Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

dadi med 60-70000 km letno z enim avtom.......je približno 1500€ letno. v 7 letni karieri z kurilcem, me še nikoli niso kontrolirali, niti v slo ,niti drugje po eu, če me jutri dobijo, bom kazen plačal v 8 dneh 200€.

avta ti ne vzamejo, uničijo itd...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dadi med 60-70000 km letno z enim avtom.......je približno 1500€ letno. v 7 letni karieri z kurilcem, me še nikoli niso kontrolirali, niti v slo ,niti drugje po eu, če me jutri dobijo, bom kazen plačal v 8 dneh 200€.

avta ti ne vzamejo, uničijo itd...

Če te dobijo v tujini 200€ nebo dostniti za vlećno službo + tank spraznit,kazen pa bo 2K + :hmm:

Popravljeno . Popravil Bremzer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzer, če ne bi bilo "če" bi bila čebula, bula, pa čebela bela .)

me prati sreča.:OK:

100x sem se mimo njih peljal, 1000x čez mejo, zgleda ,da jim nisem sumljiv, al pa majo preveč dela na audiju, da pridejo do goriva.:hmm:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tudi jaz osebno NE vidim prednosti, ki bi jih imel dizelski agregat že brez višja cene.

Samo laično razmišljam: Modern bencinski stroj ima danes ali VTEC, ali VVTI, ali direkten vbrizg, ali turbino, skratka, klasičnega EINŠPRICA že davno ni več... Navora je tako dovolj že pri nizkih obratih in neke hude uberture iz časa VTIjev in GSIjev iz 90ih niso več potrebne.

Nekdo je prej "žlabudral" o podhranjenem BMW bencincu proti dizl audiju... ne vem če je preveril v "številkah"... če primerjam moj avto (155 KS mislim da enih 150 Nm - ne vem!) z že omenjenim primerljivim dizlom (140 KS in 380 Nm) se zdi prednost na strani dizla, meritve pa grejo v prid bencinarja (pospešek do 100, končna hitrost...)... - preverite :evilgrin:

Če razmišljam še v tehnološko zahtevnejši sestavi (in posledično dražji!) modernih dizlov - "prebaviti" morajo namreč precej "manj čisto" gorivo, je dosti logična tudi manjša zanesljivost dizelskih agregatov. To potrdi napr. statistika zanesljivosti (okvar) 10 let starih vozil, kjer so praviloma boljše ocenjena vozila (japonska) z manjšim deležem prodanih dizelskih motorjev :rolleyes:

O prihodnosti enih ali drugih pa takole: Razvoj dizlov je "sforsirala" samo in izključno Evropa, kot posledico "zadetka v polno" z imenom GOLF 2 D. Japonska, Amerika, Azija, Avstralija, Bližnji Vzhod (pa imajo vsi dovolj nafte!)... tu se pa "ne primejo", pa naj bodo še tako moderni...:rolleyes:

Tako da tudi sam menim, da neke silne GLOBALNE prihodnosti v dizlih NI. Tudi v TOP ponudbi posameznih znamk je najdražja in najboljša verzija še vedno bencinska...:worship:

In zanimivo... tudi kolega, zvest privrženec hond je iz Accorda letnika 94 2,0 presedlal na 2003 novega CTDI (takratni zmagovalni dizel motor) in konec 2008 spet na nazaj na novega 2,0 bencinarja ... ko sem se čudil zakaj ...je samo "skomignil", da mu dizel pač ne leži.... aja, dela pa ogromno kilometrino dnevno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je prej "žlabudral" o podhranjenem BMW bencincu proti dizl audiju... ne vem če je preveril v "številkah"... če primerjam moj avto (155 KS mislim da enih 150 Nm - ne vem!) z že omenjenim primerljivim dizlom (140 KS in 380 Nm) se zdi prednost na strani dizla, meritve pa grejo v prid bencinarja (pospešek do 100, končna hitrost...)... - preverite :evilgrin:

Malo sem pogooglal in našel podatek da ima 190 Nm navora pri 4500 n/min...kar sploh ni tako slabo :).

2.0TDI (140) ima pa 320Nm pri 1750 - 2500 n/min.

Je pa tudi res, da primerjava ni ravno najboljša saj primerjamo atmosferskega bencinarja in turbo dizla.

Da ne bo pomote, ne navijam za nobenega...ampak imam raje bencinarja :P

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pogooglal in našel podatek da ima 190 Nm navora pri 4500 n/min...kar sploh ni tako slabo :).

2.0TDI (140) ima pa 320Nm pri 1750 - 2500 n/min.

In ko upoštevaš še daljša prestavna razmerje, ki jih imajo dizli, se teh 320Nm malce razblini...

D.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pogooglal in našel podatek da ima 190 Nm navora pri 4500 n/min...kar sploh ni tako slabo :).

2.0TDI (140) ima pa 320Nm pri 1750 - 2500 n/min.

