Skoči na vsebino

Obvezna oprema (ne samo v Slo)


trpin

Priporočene objave

Zdravo vsem.

Kar nekaj tem na obvezno opremo motorista sem zasledil tukaj na forumu. Če povzamem; pri nas je to čelada in prva pomoč - pa je baje tud ni treba datumsko obnavljat.

Kako je pa s tem v tujini. Zanima me kako je na hrvaških in bosanskih cestah. Pa seveda v državah v EU. Ö, F, CH......

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno danes sem bil na tehničnem in me je vprašal po prvi pomoči in če še velja?Mislim,da je tako kot pri avtu datumsko omejena :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ravno nekje na tem forumu sem zasledil, da je nek poslanec NSi al kaj podal predlog, ki je bil sprejet z nekim odlokom, po katerem datumsko usklajevanje ni več potrebno.

Kar je itak totalna bedarija in molzenje denarja folku. Men se zdi važno, da je oprema primerno popolna in še več - da jo ljudje znajo uporabljat, ko je treba.

Ma pa zdajle brskam, pa ne najdem več tega posta. Nič zato. Naj bo pa nova pa bodo barabe spet kasirale na raji brez potrebe.

Bolj me zanima tujina. Kako je tam.

Popravljeno . Popravil trpin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno nekje na tem forumu sem zasledil, da je nek poslanec NSi al kaj podal predlog, ki je bil sprejet z nekim odlokom, po katerem datumsko usklajevanje ni več potrebno.

Kar je itak totalna bedarija in molzenje denarja folku. Men se zdi važno, da je oprema primerno popolna in še več - da jo ljudje znajo uporabljat, ko je treba.

Ma pa zdajle brskam, pa ne najdem več tega posta. Nič zato. Naj bo pa nova pa bodo barabe spet kasirale na raji brez potrebe.

Bolj me zanima tujina. Kako je tam.

Za vsak slučaj poleg prve pomoči,še flurescentni brezrokavnik,set za krpanje gum,v Švici ni posebnosti razen na vineto nepozabi v Franciji pa poleg vsega še alko tester (to je predpisano prvič letos).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal za tale Francoski alko test, pa nisem verjel :)

Samo, da se naši ne bodo spomnili take bedarije. Bom nabavil tistega, ki je na testih najmanj pokazal :D

Kako se pa obnesejo po vaših izkušnjah odsevne naramnice namesto jopiča. Mal me moti, k se mi v jopič veter lovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoć je 10 €. Za ta denar se sploh ne splača razpravljat (lahko bi sicer zamenja samo tisto čemur je potekel rok, ampak bi bilo to dražje) .

Če se ne motim lahko od tebe zahtevajo samo tisto obvezno opremo, ki jo zahteva od tebe država registracije (tako je bilo, če je sedaj drugače pa nisem preverjal) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoć je 10 €. Za ta denar se sploh ne splača razpravljat (lahko bi sicer zamenja samo tisto čemur je potekel rok, ampak bi bilo to dražje) .

Če se ne motim lahko od tebe zahtevajo samo tisto obvezno opremo, ki jo zahteva od tebe država registracije (tako je bilo, če je sedaj drugače pa nisem preverjal) .

lp

Franc

To bi bilo smiselno, ja. Potem v Franciji ne bi bilo treba kupovat alkoteste in ne vem kaj še vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoć je 10 €. Za ta denar se sploh ne splača razpravljat (lahko bi sicer zamenja samo tisto čemur je potekel rok, ampak bi bilo to dražje) .

Če se ne motim lahko od tebe zahtevajo samo tisto obvezno opremo, ki jo zahteva od tebe država registracije (tako je bilo, če je sedaj drugače pa nisem preverjal) .

lp

Franc

V Franciji so prav povdarili, da alkoteste rabijo tudi motorna vozila registrirana v drugih državah. Torej alkotest obvezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Franciji so prav povdarili, da alkoteste rabijo tudi motorna vozila registrirana v drugih državah. Torej alkotest obvezno.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam, da slovenski zakonodajalci pritisnejo na vse proizvajalce motorjev tako, da bodo odslej motorji morali imeti nevpadljiva lična in standardizirana mesta za shranjevanje setov za prvo pomoč!!!

na mojem motorju še prostora za kondome ni, kaj šele za oni zmazek od prve pomoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam, da slovenski zakonodajalci pritisnejo na vse proizvajalce motorjev tako, da bodo odslej motorji morali imeti nevpadljiva lična in standardizirana mesta za shranjevanje setov za prvo pomoč!!!

na mojem motorju še prostora za kondome ni, kaj šele za oni zmazek od prve pomoči...

