Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

Nekateri previte da so saje od dizla škodljivi, kaj pa sedaj ko kurite v mopedeih motorkah za košnjo trave navaden neosvinčen bencin a sploh veste kaki adiativi so tam dodani, če ne gre izpuh skozi katalizator so zelo karciogeni (rakotvorni), tako da svinec sploh ni bil tako škodljiv. Pač je bil težka kovina, ki je vsem jasno znano strupena.

Kaj se tiče mene, imam najraje dizel vozilo, ker ne uporabljaš gasa za speljevanje, ker ima ta motor dokaj velik navor in kaj se tiče pospeševanja motorja je najbolj pomemben navo ne pa moč, ker imajo dizel agregati kar ugodno pospeševanje posebej, če upoštevate tovornjake in traktorje, ki imajo max vrtljaje 2.200 do 2.500, nekateri celo maj.

Za info pa buldožerji imajo maksimalno št. vrtljajev samo 700 - 800 in to daje moči tudi nekaj 100 konjev, kar pa ni tako pomembno, ker potrebuje velike transmisije in je taki motor najugodnejši.

Kaj vam koristi motor z 1000 konji pri 100.000 vartljajih, ker bo reduktor tako glasen in obremenjen, da bo zelo težko prenašal tako moč a navor je pa čisto majhen.

Najboljši je seveda elektromotor, ki ima ob zagonu največji moment ali nekje tam blizu in je najboljši za speljevanje, pa še sklopke na potrebujete, ker se lahko motor sam prosto vrti ali stoji. Tudi kadar stoji, lahko zadržuje vozilo na klancu, tako da ne potrebujeta zavore ali ročne zavore, seveda pa se pojavi nepotrebna potrošnja energije.

Jaz se osebno za dizel vozila, ker lahko da očetu račune za povračilo delne trošarine, čeprav sedaj vozim avto za pod 100 kSIT, ki je pač bencinar. Novo ali drugo rabljeno vozilo bo pa sigurno na plinsko olje, če ga tako imenujemo po slovensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

DIESEL PREHITEL BENCINARJE na vzdržljivostni dirki za 12 ur Sebringa (ZDA).

Audi letos uporablja nov bolid R10 TDI, katerega poganja V12 diesel s 650 KM.

Naslednja dirka bo v juniju, 24 ur Le Mansa.

Kdo je že omenjal, da diesel ni za dirkalnike?

Še slika R10

post-6014-1144857012_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kako zveni ta zadeva. Verjetno precej drugače kakor bencinski bratje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj razlike v zvoke že je verjetno, samo če sklepam na VW dirkalnike na Dakarju, potem nekega traktorskega zvoka ni pričakovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIESEL PREHITEL BENCINARJE na vzdržljivostni dirki za 12 ur Sebringa (ZDA).

Audi letos uporablja nov bolid R10 TDI, katerega poganja V12 diesel s 650 KM.

Naslednja dirka bo v juniju, 24 ur Le Mansa.

Kdo je že omenjal, da diesel ni za dirkalnike?

Še slika R10

Rečte kar čte ampak dizl ni za dirkalnike .)

In iskreno upam da ne bo :) , joj zdej se manka samo še kaka formula 1 z dizlom not :glare:

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sem za dizel od V8 naprej. ok, izjema je audijev 2,5 tdi, ki ma fenomenalen zvok.

bencin zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bencin zakon

............predvsem na bencinksi ko tankas (in se vsakic jokas ko vidis cifre na displaju). :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem morš razmišljat takrat, ko sediš za volanom oz. še preden se vsedeš (predvsem zakaj sediš)

je pa to stvar filozofije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa to stvar filozofije.

Točno! Že Platon se je spraševal, al naj tanka dizl al pa bencin. :grim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje!!!

Hladen vžig motorja in vrtenje motorja v obrate pomoje bol škodi dizlu kot bencinarju!!!!!

Vaše mnenje!!!???

