Skoči na vsebino

Obvezna oprema (ne samo v Slo)


trpin

Priporočene objave

za A: obvezna je samo prva pomoc. in seveda dokumenti delinkventa in orozja.

In kje se da to prebrat da je prva pomoč obvezna na Hrvaškem, Bosni in še kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja.. jaz pa mislim takole: prva pomoč je obvezna v Sloveniji. Torej mora biti zraven. Žarnice in varovalke, to ti zdrava pamet narekuje, da spada v kufr. Pannenspray tudi mora biti. Pa enih par vijakov, matic in plastičnih vezic ne škodi. Dve špangurtni za vsak slučaj. Odsevni lajbič je tudi noter. Pa... no, vsak naj se sam odloči, kaj rabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil napisati, da ta link vsebuje tabelo opreme za vse evropske države

http://bihamk.ba/spi/servisne-informacije/361-obavezna-oprema-za-vozila-u-bih-i-evropi.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, super. Mal informacij se je pa že kar nabralo. Hvala vsem, kar tako naprej, da bomo na tekočem - razen v domači gostilni :)

A je tale bosanski spisek mal pomanjkljiv? Če prav vem, je od 1. julija v Franciji obvezen tudi alkotest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, super. Mal informacij se je pa že kar nabralo. Hvala vsem, kar tako naprej, da bomo na tekočem - razen v domači gostilni :)

A je tale bosanski spisek mal pomanjkljiv? Če prav vem, je od 1. julija v Franciji obvezen tudi alkotest.

v sloveniji še takega spiska ne dobiš, a ti bi, da ti zdej najdem spisek na današnji dan, drugače je pa res alkotester obvezen v Franciji od 1.7.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal za tale Francoski alko test, pa nisem verjel :)

Samo, da se naši ne bodo spomnili take bedarije. Bom nabavil tistega, ki je na testih najmanj pokazal :D

Kako se pa obnesejo po vaših izkušnjah odsevne naramnice namesto jopiča. Mal me moti, k se mi v jopič veter lovi.

Naramnce majo to varianto,da si jih lohka naštelaš in fajn zategneš po liniji tvojih oblin..Torej,tud če nimaš povišanega vetrbrana,ti jih veter pr velikih brzinah ne premakne..Men se dobr obnesejo..Je pa ta minus,da ti jih v hrbet ni tko videt,če maš kufer namontiran zadej...Na začetku sezone,ko sem jih kupvala v Italiji niso še slišal za te zadeve,pr nas so mel sam z nekimi lučkami,k so žmikale kt novoletno drevesce..,pa lastika je bla tko švoh,kt da bi jih iz spranih gat vn potegnu. :BUA: ..Tko,da sem jih v Luisu nabavla take kt morjo bit...Kake se pa zdej dobijo,ti pa ne znam svetovat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje se da to prebrat da je prva pomoč obvezna na Hrvaškem, Bosni in še kje?

ce znas nemsko, na straneh ÖAMTC ali ADAC. nekje med "reisen" rubrika predpisi pri sosedih (ali tako nekako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala BMWRIDER. Vsaka izkušnja mi prav pride.

Torej Luis vabi. Razen, če tud naši štacunarji tole berejo in se jih bo kaj prijelo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede jopiča je tako, da če ga imas v pravi velikosti, te nebi smel ovirat. Prevozil celo dalmacijo in pol Bosne v njem (pol še me čaka-sm lih v Bosni) pa me ni niti malo oviral. Aja, če ima kdo namen it v Bosno naj ne pozabi zelene karte, kr na meji je prvo vpr.: zelena karta, potem pa vse ostalo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo

Kje   ste  kupili  prvo  pomoč ? da  bi  bila cim  manjša , ker  je  nimam  kam  dat !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka bo zbirati veličino prve pomoči - je predpisano kaj vse mora vsebovati - torej manj kot to, ni mogoče.

Zmeraj se najde prostor..................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Kje   ste  kupili  prvo  pomoč ? da  bi  bila cim  manjša , ker  je  nimam  kam  dat !

lp

Jaz sem si kupil pri Valentinčiču BMW-ejevo je zelo majhna velikosti ca 2 zavitka cigaret,cena pred dvemi leti ca 8 € .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Yogi ima eno majhno, velikost ca 10x10cm, sicer je nemška in nimam pojma kaj je not, jo pa imam na Tomosu.

Na enduri, ko imam kufer, imam našo, Tosamino, za motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je lahko BMW jeva, ali kaka druga nemška, ali mora biti prav naša, SLO ? pri naših namreč nikoli ne veš, kaj se spomnijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je lahko BMW jeva, ali kaka druga nemška, ali mora biti prav naša, SLO ? pri naših namreč nikoli ne veš, kaj se spomnijo..