Je pa tudi res, da primerjava ni ravno najboljša saj primerjamo atmosferskega bencinarja in turbo dizla.

Da ne bo pomote, ne navijam za nobenega...ampak imam raje bencinarja :P

2,2 ctdi...

JA! ampak JE ta "atmosferski" bencinar hitrejši in poskočnejši... vsaj po podatkih tovarne... No, nismo čist fer do dizla, ker ta "atmosferski bencinar" ima v le I-VTEC, ki pa motorju spet "precej doda":sleep2:

No vseeno... smo že precej :topic:

...vseeno, da bi z DIZLOM šparal, tu računice ni! ...če pa nekomu tak stil vožnje paše, pol pa JA!:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2,2 ctdi...

JA! ampak JE ta "atmosferski" bencinar hitrejši in poskočnejši... vsaj po podatkih tovarne... No, nismo čist fer do dizla, ker ta "atmosferski bencinar" ima v le I-VTEC, ki pa motorju spet "precej doda":sleep2:

No vseeno... smo že precej :topic:

...vseeno, da bi z DIZLOM šparal, tu računice ni! ...če pa nekomu tak stil vožnje paše, pol pa JA!:worship:

Ne, to je podatek za bencinarja 2.0 (155 KM).

Dizel 2,2 cdti ima pa 340 Nm pri 2000 n/min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diesel gorivo ima večjo energijsko vrednost kot bencin, zato dizli manj kurijo za isto moč

način delovanja dizla ali bencinca je glede obremenitev na strani bencincev: tlaki v bencincu so precej manjši, zato so lahko gibljivi deli tanjši, zato lažji in se lahko bolj vrtijo kot dizli. no, izkoristek je tudi še vedno na dizlovi strani, čeprav jih bencinarji dohitevajo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipično, da hvali vsak kar pač vozi. :notworthy:

naj vsak vozi kar mu paše.

jaz osebno vem ,da nikoli več bencinarja, čeprav sem jih v preteklosti vozil 10 let ali več.

meni se isplača, kakšno računico imate drugi pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzer, če ne bi bilo "če" bi bila čebula, bula, pa čebela bela .)

me prati sreča.:OK:

100x sem se mimo njih peljal, 1000x čez mejo, zgleda ,da jim nisem sumljiv, al pa majo preveč dela na audiju, da pridejo do goriva.:hmm:

sam takih kot si ti je včasih blo zelo dost

in kar nekaj so jih dobl

dandanes pa tega več mislim da ne preverjajo, tak da se kar vozi

vem za enga, i se že cca 5 let vozi z potrošnim oljem od pečenja bomfrija in še kaj poleg, pa ga še tut niso dobl

to pa je skoraj zaston, olje samo :naughty:

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dadi med 60-70000 km letno z enim avtom.......je približno 1500€ letno. v 7 letni karieri z kurilcem, me še nikoli niso kontrolirali, niti v slo ,niti drugje po eu, če me jutri dobijo, bom kazen plačal v 8 dneh 200€.

avta ti ne vzamejo, uničijo itd...

ok, še vedno pa mislim, da se bolj splača kupit cenejši oz. enakega modela bencinski avto, se brez skrbi in strahu vozit mimo carinikov, sploh tujih :? tole prepričevanje se mi zdi karikirano enako kot, da bi se ti hvalil kako se voziš z motorjem brez dovoljenja pa te nikdar ne dobijo, :grrr

ne bo šlo, slej ko prej piskrček poči, pol bo pa jok, ejej !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 7 letih sem prišparal najmanj 10.000€ , torej skoraj celotni znesek avta in če me zdaj dobijo, ter bom moral plačat kazen 200€ ,pa res ne bo jok in ne vem kaj .)

če bi vozil bencinarja bi pa v teh letih bil najmanj za 15.000€ lažji :(

kdor ne reskira, ne profitira.

Vsak pač po svoje.

Nekdo se pa čez naselje pelje 70km/h v upanju, da nikjer ne stojijo.......:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj živiš na Dupleku pa se v Portorož voziš na šiht al kako to da že 7 let zapored sekaš 70.000km na leto? Če jih tolk pa itak da bolš da so ti dizli všeč, ker sicer bi bla je.. :P Pa tud da kurilca sekaš mi je še kr razumljivo, tukaj je računica na tvoji strani.

K si ravno omenil da si v avto-prodaja poslih - maš kaj dobrega na zalogi, al kakšne posle imaš to? Hvala

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 7 letih sem prišparal najmanj 10.000€ , torej skoraj celotni znesek avta in če me zdaj dobijo, ter bom moral plačat kazen 200€ ,pa res ne bo jok in ne vem kaj .)

če bi vozil bencinarja bi pa v teh letih bil najmanj za 15.000€ lažji :(

kdor ne reskira, ne profitira.

Vsak pač po svoje.