Ciao,by Pero

če maš dizla za kratke ture ga sfukaš,za na dolge je pa vredu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno! Že Platon se je spraševal, al naj tanka dizl al pa bencin. grim.gif tongue.gif

hodu je pa peš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

:hmm: mislim da je tu tema dizel vs bencin.. in ne turbodizel vs bencin :nono: .. ce ze naj bo enakopravno - turbodizel vs bencin s turbino :naughty: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: mislim da je tu tema dizel vs bencin.. in ne turbodizel vs bencin :nono: .. ce ze naj bo enakopravno - turbodizel vs bencin s turbino :naughty: :closedeyes:

Danes (razen Golfa SDI) praktično ne moreš več dobiti dizelskega motorja brez turbine :nono: . To je stvar razvoja... Potem pa moraš odvzeti bencinarjem recimo 16 ventilov itd... pa bo razmerje spet mal drugačno, a ne. Po 10 letih imam prvi dizel (Mazda 3) in se v bencinarja sploh ne usedem več. Nizka poraba (5-6 litrov), udobje (sploh na daljših vožnjah), vzdrževanje (prva menjava jermena pri 240.000 km), pospeški (bencinar 2.0 in manj brez turbine na semaforjih nima šans) :OK: :OK: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor se veselje pri bencinarju začne tam, kjer se pri dizlu že gladko konča.. end of story.. če si mlad, definitivno bencinar :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor se veselje pri bencinarju začne tam, kjer se pri dizlu že gladko konča.. end of story.. če si mlad, definitivno bencinar :OK:

Potem sem jaz že star :blink: ? Mal prej šaltaš pa je. Lahko te pa peljem z Mareo 1.9 jtd (čipano), pa boš vidu da je tud veselje po svoje. OK, ne moreš ga terat na 9 jurjev (tko kot VTI), hitrosti pa vseeno ne stradaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem sem jaz že star :blink: ? Mal prej šaltaš pa je. Lahko te pa peljem z Mareo 1.9 jtd (čipano), pa boš vidu da je tud veselje po svoje. OK, ne moreš ga terat na 9 jurjev (tko kot VTI), hitrosti pa vseeno ne stradaš.

uff ma ti si že starina :D joke.. pa sej veš kaj hočm povedat.. valda, da dizel tud leti..sploh kšna orenk zadeva...sam zvok motorja, pa k ga fuknš u nižjo na ene 4500 :devil: :devil: to ti dizel pač neda... moje mnenje, pač nism pristaš dizlov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dizla rukneš v nižjo pri 4500 maš take zvoke iz mašine k đambo ki pristaja :P .

Res je kar se tiče vožnje v obratih je bencinar zakon, majo pa tud V6 dizli zloben glas lahko (vsaj fotrov A6 2.5 tdi ga je imel). Sicer pa vsak ma svoj okus :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor se veselje pri bencinarju začne tam, kjer se pri dizlu že gladko konča.. end of story.. če si mlad, definitivno bencinar :OK:

Jah če se voziš sam, naloži oba avta na polno, pa se pelji v klanc, pa boš vidu kakšna je razlika v lahkotnosti pri dizlu in kako boš v nižji prestavi tiščal bencinarja da bo kam šel. Sicer se pa spomnem iz avtomagazina izpred enih 3 let, kjer so na veliko primerjali dizle in bencinarje, v glavnem vsak bencinar je popušu od 90km/h nekje naprej, do 90km/h so pa bencinarji vedno imeli boljšo krivuljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah če se voziš sam, naloži oba avta na polno, pa se pelji v klanc, pa boš vidu kakšna je razlika v lahkotnosti pri dizlu in kako boš v nižji prestavi tiščal bencinarja da bo kam šel. Sicer se pa spomnem iz avtomagazina izpred enih 3 let, kjer so na veliko primerjali dizle in bencinarje, v glavnem vsak bencinar je popušu od 90km/h nekje naprej, do 90km/h so pa bencinarji vedno imeli boljšo krivuljo.

Če maš dost močnga bencinarja, tud to ni problem( naložen avto)..se pa definitivno pozna, se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nizka poraba (5-6 litrov), udobje (sploh na daljših vožnjah),..., pospeški (bencinar 2.0 in manj brez turbine na semaforjih nima šans) :OK: :OK: ...

če hočeš da se dizel kam premakne se tudi poraba rahlo dvigne ;)

glede pospeškov, če imaš mazdo 3, imaš 1.6 109 KM?

si siguren v tvojo trditev o pospeških? stava :P ?

trenutno sem lastnik dizla in bencinarja, kar mi je pri dizlu močno všeč je zvok turbine :OK: , ko pa se vsedem v bencinarja se mi pa samo smeji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko pa se vsedem v bencinarja se mi pa samo smeji :D

Še posebno, če je bencinar Honda ane? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še posebno, če je bencinar Honda ane? :grim

Tud men se v VW-ju smeji :) ni nujno, da je honda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še posebno, če je bencinar Honda ane? :grim

:grim

Tud men se v VW-ju smeji :) ni nujno, da je honda

jep, res je

sem vozil prej VWja, se mi je smejalo, ampak sam zarad tega ker je blo nekaj čez kW (RMS :D ) muzke notr :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!