Skoči na vsebino

Yamaha YZF R125


splash

Priporočene objave

Da take sprašujš se vid d nimaš pojma o delovanju motorja. Če ma 6. prestava pri 134 al kok pravte blokado lahko ti nataknaš od space-shutla izpuh pa nebo šlo čez 134. Če pa menjaš prenose je pa možno. Sam 4t 15ps oz. 16 mogoče z arrowom nebo šlo nikol 150 lol. Men gre aprilia z ARROW 145 če sm sklonjen pa ma krepko čez 30 konju

Lp

jst temu tut ne vrjamem..sam če mi je model nabiju da mi gre pa da mi bo video poslal... sam mi je zrd vsega druzga čudno., da bi lohk tok pridobu..

kaj vse bi mogu met predelan da bi tok šel pa sploh nism razmišlu, ker se nism obremenjeval s tem in sem se sam smeju izjavam ki jih je model govoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima s tem ulaufavanjem. Zasledil sem da prvih 500 km na 6000 obratov vozt nadalnjih 500 pa na 8000. Zdej me pa zanima kakšne so posledice če se tega ne držim, mislm tako ne da bi zdej od začetka u rdeče skos tiščal samo če kdaj pa kdaj tud na 8000 obratov dam čeprou bi mogu na 6000 furat.

Pa še za registracijo, če novga kupm samo ke nesem papirje pa mi dajo tablco ne?, al morm motor ke prpelat?

_____

kaj mislite da bi zadnja guma šla 150 gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima s tem ulaufavanjem. Zasledil sem da prvih 500 km na 6000 obratov vozt nadalnjih 500 pa na 8000. Zdej me pa zanima kakšne so posledice če se tega ne držim, mislm tako ne da bi zdej od začetka u rdeče skos tiščal samo če kdaj pa kdaj tud na 8000 obratov dam čeprou bi mogu na 6000 furat.

Pa še za registracijo, če novga kupm samo ke nesem papirje pa mi dajo tablco ne?, al morm motor ke prpelat?

_____

kaj mislite da bi zadnja guma šla 150 gor?

Ti kr lepo ulavfavi tko k je napisan.....je tistih 1000km takoj ;)

Glede registracije.....samo neseš papirje in dobiš tablco ter prometno :) Ni treba motorja tja vozt ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kr lepo ulavfavi tko k je napisan.....je tistih 1000km takoj ;)

Glede registracije.....samo neseš papirje in dobiš tablco ter prometno :) Ni treba motorja tja vozt ;)

aha. No samo zanima me informativno. Če kdaj namesto 6000 obratov dam na 8000 obratov sam tako za par sekund, ne da bi skos tako vozil, kaj je potem z motorjem, kakšne so posledice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. No samo zanima me informativno. Če kdaj namesto 6000 obratov dam na 8000 obratov sam tako za par sekund, ne da bi skos tako vozil, kaj je potem z motorjem, kakšne so posledice.

To ne bo nč hudga....ti sam ne smeš držat visokih obratov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha se pravi da takrat ko prešaltam, lahko dam mal več obratov da lepo prešalta an?

Najbol d tišiš na pouno sam pol boš tuki joku d je mašina šla u ..... Dej lepo se drž navodil proizvajalca glede utekavanja motorja. Lahko greš mal čez sam najbol je pa da lepo ulaufaš pa maš dobro vest pol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš ti 2x 3x ga malo bolj navil kot 6 tisoč obratov ni problema, tudi potem na več kot 8 nebo problem. Glej le da ga neboš do končne tišal...Sej v navodilih nekak piše da ga skozi vse obrate pelješ, ne konstantno na 6 al pa 8...Drugače to je "informativno" napisano, 500km, 1000km...Kako pa mašina ve kolk ma km? :) Edino da ga ne tišiš je fora mineralnega olja ki ga imaš na začetku + tega da se morajo vsi deli med sabo malo "prilagoditi"...Potem na prvem servisu naj bi pa te "opilke" ki so nastali spucal z novim oljem. Teh 1000km bo pa šlo kot bi mignil:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala...

Zanima me še zarad gum... Katere so najboljše za ta motor. pa kuk se da zadnjo lahko širšo pa sprednjo?

(zanima me čist informativno)

spredi 110, zadi 140. Gume so pa skor vse bolše od orginalnih. Maš naprimer dunlop arrowmax, bridgestone bt 90....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ve samo eden ko je sprobal - saj tako je meni znano.

Yourfriend dost mam tvojga nabijanja o tem motorju, k niti veš ne kako se pelje na 100, 130 gumah...Kaj poj kar priporočaš.

Lahko da so 110, 140 boljše širine, ampak jih na svojem nebom menjal dokler ne probam če je res tako. Sem pa povedal, se da tudi z originalnimi do kolena pridt, pa tudi z 100, 130. Kaj bi vsi radi na tem motorju, še 180 gumo zadaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ve samo eden ko je sprobal - saj tako je meni znano.

Yourfriend dost mam tvojga nabijanja o tem motorju, k niti veš ne kako se pelje na 100, 130 gumah...Kaj poj kar priporočaš.