Jaz mislim,če jo prodajajo na uradnem servisu za motorje, mora biti tudi za policijo merodajna ! sicer pa naj serviser - prodajalec neustrezne opreme plača, saj ni bila zastonj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

II. DELI IN OPREMA VOZIL

4. člen

(obvezna oprema vozil)

(1) Obvezna oprema vozil v cestnem prometu po tem pravilniku je:

– rezervno kolo ali ustrezna naprava oziroma pripomoček (razen za vozila kategorij O(1), L, T, C, R, S in vozila kategorij M(2) in M(3), ki so namenjena mestnemu in linijskemu prevozu, ter vozila kategorije N z obliko nadgradnje »SG« in dodatnim opisom »komunalno«), kot je opredeljeno v 17. členu tega pravilnika, in orodje za zamenjavo;

– varnostni trikotnik za označitev, da je vozilo ustavljeno na cestišču (razen za vozila kategorij L(1)e, L(2)e in L(3)e), ki mora biti homologiran po Pravilniku UN/ECE R 27;

– gasilnik za vozila za javni prevoz potnikov, avtobuse in tovorna vozila (za vozila kategorij M(1) in N(1) z gasilno sposobnostjo najmanj 8A, 55B, za ostala vozila z gasilno sposobnostjo najmanj 21A, 113B);

– komplet za prvo pomoč za avtomobiliste za vozila kategorij M, N, T in C, ki je opredeljen v Prilogi I tega pravilnika;

– komplet za prvo pomoč za motoriste za vozila kategorij L (razen za vozila kategorij L(1)e, L(2)e), ki je opredeljen v Prilogi I tega pravilnika;

– rezervne žarnice, kot so opredeljene v 10. členu tega pravilnika (razen za vozila kategorij L(1)e, L(2)e, L(3)e, L(4)e, L(5)e, T in C);

– zimska oprema, kot je opredeljena v 20. do 22. členu tega pravilnika.

(2) Obvezna oprema tovorih vozil, priklopnih vozil in avtobusov je poleg opreme iz prejšnjega odstavka še:

– podložne zagozde (najmanj 2 kosa), razen za vozila kategorije N(1), O(1) in O(2);

– dodatni varnostni trikotnik za označitev, da je vozilo ustavljeno na cestišču, ki mora biti homologiran po Pravilniku UN/ECE R 27 – samo za tovorna vozila in avtobuse, če vlečejo priklopno vozilo, in motorno vozilo, ki vozi na koncu kolone, če motorna vozila vozijo v organizirani koloni;

– kladivo za razbijanje stekla – samo za vozila kategorij M(2) in M(3) (najmanj 2 kosa).

(3) Obvezna oprema traktorjev, traktorskih priklopnikov in vlečenih traktorskih priključkov je poleg opreme iz prvega odstavka tega člena še:

– podložne zagozde (najmanj 1 kos).

 
2. Komplet za prvo pomoč za motoriste mora vsebovati najmanj: 
 
Zap.
št. Predmet Število 
kosov 
1 Prvi povoj, tip 3 (12 cm x 5 m), sterilen 1 
2 Kompresa 5 x 5 cm, sterilna 10 
3 Kompresa 10 x 10 cm, sterilna 2 
4 Aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen 1 
5 Aluplast za opekline 50X60 cm, sterilen 1 
6 Povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m 1 
7 Trikotna ruta 100 x 100 x 140 cm 1 
8 Rokavica (SIST EN 455-1 in 2) 2 
9 Zaščitna folija za umetno dihanje 1 
10 Dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm, debelina najmanj 12 μm 1 
11 Škarje (z zaobljeno konico) 1 
12 Obliž z blazinico 10 x 8 cm 2 
13 Obliž 1 cm x 1 m 1 
14 Navodila za nudenje prve pomoči 1 
15 Seznam vsebine 1 
 
 
To je napisano v Pravilniku o delih in opremi vozil, v prilogi pa je navedeno, kaj mora najmanj vsebovati prva pomoč. Preden kupiš prvo pomoč, poglej seznam z vsebino in primerjaj s pravilnikom oziroma prilogo pravilnika, kaj mora najmanj vsebovati prva pomoč. 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima:

a bom za pomanjkljivo opremljeno prvo pomoč dobil opozorilo, al kar kazen? 

 

 

Recimo, da polcaj nima druzga dela pa začne šteti povojčke in na koncu ugotovi, da recimo nimam nečesa pod točko 15????

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod št. 15 je naveden seznam vsebine in je prilepljen ali kako drugače pritrjen na komplet prve pomoči. Brez seznama si izgubljen med nešteto povoji in ostalimi medicinskimi pripomočki. Kako pa, da nisi ničesar poudaril ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je poudarila moja žena...medicinka po poklicu.

Takole mi je rekla-citiram: doktrina nudenja prve pomoči, se je v 10 letih tako spremenila, da si tisto škatlico edino nos lahko obrišeš. Vse kar lahko narediš kot laik je, da poškodovanca obrneš na bok, da se ne zaduši s svojimi izbljuvki, eventuelno očistiš dihalne poti. V primeru utrganin ali krvavenja narediš kompresijsko prevezo. Vse ostalo je lahko bolj škodljivo ponesrečencu kot pa pomoč. Sedaj mi pa povej, kaj si v tem primeru s tisto škatlico lahko pomagaš?

 

Mogoče namesto citiranja kaj vse mora bit v škatlici, je bolj pametno povedati naslednje:

 

v primeru prometne nesreče:

1.) čimprej zavaruj kraj dogodka in ponesrečenca 

2) pokliči reševalce policijo 113 itd kar ti pač pade na pamet.

 

Vsekakor bi bilo mnogo bolje zgornji dve točki račleniti na 15 točk, kot pa imeti vse povojčke lepo zložene v škatlici prve pomoči.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!