Nekdo se pa čez naselje pelje 70km/h v upanju, da nikjer ne stojijo.......:(

ja res drži no risk no fun ja in sedaj, če je res kar praviš si zares profitiral, če je zares tako, vendar ne po pameti, seveda vsak ve do kje bo šel, si pač upaš kolikor si upaš, koliko ob tem resnično s pametjo razmišljaš je pa že druga stvar, no sicer vsako tele ima svoje vesele, jaz pa tud ! srečno še naprej !

Popravljeno . Popravil Dadi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi ,tak slabo mi ne gre da bi moral imet šiht :P povej kaj te zanima..........nekaj je na zalogi, drugač pa dobavim v parih dneh.....

dadi, le kaj si s tem mislu : koliko ob tem resnično s pametjo razmišljaš je pa že druga stvar :hmm:

Če si dec, pač moraš met jajca, drgač te pa itak vsak :l_01:

kilometrov naredim v povprečju 60-70.0000, večinoma poslovno, včasih dnevno 50, včasih pa 1000 ali veliko več.......

tudi če bi me 5x letno dobili, bi imel še vedno profit.:yea1:

Tisti ki imate pa avto, do kafiča in na šiht (10km) in nazaj , je pa itak bolje da kupite bencinarja tja do 50kw.

tu pa res ni kaj za računat :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imate pa avto, do kafiča in na šiht (10km) in nazaj , je pa itak bolje da kupite bencinarja tja do 50kw.

tu pa res ni kaj za računat :(

Mislim da glih o tem eni govorijo.Po tvoje se ti splača samo zatu kr ti mutiš sz kurilcem.Vsak ma svoje stališče.Tvoje je še najmanj pametno, vsak pa nej po svoje stuhta in zračuna al bencin-dizel.Hvališ pa se k un zjutrej na kp gnoja :headbang:

Uni k delajo velik kilometrov se splača dizel.Unim k pa mal pa bencin, basta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi ,tak slabo mi ne gre da bi moral imet šiht :P povej kaj te zanima..........nekaj je na zalogi, drugač pa dobavim v parih dneh.....

dadi, le kaj si s tem mislu : koliko ob tem resnično s pametjo razmišljaš je pa že druga stvar :hmm:

Če si dec, pač moraš met jajca, drgač te pa itak vsak :l_01:

kilometrov naredim v povprečju 60-70.0000, večinoma poslovno, včasih dnevno 50, včasih pa 1000 ali veliko več.......

tudi če bi me 5x letno dobili, bi imel še vedno profit.:yea1:

Tisti ki imate pa avto, do kafiča in na šiht (10km) in nazaj , je pa itak bolje da kupite bencinarja tja do 50kw.

tu pa res ni kaj za računat :(

zanimivo bo, ko boš imel avto parkiran zunaj na -15 ponoči :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo bo, ko boš imel avto parkiran zunaj na -15 ponoči :)

zato pa obstaja dodatek ki prepričuje zmrzovanje isti kot pa se dodaja v nafto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor zna doda par litrov svetilnega petroleja pa je učinek enak kot z dodatkom proti zmrzovanju.Pri starejših avtih pa je še najbolje dodat kar malo benzina !!! :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te dobijo v tujini 200€ nebo dostniti za vlećno službo + tank spraznit,kazen pa bo 2K + :hmm:

pa pri novejših avtomobilih preverjanje skozi tank žal nemogoče vsaj v 90%...

tako da....

ker pa vrjetno nima strokovne izobrazbe ki bi mi dopuščala, da bi on lahko meni pod havbo gledal, kaj šele kaj šraufal... je pol varjanta avtovleka....

aja kaj se tujine tiče pa kurilkota ne stane 2000€..... :headbang:

še ceneje kot pri nas je :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje imeti bencinarja, -se potem ni treba obremenjevati s kurilcem, oziroma se bati kontrol... Je res, da ti sčasoma tisto barvilo zadela dize? Vsaj tako govorijo. Meni je to malo verjetno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam info iz druge roke, kolega motosvetovec, ki je med drugim letečman pravi takole, če se ne da povleči vzorec direktno iz tanka, cariniki pokličejo vlečno službo, na servis odpeljejo vozilo in tam najdejo pot do goriva, če je nedvomno ugotovljena prisotnost kurilca, mora lastnik na svoje stroške pri pooblaščenem servisu odstranit popolnoma vso gorivo iz sistema, :wacko: in sedaj tisto kar me je najbolj zanimalo, med drugim pravi tudi to, da je kazen minimum 2000 eur+vlečna služba+delo servisa, :xx: in kje je sedaj računica ?

pravi pa tudi, da naj povem tudi to, da toliko on ve o tem, o točnih zneskih kazni naj se pozanimamo na carini, tudi zato, ker ne ve točno po kakšnih postopkih lahko dajo vozilo na uničenje, kar je tudi ena od možnih kaznih, zato je tole samo neuradno!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!