da sedaj nekaj pljuvamo in serjemo na napačen vrt? Pač nudijo kar nudijo, dosti dobrega in dosti slabega, isto kot bencinci. Zanima nas, kje je sedaj računica, če sploh še je - včasih je seveda bila, ker je bil dizl pol ceneje kot bencin in si dejnsko na 100.000km ali manj dobil razliko not, sedaj pa ni več tako črno na belem. Jz kurilca vozil pa pač ne bom (pa če je to še tako neumno razmišljanje).

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to sm na začetku napisal - četudi je cena približno identična (dizl:bencinc 4 leta star C4, Focus, Golf... ) ima pač dizl 100.000km več, torej bo slej ko prej treba vsega boga pozamenjati, česar pri bencincu še teh 100.000km ne bo in prišparani denar pri gorivu slej ko prej spuhti.

A srednji razred ni Golf razred?

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, v tej temi sem zaključil, ker mi en DADI, z otroškimi izjavami trdi lažem in se hvalim.....in se na ta nivo ne bom spuščal.

bom raje enga :beer1: ruknu, pa si o takih ljudeh svoje mislu, saj sem takšna obdobja ,dal že skozi v prejšnih desetletjih.

Dadi, očitno ne boš spoznal nikoli sveta, kot ga vidim jaz, če misliš ,da pri nam niso podkupljivi uradniki itd itd, pol se sprašujem v kakšnem svetu sploh živiš :hmm:

nekdo je spraševal če ima frontera priklop in klimo....? ima,reg. še 10 mesecev, v zelo dobri kondiciji in pa seveda bencinar, avto za tiste ki niste tako lakotni ,kot sem jaz, a ne dadi ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, v tej temi sem zaključil, ker mi en DADI, z otroškimi izjavami trdi lažem in se hvalim.....in se na ta nivo ne bom spuščal.

bom raje enga :beer1: ruknu, pa si o takih ljudeh svoje mislu, saj sem takšna obdobja ,dal že skozi v prejšnih desetletjih.

Dadi, očitno ne boš spoznal nikoli sveta, kot ga vidim jaz, če misliš ,da pri nam niso podkupljivi uradniki itd itd, pol se sprašujem v kakšnem svetu sploh živiš :hmm:

nekdo je spraševal če ima frontera priklop in klimo....? ima,reg. še 10 mesecev, v zelo dobri kondiciji in pa seveda bencinar, avto za tiste ki niste tako lakotni ,kot sem jaz, a ne dadi ?!

ja? kje se da vidt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!