Skoči na vsebino

Predlog za spremembo AM kategorije (zakonodaja)


letalec1

Priporočene objave

Pozdrav vsem!

 

Nedolgo nazaj sem na spletni strani http://predlagam.vladi.si zasledil predlog z naslovom "Vožnja enoslednih vozil z B kategorijo", pa ni bilo kakšnega pretirano pritrdilnega odgovora s strani ministerstva, zato sem se odločil, da dopolnim predlog, pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede te zematike. Če vam je predlog všeč, pa ga lahko tudi podprete.

 

Predlog:

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/5367

 

 

Kot nadaljevanje ali dopolnitev predloga "Vožnja enoslednih vozil z B kategorijo" (22.10.2013) predlagam, da se spremeni definicija motornega vozila AM kategorije. In sicer; maksimalna  hitrost za motorna vozila AM naj se dvigne vsaj na 60 km/h, sorazmerno tudi kubatura, saj je to bolj primerna potovalna hitrost za medmestni promet in se s tem poveča možnost cenejšega potovanja iz kraja v kraj ali na delo, sploh v teh časih, ko se varčuje. Avto šola, CPP in praktični preizkusi so pretirano neprijazni do naših denarnic, zatorej bi se lahko ponudilo nekaj urno informativno in delno praktično izobraževanje, ki bi bilo sicer neobvezno, vendar pa priporočljivo za vse tiste, ki prvič sedajo na motor. To bi bila tudi priložnost za avtošole, ki bi lahko nekaj zaslužile, hkrati pa bi bilo prijazno do voznikov, saj bi bile cene veliko nižje kot pri običajnem posopku.

 

Druga možnost, morda bolj sprejemljiva za zakonodajalca je to, da bi se uvedlo novo kategorijo (AM2), katere bi bila najvišja možna hitrost 75 km/h, sorazmerno tudi kubatura, vendar bi bil zanjo obvezno nekaj urno informativno in delno praktično izobraževanje, brez ponovnega CPP in nacionalnega praktičnega preizkusa, s pogoji, da ima oseba opravljeno B kategorijo in s tem tudi pridobljeno AM kategorijo.

 

Glavni namen tega predloga je omogočiti cenejši prevoz na daljših razdaljah med kraji. Na ta način pa tudi povečati uporabo in s tem tudi varnost motoristov na cesti, saj bo tako zavedanje večje in manjše kot bo razmerje števila avtomobil:motor na cesti, varnejša bo vožnja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem proti :grrr  ce mas zeljo po motorju,naredit za A pa poligon :glare: lahk si pa umislis skuterja ki leti 50km pa premagujes tudi velike razdalje :smoke: pocasi se dalec pride :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislis A1? Ker A lahko delas sele pri 24ih ce nimas prejsnih kategorij. med 14 in 24 pa je kr precej razlike.

 

Drugace pa meni ta "zakon" smrdi po osnovnosolcih ki bi radi terali svoje ze tako prevec navite mašine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj časa so se pogovarjali o tem ,da bi z B kategorijo dobil avtomatično do125cm in če se prav spomnem 8Kw. Pa zadeva žal ni prišla skozi. Zadeva bi bila super, sploh kar se tiče reševanja urbane mobilnosti. Kolikor je meni znano ima kar nekaj držav podobno urejeno.

45 Km/h je končne hitrosti, kot jo predpisuje zakon je za vožnjo po cest odločno premal. Že tko postaneš ovira na cesti, aktero vsi prehitevajo + nobene rezerve za kritične situacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo naredil popravek na podlagi komentarja, na tisti strani. Se pravi na koncu je še vedno potreben praktični preizkus, le ceneje se čez pride.
Ta predlog je v glavem namenjen tistim, ki že imajo B kategorijo, se pravi opravljen CPP, prvo pomoč, zdravniški pregled, skratka cenejša oblika pridobitve malo hitejše kategorije, a vendar ne tolikšne, kot je A1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem proti :grrr  ce mas zeljo po motorju,naredit za A pa poligon :glare: lahk si pa umislis skuterja ki leti 50km pa premagujes tudi velike razdalje :smoke: pocasi se dalec pride :sleep2:

Se strinjam, počasi se daleč pride, a vendar pri 45km/h oviraš promet, hkrati pa s tem ogrožaš sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se z uvedbo dodatne kategorije in dvigom končne hitrosti, verjetno bi marsikdo v službo hodil z motorinom.

Strinjam pa se tudi z Aynach glede osnovnošolcev :evilgrin: , morala bi biti tudi starostna omejitev :klicaj:

 

:yea1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz sem proti :grrr  ce mas zeljo po motorju,naredit za A pa poligon :glare: lahk si pa umislis skuterja ki leti 50km pa premagujes tudi velike razdalje :smoke: pocasi se dalec pride :sleep2:

x2

Počasi se daleč pride

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se z uvedbo dodatne kategorije in dvigom končne hitrosti, verjetno bi marsikdo v službo hodil z motorinom.

Strinjam pa se tudi z Aynach glede osnovnošolcev :evilgrin: , morala bi biti tudi starostna omejitev :klicaj:

 

:yea1: 

A ni že dovolj teh kategorij za enoslednike? Če komu ne zadostuje ena, pač naredi kategorijo za višjo, neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam dodat "staro" H al kaj je bil že moped, torej cpp+poligon in skenslat mopede ins kuterej ki grejo "25km/h", na vsako stranje ki ima motor tablico tako da lahko dobijo kazen šmrkauci, lepo piše pod flexerjem treba ga je vozit z čelado in izpitom za kolo! (za praznoletne šmrkavce), tako pa vozijo šmrkauci in mularija čez polne črte, malo po cesti malo po pločniku, čez rdeče z nasmeškom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!