zelo dober predlog, ampak tisto o vseh proizvajalcih na svetu ki bodo prisluhnili slovenskim zakonodajalcem se slisi malce ironicno. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, saj sem napisal z določenim namenom.

hotel sem le spodbuditi določeno razmišljanje v zvezi s tem dejanskim problemom.

vseeno ne bi bilo slabo, če bi se proizvajalci dejansko potrudili v tej smeri in na večini motorjev naredili določena mesta za tovrstne zadeve. velika večina motorjev na trgu ne omogoča shranjevanja standardizirane slovenske prve pomoči v njihovem drobovju.

toda kaj, ko je zakonodaja tako različna. pri nas je problem recimo prva pomoč, nekje drugje pa je potrebno s seboj imeti še vse kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počakajmo le, da na oblast pride nekdo, katerega bližnji sorodnik ali prijatelj prodaja dodatno opremo.

poleg prve pomoči bomo morali s seboj voziti še sete za krpanje pnevmatik, pa žarnice, pa pesek za posipavanje ob zaradi padca povzročenega razlitja olja, pa kondome za varen priložnostni seks na motozborih, pa hitre teste ob morebitno počenem kondomu, pa aspirine za glavobole naslednji dan, pa..................

tako nekako zna biti, nazadnje le živimo v skorajda-butalah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, saj sem napisal z določenim namenom.

hotel sem le spodbuditi določeno razmišljanje v zvezi s tem dejanskim problemom.

jest mam kokr turing pa..... evo v tist edini predalččččeeekkk sm stlačil powercommander in not ne gre nč več(ok, par žarnc pa varovalk pa kšna svečka, pa 12v polnilec...).... prej je šla natlačena-stlačena prva pomoč.... @elo, iz tvojih ust v božja ušesa

ampak...... pr količin givijev(al pa kej podobnga), ki jih prevozte s sabo na kofe v ta najbliži bife od doma, (ok, se opravičujem ta hudm gs-karjem, vi mate alpos al pa kej podobnga...) pa ja

en plac za obvezno opremo ostaja, al koko?

jest sm s hribov, uporabljam rukzak..... pa če me v domačmu kraju vsakič k me vidjo ožigosajo z 'ejga... vomlana', he pa nism od tam.... :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa muči Francija! Kaj policaji nimajo alkotestov da moram svojega zraven vozit ? Kaj kazen si lahko tudi sam napišem?

Škoda da v SLO nimamo takšnega zakona ! Pa obvezno vsi gate na zadrgo !!

Zakaj? Zato da jih v slučaju nesreče lažje odprejo.

Sicer bi pa jaz motorje itak prepovedal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsak slučaj poleg prve pomoči,še flurescentni brezrokavnik,set za krpanje gum,......

a kdo vozi s seboj varnostni trikotnik?

oz. kako na ovinkasti cesti zavarovati kraj nesreče, da te ne zgazi

še kakšen avto, ki prileti izza ovinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo vozi s seboj varnostni trikotnik?

oz. kako na ovinkasti cesti zavarovati kraj nesreče, da te ne zgazi

še kakšen avto, ki prileti izza ovinka.

za take primere je dobra sopotnica .. gre mal višje po cesti in se uleže na cesto kt hlod ... sam klinc, k pol bi bla sopotnica obvezna oprema :glare:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sam klinc, k pol bi bla sopotnica obvezna oprema :glare:

ja jo pa vsaj lahko ponucaš za kafeđijo, pa da hrbet greje med vožnjo, pa bencin ti

natanko ko ti v miru klepetaš s kolegi,....., spotoma ti še čelado spuca ,.... ni slaba taka

oprema, samo interkoma ne smeš imeti, da imaš mir med vožnjo :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo vozi s seboj varnostni trikotnik?

oz. kako na ovinkasti cesti zavarovati kraj nesreče, da te ne zgazi

še kakšen avto, ki prileti izza ovinka.

Nekaj takega? "zokn" za čelado.

post-7865-0-05673700-1337092121.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega? "zokn" za čelado.

To je najbolš dat gor takrat, ko je čelada še na betici! Nič ne vidi, nič ne sliši nič ne reče ... perfektno za slovenceljne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako je pa s tem v tujini. Zanima me kako je na hrvaških in bosanskih cestah. Pa seveda v državah v EU. Ö, F, CH......

Za vsak slučaj poleg prve pomoči,še flurescentni brezrokavnik,set za krpanje gum.

Torej kdo ma konkretn odgovor na to (oprema v tujini-bosna in hrvaška)? Kaj se tiče francije so pa itak razred zase.

To je za avte

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!