Skoči na vsebino

Obvezna oprema (ne samo v Slo)


trpin

Priporočene objave

Res je, da lahko na cesti narediš bolj malo, spet odvisno od poškodb ................................. pa vendar ne razumem, zakaj nekatere moti prva pomoč na motociklu? Marsikateremu je prišla prav in še marsikateremu bo prišla prav ..............................

Ja, v koliko prva pomoč ni kompletna ali ji je potekel rok uporabe in se da policaju pisati .................. bo kazen. Če je pa policaj bolj zagnan, lahko odredi izredni tehnični ............................ kar pa samo poviša stroške

Popravljeno . Popravil Nemirni Duh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da lahko na cesti narediš bolj malo, spet odvisno od poškodb ................................. pa vendar ne razumem, zakaj nekatere moti prva pomoč na motociklu? Marsikateremu je prišla prav in še marsikateremu bo prišla prav ..............................

Ja, v koliko prva pomoč ni kompletna ali ji je potekel rok uporabe in se da policaju pisati .................. bo kazen. Če je pa policaj bolj zagnan, lahko odredi izredni tehnični ............................ kar pa samo poviša stroške

Zarad prve pomoči izredni tehnični...pa sej nism po župi prplaval :P

 

p.s. prav ti pride tut dežjak, pa kompresor za gume filat, pa avtodvigalo, pa lopata.....

 

p.s.s pa varnostni trikotnik tut :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je poudarila moja žena...medicinka po poklicu.

Takole mi je rekla-citiram: doktrina nudenja prve pomoči, se je v 10 letih tako spremenila, da si tisto škatlico edino nos lahko obrišeš. Vse kar lahko narediš kot laik je, da poškodovanca obrneš na bok, da se ne zaduši s svojimi izbljuvki, eventuelno očistiš dihalne poti. V primeru utrganin ali krvavenja narediš kompresijsko prevezo. Vse ostalo je lahko bolj škodljivo ponesrečencu kot pa pomoč. Sedaj mi pa povej, kaj si v tem primeru s tisto škatlico lahko pomagaš?

 

Mogoče namesto citiranja kaj vse mora bit v škatlici, je bolj pametno povedati naslednje:

 

v primeru prometne nesreče:

1.) čimprej zavaruj kraj dogodka in ponesrečenca 

2) pokliči reševalce policijo 113 itd kar ti pač pade na pamet.

 

Vsekakor bi bilo mnogo bolje zgornji dve točki račleniti na 15 točk, kot pa imeti vse povojčke lepo zložene v škatlici prve pomoči.

 

Dihaj, globoko dihaj. Ker se lahko zgodi naslednje:

22. člen

(prepoved vožnje in začasen odvzem vozniškega dovoljenja)

(1) Poleg primerov iz 107. člena tega zakona prepove policist vozniku nadaljevanje vožnje in mu začasno odvzame vozniško dovoljenje še v naslednjih primerih:

...

2. če je zaradi telesnega ali duševnega stanja zmanjšana voznikova sposobnost za vožnjo;

...

Sploh pa je ta tema o obvezni opremi in ne o ukrepanju v primeru prometne nesreče. 

Kje pa dela žena ... medicinka ? Mogoče jo poznam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva pomoč pride prav če se tut sam kej poškoduješ ni glih za taktat ko zmečka avto v konzervo, ampak greš na izlet pa se mal porežeš al pa kej druzga (ko ni nujen rešilec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v zvezi z uporabo prve pomoči je precej predavanj brezplačnih (ne o paketu)  ... potem bi bilo tole ugotavljanje kaj pa kako čist nepomembno... včasih je bolj pomembno če imaš ob sebi nekoga ki ve kaj v dani situaciji naredit :blush:  hvala mojmu k obvlada drugač bi mi še kaj zlomil ob nalaganju v reševalno vozilo... ja potem šele ko to rabiš se spomniš na to, da bi lahko sam več naredil za lastno informiranje

in ja, ob prvi priliki grem na eno tako delavnico.... drugač pa tudi flajšter iz  paketa prve pomoči pride včasih prav, pa tud če sam za žulj....

 

nič ni brez veze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Dihaj, globoko dihaj. Ker se lahko zgodi naslednje:

22. člen

(prepoved vožnje in začasen odvzem vozniškega dovoljenja)

(1) Poleg primerov iz 107. člena tega zakona prepove policist vozniku nadaljevanje vožnje in mu začasno odvzame vozniško dovoljenje še v naslednjih primerih:

...

2. če je zaradi telesnega ali duševnega stanja zmanjšana voznikova sposobnost za vožnjo;

...

Sploh pa je ta tema o obvezni opremi in ne o ukrepanju v primeru prometne nesreče. 

Kje pa dela žena ... medicinka ? Mogoče jo poznam. 

 

Upam da ne, če si jo pa spoznal si pa zihr dihal globoko. Gastro ambulanta :P

 

Še vedno mi nisi pojasnil, zakaj gre vozniško dovoljenje? A je šofer manj prišteven, če mu flajšter manjka? Da tema je o obvezni opremi in rabi le te. A si  opazil kolikokrat ljudje postavijo varnostni trikotnik preblizu nezgodi?(da ne bom napisal 5 m od avta)

 

Vsaj v 90 %.