Lahko da so 110, 140 boljše širine, ampak jih na svojem nebom menjal dokler ne probam če je res tako. Sem pa povedal, se da tudi z originalnimi do kolena pridt, pa tudi z 100, 130. Kaj bi vsi radi na tem motorju, še 180 gumo zadaj....

hahahahaha....se mi je kr zdelo da bo tut yourfriend dobu kako kritiko k kr tk neki nabija

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač me zanima samo informativno kako je s tem kej, k zamenu jih tud nebom k ni dnara. Samo pač iz firbca me zanima biggrin.gif:D

mislm da ni pametno menjat dimenzij, to že pri yamahi vejo zkaj so dali tem motorju take dimenzije gum....

sploh nwm kwa je fora da bi dal širšo, mutor bo sam še bl počasnwhistle.gif

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ve samo eden ko je sprobal - saj tako je meni znano.

Yourfriend dost mam tvojga nabijanja o tem motorju, k niti veš ne kako se pelje na 100, 130 gumah...Kaj poj kar priporočaš.

Lahko da so 110, 140 boljše širine, ampak jih na svojem nebom menjal dokler ne probam če je res tako. Sem pa povedal, se da tudi z originalnimi do kolena pridt, pa tudi z 100, 130. Kaj bi vsi radi na tem motorju, še 180 gumo zadaj....

mim grede vem za dva k mata 110, 140. za gume pa nism priporoču ampak naštev kar so drugi priporočal tko da bod tiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako TI veš da se dobro obnese? A samo po mnenjih? Ok...bom reku original gume se super obnesejo, boš naslednji post napisal da so original zelo dobre? Najprej sam probej, poj pa govor.

Tud sam nevidm razloga zakaj bi dajal širšo gumo, pa sem jo nekoč hotel ampak samo zaradi tega ker na 130 sploh ni velike izbire gum še manj pa za 100....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako TI veš da se dobro obnese? A samo po mnenjih? Ok...bom reku original gume se super obnesejo, boš naslednji post napisal da so original zelo dobre? Najprej sam probej, poj pa govor.

Tud sam nevidm razloga zakaj bi dajal širšo gumo, pa sem jo nekoč hotel ampak samo zaradi tega ker na 130 sploh ni velike izbire gum še manj pa za 100....

ja samo po mnenjih. in to velik mnenjih! no če že hočš.......orginal gume so zlo dobre!

no prov nam nč več razglablu o tem motorju dokler se nam začel resno vozt z njim.

ps.: se slišmo k nrdim izpit do takrt pa oblubm da bom zapru usta na vseh temah. hvala in LP

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo po mnenjih. in to velik mnenjih! no če že hočš.......orginal gume so zlo dobre!

no prov nam nč več razglablu o tem motorju dokler se nam začel resno vozt z njim.

ps.: se slišmo k nrdim izpit do takrt pa oblubm da bom zapru usta na vseh temah. hvala in LP

ujoj..spodit te nism lihk mislu...Sam vsake tolk časa si mi živc dvignu ko govoriš, a na podlagi svojih izkušenj bolj malo veš. Zato :) Ni drugega razloga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte povedat kaj so zaene gume original gor... conti twist, tak ko na tzr ?

no vsaj to pa vem. michelin pilot sporty. trance_43_wavetowel2.gif

ps.: mal sm si premislu. še se bom pojavlu n atej temi ampak sam takrt ko bom vedu o čem se gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam spredi 110 širine.. zadi pa 130..vožnja je drseča, saj zadna guma nonstop drsi, saj imata gumi različno kribuljo v ovinku..prva guma hoče narediti manjšo krivuljo, zadnja pa večjo in potem zadnjo guo celi čas odnaša.... različni krivulji sta zaradi različnih zmesi. prednja ima veliko boljši oprijem kot zadnja..jutri dobim pa še novo zadnjo gumo širine 140 in potem vam povem če se motor pelje bolje...imel bom pa obe gumi bridgestone bt090. Cena je kar zasoljena, a zato tudi sestavljena iz dobre zmesi ...je pa res da se različne gume dimenzij 110 sperdaj in 140 zadaj različno peljejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlog da dam širše gume je bil ta, da ni bilo velike izbire DOBRIH gum originalnih dimenzij. samo upam, da bom 140 dubu gor, da nbo ob ketno drajsala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dons dal arrowmax d103 gor originalnih dimenzij...Prvi vtisi, hm k da bi drug motor peljal...Se mi pa zdi da se težje pobere iz ovinka...Sem pa naredil le 20km, tko da za naprej povem kako grejo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dons dal arrowmax d103 gor originalnih dimenzij...Prvi vtisi, hm k da bi drug motor peljal...Se mi pa zdi da se težje pobere iz ovinka...Sem pa naredil le 20km, tko da za naprej povem kako grejo :)

A gre v ovinek tud težje? Potem je v ovinku motor mirn in dovoli precej nagiba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gre v ovinek tud težje? Potem je v ovinku motor mirn in dovoli precej nagiba smile.gif

jst mam iste zej te 5 dni stare, jure: ene 100 km lepo počas nagibej pa skos več, ja res je mutor dobi lepo krivuljo in jo drži, ni treba nič popravljat v ovinku trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!