 

p.s. če hočeš se pa vedno lahko strinjam s teboj, da ti ne bo potrebno groziti o odvzemu :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva pomoč pride prav če se tut sam kej poškoduješ ni glih za taktat ko zmečka avto v konzervo, ampak greš na izlet pa se mal porežeš al pa kej druzga (ko ni nujen rešilec)

bravo. Točka 12 in 13 (vsebina prve pomoči) je pokrita.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v zvezi z uporabo prve pomoči je precej predavanj brezplačnih (ne o paketu)  ... potem bi bilo tole ugotavljanje kaj pa kako čist nepomembno... včasih je bolj pomembno če imaš ob sebi nekoga ki ve kaj v dani situaciji naredit :blush:  hvala mojmu k obvlada drugač bi mi še kaj zlomil ob nalaganju v reševalno vozilo... ja potem šele ko to rabiš se spomniš na to, da bi lahko sam več naredil za lastno informiranje

in ja, ob prvi priliki grem na eno tako delavnico.... drugač pa tudi flajšter iz  paketa prve pomoči pride včasih prav, pa tud če sam za žulj....

 

nič ni brez veze

Konkretno me zanima za tvoj primer: koliko vam je prišla prav, prva pomoč(moto komplet) in ali ste jo sploh uporabili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja... flajšter sem že prej rabla k me čevelj ožulu... ampak res...

in kaj naj bi uporabli če so prišli v 10 minutah?

in kaj uporabiti, če ne pridejo v 10 minutah?

 

 

Zadeva je taka kot si rekla - bolje je en orenk tečaj in osvežitev znanja, kot pa imeti pravilno in polno prvo pomoč.

Poanta:

Kaj ti pomagajo verige v avtu, če jih pa ne znaš montirati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verige v avtu bolj pomagajo, kot prva pomoč v trgovini. Mogoče pa pride nekdo mimo, kateri jih zna montirati. Isto je s kompletom prve pomoči. Nekdo zna uporabit vso tisto nepotrebno, po seznamu našteto, vsebino. Če pa ni tega nepotrebnega kompleta, potem ga pač ni. Bolje išta, nego ništa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj uporabiti, če ne pridejo v 10 minutah?

 

 

ja počakat... ?! kaj pa bi lahko v nekaterih primerih naredu? s flajštrom nič, v nekaterih se pa tudi da porabit prvo pomoč verjetno...

 

nimam izkušenj, vem pa da imam absolutno premal informacij  in znanja in da bi čisto vsak mogu jih na te obnovitvene tečaje znanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verige v avtu bolj pomagajo, kot prva pomoč v trgovini. Mogoče pa pride nekdo mimo, kateri jih zna montirati. Isto je s kompletom prve pomoči. Nekdo zna uporabit vso tisto nepotrebno, po seznamu našteto, vsebino. Če pa ni tega nepotrebnega kompleta, potem ga pač ni. Bolje išta, nego ništa.

Ne govorim o tem, da si brez prve pomoči,

1. moje vprašanje se je nanašalo na pomanjkjivo opremljeno prvo pomoč in kazen.

2. ter kaj je pomembno poleg prve pomoči, ali kaj je še bolj pomembno kot imeti prvo pomoč

 

Da še odgovorim, če kdo pride mimo (razen če je peš) bo verjetno tudi imel svojo prvo pomoč. In še vedno trdim, da s tistim kompletom (razen flajštra) si bo kdorkoli težko kaj pomagal. Bi pa prišel fajn, če si kje sam v divjini in se greš survivorja. V bistvu če se dobro spomnim, je Rambo imel celotno prvo pomoč v nožu. :D

 

Nč nism boldal, oujeeee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja počakat... ?! kaj pa bi lahko v nekaterih primerih naredu? s flajštrom nič, v nekaterih se pa tudi da porabit prvo pomoč verjetno...

 

nimam izkušenj, vem pa da imam absolutno premal informacij  in znanja in da bi čisto vsak mogu jih na te obnovitvene tečaje znanja

To sm hotel povedat. Bom postavil sebe na mesto nesreče in če mi kdo reče naj oživljam človeka??? No ja mal po svoje mu bom že dal umetno dihanje, ampak daleč od tega kot je potrebno. Pa mogoče bi znal na trdo prevezat kako roko, če je prst utrgan....potem se pa konča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorim o tem, da si brez prve pomoči,

1. moje vprašanje se je nanašalo na pomanjkjivo opremljeno prvo pomoč in kazen.

2. ter kaj je pomembno poleg prve pomoči, ali kaj je še bolj pomembno kot imeti prvo pomoč

 

Da še odgovorim, če kdo pride mimo (razen če je peš) bo verjetno tudi imel svojo prvo pomoč. In še vedno trdim, da s tistim kompletom (razen flajštra) si bo kdorkoli težko kaj pomagal. Bi pa prišel fajn, če si kje sam v divjini in se greš survivorja. V bistvu če se dobro spomnim, je Rambo imel celotno prvo pomoč v nožu. :D

 

Nč nism boldal, oujeeee

 

1. Zaradi pomanjkljive prve pomoči se lahko izreče globa. Če resnično pride do izreka globe zaradi pomanjkljive prve pomoči, potem mora biti vsaj eden brez ozemljitve.

 

2. Najbolj pomemben je :bike: . Zaenkrat je tako, da je pomembno tisto, kar je obvezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Zaradi pomanjkljive prve pomoči se lahko izreče globa. Če resnično pride do izreka globe zaradi pomanjkljive prve pomoči, potem mora biti vsaj eden brez ozemljitve.

 

2. Najbolj pomemben je :bike: . Zaenkrat je tako, da je pomembno tisto, kar je obvezno.

Kopiraš me, no naj ti bo.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!